Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

koc1nka
27. jan 2013

@eeffka Ahoj,ak ti mozem poradit,my sme boli minuly rok v kastele v apartmane,nasla som na nete,mali sme obmedzenie ze musime najst nieco blizko nasich znamich,co vyberali ubytko cca 3mesiace pred nami a nasli sme http://www.chorvatskoapartmany.sk/apartmany-iva... mozem len odporucit,blizko plaze,malo ludi na plazi,tichucko vsade,nam sa velmi pacilo a mala som tam aj 12mesacnu dcerku,takze super,len ta dialka.

zagi
3. feb 2013

@lulu2 ahoj Lulu, solaris pozname, ideme tam treti krat, tento rok sme tam od 11.6.-22.6. predtym ideme od 8.6.-11.6. do Trogiru, nemusis sa nicoho bat, je tam super, a pre take malinke deticky su tam plaze s takou plytkou vodou, boli tam aj take batolata, co este nechodili, ta najlepsia pre deti je pri hoteli Jakov. ak chces nejake fotky napis mi na mail zagorova@windowslive.com, ak by si mala nejake otazky,kludne mi napis, a odpoviem ti co budes chciet vediet. my budeme byvat v mobilhomoch.

ahoj

zagi
3. feb 2013

@katik80 ahoj katik, uz si nieco nasla? ja mam dobre 3 kontakty na Podsolarsko, je to na zaciatku rezortu Solaris, pri Sibeniku, ak nemas este nic a zaujimalo by ta to, kludne mi napis, poslem ti nejake infosky. zagorova@windowslive.com

zagi
3. feb 2013

@lulu2 ahoj lulu , prepac, ja som si az teraz vsimla ze tvoj dotaz je z roku 2008, dufam, ze ste tam boli spokojni, my sme vzdy

ronja27
3. feb 2013

zdravím holky, vloni jsme byli na doporučení na Pagu konkrétně Mandre a byli jsme moc spokojeni 🙂 Nadherný ubytko hned u moře, krásná pláž před domem, všude hezký přístup k vodě, kamenná mola se střídají s menšími plážičkami a to v 3 km délce, nepřelidněno,hezké výlety do okolí (město Pag, Stará Novalja s pláží Planka (tam byl z jedné strany písek) nej pro nás pláž asi Čistá (5 km od Mandre),co nás moc neoslovilo bylo Šimuni,Zrča,Caska..líbil se nám výlet do Matejny. a výlet lodí na ostrov Maun..
Když budete hledat nějaké info klidně se ozvěte ráda poradím
Letos by jsme radí znova k moři, ale nevím jestli najdu něco co toto překoná 🙂 ráda bych zase někam jinam, ale kvůli dětem jen po Split níž ne 🙂 no budu sem průběžně nakukovat a hledat inspiraci 🙂

koc1nka
4. feb 2013

@ronja27 ahoj,mas nejake foto odtialto?My by sme chceli ist tento rok niekde okolo Pagu.Len manzel tvrdi ze je to mesacna krajina,ziadna zelen nic,je to pravda?Mas nejaky kontakt alebo link na ubytko?

mima595
4. feb 2013

@koc1nka - my chodime na Pag pravidelne....je pravda, že je to mesacna krajina, ale iba z jednej strany...z tej druhej normlane zelen je...zase sa to neda porovnat napr. s okolim Zadaru, lebo tam je tej zelene ovela viac...ale hlavne je tam stabilnejsie pocasie kvoli pohoriu Velebit

mima595
4. feb 2013

@koc1nka ..skus www.novalja.cz..cez tu isla ronja...

maca_p
4. feb 2013

kocky my sme boli tento rok v dedine žaborič. mali sme apt. priamo na plazi, dobry vstup do mora aj pre deti, plaz kamienkova, co nam nevadilo. je to 12 km od sibenika. ubytko nas vyslo 60 eur na noc 2 spalne + kuchyna a terasa. domaci tam mali zahradu, davali nam rajciny, decka polievali furt, furt tu zahradku 😀 . tiez ked sme mali chut na ryby, domaci zabezpecili, ugrilovali a my sme im len zaplatili. ani nechceli navyse za robotu. asi naj dovca s deckami. dovolenky pred detmi nepocitam, to bolo o niecom uplne inom 😎 .

maca_p
4. feb 2013

@mima595 prave rok pred tymto letom sme boli na pagu a pocko veru nebolo take uzasne, aj sme o den odisli skor. ale tiez este rok pred tym sme boli plizko istrie a tiez nam poasie nevyslo, navyse tam bola voda uplne ladova. co som zazila dobre pocko, bolo blizko makarskej a teraz toto polsedne leto pri sebeniku.

zuzkat1
4. feb 2013

@zagi ahoj.vy chodievate mimo cestovku? Do sukromnych apartmanov?

mima595
4. feb 2013

@maca_p - tak vy mate smolu ☹ ☹ ...my sme boli na Pagu už 4x....a ocasie stale pekne...maxim. 1 den prsalo...a velakrat sme videli mraky nad pevninou a na Pagu bolo pekne...

maca_p
4. feb 2013

@mima595 no presne smola a to chodime vzdy v top sezone, ked mam mm celozavodnu dovcu. a este raz nam nevyslo pocko, to sme v boli biograd na moru 😀 . cize ked to tak zratam, z 5x sme mali 2x super pocasko, tak nist moc 😀

mima595
4. feb 2013

@maca_p - my sme boli v Biograde..ale pred 12 rokmi..v od 1.-do 8.8..ale bolo velmi teplo, iba jeden den burka...

my na Pag chodime prvy julovy tyzden..vacsinou tak na 10 -12 dni, a stale sme mali pekne..sem tam niekedy chladnejsie, že jedne den veterno, prip. prsalo..ale dlhodobo este nikdy....ten jeden dva dni vitame aj tak na ochladenie...
možno je to inak, ked ides na tyzden, že vtedy ked je 1-2 dni skaredo, tak o pokazi dovolenku.

ale moja sestra napr. bola tento rok pri Zadare --Ljubac.koncom jula a mali ten skaredy tyzden..strasne fukalo...ale oni boli tiež spokojni, lebo ona bola tehu, tak jej taky !chlad" vyhovoval 🙂 🙂

gangy
4. feb 2013

@petinka11 prajem dobry den, môžete mi poslať na IP kontakt na ubytko, ktoré ste ponúkali tuto na modrom koníkovi, vtedy este v roku 2010...dakujem

myska25
4. feb 2013

@zagi ráda bych letos podnikla dovolenou v Solarisu, mohu poprosit o kontakt na ubytování, radši bychom totiž v soukromí než draze v hotelu 😉

ronja27
5. feb 2013

@koc1nka ahojky koukám, že za mě už odpověděla mima 🙂 byli jsme přes cestovku www.novalja.cz mají tam hezký popis letovisek na Pagu, vyfocené apartmány i s popisem vzdálenosti od moře, spoustu fotek na případné výlety na různé pláže v okolí..
A také je pravda, že je to napůl měsíční krajina jedna strana ostrova zelená druhá připomíná měsíční krajinu. Nejvíce to jde poznat na Matejně (pláž Ručica) tam zelen nebyla vůbec,ale mělo to také své kouzlo a stín vyřešil velký plážový stan 🙂 Děcka ale stejně nebyla k udržení,cachtaly se pořád jen ve vodě,starší nesundal šnorch a brýle vůbec a mladší třílety si hrál na břehu v mělké vodě 🙂
V Mandre,Novalje,Pagu si myslím ,že zeleně je dost 🙂

pro Mima595 : ahojky, určitě si udělejte ten půldenní výlet na ostrov Maun a Škrda, nám se to moc líbilo (koupání tam bylo úžasné a rybička na grilu výborná) určitě to stojí za to 🙂

mima595
5. feb 2013

@ronja27 - diky...asi oslovim tu cestovku, alebo skusime nieco z _Novalje...my sme sa vtedy ani na Rab nedostali ☹ ☹

aurorag
5. feb 2013

@myska25 ahoj, my sme boli v Solarise pred 3 rokmi, mnohi tu pisu, ze super, no ja neviem, ja by som sa tam nevracala... hotely priemerne, strava sice fajn, ale co ma najviac odradza je plaz! nevyhovujuca pre male deti, ani nie ze kamene, ako by si cakala v Chorvatsku, ale makadan! taky ako sa pouziva u nas na stavbach, ostry a hnusny!

kvetka08
5. feb 2013

@andrea78 - ahoj, ako bolo v Nimfe? Aké je ubytovanie, služby, more a čo počasie? Ďakujem.

kvetka08
5. feb 2013

@andrea78 - ako dlho vám trvala cesta do Nimfy Žiwog.? Odkiaľ ste cestovali?

kvetka08
5. feb 2013

@tinad - ako bolo v NIMFE? čo počasie?

andrea78
5. feb 2013

@kvetka08 nebývali sme priamo v nimfe, akurát som tu kdesi písala, že sme sa tam boli pozrieť, bývali sme v punte, patrí rovnakému majiteľovi, ale prešli sme si to a prezreli. vyzeralo to dobre, ale popozeraj si recenzie, aby ťa ubytovanie nesklamalo, nepoznám vaše nároky

cesta trvala cca 12hod kompletne, vrátane kratučkých prestávok, prestávka len na wc a hraničný prechod v maďarsku, ťahali sme nonstop po diaľnici, vychádzali z piešťan, trasa cez maďarsko (treba matricu - na hraniciach alebo nabližšej pumpe predávajú, žiaden problém) , išli na hranici maximálnej povolenej rýchlosti, diaľnicu sme opúšťali na zjazde kúsok od makarskej

počasie budete mať dobré, v tej oblasti je vždy v sezóne super 🙂

more - musíš vyjsť o objektu a prejsť cez chodníček, ale rozľahlú širokú pláž nečakaj. v obekte bazény s all inclus barom, bazén bol vynovený po rekonštrukcii, pekný

inak parkovanie pri hoteli katastrofa, malá kapacita, videla som ponarážané a podierané autá

neviem čo by si ešte potrebovala vedieť, skús sa pýtať na konkrétne ubytovanie niekoho, kto to aj absolvoval, ja mám info z partnerského hotela vo vedľajšej dedinke a ako "vonkajší" návštevník

alami
5. feb 2013

Baby, kto ste boli v Baške Vode? Nemáte nejaké dobré odskúšané ubytko v súkromí. Potrebujem s kuchynkou + obchod nie ďaleko (varím si sama, malý má špeci dietu)
Prípadne akékoľvek info o Baške - boli ste tam spokojní či nie? Dík 🙂

gangy
8. feb 2013

ahojte, poprosím poradiť nejaké dobré ubytko pre dve rodiny s dvoma deťmi, teda spolu osem ľudí.....chceme ísť po prvýkrát autami do chorvátska na domáce ubytovanie....bud severná alebo stredna dalmácia...ak niekto mate kontakt na nejake ubytko, ktore mate odskúsane a viete o nom poradit poprípade aj poskytnut na IP nejake fotky budem happy....dakujem

syja
9. feb 2013

@alami ubytovanie poradit neviem my sme byvali v hoteli ale obchody su v baske tri takze odvsadial je to v pohode do obchodu. naj je asi tommi hore nad hotelom hrvatska. dalsie dva konzumy su priamo pri plazi. baska voda je taka zivsia a preplnenejsia ale ma uzasnu atmosferu nam sa tam pacilo. na you tube som nalsa video kde je prechadzka skoro celou baskou vodou okolo plaze tak ak budes mat cas tak mrkni a urobis si obraz o baska vode

https://www.youtube.com/watch?v=pAIoi_qUt08


ak potrebujes nejake konkretne info tak sa pytaj. boli sme tam dva krát.

alami
9. feb 2013

@syja jej, super, pozrela som video tak do polovice, páči sa mi. Je to lepší obraz o Baške ako z google map. Pri hoteli Hrvatska je teda väčší obchod a okrem toho na pláži dva menšie, áno? Nepotrebujem hypermarket, ale tak aby tam bolo aj nejaké to mäso na tácke 😅 ale to je asi aj v tých menších obchodíkoch. Nie?
Živšia v tom, že veľa ľudí, či partie a nepríjemný hlúk? To hádam nie. My sme boli vedľa v Tučepi 2x, tam sme boli veľmi spokojní, len už by sme chceli niečo iné. Baška mi príde podobná. Vieš mi ešte povedať, ktorá časť je taká pokojnejšia? Nech nemáme nočný rušný život rovno pod oknami? 😅 (dobre by bolo nie ďaleko od tých obchodíkov 😅 )Ďakujem krásne 🙂

syja
10. feb 2013

@alami živšia asi tym mnozstvom ludi najma vecer na promenade ale zase nejake vystrajajuce partie a tak som tam nevidela. čo sa tyka ubytka tak my sme byvali v hoteli hrvatska a tam to bolo celkom pokojne a do centra to bolo cca 5 minut pesi, plaze tam boli tiez menej preplnene (aj ked tiez plne) ako v centre, bolo odtial blizko do basko polje cca 15-20 minut na uz fakt prazdnejsie plaze. tak mozno by som hladala nieco blizko hotela hrvatska ale v podstate si myslim ze kazde ubytovaie v baske nie je nejake hlucne s vynimkou tych apartmanov uplne vpredu a potom okrem tych uplne hore pri magistrale. a najvacsi obchod v baske je prave ten tommi hore nad hotelom hrvatska len treba k nemu vyslapat kopcek tam mali aj naj vyber masa a ostatnych potravin. v centre je aj male trhovisko so zeleninou. potom sa este da autom cca 6 km od bašky vody na lavej strane pred makarskou je velky obchod na vacsi nakup sa oplati.

alami
10. feb 2013

@syja ďakujem ti za info a zorientovanie sa 🙂 super. Dík

959touareg
13. feb 2013

@aurorag
V Solarise sme boli teraz v lete 2012 a tiez sme si povedali - nikdy viac. Ani zadarmo. Bolo tam krasne, areal super, pristup do mora super aj pre male deticky. Plaz si mozete vybrat aku chcete.My sme boli na pieskovej-piesok po clenky aj v mori. Super. Potom su tam plaze od malych kamienkov az po velke, jedna je iba z panelov. Hotely a strava nula bodov. No postupne uz mali rekonstruovat hotel Ivan a potom dalsie, takze to bude asi lepsie. A jedna rada - treba si zobrat peniaze - vela penazi, najma ked ste s detmi, lebo plati sa tam vsade a za vsetko. Majitel je riadny vypalnik. 😅 Ale na druhej strane sikovny. Z roka na rok sa to tam zlepsuje a vynovuje. Tak mu to nezazievam a prajem nech sa mu dari. A viem, ze sa mu v HR aj dari. Stastny to clovek.
No niet nad Basku. A najma co nam vyhovuje v HR - sukromne apartmany. Hotel uz nikdy. Akoby clovek ani nebolv HR. ☹