Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

gabrielka94
24. jún 2014

@gangy no, len tam nemôžem nájsť ubytko...ideme 6 dospelých a dve deti a nič normálne nemôžem nájsť. vy ste kde bývali?

andrii
24. jún 2014

ahoj...viete mi niekto poradiť? je pravda,že platnosť pasu dieťaťa (6 r.) musí byť ešte pol roka po návrate z chorvátska?môj malý má pas platný do 17.10. ... z chorvátska by sme sa mali vrátiť 17.8. ...ja som doteraz bola spokojná,že má platný pas a teraz som niekde zachytila túto informáciu 😒

gangy
25. jún 2014

@gabrielka94 bývali sme oproti kempu ...ubytko nájdete aj na mieste...k pláži sme mali nejakých 300 m ..takže v pohode

marse
25. jún 2014

@andrii Chorvátska republika nevyžaduje žiadnu rezervnú dobu platnosti cestovného dokladu. Takze uplne v pohode 🙂

katkaromi
25. jún 2014

@cicuska210 my pojdeme s 5,5 mesacnym babom /k tomu este dve starsie deticky/, verim ze to zvladneme, ideme na zname miesto uz 4 ty krat po sebe-vlani som tam bola tehotna, zalezi na vas ci si trufnete, ja by som asi s mojim 2-mesacnym nesla preto, ze nas velmi trapilo brusko takze to by sme si dovolenku velmi neuzili v tom case. Ak nemate s tymto problem tak by som sla, to babatko este vela casu prespi takze by ste si mohli aj dobre oddychnut 🙂 Ved klima je tam podobna ako tu, navyse je tam lepsi morsky vzduch tak v tom nevidim problem.

cicuska210
25. jún 2014

@katkaromi no mi mavame problém s bruskom,ale dávám mu espumisan při kazdom kojeny a este mu robuevam feniklovi čaj a celkom dobre...a kam idete???Kolko vás to vychadza???dakujem

bizuka
25. jún 2014

@gabrielka94 my sme boli v Pakoštane, je super....krásne mestečko, máš viacej typov pláží na výber, moja kamoška sa tam už vracia 3 krát. Bola to naša prvá dovolenka v chorvátsku, odvtedy sme už vystriedali viacej miest, ale tam bolo najlepšie zatiaľ.

gabrielka94
25. jún 2014

@bizuka akde ste boli ubytovaní?

andrii
25. jún 2014

@marse .... Ďakujem 🙂 ...ja som včera večer ešte písala na Veľvyslanectvo Chorvátska v BA a dnes mi odpísali takmer doslovne to,čo si mi napísala ty 🙂 ....len nechápem,prečo toľko rozporuplných informácii 😒

bizuka
25. jún 2014

neboli sme ubytovaný priamo pi mori,ale prešli sme sa////nemuseli sme do kopca ///, išli sme na blind, ubytko v tom momente ako sme vystúpili z auta,,,krásne veľký apartmán

katkaromi
25. jún 2014

@cicuska210 ideme 10km od Zadaru, dedinka Petrcane. Vyjde to nieco cez 1000€ s polpenziou. Vy by ste kam sli? My sme si s bruskom uzili:/, kvapky nam pomahali len trosku...

zuzub
26. jún 2014

kočky chystáte sa niekto alebo ste boli v hotely Donat pri Zadare? ďakujem.

marlenka75
26. jún 2014

@marse
@andrii Kočky to ste aj mne pomohli, mojím deťom končí platnosť pasu mesiac po návrate. 🙂

marlenka75
26. jún 2014

@zuzub Aj my ideme k Zadaru do apartmánov, chodíme do apartmánov lebo máme psíka, tak hľadáme vždy ubytovanie a pláž vhodnú pre deti aj psíka 🙂 Kedy idete vy?

koka89
26. jún 2014

mi ideme na ostrov krk 24.7. kocky ake lieky /maste si beriete zo sebou ?

laaska
26. jún 2014

Ahojte my ideme 8.7. do šibenika, ide niekto?

gabrielka94
26. jún 2014

@bizuka no ale myslíš, že je vhodné isť takto bez ubytka aj s dvoma deckami - 2 a 3 ročné, ked viem, že budu nervozni☹ a nás bude 6 dospelých a dve detičky a chceli by sme byť ubytovaný v nejakom spoločnom veľkom apartm.

andrii
26. jún 2014

@marlenka75...veľmi sa neteš...mne to nedalo a včera som pre istotu napísala ešte na Slovenské Veľvyslanectvo v Chorvátsku.dnes mi odpísali toto:

Vážená pani Korbová,

dokumenty potrebné na cestovanie (CP, OP) musia mať platnosť ešte 3 mesiace po návrate z krajiny,
máme to aj na našej stránke ZÚ Záhreb , odporúčame Vám urobiť nový pas.

S pozdravom

Slovenské Veľvyslanectvo v Záhrebe
Pr.Gjure Deželica br.10
10 000 Zagreb
Iveta Mesiariková - konzulka
Tel: 00385-1-48 770 73
Mobil: 00385-98 278 181
Fax: 00385-1-4877078
E-mail: iveta.mesiarikova@mzv.sk

😒 ...tak teraz z toho buďme múdre.... ja idem pre istotu malému dať spraviť nový pas...tých 13 eur mi nestojí za tie nervy 😕

zuzub
26. jún 2014

@marlenka75 my ideme koniec júla začiatok augusta

bizuka
26. jún 2014

my chodíme 2 rodiny, náš malý mal 3 roky,starší mal 13, sestrina dcéra 7rokov, 4 dospelý. Aj my chodíme do väčších apartmánov. Mali sme kuchyňu s obývačkou, 3 spálne, 2 kúpelne....tam sme mali fakt šťastie na ubytko, toho roku máme prvý krát zajednané ubytovanie

tanina1505
26. jún 2014

@koka89 kamkolvek idem, tak beriem nurofen, hylak, kulisek, octanovu mast a kvapky do nosa 🙂.... zatial som to vyuzila len raz, ale istota je istota.. dufam, ze nebudete potrebovat ani vy... 🙂

gabrielka94
27. jún 2014

Starigrad Paklenica vám niečo hovorí? aké sú tam pláže? asi väčšinou beton, že?

koka89
27. jún 2014

@tanina1505 no dufam ze mi tiez 🙂

koka89
27. jún 2014

kocky a tehulky chcem sa opytat ci je mozne sa opalovat s bruskom neskodi to drobcovi ?

tothova5a
27. jún 2014

@katkaromi prosim, do ktoreho hotela idete?

katkaromi
27. jún 2014

@tothova5a Ideme do hotela Pinija 🙂

tothova5a
28. jún 2014

@katkaromi tam som chcela ist aj ja, ale v nami vybranom termine uz maju vsetko obsadene :(

lienka1
29. jún 2014

My sa chystame do mestecka Tribunj, ubytko chceme hladat na mieste pre 2 dospelych a 2 deti, boli ste tam takto niekto, da sa najist v pohode?

alami
29. jún 2014

@lienka1 my sme boli vlani v Srime, čo je blízko, v Tribunj sme boli pozrieť, ale je tam zlý vstup do mora, neviem, či je kdesi ešte nejaký iný, ale čo som videla, boli ´také vybetónované platne, z nich rebrík ako na plavári do ´mora a okolo toho skaly, z ktorých sa do mora zísť nedalo, nič moc pre deti, inak tam bolo pekne. tak toto si ešte pozisťuj. My sme boli teda od vodíc na opačnú staranu v srime a tam bolo more vhodné pre deti, dokonca jeden kraj bol plytký veeeeľmi dlho len tak po kolená, to bol ako obrý bazén pre deti, len tam bolo také bahnisté dno - chodilo sa po tom príjemne, ale mútilo to trochu vodu. ale Srima bola pokojná a pekná🙂

lienka1
29. jún 2014

@alami a isli ste na blink, alebo ste mali ubytko dopredu zabezpecene?