Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

karkana
16. júl 2011

prave sme prišli z Rabacu,počasie super cez den 37,voda teplá celkom,len premna pláže nič moc,skalnaté a strme schody do mora,inač bolo fyjn,len som bola sklamana z vyletnej lode na Cres,neodporúčam,totalna nuda, mohli sme radšej prejesť peniaze za vstupenky,vyložili nas na skalnatej opustenej akože pláži kde sme sa nikto skoro nekupali,na dve hod. totalna nuda,,dali nam grilov.ryby tie boli fajné,potom na Cres kde boli krasne pláže ale už kupať nie len do mesta na hod.a preč,bolo vidno že tam ide kšeft len,a ked sa blíži lod k Rabacu začne vyhrávať na harmonike,aby si všetci mysleli ako asi je paradne na lodi,bolo to trapne,na Rabac určite už nepôjdeme ,stara dobrá Crikvenica,ta ma aspon paradne pláže,

bubinko83
16. júl 2011

Ahojte my sme sa prave vratili z Rabu-Lopar ,je tam pekne ale myslim že skor len pre deti.Ale musime sa prisposobit nie? Synčekovi sa velmi pačilo na plaži,atrakcie ,všetko.Akurat sa mi zdalo dost draho čo sa tyka pitia.Inak v pohode velmi teplo a aj voda bola poobede jak čaj.Uplne super pre detičky a ešte sa mi nepačilo že tam nebolo moc jedenia na ulici,myslim gyros a tak.A čo sme aj deckam kupili tak nebolo moc dobre,ani palacinky ,pukance stare,pečivo tvrde a tak.Ešte že sme mali toho kopu zo sebou. 😉

syja
16. júl 2011

My sme sa včera vratili. Boli sme 4 dni vo Vrsi mulo a potom 8 dni v Baška Vode. Pocasicko uzasne, more teplucke 26, 27 stupnov. Co ma prekvapilo boli nizke ceny v Baška Vode v reštauraciach (nie vo všetkych). Asi to bude množstvom slovakov. Ale ceny o polovicu nizsie ako na Istrii. Capovanie pivo 10 kun, (dokonca sme nasli aj za 9,-EUR a to go za 8,-EUR), porcia maso hranolky obloha 40-45 kun, spagety 40 kun, pizza 30-45 kun. Ale stacilo ist par kilometrov na prechadzku do brely alebo promajny a ceny uz boli vyssie. Isli sme po dialniciach cez madarsko a cesta uplne v pohode bez akychkolvek cakani, celou cestou tam a spat ziadni policajti, hranice prejdene za minutu nazreli do dokladov a isli sme. Vcelku uzsana dovolenka.

robika
16. júl 2011

@syja a v Baska Vode boli ake plaze, hladam nejake piesocnate s plytkou vodou, alebo aspon s malymi kamienkami, lebo chceme ist s rocnym dietatom...

bubinko83
16. júl 2011

@robika na tom Rabe maš pieskovu plaž a plytku straaaaaaaašne teplu vodu. Tie male detičky chodili v tej vode po štvornožky 😀 Bolo to take chutne.

robika
16. júl 2011

@bubinko83 presne take nieco hladam, sice muz asi nadseny nebude, ale chcem aby si to maly uzil a ja aby som nemusela stale hovorit no-no ... myslis ze mame ist na blink a hladat ubytko, ake sa nam bude pacit, alebo radsej dopredu, este sme v chorvatsku neboli, pojdeme min. 4 dospely a 1 dieta, tak aby sme nemali velky problem...

bubinko83
16. júl 2011

@robika to neviem či si treba rezervovat skor ubytko,ale skor na blink najdete niečo daleko od mora si myslim.My sme mali všetko blizko,obchod ,zmenaren,more.Lebo ked si predstavim sadat každe rano na plaž do toho horuceho auta tak to by bolo otras,nehovoriac o tom že všade by ste mali piesok.Fakt je to tam pre deti jak stvorene.Mam pocit že to je "kinder plaža" 😀 😀 😀

robika
16. júl 2011

@bubinko83 a nemas nejaky kontakt na to ubytko kde ste boli vy? ci ste boli cez cestovku?

zuzkap2
16. júl 2011

@robika my sme tiez boli na Rabe-Lopar a mala nam stvornozkovala pekne vo vode a hrala sa z pieskom,ani von nechcela ist, len ubytko sme mali 900m od plaze, ale nam to vyhovovalo aspon sme mali prechadzku

tilly
16. júl 2011

mne sa strasne pacilo, ked tam deticky stvornozkovali, moj maly tak bol minuly rok, teraz uz chodil po rukach v hlbsej vode, strasne sa mu to pacilo... a behal do vody a z vody a ja som mohla lezat na lehatku a len som ho sledovala... pekne sa tam zahrali teda obaja chalani..

inak este odporucam restiku laguna v lopare, je to tam dole ako je taky hlavnejsi vstup na plaz, su tam stanky oproti a tak, maju tam vyborny detsky kutik... sme sa aspon v klude najedli a mavaju denne menu, polievka + hl. jedlo + salat + dezert, vyborne.... a dost casto mavaju ryby v tom menu a je to za 65 kun.. a v rabe odporucam restauraciu ana, su tam smerove tabule, je to take zasite, ale vyyyborne tam varia a maju dost narvane... a take porice.. ufff

mima595
16. júl 2011

ahojte, my sme sa vcera vratili z Ninu, boli sme tam 6 dni a pred tym 6 dni v Potocnici na ostrove Pag...Potocnicu mame odskusanu, boli sme tam 3x, takže spokojnost, aj pocasie super, voda teplucka, deti sa vysantili
druhy tyzden v Nine pre nas sklamanim...voda velmi malicka, fakt pre male deti, ale male myslim male, do 2 rokov...dvojky sa už nnudili..ale zase malemu vadili riasy vo vode, bal sa ich a tiež on radsej sa blaznil vo vode so starsimi, takže toto more sa nam nepacilo...
a tiež bolo strasidelne horuco, tych 38 st. už bolo pre nas teda dost..sme sa zhodli, že takych 10 dovolenky je akurat, že sme mali velke oci....
ubytko fajn, mali vonku smykalku, hojdacku a detsku kuchynku, lebo maju 2 dievcatka, to nasi vyuzivali bez problemov, nakoniec sa skamaratili s mladsim dievcatkom, tak im pozicali detske bicykle...
ale Zaton je naozaj vynikajuci pre rodiny s detmi, krasny prirodny tien, ale velmi vela ludi

misela24
16. júl 2011

mi zajtra večer odchadzame tak som zvedava kde zakotvime ,,asi okolie makarskej ,,už sa neviem dočkať ,len tá cesta uuuuf

bubinko83
16. júl 2011

@robika mam niekde vizitku ,pošlem ti kontakt v IP 🙂

syja
16. júl 2011

@robika v baske plaze pre deti nic moc. dost velke kamene vo vode. ale 3 km od basky brela plaz punta rata malinke biele kamene v pohode aj na boso. krasna cistucka vodicka.

zdeniii
16. júl 2011

Jedeme letos taky na Rab s dcerkou... hoky nechááte holčičky nahaté na písku nebo jim dáváte spodárky? Mám strach aby se jí nedostal do pulči písek... nebo to je jen moje ulítlá představa?

karkana
16. júl 2011

mima595no ked sme boli v Privlake,trochu v Nine a Vrsi otras more same riasy,do tej oblasti určite nie

efkas
17. júl 2011

@bubinko83 můžu taky poprosit o kontakt?Chorvatsko mi hrozně chybí,jenže to díky stěhování a mému pokročilému těhotenství už letos asi nestihneme 😒 ☹ 😢

zuzkap2
17. júl 2011

@zdeniii piesok sa tam dostane ci bude naha alebo v plavkach ci nohovickach, ak na nom bude sediet

ina29
17. júl 2011

BABY PROSIM VAS....tie,co mate deti okolo 4 rokov.Maju vase deti este autosedacky alebo uz podsedak??
Nasa bude mat 4,5 roka a uz dlho ma podsedak.Prave som sa docitala ze sedacky su povinne do 5 rokov.
V stredu odchadzame a mame dilemu ci nas pustia cez hranice ked ma podsedak.
Dakujem za rychle odpovede 😉 😉

miss_shy
17. júl 2011

@ina29 my bereme urcite sedacku aj pre 6rocneho, ked zaspi je mu v nej pohodlnejsie 🙂

tinnka9
17. júl 2011

@ina29 nas starsi bude mat coskoro 7rokov, a stale je v autosedacke (a to je na svoj vek dost velky 🙂 ).

jasminet
17. júl 2011

baby boli ste niektora v lopare v komplexe san marino? ako tam je?

zdeniii
17. júl 2011

@jasminet ahojky my tam jedeme letos, ztím jsem četla jen chválu a doufám, že tambudeme spokojeni, objednala jsem Veli Mel (je to klimatizované a s balkonem)

kristi
17. júl 2011

@ina29 to by me ani nenapadlo mit jen podsedak.....nasi je 4,5 taky a pocitam s tim, ze tak do 7-8 let bude urcite v sedacce....
my jedeme 6.8 nebo tak nejak, nevime kam, no proste vylet,...jen vim, ze posledni 2-3 dny chci stravit tady
http://www.booking.com/hotel/hr/village-sol-gar...

olik2009
17. júl 2011

Ahojte Mamičky,mi odchádzame v piatok na Rabac,neviete poradiť na akej stránke sa dá zistiť počasie v Chorvácku,ĎAKUJEM

kaja73
17. júl 2011

@karkana my sme boli 2 krat v Rabaci a mali sme okruhliakove plaže s pozvolnym vstupom do mora a vsade kade sme chodili boli take-to ste v ktorej casti boli? my pri hoteloch s vesmirnymi nazvami,myslim neptun-už presne neviem bolo to pred 7 a 8 rokmi. Boli velmi velmi spkojni.A napr v crikvenici nam vadili platene plaže-len take sme mali v dosahu 500m od ubytka. 😒 A dalej sa nam s kočikom nechcelo chodit-to mal starši syn 2 roky.proste mali sme presne opacne pocity ako vy-co clovek to nazor.je to zaujimave.

myska25
17. júl 2011

holky prosím prosím byl už někdo na blint letos v Chorvatsku? kolik vyšlo asi ubytování pro 2 dospělý a jedno dítě?

jasminet
17. júl 2011

@zdeniii tak napis ked sa vratite,ok? som zvedava 😉

lauraa
17. júl 2011

@jasminet pred hotelom je mensia pieskova plaz San marino, plytka ,tepla vodicka a kusok dalej za pristavom je povestna rajska plaz..... nad plazou San marino je maly borovicovy les , cesta, a za cestou hotel.... priamo v hoteli sme neboli ale na parkovisku stoji vela aut SK ,CZ...