Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

kvetka08
11. aug 2011

@sisa720 . Neporozumela som dobre, nešla by si do Corinthie, alebo do Solarisu? My sme boli v Šibeníku, Solaris - hotel Ivan a veľmi sme boli spokojní.

miss_shy
11. aug 2011

@kvetka08 keby sme vedeli ako je to v corinthii s ibami (a ze nas oklamu pri rezervacke) urcite by sme isli do ineho hotela, ale co uz nevadi. ale myslim ze buduci rok budeme riesit nieco kde je stale pocasie, a teple more koli nasmu malemu a segre 🙂

dandur
11. aug 2011

ahojte,my sme boli minuly tyzden v Rogoznici- Lozica , kludnejsie mesto,ciste more aj viac mensich plazii. Isli sme na blint ubytovanie sme nasli za 55 e na noc,pre nas 4. Velmi sa nam pacilo tak zacinam setrit na buduci rok

lauraa
11. aug 2011

@alias313 priamo v banjole nie, to je take predmestie mesta Rab a tam je uz aj nocny zivot... samozrejme popri pobrezi v banjole su restiky a podobne, da sa vecer posediet priamo na brehu mora, pomaly ti voda nohy omyva, neskutocne romanticke, my chodime casto do restauracie marjan, je v banlole smerom k mestu hore na kopci, krasna vyhliadka a dobre varia za slusne ceny, hned v banjole mas velke potraviny popri hlavnej ceste, v meste je tiez velka samozka, da sa kupit v podstate vsetko, ryby kupujeme na rybom trhu v meste, teda kupuje nam ich domaca, za nejakych 7 eur kg co je super cena.....cersvte, priamo z mora....inak obchody v meste su ok aj ked som tam okrem par drobnosti este nikdy nic nekupila, ale najdes vsetko...na rajsku je to par km autom , sem tam aj tam zajdeme ale my nie sme prave nadsenci piesku, nam to viac vyhovuje v banjole ,neviem kde budete byvat ale velmi pekna plaz je priamo pred kempom alebo pred penzionom padova..... male kamienky a piesok v mori......kedy cestujete?

alias313
11. aug 2011

lauraa, už teraz sa veľmi teším, určite tam bude fajn. Minulý rok sme boli na Murteri a aj tam sa mi veľmi páčilo. Som zvedavá, kde bude to ubytovanie, ale dúfam, že bude všetko blízko🙂)) Ideme 24. večer, alebo 25.nad ranom, ešte podľa toho sa rozhodneme o koľkej sa môžeme ubytovať. A tam na tých fotkách máš že ste chodili taxíkom "loďou" z mesta, to ste kam chodili?

lauraa
11. aug 2011

@alias313 no do mesta sme vzdy pesi a z mesta naspät na ubytko sme isli taxikom -lodou, nemaju pevne ceny, da sa s nimi dohodnut ... stoja v meste v pristave a vzdy nas odviezol do banjolu k hotelu Padova , odtial mame asi 100m k apartmanu, co sme neabsolvovali tento rok vobec je piknic na lodi(stoj asi 30 na osobu cely den) a ani vylet lodou s presklenym dnom, naposledy sme nic moc nevideli a mala bola sklamana, predsa to nie je Egypt....my ideme 27 ale do talianska, chorvatsko uz mame za sebou ....my sme presli uz vela v chorvatsku ale odkedy mame malu vzdy sa radi vraciame na rab ....nie je to daleko, pekne plaze, aj ked ubytko by mohlo byt priamo na plazi ale to ja nezmenim , sem totiz moj manzel chodil uz par rokov predtym ako sme sa poznali 😀 😀 😀

katrin21
12. aug 2011

ahojte
chcem ist do chorvatska po 25 -27.juni, ale hore na Istriu a nikdy sme tam hore neboli... Uvazujem o Rabaci, lebo som videla krasne fotky odtial...
Moja otazka je( hlavne vzhladom na toto divne leto), aka byva v CH voda koncom augusta, zac. septembra tam hore?? Vzdy sme zatial chodili len dole k Omišu a nižšie a v juli, tak sa trochu bojim....
diky za tipy..
P.S: Ak mate niekto aj tip na dobre a lacne ubytko v tej oblasti, sem s nim (IP)

anuo1
14. aug 2011

ahojte! viem že táto téma sa tu preberala už niekoľkokrát, ale aj tam mi nedá sa neopýtať. Mám OP vystavený v roku 2003/ tá stará verzia zaliata vo fólii, nie nová, kt. sa vydáva od r. 2008/ tak neviem či bude tento do Chorvátska stačiť. Bola som si istá že hej, ale ako čítam niektoré tie fóra, som z toho dosť zmagorená, tak sa pýtam ešte skôr aby som si stihla vybaviť aj pas, keby dačo/ O týždeň odchádzame/ ďakujem 🙂

alami
14. aug 2011

@anuo1 my sme boli s MM tento rok - na OP, máme tie s klasickou fotkou z foto - ten myslíš, áno? takže my sme na ne boli v pohode 😉

anuo1
14. aug 2011

@alami Áno myslím presne ten: http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst... vďaka za odpoveď 🙂

alami
14. aug 2011

@anuo1 áno, s takým sme boli. ja som sa ani nezamýšľala, žeby nás naň nepustili 😅 príjemnú dovolenku 😉

anuo1
14. aug 2011

@alami 😉 ďakujeeeeem 😀

alias313
14. aug 2011

žienky a keď idete s detičkami na dovolenku, ako im zohrievate v aute jesť/piť? My ideme na noc, ale prídeme tam len okolo 10 tej, takže neviem ako mu zohriať mlieko keď je stále ráno naučený papať kašu z fľaše...Dať do termosky horúce mlieko a tak mu potom rozrobiť kašu?ďakujem za rady...

lucula73
14. aug 2011

@alias313 ahoj,leen náhodou som sem natrafila...neviem aké mliečko pije,ale ja som mala v termoske horúcu vodu a tak som zarábala ke´d bolo treba......ale obyčajné mlieko neviem veru,tak dlho teplé asi ee 😠
A bývajú aj ohrievačky fliaš do auta,ale to sa ti neoplatí kupovať.....myslíš že nevydrží bez tej kaše?podla mňa hej...

alias313
14. aug 2011

no veď to že nevydrží, ráno len očí rozlepí a kričí kašaaaaaaa 😀 je to už jeho rituál-na raňajky a na večeru...Nooo práveže už pije obyčajné mliečko a tie ohrievačky do auta som študovala, ale nejako sa mi nepozdávajú a ešte keď väčšina zohreje fľašu za 20 minút, to je dosť dlho.

jasminet
14. aug 2011

@alias313 do termosky horucu vodu, do niecoho studenu a podla potreby urobit co potrebujes. mlieko do termosky urcite nie a umele uz vobec 😉
ja som to tiez takto riesila aj minuly rok aj tento keby nahodou mala cez den chcela jest kasu alebo mlieko - treba ratat so zdrzanim na hranici atd atd

jasminet
14. aug 2011

@alias313 aha, takze normalne mlieko. tak to jedine potom poziadat na pumpe o zohriatie mlieka ... a mlieko cestou zatial drzat v chlade

alias313
14. aug 2011

jasminet a keby som mu normalne zarobila tú kašu do mlieka a dala zohriať a do termoobalu-to by sa mi za dakych 8 hodin pokazilo?

jasminet
14. aug 2011

@alias313 ja by som to osobne so svojim dietatom neskusala... akurat mu tak riadnu hnacku privodis a nie peknu dovolenku 😉 ja sama by som 8 hodin odstate mlieko nepila...

ak sa da, tak mu to radsej do umeleho urob. to zarobis az tesne pred jedlom a mas po probleme

ina29
14. aug 2011

@alias313 ahoj,ja som malej davala zohriat mlieko na pumpe.Chlapik zohrial bez problemov 🙂)

tinad
15. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat a poradit: ideme na dovolenku a akurat mi vtedy ma prist menzes. Ako to vy riesite?beriem HAK.

jasminet
15. aug 2011

@tinad ja si vtedy nerobim prestavku v brani hak, ale pokracujem dalsim platickom. rovnako to riesim ked su nejake svadby, akcie a podobne... nebudem sa predsa vtedy otravovat s vlozkami 😉

andrea78
15. aug 2011

ahojte

kočky, nevrátili ste sa niektorá teraz, nedávno z chorv. z dovolenky na blind? ako je to s ubytovaním, nie je problém momentálne nájsť? ide o 2dosp+2deti
uvažujeme, že by sme vyrazili tento týždeň v stredu v noci, máte skúsenosti s ubytovaním sa počas týždňa, vo štvrtok? je to žiaľ náš jedniný možný termín, ak by sme išli klasicky od soboty, skrátili by sme si dovolenku,na návrat máme fixný termín, ten sa nedá posunúť, práca volá...

ďakujem od odpoveď

alami
15. aug 2011

@alias313 tak ako ti píšu baby, určite nie horúce mlieko do termosky. Na pumpách sú už teraz aj samoobslužné mikrovlnky na ohriatie bagiet, takže my sme ohrievali tak, že sme ani nikomu nič nevraveli.

Alebo - vezmi si sušené kravské mlieko na cestu a vodu v termoske

alebo - keď by si do mlieka naliala vriacu vodu z termosky 😅 ak zrovna nebudeš mať nikde pumpu a malý bude kričať kašáááááá - tak to bude redšie, v podstate akoby si nemala plnotučné, ale nízkotučné, ale aspoň sa ti z toho nedoserká.

inak, my sme mali kávu v termoske, mlieko v chladničke a jednorázové poháre k tomu - bola som za to veľmi vďačná, na malej cikpavze chytro kávička a išlo sa ´dalej 😅
@tinad tak ako ti píše
@jasminet - aj mne to tak vychádzalo na dovču, takže za jedným plátkom pokračuješ rovno ďalším bez pauzy a si vyriešená 🙂

alias313
15. aug 2011

alami: Ďakujem pekne za rady🙂 zoberiem pre istotu tú horúcu vodu a hádam vychytám aj pumpu 😉

alami
15. aug 2011

@alias313 prípadne si zober mliečnu kašu, čo sa zarába len do vody - ak nemá práve svoju obľúbenú bezmliečnu 😒 😉

lauraa
15. aug 2011

@alias313ja som kupovala take mliecko s kasou od nestle, staci to ohriat pod teplou vodou....inak benzinky po dialnici su slusne vybavene ,dokonca sme stali niekde v chorvatsku na benzinke kde bola mikrovlnka v detskom kutiku a miestnost na dojcenie s prebalovacim pultom..... inak dobra myslienka aj horuca do termosky a zamiesat do vody mliecnu kasu....

samulko1
15. aug 2011

@andrea78 ahoj nechcem ta odradit ale nasi znami isli na zaciatku augusta na blind tiez 2+2 a nezohnali ubytko a aj sa museli vratit , cely den hladali a nic boli okolie Zadaru
my sme isli 18 jula a 3 hodiny sme hladali ubytko boli sme Biograd na moru a nastastie sa nam nakoniec podarilo, tiez sme isli s tym ze nieje problem ale az take jednoduche to nebolo a aj domaci nam vraveli ze v auguste je problem z ubytovanim, ze oni maju az do 5 septembra obsadene..tolko nasa skusenost

alami
15. aug 2011

@samulko1 no ty koky,...a ja som bola už nervózna, že hladáme pol hodinu a nič 😀 no ale my sme preto, že sme chceli ísť na blink , išli už koncom júna. neskôr by som fakt nemala odvahu.

samulko1
15. aug 2011

@alami no ved to nam tiez vsetci vraveli ze nieje problem a teda ti poviem ked sa chlapi vratili po dvoch hodinach s tym ze nic nenasli tak nas chytalo zufalstvo...my sme boli 4 dospeli a dve deti a teda uz sme mali dost no ale nastastie sa zadarilo
ale ty nasi znami to ma teda tiez sokovalo..nechcela by som zazit taku pokazenu dovolenku..tiez po celom dni uz nevedeli co robit ze v agenciji uz vo dverach im ukazovali ze nic nemaju no na nervy