Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

cmulinko
10. mar 2013

@helulicek plaz pred apartmanoma ta druha co je cca 300m dalej je kamienkova,ale cca 8km v Duce-Omis je piesocna plaz.

bryonia
13. mar 2013

Ma niekto dobry typ na ubytovanie na Rabe? Hladame nieco pre 4 dospely+2 deti, najlepsie priamo pri mori, v tichej casti, ale s pesou dostupnostou do nejakeho centra s obchodikmi, restikami, tak do 2km.

blcha
13. mar 2013

ahojte mate niekto dobry typ na dovolenku niekde juzna dalmacia ubytovanie v apartmane priamo na plazi vohdne pre deticky takze nie betonove platne ale kamienky

lauraa
13. mar 2013

@bryonia skus toto..... lanasusic@yahoo.co.uk ... praimo na plazi, pritom pokoj, piesok pozvolna vstup do mora, pre deti hojdacky, domcek na hranie...zahrada, klima , krb, parkovisko, do mesta sa dostanete popri mori , len je to na dlhsiu prechadzku, ale premavaju vodne taxiky , takze sa da , jedna cesta peso a naspät domov taxikom.....alebo daj do gogla vila franka banjol.... len tu su schody a je to v druhej rade od mora.....oba apartmany su v banjole na ostrove Rab.... na znamu pieskovu plaz do Loparu je to asi 20 km...

bryonia
13. mar 2013

@lauraa Dakujem za odpoved, mas to aj vyskusane? Nad lokalitou Banjol som rozmyslala, alebo potom nad Kamporom a Supetarskou Dragou. Priamo v Lopare by sme sa asi nudili, staci sa tam ist kupat. Nemas aj nejake foto z toho prveho ubytovania? To druhe nie je pre nas vhodne, potrebovali by sme priamo pri mori, kde sa da kupat a ak je tam aj zahrada s hojdackami, to by bola parada.

nanna6
13. mar 2013

@natalia777
Ahoj minulý rok boli kamarátka aj švagriná s dvomi deťmi na Pagu tiež na blind a nevyšlo to.Táto destinácia je veľmi žiadaná takže v sezóne bude tažké nájsť lacné čisté ubytko vhodné aj pre deti blízko mora.mimosezónu niet problém.Oni našli ale ďaleko odtiaľ,k moru dochádzali autom!to je obrovská nevýhoda ak máš malé deti.Ja by som to nerobila ale je to na tebe.Už sú naozaj lacné ponuky aj v cestovkách,my tak chodíme odkedy sme šli na makarskú a skoro sme nedostali ubytko sme mysleli,že sa okúpeme a večer ideme domov.od rána od 6tej sme našli až večer o 17tej!

obcansr
13. mar 2013

@cmulinko ahoj ja som tiež pozerala tu Podstranu celkom fajn to tam vypadá a chcela by som sa opýtat na more nie su tam ježkovia a riasy? A dá sa tam aj niekde večer poprechádzat alebo nie ? díky

bryonia
13. mar 2013

Tiez by som na Pag nesla s malymi detmi v sezone len tak, bez dopredu dhodnuteho ubytovania. Boli sme v roku 2009 s tym, ze sme mali zabezpecena na 1 tyzden a duhy sme este chceli zostat a najst dobre ubytovanie bol problem. Nakoniec nam zohnala domaca u svojej kamaratky. Cez miestne agentury sa nedalo. Boli sme v Novalji a St. Novalji a kupat sme sa chodili kazdy dne inde, plazi je tam strasne vela, najkrajsie dostupne len autom, pesi by to bolo daleko od ubytovania.

cmulinko
14. mar 2013

@obcansr ja som neplavec takze ti na otazku mozem len tak odpovedat,ze nic neprijemneho vo vode po kolena nebolo 😀 musela by som sa manzela opytat.my sme vecer nechodili nikam....deti som mala este moc malicke...o 20h sme uz spali,ale urcite je tam moznost na prechadzku.tento rok tam ideme tiez a uz sa bude dat nieco aj viac porobit ako o 20h ist spat 🙂

lauraa
14. mar 2013

@obcansr prechadzat tak maximalne popri mori od jedenj restiky po druhu ale naozja ko nieco vidiet nie... ale ste kusok od Splitu, stoji zato s atam raz vybrat na prechadzku, a nedaleko je Omis , tiez stoji za naustevu......

lauraa
14. mar 2013

@obcansr jezkovia ani riasy neboli ... 🙂

lauraa
14. mar 2013

@bryonia ano my chodime uz roky do Banjolu, mne to tam vyhovuje, na plazi pokoj a do mesta Rab je to kusok.... primao na plazi najdes bufet, zmrzku,kavicku.... kusok dalej k kempu su pre deti preliezky, hojdacky, trampolina, nafukovaci hrad.... obchod je tiez pomerne blizko.... Mne osobne bola v Kampore hlboka voda pre deti , ale mozno bol len priliv ked sme tam boli , stravili sme tam jeden den....idem pohladat nejake foto....

lauraa
14. mar 2013

@bryonia https://plus.google.com/photos/1021467161954831... najdes foto z Rabu aj fotku priamo ubytka aj s adresou...

bryonia
14. mar 2013

@lauraa strasne dakujem, takeho fotky som potrebovala vidiet, lebo na upravovane internetove sa neda spolahnut. To ubytovanie by bolo uplne super, nevies mi povedat, kedy to treba zarezervovat? Aj ked uz asi aj teraz bude neskoro, lebo taketo domy su obsadene hned. Chystame sa pravdepodobne v prvej polovici jula okolo 10, tak do 24 mozno, ale nemozem to rezervovat este teraz, lebo neviem ci sa bude dat na 100% v tomto termine. Ked tam pravidelne chodite, vies mi poradit aj dobru restiku a kde sa daju kupit cerstve ryby, kalamare a krevety?
A vy ako zhanate ubytovanie, zajednavate dopredu, cez agenturu alebo az na mieste? Ci byvate vzdy v tomto apartmane.

bryonia
14. mar 2013

@lauraa inak tu plaz v Lopare som si presne takto predstavovala, hlava na hlave. To my teda nemusime. Radsej nieco mensie, sukromnejsie.

lauraa
14. mar 2013

@bryonia my rezervujeme uz zaciatkom roka lebo nas vzdy chodi viac rodin a chodime prve dva julove tyzdne.... to je taka klasika....mozes skusit napisat a ci je este nieco volne, za rezervaciu beru 50 eur ... v tomto neporadim.... ryby alebo nachyta domaci a lebo kupujeme v meste Rab, tam je obrovska hala s rybami... vzdy tam maju cervste ryby , domaca nam ich griluje vonku na grile.....restika moja oblubena popri plazi smerom do mesta , dobre ceny, krasn yvyhlad na more Marijana..... na jedalnom listku najdes vsetko.....inak aj hned pri kempe je pizerka, tam zvycajne cez den objdenavame detom nieco , vecer sme tam este neboli..... super restika je vyhliadkova nad rabom, ale tam musis autom len presne neviem uz ako sa vola.... ale v albume su fotky aj z nej.... zvycajne som pisala komentar k fotkam.... 🙂 😉

bryonia
14. mar 2013

@lauraa a este idem otravovat 🙂), Ake mas skusenosti s teplotou vody v Rabe v prvycj julovych dnoch, nie je este chladna? Rab som vybrala preto, lebo ma Lopar, kde je dlho plytke more a so skusenosti viem, ze tam sa voda rychlo prehreje, staci aby zasvietilo slnko. Uz sme zazili Chorvatsko v polovici augusta na Krku s 19 stupnovou vodou, tak sa istim.

lauraa
15. mar 2013

@bryonia my sme boli uz zaciatkom juna na rabe s niekolkomesacnym dietatom a v pohode, voda tepla....ja som este nezazila na Rabe studenu vodu, v Lopare bola v lete az moc tepla, .... My sa vzdy vyberieme na celodenny vylet na San Marino ale jeden den staci.... ten piesok mi prekaza, mne osobne viac vyhovuju kamienky, a na dne mora je jemnucky piesok, ale nie si taka oblepena pieskom a kamienky pod nohami nie su tak extremne horuce a hlavne je tam pokojnejsie aa ked zatuzis po ludoch a vzruchu do mesta nie je daleko....

ladore
15. mar 2013

aj jasa pridávam, tiež ideme malá bude mať13 mesiacov ked pôjdeme ideme autom tak uvidíme... ideme na Bibjene máme apartmán takže nie sme viazaný presne na hodinu raňajky obed večera....

nikmik
15. mar 2013

S půlročním dítětem do Chorvatska, co myslíte? Koncem srpna, aby už nebylo takové teplo, dostupnost od nás cca 6 hodin čisté jízdy na sever, jeli by jsme autem. Můžete doporučit nějaké místo?

renatka100
15. mar 2013

@nikmik a preco chorvatsko a nie taliansko pre tak male dieta skalnate pobrezie nie je nic moc ☹ a pre vas riadna ostara s kocikom

nikmik
15. mar 2013

@renatka100 Máme rádi Chorvatsko, je pravda, že nad jinou zemí jsem nepřemýšlela, ale přijde mi nejdostupnější autem. Kočár neřeším, mám v plánu nosit i v šátku. A pláže - některé jsou vhodné i pro děti (písek, oblázky). Už druhým dnem se snažím najít nějaké vhodné letovisko, ale jsem v koncích. Hledám - Istrie, Krk, Rab, možná severní Dalmácie. Přítel se zase rád potápí, tak aby to vyhovovalo i jemu.

adinkam
15. mar 2013

@nikmik My jezdíme už několik let na Krk do Bašky. Pokaždé je tam opravdu hodně miminek, dětí různého věku. Pláže jsou tam udržované a můj taťka se taky potápí a je tam moc spokojený🙂

lauraa
15. mar 2013

@nikmik https://plus.google.com/photos/1021467161954831...
kukni je to ostrov Rab,ja som tam bola s miminom ale s kocikom lebo mala spavala aj na plazi v kociku....nasa mala sa skor prehrala s kamienkami ako piesokom, Taliansku je studensia voda a hlbsia a hlavne vlny , zato na rabe hlavne v meste Lopar , plytky vodicka a uz zaciatkom leta tepla....

nikmik
15. mar 2013

@adinkam Baška je mezi favority 🙂 nejsou tam přeplněné pláže?

nikmik
15. mar 2013

@lauraa kde jste přesně byli na Rabu?

lauraa
15. mar 2013

@nikmik Banjol.... Vila franka

adinkam
15. mar 2013

@nikmik co, jsem byla s našima, tak jsme jezdili v červnu a loni byli v září. Takže to není úplně sezona, ale lidi tam byli. Prázdno tam není, ale nikdy mi nepřišlo, že by se tam nedalo pohnout. Vlezlo se tam několik děckých stanů, bazénků, člunů🙂
letos jedeme zase. Máme už stálé ubytování přímo na promenádě, takže kdykoliv se dá odskočit dovnitř. Byla jsem na několika místech v Chorvatsku, ale Baška nás všechny uchvátila prostě🙂

bryonia
15. mar 2013

@nikmik Istriu a Krk neodporucam, tam je na konci sezony uz velke riziko zleho pocasia. Najistejsi pocasie, takto blizsie na severe co to sledujem, byva na Pagu a potom na Rabe. Obidva ostrovy su vhodne pre deti, dokonca najviac deti a tehotnych zien som zazila na dovolenke na Pagu. Ked pevninu, tak Zaton, Nin nad Zadarom. Bola tam naozaj tepla voda, boli sme tam na zaciatku septembra, lebo je tam plytko a more sa rychlo zohreje. Rano ako ziletky od obeda uplne teplucka. No neviem, ci a tam manzel bude mat kde potapat. Vseobecne treba ist tam, kde je plyta voda, ta sa rychlo prehreje, staci aby cez den slnko zasvietilo. A uplne najlepsie je ist v septemri niekam do Grecka, najlepsie v druhej polovici napr. na Rodos, tam je to pre deti idealne. A do 2 rokov mate dieta za 50€ poplatok, co je vlastne zadarmo, a potapat sa moze od rana do vecera 🙂 .

ia.
15. mar 2013