Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

nikoleta164
31. máj 2012

16kristina02 minulý rok sme boli v Nine, pláž je síce pekná piesková, ale malý sa vedel lepšie zabaviť na kamienkovej. Celkovo som bola dosť sklamaná. Ak budete v Nine skúste Zaton, veľký komplex kde máš všetko, s deťmi nájdeš zábavu aj keď prší. V Nine chválim jedine blato, ktoré má liečivé účinky, vyskúšala som- nečakaj však veľké zázraky 🙂

16kristina02
31. máj 2012

@nikoleta164 To sa mi zda už dosť daleko, my chceme ist bližšie, na krk, alebo na rab.

mima595
31. máj 2012

@16kristina02 - ten Nin je casovo asi ako rab...lebo ku Nine ides po dilanici skoro cely cas a na Rab musis ist asi 3é-40 km po takych horskych serpentinach, kde ides maxim. 40- tkou...a plus cakanie na trajekt

pisem z vlastnej skusenosti..chodime na Pag, co je asi este 10 min. autom dalej ako Rab a minuly rok sme este z pagu isli do Ninu..teda sme sa vracali na SR z Ninu...km je to sice dalej, ale casobo je to rozdiel možno 10 minut

stanafran
31. máj 2012

Dobrý den, chystáme se letos s dětmi do Chorvatska na ostrov Pag. Budeme mít ubytovaní s večeřemi v Mandre v těchto apartmánech: http://www.novalja.sk/chorvatsko/letoviska/leto...
Nebyli jste tam někdo? Nebo alespoň jaké je toto letovisko? Máme 2 děti (7 a 5 let). Děkuji.

vargovka
1. jún 2012

baby chcem sa spytat či ste niektora bola v chorvatsku v 7 mesiaci tehotenstva a či ste to zvladli v pohode 🙂

cencula
2. jún 2012

ja by som sa chcela poradiť, chceme ísť do chorvátska na blink, s troma deťmi, ideálne by boli pieskové pláže, kde by ste nám poradili ísť a kolko tam vyjde ubytovanie? dakujem, veľmi by ste mi tým pomohli 🙂

audri
2. jún 2012

16kristina02 Písečná pláž vhodná pro děti - kousek od Ninu, vesnička Sabunike, je to jen komplex na rekreaci, nabízí tam ubytování na každém kroku. Pláž je písčitá, moře velmi velmi pozvolné, můžeš jít desítky metrů a pořád máš vodu do pasu. Ale pozor.. pláž má výhled na Velebit, prostě na Chorvatsko.. Myslím, že je to klidné letovisko, vhodné pro dětičky.

cencula
2. jún 2012

kde je najlepšie miesto pre deti v chorvátsku, mne padol do oka šibeník alebo split

cencula
2. jún 2012

kde je najlepšie miesto pre deti v chorvátsku, mne padol do oka šibeník alebo split vie mi niekto poradiť číslo na súkromné obytovanie? dakujem

kleik
3. jún 2012

@zuzkap2
@audiova Ahoj holky, náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi. Ještě nikdy jsem v červnu u moře nebyla, ale letos to plánujem už v červnu a chcem do Chorvatska. Takže v červnu už je moře teplé? A je to spíš jen na chvilku na osvěžení, nebo se v něm dá i déle plavat?

ivanajelinek
3. jún 2012

Ahojte. Boli ste niektora na Pule? Oplati sa tam ist. alebo radsej dalej?

mima595
3. jún 2012

@vargovka - ja som bola v 24tt..a pohoda...kedze dvojky mali 3 roky, tak som dodrziavala ich rezim, naobed spat, nie cely den na slnku a maxim. spokojnost

ivanajelinek
3. jún 2012

Alebo bol niekto na ostrove Vir alebo Nin pri zadare? Uz som z toho taka zblbnuta, ze naozaj neviem akym smerom sa vybrat. Kazda skusenost by mi velmi pomohla. 😉

lauraa
4. jún 2012

@ivanajelinek a co hladas? pokoj, piesok, kamienky, mesto?My chodime uz cele roky na ostrov Rab tento rok sme sa chystali do NIN , dostali sme odporucenie od znamych za dobru cenu tak sme mysleli ze skusime nieco ine , nakoniec predsa len ideme na Rab....

efkas
4. jún 2012

@lauraa ahojky,jezdíte stále do toho samého apartmánu?Jedete zase ted v červnu?Já našla super ubytování v Loparu,zahrada zařízená pro děti,apartmán přímo pro nás,bohužel obsazeno☹
Na blind se trochu bojíme a nechceme nic předraženého.
Na fotky od tebe už jsem jednou koukala .Co ten NiN?Nepomůžeš?

mima595
4. jún 2012

@efkas - my sme boli v NIne, ale co konkretne chces vediet?? O nine je tu toho dost popisane...

ivanajelinek
4. jún 2012

@lauraa No je nam jedno ci piesok alebo kamienky. Maly sa prehra tak ci tak. No a nie uplny pokoj, tak aby sa dalo aj niekam ist. Najskor sme chceli vyskusat Pulu(aby sme to nemali daleko), ale nie su dobre ohlasy a teraz rozmyslame bud Nin alebo ten Vir. O ostrove vir som nejak toho moc nenasla.
@mima595 Na Nin s malymi detmi je vhodne? Vam sa ako pacilo na Nine?
@efkas Tiez rozmyslame ze by sme isli na blind, ale tiez neviem ci je to dobry napad. Chceme ist 23.6.(to este nie je sesoza), tak uvidime.

ivanajelinek
4. jún 2012

@mima595 A nejake tipy na ubytovanie na Nine?

mima595
4. jún 2012

@ivanajelinek - myslim, že pre tvoje dieta je nin absolut vhodny...tam je voda veeelmi dlho nizucko, piesok....aj 100 m do vody je to cca tebe pod kolena...su tam aj riasy, ci take travy, co nasim dvojkam vadilo, ale im vadila aj ta mala voda...pre najmensieho tp bolo uplne v pohode...
ale ak tam pojdete, topanky..crocsy na piesok, lebo ten je velmi rozhoruceny...
my sme nebyvali priamo v centre Ninu..ale blizko pri mori a do Ninu to bola prechadzka takych 5 minut peso, takže absolut v pohode.....

ja som pisala, že nasim /dvojky mali 4 a pol roka a synovec 12 rokov, vadili tie travy a nizka voda...ale!!! my sme do Ninu prisli z Pagu, na ktory su zvyknuti, voda je tam akurat pre nich a oni do mora ani topanky nenosia..tak preto boli taki sklamani..a mali sme neskutocne horucavy..cez 40 st..sme sa citili ako uvareni...ale pochodili sme Zaon, Petrcane, Zadar..do Ninu sme sa dostali až raz 😉 😉
trosku sme zle naplanovali tu dovolenku..a preto sme mali take zmiesane pocity,a le myslim, že keby sme isli teraz, už by sme selektovali, kam a kedy pojdeme a už by sme sa na to divali inac....
napisem to takto: na Pag, kde chodime, je uzane more a plazicka...ale zivot ziaden ☹ ...zatial tomu davame prednost, kedze su deti male a oni su vdacne aj za more...ked budu starsi, budeme hladdat nieco zivsie...
nam zase ani restiky velmi nechybaju, lebo zase ich nahanat vsetkych 3 sa nam necgce..takže ovela castejsie grilujeme

ivanajelinek
4. jún 2012

@mima595 Dakujem 😉

ivanajelinek
4. jún 2012

A este by som potrebovala nejake info o ostrove Vir...Nejak o tom ostrove nemozem moc toho najst. Nejake recenzie alebo podobne. 😒

koc1nka
4. jún 2012

@ivanajelinek Ahoj ja som na tom podobne,chceme ist 22.7 ale stale nevieme kde,uz som z toho zufala,pokukala som vselico na nete,ale je to tu drahe vcera som nasla stranku priamo kontakt na majitelov cosi som popisala,som zvedava kolki sa ozvu tu jwe link http://www.apartmani-hrvatska.com/apartmany_cho... Neviem najskor sme chceli ist od Ninu smerom k Zadaru a najnovsie sme to s mm rozsirili cca o 100km takze sa mi pozdava aj dole pod Vodicami Pirovac je to tam take zakutie,z mapy celkom pekne,no ja davam az na posledny verdikt a to ze ked pridem na miesto az tam sa rozhodnem.ja by som skor podla plaze,aby mala pozvolnejsi vstup,nechcem aby tam boli ostre kamene a co sa ubytka tyka,aspon do ty&ch 50m od mora s vyhladom nan,takze naroky mam vysoke,mm chyta depka,ze so mnou asi nevyberie nic.

ivanajelinek
4. jún 2012

@koc1nka No tak sme na tom rovnako. Mna to uz tiez nebavi, stale pozerat. Lebo sa mi stale paci nieco ine, ine miesto 🤐 Nakolko ideme z Nemecka, tak nechceme ist moc dlho s malym. Do Ninu to mame tak okolo tych 1250km, to uz je moc, ale je to po dialnici, takze by to mohlo byt rychlejsie. Tak do tej puly mame okolo 950km, ale asi pojdeme trochu dalej. Nin alebo ten Vir je nasa hranica. Dalej uz asi nie...

koc1nka
4. jún 2012

@ivanajelinek My mozme ist aj dalej,chceme cestovat v noci cez Madarsko,nastastie mame navigaciu,ale este musim studovat navod.Od nas do Biogradu je cca 1000km takze este nejaku tu hodinku mozme ist aj nizsie,ja uz mam hlavu v smutku,kebyze viem aspoon dedinu,kde zastavimu,ach joj

ivanajelinek
4. jún 2012

@koc1nka Skusim aj ja pozret cez tu stranku co si aj ty pozerala. Malo by to byt lacnejsie ako cez cestovku, ze?

koc1nka
4. jún 2012

@ivanajelinek omnoho lacnejsie,pre nas 4 apartman uz od 40eur

lucialen
4. jún 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci je rozdiel ist do chorvatska v july a v auguste. Niekde som totiz citala, ze v auguste uz maju dovolenku taliani, a ti sa tam nahrnu a ceny su potom vyssie. A hlavne, chceli by sme si ubytovanie najst az namieste, tak neviem, ci by to uz v auguste nebol problem emoticon

lauraa
4. jún 2012

@efkas v nine som nebola, sama som tu hladala info , lakali nas znami , apartman za 50 eur na noc pre dve rodiny, super cena , ale nakoniec predsa len vyhral Rab, znami idu prvy aug. tyzden a ja uz nedostanem dovolenku....Na Rab chodime do Banjolu, vila franka, zadaj do gogla a najdes....ale v mojom albume je odfotena adresa na jedno ubytko , priamo na plazi, zahrada pre deti, preliezky, hojdacka,velky gril, sprcha na plazi a lehatka zadarmo , pieskova plaz.... kolko stoji a ci je to volne neviem ale mozes skusit napisat, len je to kusok dalej od mesta, najlepsie ja vyuzit vodny taxik, ceny sa zmluvaju.....
@lucialen mne este nikdy neprislo ze by tam bolo vela talianov, a ceny v sezonne su rovnake (myslim jul a august) teda spon tam kde sme boli my som si nevsimla zeby dvihali ceny 😉 a kam chcete ist?

lauraa
4. jún 2012

@ivanajelinek urcite priamo je to lacnejsie ako cez cestovku....

lucialen
4. jún 2012

@lauraa dakujem za odpoved, tak si hadam najdeme nejake ubytko 🙂 Rozmyslame nad ostrovom rab mesto lopar, alebo aj ine mestecko