Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

martina2006
6. jan 2013

tucepi sa mi vobec nepaci co som vygooglila obrazky,hotely atd....uvazujem nad sardiniou...je tam nadherne....

karkana
6. jan 2013

@mahu74 no my chodíme tam a ideme do agentury a tam nám ponuknu apartmán, zatial sme vždy našli volné,vždy sme v inom, tie betonove to je asi uplne na konci, to sme ani nevideli, a to sme prešli skoro celu Crikvenicu, od začiatku od Seliec je kamienková, až po námestie ,a tam to nemá chybu, sú tam aj borovice, je kde sa schovať do chládku,takže tam odporúčam, približne ked vojdete do mesta kde je prva čerp.pumpa, tam je aj agentura a tadial su tie fajné kamienkove plaže ,tam bolo hlavne veľa detičiek, na kraji sa hrali a voda naozaj pozvolná, no potom je trochu kamenista okolo námestia,velké skaly tak tam nie je dobre, len pre plavcov,a potom začína už len piesková pláž, dlhá,a tam tiež super a pozvolný vstup, a mne tiež o to hlavne ide, nie som dobrý plavec,len tam sa asi aj platí,tak mi sme tam nechodili, no ale fakt asi 4km pláži skoro vkuse, no super,a na konci mesta väčšinou su htely a tam to asi je ,čo spomínate, a tam neni dobre, mužov kolega bol, a bol sklamaný, ináč more nááádhernééé čisté, a výlet super lodou na Vrbník , chodia aj s deťmi,len apartmán je dobre len s klímou, raz sme mali bez, a to sa nedá vydržať, tak je tam teplo,chodievame vždy prvý júlový týždeň,

mahu74
6. jan 2013

@karkana ďakujem veľmi pekne za hodnotné rady!

natalia777
13. jan 2013

@kaja73 ahoj prosim ta mam otazku aj my by sme si chceli kupit pobyt cez tuto stranku co si dala odkaz, ale mam otazku kedze mame dve deti, aky mam hladat apartman? som z toho blbec, lebo tam nie je napisane nic o detoch, napr, mam na mysli ze ked dcerka ma 3 roky plati sa za nu plna cena? mam pozerat apartman 2+1? mladsia bude spat medzi nami na posteli..... teda mam na mysli ze tam nie je napisana cena za dieta iba cena pre troch dospelych 😅 dakujem

kaja73
13. jan 2013

@natalia777 myslis apartmany Lonic?
tak im je jedno kolky ste v izbe platis za lozka v izbe-aj my -ked sme mali mladsieho syna len 6m,tak sme brali stvorku apartman a platili sme za 4 lozka,aj ked sme pouzivali len tri-maly spal v cestovnej postielke.
A zas nasi známy prisli namiesto troch nakoniec len dvaja a tiez platili za 3 lozka v trojke apartmane.
Ked zoberiet trojku tak budte platit proste cenu trojky apartmanu,ked stvorku tak zapatite za styry lozka-to maju fixne ceny-je im jedno ci si dospelak ci dieta.
Kazdy apartman ma proste svoju cenu.
My berieme vzdy stvorku apartman-mm spi so starsim synom v jednej izbe ja s mladsim v druhej a ked maly zaspi,tak ho nerusime a mozemy byt v pohode hore,svietit,hrat karty......my by sme s nim nemohli byt spolu v jednej izbe-on ma svoj rezim a starsi syn by tym trpel-ten ma uz 14 rokov.
Ta trojka apartman je len jedna spalna-to by nam fakt vadilo. 😝-tam sme chodili kym sme boli len traja.

natalia777
13. jan 2013

@kaja73 dakujem pekne takze sa plati za apartman a nezalezi na tom ze ake stare deti su, teda zvyhodnene su iba deti do 2 rokov

kaja73
13. jan 2013

@natalia777 viem ze raz mali v trojke rodinu so 4 detmi -cca 5-12 rokov-a ono sa to tam pomestili -je to pristranne-vtedy je to cenovo vyhodne-platis tri lozka-teda cenu apartmanu- a daco symbolicke za tie 3 osoby -deti-navyse.
Ale za babo navyse ti nic uctovat nebudu-aj ked vezmete len trojku a ste styria-aspon tak viem.

natalia777
13. jan 2013

@kaja73 ok dakujem a mas nejake miesta na pagu co by si odporucila? aby tam bolo tichsie vhodne pre deti ako mame my a pekne plaze ciste mozu aj kamienkove nam to nevadi 🙂 a aby bolo ubytko v pohode

natalia777
13. jan 2013

@kaja73 ja len ze som z toho blbec lebo ked davam do vyhladavaca ze pre 3 osoby tak sa bojim ze ked tam prideme 4 ze nas niekam poslu 😅

kaja73
13. jan 2013

@natalia777 my sme zatial byvali len na tomto mieste u Lonica,to je priamo mesto Pag-ale nie v centre-tam sa da byt aj detickami-su tam kolotoce,supermarket,restiky,mestska kamiankova plaz s pozvolnym vstupom do mora....
Mame pochodene aj ine plazicky na ostrove,ale tie nie su vhodne pre babo-nie je tam tien -chodili sme na tie plaze mimo civilzacie,kym sme nemali ml.syna.
Tento rok ideme na tento ostrov zas,ale do dedinky Pototcnica-tam je pieskova malicka zatoka,plytke teplucke more-je to ozaj malinke,cesty nemaju ani len asfalt,aní obchod tu nie je-ale je 10km od nas v Novej Novaliji-proste ideme teraz inam,ale na ten isty ostrov.
Boli sme to minule leto par krat na vylete a zapacilo sa nam tu.
inak prijemna plaz je aj v Starej Novaliji-dala som link na veb kameru-pozri si to cez den-cca 2-3 strany dozadu-to je tiez pre deticky idealne.

PS-Lonic vas nikam neposle-neboj-kludne berte trojku a pridte styria-maximalne vam da nieco priplatit-ale to silne pochybujem,kedze mate to stvrte len babo.

kvetka08
16. jan 2013

Ahojte, bol niekto na dovolenke v Chorvátsku - Gradač, hotel Lubineca? Popíšte mi niečo... 🙂

kvetka08
16. jan 2013

@gijar Ahoj, prosím ťa, odkiaľ cestuješ a ako dlho trvá cesta autom do Baška Voda? Ďakujem.

lenca30
16. jan 2013

@eeffka ahoj, pozerala som to a celkom sa mi to paci. kedy si tam bola ? ako si bola spokojna? mozem ti poslat moj mail na blizsi a obsirnejsi pokec? vdaka

gijar
16. jan 2013

@kvetka08 zo zap.Slovenska a cesta nam trva 9-10 hodin cca aj s prestavkami, chodime odjakziva cez Madarsko, tam to pozname, da sa to asi aj rychlejsie cez rakuske dialnce 😉

lenca30
16. jan 2013

@miss_shy ahoj mozem ti poslat mail na blizsie info?
vdaka

eeffka
16. jan 2013

@lenca30 posli mi ip,pred 2r.

katik80
21. jan 2013

Pozná niekto overenú stránku overenú stránku chorvátskej cestovky? Bude to asi lacnejšie ako cez slovenské, len máme obavy platiť zálohy neovereným. Dakujem.

martinkah
21. jan 2013

ahojte, ktoré letoviská na ostrove Krk sú fajn a ktorým sa vyhýbať? uvažovali sme o Baške a keď som tak narýchlo nejaké ubytovanie na súkromíi hľadala, nenašla som žiadne s práčkou a bez nej si to neviem predstaviť 😀
zvládate dovolenku aj bez práčky?? my sme ju doteraz mali v apartmáne a bola celkom vyťažená..

jasminet
21. jan 2013

@martinkah baska je krasna. a pracku som na dovolenke mala jediny raz, na sardinii a ani mi nenapadlo ju zapnut. 😅 periem doma stale, tak hadam nebudem este aj na dovolenke 😉 😕

mima595
21. jan 2013

@martinkah - my mame stale apartman bez pracky...a o chodime skoro na 2 tyzdne...

martinkah
21. jan 2013

@jasminet @mima595 keď naši chalani spotrebujú za deň aj 3 tričká, 2 nohavice, krát desať dní, toľko toho ani v skrini nemajú a v špinavých ich chodiť nenechám 🙂 aj zopár plážových osušiek bolo každý deň špinavých, vy ste nejaké šikulky, že to bez práčky zvládate 🙂

jasminet
21. jan 2013

@martinkah neviem teda kolko mas chalanov a aki su velki, ale tolko sa ani moja 3,5 rocna dcera neprezlieka 😀 😀 😀 😀 a to je ina herecka. a plazovu osusku od morskej vody nejak neriesim. necham uschnut a druhy den beriem znovu na plaz. este to keby som mala prat vecer po kupani, tak amen tma. 😀

mima595
21. jan 2013

@martinkah - no ja mam 3 deti....vacsinu casu su aj tak v plavkach, pripadne len v kratasoch...obliekame aj trcika, ale po dome a po zahrade chodia bud len v spodnom pradle, alebo kratasoch...nejako extra sa nezaspinia....osusky od plaze neriesim....my nelezime cely den na plazi, chodime osobitne doobedu a poobede, aj tak su cely cas vo vode a na to jedno utretie doobedu a poobede nebudem uteraky prat kazdy den...

osusky a uteraky mame v apatrmane ine, tie meni pani domaca.....

jedine, co periem..a to operiem aj v rukach..je spodne pradlo a sem tam tricko....

lauraa
21. jan 2013

@martinkah my chodime pravidelne do Chorvatska ale tiez neperiem okrem plavok nic.... ked budete na sukromi za par € ti urcite domaca operie ked ju poprosis, a na hoteli maju sluzbu pranie za poplatok... takze ked budes chciet prat urcite sa to da riesit....

lauraa
21. jan 2013

@katik80 a co hladas? my sme raz pokukovali po hotely a kontaktovali sme hotel priamo a predstav si ze lacnejsie vysiel cez slov. cestovku ....takze nie vzdy sa to oplati..... konkretne hotel Corinthia v Baske....sukr. apartmany som vzdy hladala cez adrialin.hr.... ale my aj tak vzdy skoncime na Rabe.... ale aj tu na MK dievcata maju konkretne adresy a tam sa nemusis bat zaplatit zalohu alebo pod....a aspon mas predstava kam ides a co ta caka..... 😉

katik80
21. jan 2013

@lauraa hladam niečo blízko mora, pre deti a niečo cenovo prístupné. Dosť som náročná, však??? 🙂 Chcem nejaké sukr. apartmány, preto chcem niečo overené. Aj Rab som pozerala, máš tip na nejaké dobré ubytko? Môžeš dať link na IP?

katik80
21. jan 2013

@mima595 Ahoj, viem, že vy chodievate na Pag môžeš mi na IP poslať nejakú adresu ubytka? Dakujem.

martinkah
22. jan 2013

dievčatá, ak máte niekto kontakt na osvedčené ubytovanie v súkromí v Baške na Krku, prosím, pošlite IP, ďakujem 🙂

miskaro
25. jan 2013

Nám sa s malými deťmi osvedčil ostrov Pag. Bývali sme v Starej Novalji tu: http://www.novalja.sk/chorvatsko/letoviska/leto...
Hneď pri dome bola malá piesočná pláž, no pre deti ideálne. A kľud. Tento rok skúsime asi Mandre.