Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

xkacatkox
6. apr 2011

tak máme zamluvenou dovolenou na Gradacu, apart.Goran, snad jsme neprohloupili a bude to fajn 😉

mima595
6. apr 2011

@syja - my sme nakoniec dali prednost Ninu, ale ubytko vo Vrsi Mulo vyzeralo velmi fajn...tak som zvedava, co napises po dovolenke, ake budes mat skusenosti...a aj my v Nine 😉

lydia22
6. apr 2011

My sme uz zaplatili zalohu ideme na rab do banjolu apartmány vila franka velka vdaka @lauraa tesim sa.

sinkovci
6. apr 2011

ahojte, som tu nova a velmi prosiiiiiiim o pomooooc pri hladani dovolenky v Chorvatsku. Ideme 2 manzel. pary s tromi malymi detmi od 10 mesiacov do 3 rokov. Tiez Vas prosim o odporucenie na konkretne ubytovanie ( s ktorym uz mate skusenost), mal by to byt dom,penzion s terasou, najlepsie s vlastnou terasou a tiez by sme uvitali, keby mali domaci dohodu s nejakou restikou, kde by sme si mohli zaplatit polpenziu, ale to nie je podmienka. samozrejme dolezite su pre nas strkove alebo pieskove plaze, najlepsie s prirodnym tienom. prosim o vase skusenosti a odporucania. dakujem

michamicha
6. apr 2011

my máme zamluvený apartmán Tajana na ostrově Vir 😉

xkacatkox
7. apr 2011

holky, na kolik vás vychází dovča v Chorvatsku, nás by to vyšlo pro 2 za 15tis., je tam klimatizace, hnedka u pláže, výhled na moře, jídlo si bereme vlastní, jaký máte názor?

bellada
7. apr 2011

@xkacatkox 15 tisic len za ubytovanie? to je drahe nie? ak v tom je zaratana aj cesta tak je to ok cena 😉

xkacatkox
7. apr 2011

@bellada ne cesta v tom započítaná není, tak čekám zda nenajdeme něco levnějšího

syja
7. apr 2011

@xkacatkox ked idete len dvaja tak sa vam uricte viac oplati nejaky dvojhviezdickovy trojhviezdickovy hotel s polepenziou. my ideme uz treti rok do chorvatska dvaja plus dcerka a hotel s polpenziou nas vychadza bez cesty cca 600 eur t.j. 18 000 sk t.j. ceskych este menej. ubytko v sukromi sa oplati ked ste vacsia partia. pri dvoch by som jednoznacne volila lacnejsi hotel s polpenziou.

michamicha
7. apr 2011

@xkacatkox to je docela dost pro 2, my máme 8-lůžkovej apartmán za 17 tisíc 😕 je to teda bez klima, ale pláž hned 50m od domu a obrovská zahrada kolem 😉

xkacatkox
7. apr 2011

@michamicha tak čekám co paní nabidne za levnější alternativu, co mě nejvíce štvě že jak blbec prouzdám na netu a hledám , chlap válí šunky, místo aby se stím zabýval on, a třeba se někde poptal po známých, já byla v Chorvatsku před 5 lety, a to s našima, no už mě to pestává bavit, asi zustanu doma ☹

lauraa
8. apr 2011

@xkacatkox skus kontaktovat priamo majitela ubytka, apartman pre 2 stoji okolo 35 eur na noc... 😉

xkacatkox
8. apr 2011

@lauraa tak to jsem zkoušela, pro 2 v sezoně za apartman za 67eur, tak to vypadá že letos nikam nejedeme ☹

miska73
8. apr 2011

@xkacatkox my to máme za 23 tis. jsme 4 (2 děti, platí jen pojištění, ale mají nárok na služby včetně stravy) a máme to all inclusive 😉

leveretka
8. apr 2011

Ahojte dievcata, pozeram, ze vy tu davate ake dobre ceny za dovolenku do Chorvatska. Ja som momentalne v plnom prude hladania dovolenky a som ako v zacarovanom kruhu. Do Chorvatska sa strojim prvykrat v zivote a na nasu prvu dovolenku so 14 mes. dcerkou, tak sa v tom este tak velmi nevyznam. Chceli by sme nieco najblizsie - asi Istria. Viete mi prosim Vas poradit nejake vhodne miesto pre male deticky, v tejto lokalite alebo aj v inej, ale co najblizsie k SVK? Prip. mi poskytnut nejake osvedcene linky, kde by som mohla vyhladavat ubytovanie? Co som zatial pozerala, tak na 12 noci apartmany bez nicoho vyse 1000 eur a to mi pride dost vela na to, ze este aj zle vyzerali. 😔
Dakujem velmi pekne za kazdu radu.

mima595
8. apr 2011

http://www.ubytovanivchorvatsku.cz
skus tuto stranku...tie ceny su v skutocnosti o 5E nižsie...aspon my sme posielali 2 dopyty, a v oboch nam ponukli cenu o 5E nizsiu ako bola uvedena na stranke.....
my vacsinou hladame apartmany pre 4 osoby, ale 2 vedla seba, chodime so svagrinou, ale kazdy nech ma vlastne sukromie, je to drahsie,ale my sme bordelari, oni cistotni /my mame 3 male deti, oni 1 12-rocneho 😉 / a chce,e klimu + dvor pre deti + gril a nie daleko od mora.... oba apartmany, co mame, tak su 50E za noc....

bubinko83
8. apr 2011

@syja
@lauraa dakujem za odpovede . 🙂

Mne dost vychvaluju aj Rab-Lopar mate niekto osobne skusenosti? A neviete mi povedat kolko stoji ten trajekt ?A da sa tam platit aj eurami? či tam je aka mena??? 😕

mima595
8. apr 2011

@bubinko83 - da sa platit aj E, ale napr. ked platis myto, tak je to nevyhodne...ak platis eurami, tak sme zaplaili 5E, ale keby sme platili kunami, tak by nas to vyslo na 3E
trajekt neviem presne, my sme isli na Pag trajektom, tam to stalo cca. 140 kn...1 auto, a 2 dospeli, deti do 3 rokov neplatia...co je cca. 21E...

bubinko83
8. apr 2011

@mima595 dik.Ja vobec neviem ako to tam chodi ideme prvy krat na dovolenku do Chorvatska a som z toho jelen 😨 Ideme len my 3 ako rodina a muž chce ist na blink,vraj sa tam da zohnat ubytovanie.Ale ja mam z toho strach kedže mame male dieta. A kedy v aky den sa oplati ist kedy je najmenej aut?

syja
8. apr 2011

@bubinko83 jednoznacne ktorykolvek den okrem piatku a soboty. vtedy su najvacsie zapchy.

xkacatkox
8. apr 2011

tak to holky nakonec dopadlo tak , že nám dají ubytko za 11tis.za 9 dní,je to bez stravy, let zajistit na místě snídani, jinak komfort zůstal původní, nic neubylo,je tam klima, net, TV pokoj 2plus1, pro dva, s děckem přímo na pláži 🙂 tak jedeme na dovču

ewwe
8. apr 2011

@xkacatkox ahoj a kam idete? daj link
baby my tiez rozmyslame nad chorvatskom, este sme tam neboli, ale nerozumiem cenam, ak je uvedena cena za apartman napr. 40€ to je cena na den na jednu osobu ci za dva, tri.... my by sme sli s mm plus dcerka do 2 rokov tak napr. za 10 dni zaplatim 400€ ci 800€ 😅 sorry mozno sa pytam ako blbec

xkacatkox
8. apr 2011

@ewwe hele, já v tom taky bloudila, hlavu jsme měla jak pátrací balón a výsledek žádný 🙂 , jedeme do gradacu, apartmany Goran, pokud budeš chtít zašlu ti odkaz do IP, a popř. i kontakt na našu známou co nám to domluvila, máme to teda zatím bez jídla, a snídani uvidíme jakou formou bude, kdysy jsme tam byla s našima a přšlo mi to vhodné pro malé děti, hlavně tam bylo dost rodin s prckama, tak uvidíme jak to bude tedka

holky zabte mě, možná jsem blb, potřebuji cestovní pas do Chorvatska?před 5 lety jsem ho musela mít protože ho chtěli ve Slovinsku, jak je to tedka, nechce se mi dávat zbytečně 1200Kč pokud by na to už stačila občanka

lydia22
9. apr 2011

@xkacatkox dospeli pas nepotrebuju staci obcanka ale deti musis mat zapisane v pase alebo musia mat svoj pas,my sme boli teraz robit malemu pas kedze my uz nemame platne s muzom pre 2 rocne dieta u nas stoji 8eur ma 2 roky platnost.
@ewwe nepytas sa ako blbec ja som mala tiez v tom chaos,oni vacsinou uvadzaju ceny lozka na noc na 1 osobu napr.15eur alebo 40eur za cely apartman.my napr.ideme 3 a platime 50eur na den za apartman ktory zahrna,kuchynu,terasu,wc,obyvacku a spalnu.najlepsie je sa skontaktovat s majitelom a dohodnut sa pripadne nech posle este fotky. Kludne sa este pytaj ak nieco potrebujes.

bubinko83
9. apr 2011

mne akurat včera jeden švagor povedal že jeho rodina chodi presne do tej oblasti kde chcem ist ja Rab-Lopar.Takže nam da len kontakt na tych domacich a vybavime si termin už teraz a bude pokoj.Takže super a nemusim nič hladat chvalabohu ,lebo už ma hlava bolela z toho. 😉

ewwe
11. apr 2011

baby dik za rady, popravde uz mi z toho hladania sibe, vsede najdem chybu,
@xkacatkox tam kam idete to vyzera super, asi vsetko co hladam, ale ja skor tu severnu dalmaciu, trocha blizsie, kedze my sme z daleka 😝
a este s tou cestou, sli by sme na noc, aby mala spala, lenze to tam budeme rano, nastup do ubytka je cca okolo 13-14h, to co mam robit pol dna? takisto odchod je okolo 10h rano, fajn, ale cestovat domov cez den s malou, tak to asi nebude take lahke 😝

lauraa
11. apr 2011

@ewwe zbytocne si to komplikujes co a keby..... my sme chodili aj s malou na blink do Chorvatska a vzdy sme ubytko nasli ....nam vsak vyhovuje Rab takze sa tam vzdy radi vraciame....ked dorazime skor ako mame ubytko tak ideme sa najskor najest alebo na plaz(zvycajne sme uz okolo 9 rano na mieste) a potom sa ubytujeme , rovnako to robime v den odchodu...do 10 sa zbalime odnesieme vsetko do auta a bud dame prechadzku alebo vylet lodou,a okolo 14 vyrazame na cestu domov, mala pekne pospinka a ked sa zobudi mame kus cesty za sebou, zastavime , najeme sa , chvilu sa niecim pohra v aute a vecer znova zaspi ... takze cesta bez problemov a to sme uz aj cestovali az na makarsku.... ako som uz napisala teraz volime Rab, piesok, plytka voda, ubytko a hlavne sme za par hodin tam...... Takze vela nerozmyslaj a tes sa na dovolenku.... 😉

bubinko83
11. apr 2011

@lauraa a nevadilo ti na Rabe že musiš ist daleko do mora ked chceš hlbšiu vodu? Ja mam z toho obavy aby som sa vobec okupala ked bude horuco. A kde na Rab chodite?

mima595
11. apr 2011

@bubinko83 - my tiež chodime na miesto, kde je voda hlbsia riadne od brehu...a nevadi.....aj tak som bola cely cas s drobcami bud na piesku, alebo v malej vode, a tu chvilu, co som si isla zaplavat ja, alebo MM, sme si odplavali....

my sme totiž nikdy neboli na plazi dlhsie ako hodinu a pol...isli sme doobedu, naobed naspat do apartmanu, aby deti sa vyspali a poobede znnova na plaz....ale u nas je to mozno ine, kedze su dvojcata....

mima595
11. apr 2011

@ewwe - my sme tiež prisli okolo desiatej, a domaci nam spravil kavu a rozpravali sme u neho na terase, kym domaca neupratala izby....