Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

cica13
14. júl 2010

nadush, prajem vam krasnu dovcu, pekne pocasie a hlavne stastnu cestu!

Ja budem balit az o mesiac. Teraz sme v Kovacovej na jednej chate v lese.

Inak sa vas tu riadne vela zislo, co idete na Rab...🙂

vlasa
14. júl 2010

my sme sa vratili vcera z biogradu,cesta tam-cez madarsko nic moc,more na zaciatku studene,ale uz vas caka teplucke 😉 pocko supeeeeeer,jedlo supeeeeeeeer,ludia supeeeeeeeeer,milujem chorvatsko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 dcera z mora nadsena,bola prvy krat,akurat s autosedackou mala problem,spala mi na kolenach,inak to zvladla perfektne,aj atopak trosku ustupil 😎 baby,ktore idete,mate sa na co tesit,hlavne vase deturence,nedostanete ich z vody 😀 😀 😀 prajem stastne cesty a krasne zazitky vsetkyyyym 😉 😉 😉

lyongirl
14. júl 2010

@nadush lieky mám nakúpené už mesiac 😀 , nechcela som všetko nechávať na poslednú chvíľu a aby to aj nezaťažilo peňaženku 😀
Drogériu sme kúpili tento víkend, len musím skontrolovať, či niečo nebude chýbať, lebo to som brala len tak z hlavy, čo ma napadlo. Mala by som si konečne spraviť zoznam potravín, čo tam berieme, no a v nedelu začnem baliť, lebo v pondelok mám ešte lekára, kozmetiku, tak nech nestresujem...

lyongirl
14. júl 2010

@vlasa aj ja dúfam, že AE ustúpi, cez víkend som mastila s kortikoidmi ☹ 😠 , tak mu skoro vymizol, nie úplne, lebo som prestala, čakám na more...

mojo23
14. júl 2010

ahojte.....vie mi niekto poradiť?dneska máme rezervačku na dovču do Vodic do hotela Nikola....kto tam už bol toho roku alebo minulý nech odpíše svoje postrehy 😉 díky moc

vlasa
14. júl 2010

@lyongirl my sme mazali s kortikoidmi aj tam,lebo sa mi to nezdalo,ale iba obden radsej.nech sa poriadne macaju,stale,stale,my sme sa menej,ked to bolo take studene ☹ xyzal bere stale,jedine co sme tam pouzili bol hylak a espumisan,lebo bolelo brusko velmi,ale to z tych kombinacii-puding s reznom ap 😀 to tak dopadne,ked si dieta same bere zo svedskych stolov...krem na opalovanie-bioderma 50 of bol uplne super,odporucam 😉 aj mlieko po opalovani z biodermy je super,aj na atopak.inak co take-topanky do vody,koleso,vela plaviek na prezliekanie a silty,dost fuka pri mori...kybliky,formicky,nejake knizky.este kvapky do oci sme pouzili z toho vetra..

lyongirl
14. júl 2010

@vlasa my neberieme nič, malý nema AE zatiaľ v takom hroznom stave, ale teraz ho mal fakt dosť, ako ešte nikdy, len bral lieky na imunitu, tak nám nič nedali, aby sa to nemiešalo...
opalovací máme Daylong, som s ním veľmi spokojná faktor 30, to bola pôvodne 40, tak si myslím, že nám bude stačiť, on je super v tom, že ak sa natrie ráno a ide sa do vody až o hodinku, tak má účinok celý deň, netreba natierať nanovo. Po opalovaní neviem, či kupovať niečo špeci, myslela som, že natriem Excipialom...
Varíme sami, takže vražedné kombinácie nám nehrozia 😀 , veľa plaviek asi nepotrebujeme, deti budú vo vode holé a mimo vody majú kúpené oblečko s faktorom 50, šilty na hlávách - to je samozrejmé 😉
Liekov máme aj na rozdávanie 😀 , moja lekárnička sa nezmestí ani do ruksaku 😀
A dík za nápady 😉
MM chce brať malému aj motorku a neviem, čo ešte, nabalí asi pol bytu 😀

vlasa
14. júl 2010

@lyongirl zoberte kludne,ak sa zmesti 😀 ja som mala tiez taku lekarnicku,obrovsky pytel 🙂 oblecko s of sme mali aj my,ale moc ho nechcela,otravovalo ju to.ja radsej plavky davam do vody,nemam dobry pocit,ludia su vselijaky 😠 najviac sme pouzili ponca po kupani.mala nema tiez taky hrozny ten atopak,akurat ho mame cerstvy,asi tri tyzdne,tak som z toho este vystresovana ☹

vlasa
14. júl 2010

@lyongirl inak nam ten opalovak poradila kozna,nemasti tak a neupchava pory a hlavne sa super rozotiera,je to striakacie mlieko.a ta voda je tak strasne slana,ze rozpusti aj daylong,nespoliehaj sa na to,ze vydrzi dlho,slnko je velmi zradne.dieta sa spali aj vo vode 😒 my sme mali aj stan s uv faktorom,tak tam mala aj mohla spat,aj sa hrat,bolo to super.

lyongirl
14. júl 2010

@vlasa chceš povedať, že ľuďom tam vadilo, že sú deti holé??? To ma prekvapilo, veď je to more...
Starší je rozumný, ten by sa tam nevycikal a mladšiemu mám teda brať kúpacie plienky?

Baby, beriete malým deťom kúpacie plienky, alebo budú holé???

lyongirl
14. júl 2010

aj my máme nejaký stan, len neviem, či má UV, no a ten Daylong máme ešte z minulého roka, vtedy som nevedela, že máme atopikov, malým vyhovoval super a švagriná bola v Dubaji, natierali Daylongom a chváli ho, oni chodia každý rok k moru a malého natieralen 1x...no, ale my ich máme bledých a uvidím tam, ako to slnko bude na nich pôsobiť...je mi jasné, že možno bude treba natierať častejšie...

vlasa
14. júl 2010

@lyongirl ludom nie,ale ja som mala taky divny pocit..aj tie najmensie mali plavky,alebo kupacie plienky.hole deti som tam tusim ani nevidela.a myslim,ze vsetky deti cikaju do vody,moja mala z toho strasnu srandu.a dospeli tiez,zachody daleko a aj to sa platili...tak si to vies predstavit 😀

lyongirl
14. júl 2010

a ináč Bioderma je super, hlavne pre AE, my natierame krémom Atoderm PO Zinc, ale teraz malému už nezaberal...

lyongirl
14. júl 2010

tak zoberiem aj plienky a uvidím, čo tam bude...

aalinka
14. júl 2010

ahojte, chcem sa spytat, ze co beriete na lezanie na plaz? my budeme mat strkopieskovu plaz, tie plazove podlozky budu dobre, co myslite?

nadush
14. júl 2010

@lyongirl ja plienky neberiem, Misko mi uz viac ako rok nema na den ani na noc 🙂 dam mu klasika plavky 😉 obcas sa vo vode vypyta a ked sa zahra, tak mozno aj pusti, co ja viem 😅 my of 50 neberieme, moj krpec je taky cernosko, uz teraz je tmavsi jak ja a muz dokopy 😅 😀

@aalinka my mame sice pieskovu plaz, ale beriem karimatky na to uterak a pripadne medzi ne este deku 😉 a mame taky polostan, tak aj ten berieme

co sa tyka motorky, chcela som ju najskor aj ja nabalit, ale myslim, ze drobec bude chciet behat normalne vecer po meste a motorku by sme nosili my 😖 takze ju asi nechavame doma 😕

lalus
14. júl 2010

nadush, motorku kludne nechajte doma...aj ja som nad nou tohto roku rozmyslala, no napokon som bola rada, ze som ju nebrala. cez den sme sa po meste neprechadzali - vacsinou sme sa mrozili vo vode, resp. sli autom na nejaky vyletik. a podvecer a vecer maly behal po meste a objavoval vsetky muriky, studne, stlpiky, zaujimavu dlazbu a pod 😀 aj keby tu motorku mal pri sebe, urcite by mu len zavadzala - je to iné ako doma, kde chodime stale po tych istych chodnikoch.

lyongirl
14. júl 2010

@nadush len ja mám aj menšieho, takže tie plienky by sa zišli, starší bude mať samozrejme plavky, len na menšieho plavky nemám a ak by mal, tak by do nich pustil 😀 , ale som myslela, že je prirodzené, že maličké deti pri mori behajú holé..., na čo sú im plavky, alebo plienky? 😅

pláž je piesková, berieme také rozkladacie podložky z Tesca, sú makučké, na to samozrejme uteráky a mám ešte takú akoby slamennú podložku z Avonu z nafukovacím podhlavníkom, tak to a možno aj nejakú deku, uvidíme, musím dať dokopy, čo vlastne máme. nestihla som akciu v lidli ☹ , tam mávajú každý rok piknikové deky, z jednej strany je to deka a z druhej je taká podšitá fóliou, že sa aj nezašpiní, no je super...možno také niečo pozriem v baumaxe...
No a tiež mám taký polstan, tak ho berieme.

lenka618
14. júl 2010

Ahojte, hladám nejakú partiu čo bude od 24. - 31. v Podgore.
Ešte mi prosím poraďte ako je to z uterákmi. Bývame v hoteli a tam vraj vymieňajú každý deň. Na pláž máme tie mäkké podložky, takže tam osušky nebude treba. Akurát synovi berem veľkú osušku. Či vôbec treba brať nejaké uteráky, lebo mi zaberú dosť miesta. Ideme autobusom, tak batožinu sa snažím minimalizovať.

zuuzuu
14. júl 2010

@lenka618 ahoj ,do akeho hotela sa chystate? my pozerame nejake last minute a jeden bol aj v podgore. stale nemame isto v tom ci ist uz teraz v piatok alebo az o tyzden.

lenka618
14. júl 2010

@zuuzuu ahoj...
hotel sa vola Sirena a je hneď na začiatku Podgory. Je novozrekonštruovaný, tento rok bude jeho 2 sezóna a vybrali sme ho aj preto, lebo je pred ním bazén aj s časťou pre deti, klíma na izbe, aj internet.

lauraa
14. júl 2010

@lyongirl ja teda malej obliekam plavky ,ved len minuly rok bola afera na rabe ked si nejaky smirak fotili nahe deti na plazi.....

lyongirl
14. júl 2010

@lauraa tak to som nevedela o tej afére a ani ma nenapadlo, že tam môžu byť uchyláci a pedofili 😠

nadush
14. júl 2010

@lauraa coooo, to uz co je 😠 😠 takych by som za gule do prievanu vesala 😠 😠 😠

@lyongirl aha jasne, az teraz som si vsimla, ako je Risko stary... ja by som mu plienky asi davala 😅

vlasa
14. júl 2010

ved asi preto nebehali po plazi hole deticky 😨 ja som malej radsej menila troje plavky dokola,bola som pokojnejsia 😵

lenca30
14. júl 2010

ahojte, zelam vsetkym krasne dovolenky. my tiez ideme do Loparu ale 🙂 až 4.9. dufam ze bude dobre pocko este . nemame velmi radi horuco. chcem vas poprosit , ak sa pojdete prechadzat po Lopare a uvidite hotel Beleuve mrknite na neho kritickym ockom a potom napiste. na nete maju nadherne foto a detskym ihriskom tak dufam ze to nie je odrb. dakujem krasne 🙂

tilly
14. júl 2010

kde pozerate predpovede pocasia?

lauraa
15. júl 2010

@lyongirl v tescu mali plavky pre naj deti za par supiek alebo mu obliekaj aspon nejake slipky , ved v plienke mu bude velmi horuco ....

katka113
15. júl 2010

@tilly
minulý týždeň som pozerala predpoveď počasia pre Lopar a ako som písala teplota pomaly klesala z 31 na 27 ale momentálne ako pozerám stúpla, čo ma veľmi potešilo, pretože my ideme na Lopar od 23.7-31.7.
predpovede pozerám TU: http://www.foreca.com/Croatia/Lopar

a keď sa pozriete pod 3- dňovou predpoveďou je aj 10-dňová (10 day forecas) :
http://www.foreca.com/Croatia/Lopar?tenday

PRAJEM VÁM KRÁSNU SLNEČNÚ DOVOLENKU 🙂

katka113
15. júl 2010

- aj moja Miška má atopický exém a kožná nám poradila Daylong 50 F, používala som ho minulý rok a je naozaj super, len cena je troška vysoká na takú malú tubu. Vo vode (aspoň na kúpalisku v SNV) sa nám vôbec nezmyl, ale uvidíme ako to bude pri mori.
-nezdá sa vám, že detí ktoré majú AE v poslednej dobe začína nejako pribúdať? Nechápem čím to je! Moja malá ho má skoro od narodenia. Jeho priebeh je niekedy lepší a niekedy horší - hlavne keď berie antibiotiká. Dúfam, že jej more pomôže.....