Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
26. júl 2012

@viera386 - ale teraz sa už plati za ENC kartu?? nie??, ono my chodime na Pag, takže 111kn, kebyze zlava, tak 25kn x 2 ..co je cca. 50 kn na 1 pobyt..takže 1 pizza 🙂
hlavne kboli kreditu, som citala, že je minimalne 500kn, to by sme nevyjazdili za ie 2 roky, co plati dobytie

viera386
26. júl 2012

@mima595 ENC kúpiš ako paket s určitým kreditom najmenší pri kúpe je paket 300/kredit+ 110 /ENC krabička/ zaplatíš 410 kuna ale na kredite už máš sumu cca 363 kuna. Dialnicu platíš ako iný,ale máš viac na kredite.Dá sa dobýjať potom aj 100 kunovým bonom. Len pri kúpe treba dbať na to,aby bol HAC- ten sa dá dobyť aj zo Slovenska /po zaregistrovaní na ich stránke aj kartou//,alebo si kúpite bon a cez net po prihlásení zadáte číslo z tvojho kupónu a ihneď máš dobité.Ale nie je problém na benzinke ti to cez sms/je bezplatná/ urobia. k by si si kúpila kupón a dobiješ ho v zimných mesiacoch,máš ďaľší kredit 10% naviac.Pokukaj na stránke.Nevnucujem nikomu nič.ja to takto používam a bola som pochválená od mojej polovičky keď sme frčali cez mýtnice./sprvu moc neveril/Prajem peknú dovolenku.

mima595
26. júl 2012

@viera386 - diky, my už tohtorocnu dovolenku mame za sebou 🙂 ..pred 2 tyzdnami sme prisli z pagu..ale nastudujem, a ked pojdeme buduci rok, tak to možno poriesim..ja som to citala len zbezne..cez zimu poriesim

viera386
26. júl 2012

@mima595 Tak to nie je nič moc.Ja som bola 14 dní od 1.6,teraz idem 5.8 na 7-9 nocí a ešte asi 7.9 tak na 10-14 nocí.Už sa veeľmo tešíme.

kathynka
26. júl 2012

ahojte...viete mi prosim poradit? chceme ist koncom augusta s kamaratkou len na 4-5 dni na sever chorvatska, pojdeme autom...a nevieme, ci mame radsej ubytko hladat cez net alebo to kludne mozeme risknut aj na blind bez toho, ze by sme pol dna nieco hladali...do uvahy to pada tak od mestecka Kastav po Senj...
a tiez by ma zaujimalo, ci je z hladiska cesty lepsie ist do Kastavu prip. Rijeky, kam sa ide najkratsie cez Slovinsko alebo ist o nieco nizsie do Crikvenice resp. Senj, kam sa ide cez Zahreb...
dakujem velmi pekne, som v tomto amater, bude to takto prvykrat 🙂

alias313
27. júl 2012

@bellada urcite je to rychlejsie, ale robim v banke a mam tam velmi vyhodny zamestnanecky kurz, tak sa mi viac oplati zmenit si doma kuny 😉 a preto ma to aktualne zaujimalo, lebo som citala ze tento rok isli ceny trosku hore 😔

viera386
28. júl 2012

@kathynka Ahoj,najskôr si vyrieš kam chceš ísť pogoogli aj na Earth je veľa fotiek a vyber si miesto.Zagrebu sa neboj,ideš po obchvate a všetko je pekne značené.Prejdi čo najviac po diaľnici.Môžeš isť kľudne okolo 100km/h kdo sa ponáhľa nech ťa neznervózňuje a nech ide.Choď tak,ako si trúfaš.Vyrazte radšej skoro ráno aj okolo 2 hod,nie na noc lepšie sa ti bude za svetla šoférovať.Ubytovanie si nájdete aj poobede,hlavne v klídku.ja keď som šla sama prvý raz tiež som veru aj zažívacie problémy mala.Dnes už je to v pohode.Prajem šťastnú cestu.až sa vrátiš,napíš mi ako ste pocestovali.Ak niečo,napíš súkromnú správu.

vanessm
3. aug 2012

Ahojte, neboli ste niektorá na ostrove Brač, hotel Velaris?

syja
3. aug 2012

Ja som nebola ale boli nasi znami a celkom si pochvalovali. hlavne pomer cena k tomu vsetkemu. aj ked hostia cez slovenske ck nie su vacsinou ubytovani priamo v hoteli ale v depadence. ubytovanie vyzeralo celkom ok. strava bola tiez fajn a pacilo sa im ze to bolo celkom blizko mestecka supertar kde bolo vsetko. tak aspon take nepriame info. dufam ze trochu pomohlo.

lyenka
4. aug 2012

Ahojte, boli ste niekto teraz po rekonstrukcii v detskom hotely Andrija v komlexe Solaris? chystame sa do Solarisu ale stale sa neviem rozhodnut ktory hotel vybrat, v Andrija vacsina pisala ze su malicke izbicky, v Niko ze je starsi nabytok, Ivan ze je velmi rusny vecer tak neviem 😕 este mozno Jakov, nemate niekto skusenost?

simsalabim
4. aug 2012

@lyenka my sme boli v Jakove pred cca 6 rokmi. Izby boli pekne, priestranne, novy nabytok, ale vsetky izby su bz balkonov, co nam dost vadi...

lucialen
4. aug 2012

Ahojte, mohli by ste poradit, ako s peniazkami, ci zobrat so sebou a zamenit v chor. alebo zobrat kartu a vyberat z bankomatu a platit kartou? Co sa viac oplati? Da sa platit za ubytko kartou? Dakujem 🙂

katinka71
4. aug 2012

@lucialen my sme zamienali v chorvatsku v banke nie v zmenarnach tak sme dostali najlepsi kurz bez poplatkov,a za ubytovanie sme platili bankomatovou kartou

lyenka
4. aug 2012

@simsalabim skoda to aj nam bude vadit ked nebude balkon, ked deturence vecer zaspia aspon by sme si mali kde posediet s mm

penka
5. aug 2012

ahojte, my sme v Podstrane (medzi Split a Omiš), prišli sme včera, ak máte otázky, tak kľudne.

zivoth
6. aug 2012

Ahojte, nema niekto kontakt na sukromne ubytko niekde v kludnej dedinke na ostrove pag alebo rab? chceli by sme ist na konci augusta (2 dospeli + 1 dieta) , ale neviem nic normanlne najst- len same hotely, a ubytovanie v mestach.

kaja73
6. aug 2012

@zivoth na kludne miesto chodieva @mima595 je to v Potocnici na Pagu.Mozno ti poradi.
mi chodime tiez na Pag-do mesta Pag-,ale tak mimo centra-aj tam je pomerne klud,ale v Potocnici je ho isto viacej a je tam aj pieskova plaz. U nas je jemny strk a okruhliaky.

mimkao
7. aug 2012

@zivoth alebo choď do Povljany na Pagu. My sme tam boli minulého roku,bolo tam málinko ľudí, teda bolo to doslova vyľudnené, pretože sme tam boli už po sezóne, ale je tam krásne. Samotné mesto Pag je o niečo rušnejšie, tam sme boli ubytovaní, ale zase máš tam obchoďáky a od Povljany je to len 13km.

horana
7. aug 2012

Dievcata co poznate mesto Pag, ake su tam prosim obchodaky, aj nejake konkretne retazce z tych co pozname aj u nas, alebo len nieco ich?
Kde ste tam najradsej nakupovali?
A je to lacnejsie v obchodakoch ci volakych mensich kramkoch?

lalipop
7. aug 2012

@mima595 ahoj chystame sa s rodinkou na dovolenku a pozeram, ze ste boli na Pagu. vedela by si nam poradit nejake konkretne miesto , kde je skor pokoj a pekna plaz, nemusi byt pieskova, staci nam taka s drobnymi kamienkami. este sa spytam ohladom ubytovania, da sa zohnat apartman blizko mora ? chceme ist na blind, tak mam z toho obavy 😉

lalipop
7. aug 2012

@kaja73 Ahoj, mozem vediet, kde presne mate ubytovanie v meste pag? tiez uprednostnujeme klud a aj ta plaz by nam vyhovovala. dakujem

kaja73
7. aug 2012

@lalipop http://www.come-to-adria.com/Objekt_Apartmanska...
chodime sem do 4 apartmanu,ale mame vyskusane uz vsetky apartmany-tie trojky je dobre brat len ked mate dakoho kto bude v tej dalsej trojke,lebo je tam navzajom dost pocut a je tam aj spolocna velka terasa-da sa rozdelit na dve mensie,ale to je take provizorne.
Stvorky su lepsie,tie su nad sebou,v pristavbe vilky a kazda ma velku terasu.
Vzdusnou ciarou si cca 20m od mora,len musis ist ob dom po schodoch dolu-je to tak skalny previs.
Do centra je to 15min. chodze,alebo necelych 5 min autom. V centre je velky obchodny dom za pomerne dobre ceny,lekaren,lekar,domace potreby,je tam aj trhovisko,tobogany,trampoliny,kolotoce, restiky.....k tejto vilke nic z centra nepocut.
Vedla vilky je maly obchodik-cca 100m-ale tam je maly vyber za vyssie ceny.
V centre je mestska plaz-pomerne velka.
Pri nas-nasej vilke- su male plazicky oddelene skalnymi prevismi,ktore robia od cca 14 h postupne tien na plazi.
Stromy tu nenajdes.
Vyhlad z terasy mas na more a hory v pozadi,otvorene more vidis ciastocne z mestskej plaze,ale len kusok-to musis ist inam ak ho chces vidiet.
Ale nam zatoka vyhovuje-je tu more kludnejsie a viac prehriate.

lalipop
7. aug 2012

@kaja73 ďakujem za info, zatial to vyzera tak, ze by sme isli prave do pagu 🙂 este sa chcem spytat ako ste platili na mytniciach a v obchodoch, lebo neviem kolko kun si mam zamenit tu na slovensku a kolko vas vyjde ubytovanie na noc v tej stvorke?

kaja73
8. aug 2012

@lalipop na mytniciach kunami, v obchode-tom velkom v centre mesta PAG platobnou kartou,za ubytko v eurach.
ceny za ubytko mas pisane v tom linku-my platime uz ako stali zakaznici o nieco menej 🙂
Ale najdes tam aj lacnejsi ubytko-len nubude hned v prvej rade pri mori,alebo bude spolocna kuchynka....treba pohladat a urcite si nieco najdete aj na blind-je tam taka kancelaria co to sprostredkuje priamo na mieste-na lavej strane zalivu.
Vojdes do mesta,pojdes pred marketom do lava.prejds kus cesty o odbocis do prava-su tam dve cesty za sebou-ta prva vedia k dolnym vilkam a k tej kancelarii a aj k nasej vilke,ta druha vedia k hornym vilkam a von z mesta.
Mozno je tam viac kancelarii,neviem.

vanessm
9. aug 2012

@syja ďakujem

martinaveve
9. aug 2012

Ahojte,možno položím otázku na ktorú ste už odpovedali, ale prepáčte, potrebujem poradiť rýchlo a nemám veľa času čítať pomaly 200 strán diskusie 😉
Ja som totiž ešte v Chorvátsku nikdy nebola a na nete je toľko diskusíí, recenzií, že už pomaly neviem čo chcem 😉, takže potrebujem radu od skúsenejších.
chceme ísť na dovolenku do Chorvátska s dvoma malými deťmi - 4r. a 1r. plus kamoška s 5r. synom autom, koncom aug. začiatkom sept. a chcela by som tip na miesto
- kde bude dobrý prístup do mora - pre staršiu, aby hneď nehupsla do dvojmetrovej hľbky, ale taký pozvoľnejší vstup, zároveň, nech si aj my zaplávame
- kde nebudú až tak preplnené pláže, predsa len decká budú chodiť, lietať a nechcem ich celé dni len okrikovať, nech neobťažujú ostatných dovolenkárov (alebo lepšia by bola otázka - je už na začiatku septembra na plážach menej turistov?)
- široká pláž ale aj píniové lesíky, čiže sa dá oddychovať v tieni a spraviť pár krokov a ste vo vode ( či po celom pobreží Chorvátska sú také úzke ako napr. Tučepi?)
- miesto ktoré bude také "dovolenkové" - zmrzlinárne, reštaurácie, detské atrakcie, hudba, nejaký kultúrny program nie také, že pri pláži bar, ktorý o 20,00 zatvoria a ide sa spať, lebo by sme radi zažili prímorskú atmosféru
- dá zohnať ubytko blízko pri mori do 15 eur ? ( či som naivná? ), lebo sú isto lacnejšie a drahšie destinácie ostrovy sú isto drahšie ako pevnina
vložila som sem veľa otázok, ale keďže nejdeme sami, bude ťažšie nájsť niečo čo bude vyhovovať dvom rodinám a na týchto prioritkách sme sa zhodli, takže ďakujem za tipy a verím, že isto nám niečo odporučíte, čo bude vyhovovať

matapeto81
10. aug 2012

@martinaveve Ahojky,napíšem ti ked sa vrátime,ideme v nedelu,blízko Zadaru,Posedarje,apartmán pri mori 30metrov,pláž kamienky,pozvolný prístup do mora,nie je to až tak daleko,teda dúfam 😀 😀 a máme jeden velký app pre9 ludí.. 🙂 🙂 potom dám vedieť ako bol 😉 😉

kaja73
10. aug 2012

@martinaveve my chodime na ostrov Pag-netreba ist kompou,je tam aj most.
na ostrove mas nekonecne mnozstvo moznosti-su tam strkopieskove plaze,okruhliakove.....vacsnou pozvolny vstup do mora,len stromov je malo-v casti Simuny vsak su a tam je aj kamp a plna vybavenost.
My chodiem priamo do mesta Pag-popisujem to tu vyssie-tam je mestka plaz -okruhliakova,par nizkych stromov -plaz je pomerne velka,s pozvolnym vstupom,ale da sa aj plavat,v centre su restiky,promenada,kolotoce,supermarket.....z prava a lava zatoky su vilky a da sa najst ubytka za rozne ceny-zaciatkom septembra tu uz budu ceny dobre a aj menej ludi.
vylety si mozete robit po celom ostrove . my sem ideme uz 6 krat.
myslim, ze si aj zakladala temu a tam ti halit poslala link na plaz v Starej novaliji na tomto ostrove-ta je pieskova cca 30km od mesta PAG. Tam sa chystame aj my na vylet. Na dovolenku ideme teraz v pondelok.

kaja73
10. aug 2012

@martinaveve http://www.lookaway.net/sl/webcam/hrvatska/pag/... tuto plaz mam na mysli od halit-to je stara novalija na ostrove Pag-koncom augusta tam uz natresk moc nebude.

riave
10. aug 2012

ahojte, my ideme 23.8 do promajny, na makarskej. na istrii sme boli uz 2x, tak teraz ideme kuk dolu. apartman sme si objednali cez : http://www.adriatic.hr/sk a nasli sme si fajn apartmanik a dokonca majitelia su slovaci, takze nebude problem ani s komunikaciou 😉 dam vediet ako bolo 🙂