Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

alami
23. júl 2011

@tanija133 my sme išli nadránom o 4hod, deti sme teda budili, myslela som, aké to bude jednoduché a že rovno zaspia -a kdeže. starší bol úplne dezorientovaný a naštvaný na celý svet a doslova plakal,že on chce spááááť, že mu je zimáááá a neviem čo všetko. pritom ma najviac prekvapilo to, že už nezaspali. ty máš malé miminko, je to iné - samozrejme, ale teda , po mojej skúsenosti, by som asi radšej išla pred nočným spaním, bude unavený, bude jeho čas - hádam zaspí. ke´d ho budeš o 1 nej prekladať, môže sa vyrušiť, bude to niečo iné - nečakané - nezvyčajné - aby ho to nerozrušilo.
cesty som sa aj ja strašne bála, hlavne ako deti vydržia - a skonštatovala som, že ťažkáááá pohoda 🙂 Tak šťastnú cestu prajem a príjemnú dovolenku a len a len slniečko 🙂

myska25
23. júl 2011

@tanija133 předloni jsem byla právě na Makarské a moc se mi tam líbilo, moře, i ta pláž ale hlavně ten krásný pohled z vody na ty hory 😉 a taky šnorchlování a sledování rybiček. Tak nevím, abych jinde nebyla zklamaná 🙂)

tanija133
23. júl 2011

@myska25 Ano Makarska je krasna, len ma jednu chybu, ze je tam uz strasne plno, a vsade....tiez neviem ci s ami inde bude pacit....mozno po Makarskej sa mi vsade bude zdat mrtvo 😉

@alami no uz to menit nebudeme, su na nas naviazane dalsie dve auta....tak budem sa modlit, aby mi krpcek zaspal hned v aute....bude tma...tak snad.... 😒

stepanka0
23. júl 2011

@amandab Ahojky, no já mohu doporučit poloostrov Pelješac, super, jezdíme tam každý rok, počasí naprosto stálé, vždy teplo a slunečno, pokud náhodou bouře,bylo jednou a jen jednu noc krátce. Letos chceme také, ale asi zkusíme Pakoštane, máme jen 6 dní i na cestu. když bude zájem napište, mohu zaslat i podrobnosti a nějaké foto. Stepanka

evabb35
23. júl 2011

Pelješac je krásny polostrov, ale pre deti tam nie je nič. Žiadne detské ihriská či kolotoče tam nečakajte. A hlavne je to ďaleko na cestu s deťmi.
Rajom pre deti je Lopar na ostrove Rab. Krásna je Suha Punta na Rabe, kde je národný park, ale to je skôr pre staršie deti, na turistiku, cyklotrasy a tak.

miss_shy
24. júl 2011

tak ja mam dnes zle spravy, bratranec je uz v chorvatsku a volal ze odchadza z krku lebo je tam skaredo a prsi, a vraj ma byt zima a prsat po cely tyzden ☹ ☹ ☹ pomooooc mna porazi

oceanka
24. júl 2011

My sme na makarskej a velmi sa nam tu paci, je tu sice plno ludi ale nam to nevadi je tu vela moznosti vo vsetkom 🙂 Boli sme na vylete na ostrrove Hvar a Brac ale tam ma to neoslovilo nejak aj ked na Braci cast Bol je nadherna voda. Vcera sme boli pozriet v Omisi a ten nam tiez ucaroval, krasne prostredie je tam.Ale ci je more studene alebo teple neviem lebo bolo zle pocasie tak sme vo vode ani neboli.
Inak s tym pocasim je to pravda, od vcera su burky a prsi tiez rozmyslame ci neodideme domov aj ked mali by sme tu byt do utorka ☹

miss_shy
24. júl 2011

@oceanka takze ani na makarskej lepsie, mna naozaj porazi fnuk fnuk ☹

kaja73
24. júl 2011
miss_shy
24. júl 2011

@kaja73 dakujem, tam uz som pozerala, najviac ma stve ze tam bol ten bratranec a v turisticke agenture (zhanal ubytko) mu povedali ze ma cely tyzden prsat tak jaaaa uz neviem 😒

alami
24. júl 2011

@oceanka plavili ste sa Makarským Jadranom, či inou loďou? Makarský Jadran vyzeral bohovoooo 🙂 ako z nejakého filmu o pirátoch 😀 😀 😀 taká divočina 😀 🙂

bimky
24. júl 2011

ahojte. my sme sa dnes vrátili z Braču- Supetar. počasie nám vyšlo, i keď ten posledný deň už na kúpanie nebolo=o( bolo tam fajn. boli sme spokojné=o)))odporúčam=o))

lucinocka
24. júl 2011

prsi prsi len sa leje 🙂)) Aka ulava po tych trojmesacnych horucavach.. teda luto mi je dovolenkarov, ale nam domacim sa lahsie dycha🙂

bodka13
24. júl 2011

ahojte 🙂
chcela by som Vás poprosiť o nejaké tipy na ubytovanie v Biograde ....boli sme tam v roku 2005,ale vtedy sme bývali v kempe-teraz by sme chceli v apartmánoch...malo by nás byť asi 9-11 ľudí (z toho 3 deti )
...
ďakujem 🙂 ...môžete aj do IP 😉

oceanka
24. júl 2011

@alami Isli sme inou lodou Calypso sa volala. Ten makarsky jadran vyzera lepsie to je pravda vacsia zabava aj ale vzdy byva preplneny.

@miss_shy dnes to iste sice poobede trosku vyslo slnko ale inak prsi a burky su :( bohuzial nevyslo to pocasie. ale co som pozerala pocasie tak od stredy minimalne tyzden maju byt 33 stupnove horucavy tak nech vam to vyjde lepsie ako nam 😉

jankabambulka
24. júl 2011

@bimky milujem brač -supetar

dida81
24. júl 2011

Ahojte, my sme prisli v noci z RABU /Lopar/ a možem teda len odporučit! Je to pre deti to naj! Velmi sa nam pacilo, počko ok, vcera sa ochlapdilo, ale nam to už nevadilo, kedze sme sli domkov ...
Tá rajska pláž a San marino - užasne, moj malý len bežal po vode, po plázi a nemusela som sa bat .... on nie je dieta , co sedi a hra sa s lopatkou 😅
Ked by niekto chcel nejake info kludne,,,papa
Prajem vsetkým este krásne dovolenky! 😎 a najma nech je teplucko.

locko007
24. júl 2011

My sme sa pred týždňom vrátili z Bašky Vody. Bolo tam super, dosť teplo, hneď by som sa tam vrátila. Drobcovi sa tam tiež veľmi páčilo. Šli sme na noc, celú noc nám pekne prespal a ráno sme boli už na mieste. Takže nočné cestovanie pre tak malé deti ako je môj syn odporúčam. 😎

jop
25. júl 2011

My jsme byli teď v červnu na Pelješacu, je to sice daleko, ale skoro až tam vede dálnice, takže takový problém to nebyl, navíc jsme jeli přes noc, takže syn (1,5 roku) skoro celou cestu prospal. Je tam fakt nádherně. Ale když chce někdo prolézačky, promenádu a různé atrakce pro děti nebo dospělé, tak to tam nenajde. Pelješac je o klidu, krásné přírodě, málo lidech. Zábava tam není, možná s výjimkou Orebiče. My jsme hledali opravdu zapadákov, kde lišky dávají dobrou noc a všichni tři jsme byli nadšení 😉

hpaja
25. júl 2011

Ahojte, v sobotu jsme se vrátili po 2 týdnech z ostrova Vir, cca 50km nad Zadarem a mohu jenom doporučit 🙂 myslela jsem, že to tam bude nějaký zapadákov (info o zapadákově se ke mně dostala až po zaplacení zálohy a nebyla jsem z toho moc nadšená... noční pařby jsme v plánu neměli, ale např. večerní procházku v šumu jo), ale je tam i pěkně rušná část, takže i noční živel si přijde na své 🙂 Moře taky pěkný, fakt spokojenost 🙂
Manžel tedy říká, že do "dovolené" to mělo daleko, ale to nebylo zásluhou letoviska ani ubytování, spíš toho našeho 2,5 letého vzteklounka 😝 🙂

gabininka
25. júl 2011

ahojte, chcela by som sa spytat ako to prebieha na hranici slovinsko-chorvatsko ci je pravda ze vyhadzu cele auto a vsetko dopodrobna kontroluju....

danteska
25. júl 2011

ahojte,chcela by som sa spytat ci do Chorvatska staci ked mam maleho zapisaneho v pase alebo potrebuje vlastny pas?? ma 1,5 roka,na dovolenku ideme o mesiac.. dakujem..

iinuska
25. júl 2011

@danteska staci, ked ho mas zapisaneho v pase

danteska
25. júl 2011

@iinuska dakujem 🙂

mixka
25. júl 2011

@gabininka toto aj mna zaujima, lebo citam na nete teda vselico 😖

lucula73
25. júl 2011

@gabininka
@mixka my sme sa vrátili v piatok a cestou tam sme na hranici ani nestáli,len sme prešli ,takže nikoho nekontrolovali,aj brácho bol už a mali karavan a ani ich nezastavili.Cestou naspať sme podali pasy na chorvátskej strane,ale len kukol kolko nás je v aute a na slovinskej strane sme zas ani nestáli 😉

dida81
25. júl 2011

@gabininka my sme nesli cez Slovinsko, takže neviem
@danteska mm ho mal zapisaneho v pase , ja som mala len OP

bubinko83
26. júl 2011

@gabininka my sme šli cez madarsko,nie cez slovinsko takže neviem.Inak my na hraniciach bežna kontrola dokladov cca 15 minut zdržanie a išli sme preč.

kvetka08
26. júl 2011

@modrofuzik11 Júj, ja by som teda tiež nešla . Je ešte malý, zmena prostredia by vás určite očarila, ale nevychutnáte si to tak. Ale jasné, je to na tebe.

kvetka08
26. júl 2011

@alami My vyrážame z domu tiež o 3.00-4.00 ráno, proste, nech cestu vidíme, máme klimatizáciu v aute, dá sa to zvládnuť a deti pokukajú okolie, počúvajú CD rozprávky, hrajú sa, kreslia, pospia. Tešia sa na dovolenku vždy, tak nie je problém ich zobudiť ráno. Všetko v pohode, aj cesta. Trochu sa mrvia, keď ich tlačia autosedačky, ale tak potom zastavíme, prejdeme sa, povyťahujeme kosti a ide sa ďalej. Cesta nám trvá 10-11 hodín a fakt v pohode. Raz sme išli z Chorvátska podvečer, takže aj noc nás zastihla a už nikdy viac by som tak necestovala.