Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

olik2009
8. jún 2011

Ahojte mamičky-namamičky,bol niekto z Vás v Chorvácku na Istrii,v Rabacu,ak áno ako tam bolo?

mima595
8. jún 2011

@c15211b8 - citam, že vy tiež zvyknete dovolenkovat v ônasich" koncinach 😀 😀 ...my ideme do Potocnice, tak som zvedava na pocasie 🙂

c15211b8
8. jún 2011

@mima595 ahoj my pojdeme az 30.6 takze pocasie zatial neriesim ake su plaze v Potocnici?

mima595
8. jún 2011

@c15211b8 - my ideme 2.7. možme sa stretnut na Zrce 😀 😀
jedna klasicka kamenista ako na mandre asi /si myslim, my sme tam boli minuly rok len tak sa previezt autom/ na tu nechodime a druha je taka malicka piesocnata, v zatoke, more teplucke, daleko do mora malicka vodicka tak do pasu pre mna

c15211b8
8. jún 2011

@mima595 minuly rok sme sa tam zastavili, lebo som o tej plazi velmi vela citala, pacila sa mi, len tento rok budem rada, ked sa dostaneme do Mandre, mame 5 rocneho a 5 mesacneho syna tak som zvedava ako zvladneme cestu s tym malym. Kolko platite za ubytko a ktorou cestou idete cez most, alebo cez trajekt?

mima595
8. jún 2011

@c15211b8 - my platime 50/apartman, ideme tam 3. rok, cenu nam nedvihla...ideme cez trajekt, cez most je to velka zachadzka
my sme boli minuly rok, ked mal maly 7 mesiacov...isli sme na noc.... vyrazali sme o 19.00- k trajektu sme prisli 4.30---prvy isiel o 6.00hod.

ked mas takeho mamleho chlapceka kludne skus tu Potocnicu, tam je voda vyborna...je to smerom na LUN, asi 10 km od Novalje...
ale napr. mne sa velmi pacil Gajac...oproti Zrce odbocka na druhu stranu.... pristup po chodnikoch, takže maleho si uspis v kociku a prides k plazi...su tam kamienky, nieco ako Zrce, aj voda aj plaz, ale zelen a stromy, detske ihrisko na plazi v tieni...

verondza
8. jún 2011

@hotaska no, skusim tu pridat tie linky. na kazdom sa docitas o inom pocasi 🙂. a vsetky tri su doporucene ako spolahlive 🙂)
www.wunderground.com
http://www.in-pocasie.sk/pocasie-europa/chorvat...
www.meteocentrum.cz
si tam nahod kde presne potrebujes poznat pocasie a ono ti to najde.

olik2009
8. jún 2011

Ahojte mamičky-nemamičky,bol niekto z Vás v Chorvácku na Istrii,v Rabacu,ak áno ako tam bolo? 🙂

ivetkabab
8. jún 2011

@olik2009 Ahojky.ja som bola na Rabai asi 5X a nam sa tam pacilo.neviem sice kde budes ubytovana.ak ma otazky,kludne napis.pa Ivet

olik2009
8. jún 2011

budeme v apartmáne albona,aká je tam pláž?je pozvoľní stup do mora?

verondza
8. jún 2011

@galigula dakujem za povzbudive spravy 🙂 . ale split je asi dost juznejsie ako rab? byva tam omnoho teplejsie? booze, ta predstava, ze slniecko svieti a my sa kupeme...kiezby nam to vyslo. tie predpovede su ale cudne. ako by si povedala, ze tam je teraz? kolko asi stupnov? a je polooblacno, alebo zamracene, alebo co? som z tych predpovedi jelen...

ina29
8. jún 2011

Ahojte,my sa chystame na nasu prvu dovolenku.Chceme ist 20.7. do Chorvatska-Selce.Ideme UPLNE PRVY KRAT (este sme pri mori neboli ani na ziadnej dovolenke).Chceme ist autom,tak dufam,ze cestu deti zvladnu 4 a 1,5 roka.
Uz pomaly pisem zoznam co vsetko zabalit a nezabudnut.Budeme si varit,takze ani potraviny neviem ci mame brat alebo si tam kupime. Taktiez opalovacie kremy s akym faktorom by mali byt pre deti najvhodnejsie...
Dost stresujem,lebo ideme prvy krat:D
Poradite mi??

hotaska
8. jún 2011

@verondza díky moc, no já jsem právě koukala na předpověď přímo na stránkách Rabu a nesedělo mi to s tím jak jsi psala ....... tak jsem myslela, že je někde důvěryhodnější zdroj, ale jak píšeš všude to mají jinak 😠

olik2009
8. jún 2011

@ivetkabab- budeme v apartmáne albona,aká je tam pláž?je pozvoľní stup do mora?

silviami
8. jún 2011

@ina29 Ahoj, vôbec sa nestresuj, Chorvátsko je pohoda. Dá sa tam dorozumieť a je to civilizovaná krajina, budeš ako doma. Ak môžem odporučiť, choďte na noc, resp. tak, aby ste tam prišli doobeda, aby deti cestu viacmenej prespali, ale treba si dohodnúť, že sa ubytujete skôr, lebo ponevierať sa po pláži do poobedia nie je to pravé orechové. My sme boli minulý rok s dcérou, vtedy tiež mala 1,5 roka, Daylong 30 nám v pohode stačila, iné sme nepoužívali, ale bola dosť oblečená - ľahké biele tričko, cez obed sme chodili spávať a poobede na pláž až okolo piatej a do západu slnka. Opalovacie krémy boli minulý rok drahšie v Chorvátsku, lepšie sa oplatilo na Slovensku. Keďže budete asi na priváte, ak máš možnosť, zisti si, ako je vybavená kuchyňa. Niekde nie je ani rýchlovarná konvica a mikrovlnka a býva málo riadu. Ja si beriem vždy jeden hrniec na polievku, väčší a jednu teflonovú panvicu, a ostrý nôž. Taniere, poháre, príbory a pod. väčšinou sú. Minulý rok napr. nebola doska na krájanie a struhák na syr, ale domáci hneď dokúpil. Podľa možnosti si hneď prezri kuchyňu a žiadaj čo chýba. Tiež býva problém, ak viacero izieb používa jednu kuchyňu, nemôžeš si potom nechať jedlo v hrncoch, lebo ide variť ďaľší. Aj uterákov a utierok býva málo, ale na požiadanie nám vždy vymenili.
Potraviny, zase závisí od Teba. Vo väčších obchodoch a sieťach ak kupuješ akciové alebo domáce výrobky, tak ceny sú podobné ako u nás. My sme nakupovali v dedine v menšom obchodíku, celé sa mi to zdalo trochu drahšie, možno o 10-20%, ja si nenosím veci z domu, len to, čo nám rastie na záhrade, tiež si robíme domácu pašteku, ale bežné - mlieko, maslo, chlieb, vajcia, mäso, cestoviny, minerálku, víno, všetko som kupovala tam. Ušetríš, ak si to kúpiš doma, ale nie je to veľký rozdiel, a takto nemusím dopodrobna naplánovať, čo budeme kedy jesť, a čo zobrať, ale rozhodneme sa až tam. Brávam si však niektoré korenia, kávu, cukor, prací prášok, teda veci, ktoré viem, že spotrebujem len málo a radšej si odsypem doma. A tiež je dobré si doma kúpiť ak máš osvedčené nejaké konzervy, ja brávam morca dellu, lebo to poznám. Ale ak si máš brať niečo, čo nepoznáš, tak to môžeš kúpiť aj tam.

ina29
8. jún 2011

@silviami dakujem 🙂)Chceme ist na noc,ked nieje tak teplo a teda aj ja dufam,ze ju prespia🙂) Chcela som rezervovat apartman,pretoze vsetky schopne a blizko na plaz su v nasom termine uz obsadene.Len plno znamych nas odhovara,ze s malymi detmi mame ist na blink,nic nerezervovat,lebo nahodou dovtedy deti ochoria a nesli by sme,ze prideme o zalohu.
Vam sa pacilo,mala dobre znasala teplo?

silviami
8. jún 2011

My sme tiež išli na blink, v plnej sezóne, dosť bolo obsadené, ale našli sme ubytko a po týždni sme sa sťahovali, zase sme našli ubytko. Jediné, čo ma sklamalo, že domáci chceli platbu vopred, s tým som sa stretla prvýkrát, Nám sa páči, každý rok chodíme do chorvátska, tento rok ideme už pod stan. Ešte som zabudla, ja si zvyknem zavárať hotové jedlá pred dovolenkou, potom to už len ohrievam.

silviami
8. jún 2011

@ina29 som zabudla uviesť, že je to pre teba
a keď ideš na blink, tak vidíš, do čoho ideš. My si vždy najprv pozrieme pláž a potom hľadáme. Tým, že sme zastali nabalený pri pláži, tak nás domáci alebo nejaký agent vždy odchytil a poukazoval, čo je voľné. Vôbec sa neponáhľajte s ubytovaním, vždy sa niečo nájde.

verondza
8. jún 2011

@silviami prosim ta silvia, mohla by si popisat ako zavaras tie hotove jedla? tak nejak polopate, ja som este nikdy NIC nezavarala. uplne to dokoncis aj terbars so zaprazkou, mliekom? alebo len tak nejak napolovicu, potom zavaris a tam dokoncis? a ako presne zavaras? dakujem strasne vopred! uz tento vikend to musim vsetko pripravit..

ina29
8. jún 2011

@silviami dobry napad a o starost menej.Len zohrejes a obed hotovy🙂) Co vsetko zavaras a ako?

silviami
8. jún 2011

o tom zaváraní Ti napíšem večer, musím ísť

lydia22
8. jún 2011

Hlasim na rabe krasne pocasie,more teplucke.nie je horuco ale velmi teplo.

karkana
8. jún 2011

rozhodla som ,že pôjdeme do Puly Medulin,nepozná niekto?chceli by sme ísť lodou na výlet do Benátok,len som sa zas dočítala,že je to tam nie bohvie čo,tak teraz neviem,niekto si chvali,iní nie, ,aby bola super pláž ma najviac zaujíma

verondza
8. jún 2011

@lydia22 ako kraaasne piiises! 🙂 🙂 🙂 nech to vydrzi!!

galigula
8. jún 2011

@verondza Split je na jihu, ale od ledna bydlime v Zahrebu a ted jsme tu vicemene na dovolene, takze i na severu je skoro stejne pocasi. Treba ted v 18h je tady 26st, sviti slunicko, pofukuje vitr, ale je slyset bourka, takze se asi neco blizi. Jinak pres den bylo nekdy pod mrakem, jinak slunce. @ina29 Niceho se nemusis bat, lehce se tu domluvis, dnes na nas obsluha v restauraci mluvila cesky 🙂 Potraviny jsou tu o neco malo drazsi, zalezi jestli kupujes v tech malych rodinnych marketech, nebo v supermarketu. Na cestu taky doporucuji spis noc, my vzdycky vyjizdime okolo osme, kdy maly normalne usina a v noci, kdyz dorazime ho akorat prenesu do postylky, ale je fakt, ze my tu mame byt, takze nejsme vazany na nejake hodiny, kdy muzeme do pokoje... Ale myslim si, ze jsou uz tak zvyknuty, ze po domluve by meli mit vse pripravene a ubytovat se hned po prijezdu.

verondza
8. jún 2011

@karkana citala som na jednom fore, ze je to tam otrasne, aj fotky tam boli. viem len tolko....
ale podla tych fotiek by som tam nesla ani za ten svet 😒
namiesto plaze blato a neskutocny bordel...

verondza
8. jún 2011

@galigula dik moc. som rada, ze som natrafila na tuto stranku. uz som totiz manzela prehovarala, aby sme nikam nesli. podla predpovede pocasia by sme to mali radsej zabalit...esteze ste tam a ze nam davate vediet. ste zlate vsetky, ktore sa odtial ozyvate!!

lydia22
8. jún 2011

@verondza ked mozem pomozem,aj ja som bola vdacna za kazdu info.tak sup sa na dovolenku.

verondza
8. jún 2011

@lydia22 este jeden a pol tyzdna! ktovie, ci bude lepsie, ci horsie.....

alami
8. jún 2011

@lydia22 joj len nám hlás, ja som v strese, či nebude zima, alebo dážď, ideme od 21.6. nepršalo vám?