Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zuuzuu
6. júl 2011

@aalinka kedy idete? kedy ste si zajednávali ubytko prosím Ťa, máme tiež malé deti stále zvažujeme kam,väčšina ubytka, čo sa nám páčila je obsadené.diki

ronja
6. júl 2011

@aalinka ahoj tak to máte dobré ubytovanie vybraté a hlavne tú reštauráciu pod tým ubytkom. lebo reštauráciu monica je to aj pizzeria mi doporučila kamoška čo tam stále chodia už 4 alebo 5 rokov po sebe, vraj je to jediná reštaurácia na ostrove za prijatelné ceny a aj vraj velmi dobre všetko varia......takže mi tam určite niekedy pôjdeme napapkať sa. oni chodia vždy len tam majú to tam všetko už prechodené a vedia čo kde a ako. mi ideme cez firmu croatia, apartman je označený len ako vir9 takže neviem aké je jeho meno 😀 😀 😀

aalinka
7. júl 2011

@zuuzuu ideme 14 jula vecer a ubytko mame zajednane od januara. vtedy ked som hladala, tak tiez uz boli niektore, ktore sa nam pacili obsadene, hlavne tie v blizkosti plaze

matulkam
7. júl 2011

rezervovali ste si niekto ubytko cez adria24? nemáte niekto osvedčené stránky? hlavne pre novalja, ostrov pag. ďakujem

dellisa
7. júl 2011

@adamss minulý rok sme boli prvý krát na dovolenke v chorvátsku, išli sme na blint, dostali sme sa nejako na ostrov Vir a prvé ubytovanie ktoré sme pozerali sme aj vzali. Je tam jeden väčší market - konzum a dosť maličkých obchodíkov. Je tam pekne a nie je tam hlava na hlave, je tam príjemne. Nám sa páčilo. Tento rok odchádzame vo štvrtok v noci 14.07, ale tentokrát chceme ísť trošku nižšie Split, Šibenik - ale nie priamo.

strihalka
7. júl 2011

Jupiii, v patek vecer odjizdime smer Biograd na moru .))))
vsem preji kranou dovolenku v teto zemi🙂)snad nam slunko bude sviti🙂

siouxsie
7. júl 2011

chcela by som sa spytat tych, co maju skusenost s ubytovanim na sukromi, aku skusenost maju s vybavenim kuchynky. ubytovania, ktore som zatial pozerala maju napisane, ze v kuchyni je kuchynska linka, chladnicka, rura, mikrovlnka, toustovac, kavovar a pod. ale co kuchynske vybavenie ako hrnce, taniere, pribory, pohare, sialky? to mam brat ako ze je to tam samozrejmost? ci to treba so sebou doniest? dakujem za odpovede 😉

bellada
7. júl 2011

@siouxsie samozrejme ze v kuchyni mas aj kuchynsky riad, kto by uz len nosil hrnce so sebou 😀 nie je tam toho vela, ale zakladne veci, par hrncov, panvica, misa na salat, varecha, naberacka, lopar, pribor, cednik na cestoviny, pohare, salky, taniere - male, velke, hlboke, par nozov...
my si so sebou berieme vzdy pre istotu otvarac na flase a konzervy a ostry noz, lebo tam byvaju vacsinou riadne tupe, inak tam vsetko najdes, jedine, ze by si chcela nejake specialne vybavenie....ak mas v plane robit palacinky, tak by som si zobrala aj kvalitnejsiu panvicu z domu, tam byvaju take obycko...
este podotykam, ze mikrovlnka, toustovac, kavovar, nie je standard a nevyskytuje sa to uplne vsade....standarne byva dvojplatnicka, chladnicka s mensim mrazakom, rychlovarna kanvica 😉

siouxsie
7. júl 2011

@bellada tak to mi odlahlo. ja som uz zacala snovat take katastroficke scenare, ze aj riady a hrnce budem musiet pobalit 😝 tak ale po tvojej odpovedi mi odlahlo 😵 co sa tyka varenia, chcem to tam minimalizovat a narobim si do par poharov zavarane jedlo a na mieste len zohrejem a dorobim prilohu. a kedze mame predstavu, ze kazdy druhy den by sme sa isli napapat do restauracie, tak toho ani nejdem nejako moc chystat.

bellada
7. júl 2011

@siouxsie tak to si uplne vystacis s riadom co tam najdete, my sme tiez velmi nevarili a chodili sme jest vonku, robila som max nejake zeleninove salaty, par krat sackovu polievku 😀 a potom sme grilovali ryby vonku na grile, aj zemiaky sa tam daju dobre urobit....na nejake velke vyvaranie clovek nema ani na dovo chut, skoda zabijat cas pri sporaku 😀 pizza, cestoviny v restike stoja cca 40-50 kun, nejake masko s hranolkami od 50 do 80, podla kvality a ryby tiez tak od 60 a viac, zalezi od druhu....

karkana
7. júl 2011

tak v noci vyrážame,ale presný cieľ nemáme,sama som zvedavá kde napokon skončíme,je chcem na Rabac ale ostatní nie,

sysysy
8. júl 2011

@matulkam - v Novalji jsme byli minulý rok a ubytko jsme sháněli až na místě. Bylo tam hodně volných apartmánů, ale my si nakonec stejně zašli do agentury (jsou tam dvě, co jsem aspoň zaregistrovala) a tam jsme si ubytko vybrali - chtěli jsme co nejblíž k pláži, ale stejně nakonec jsme jezdili na jiné pláže, protože přece jen Novalja je takové "přístavní" město a pláž kousek od lodí nebylo pro nás to pravé ořechové... Jinak můžu Novalju jen doporučit, bylo tam krááásně. Ale s malými dětmi už bych jela jinam...

adamss
8. júl 2011

@dellisa dakujem za info... na akejsi mape som nasla ten konzum a zistila som, ze tam maju dva bankomaty Erstebank. Ak to su aktualne info.

stanislavao
8. júl 2011

@jabber
v chorvatsku vacsinou nie su piesocne plaze, v crikvenici je spravena piesocna za poplatok a na ostrove rab sa mi zda, ze je piesocna plaz. inak ak piesok, tak taliansko, chorvatsko je kamienkove.

stanislavao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jedina30
8. júl 2011

AHOJTE..my dnes vecer ideme-smer Istria Rovinj.. 😀 😀 😀 ..tesime sa..

stanislavao
8. júl 2011

@jedina30
jeeej, to budete mat super. rovinj je pekny a lodickou na Crveny Otok, je tak krasna plaz, take ako zatoka, teplucka voda. odporucam.

janka_puf
8. júl 2011

@stanislavao Pieskove plaže su aj v Nine a v Zatone,v nedelu večer odchadzame do Zatonu,tešime sa ,počasie je tam super,podla predpovedi čo sledujem ma tam byt okolo 37 stupnov.

ollski
8. júl 2011

@stanislavao aj v Sabunike a Privlake 😉 aj na Pagu, potom na juhu este...
peknu dovolenku vsetkym!! 🙂

jedina30
8. júl 2011

@stanislavao ..my sa uz tak tesime.. 🙂 🙂 ..pred 2 tyzdnami sme sa prestahovali a tak teraz si tu dovolenku zasluzime...jupi..takze vdaka za tip stanislavao..vyskusame.. 😵

matulkam
8. júl 2011

neviete či nú na ostrove Pag nudapláže?

oceanka
8. júl 2011

Dievcata chcem sa opytat kde sa davate poistovat pred cestou? Davate si obycajne alebo komercne cestovne poistenie? Dakujem 🙂

alami
8. júl 2011

@matulkam Pag neviem, ale v Tučepi je nudapláž 😉
@oceanka mali sme aj komerčné, poisťovala som v Alianz.

aerin
8. júl 2011

na Pagu nudaplaz je, je tam primo cast campu (Strasko) nudisticka🙂

matulkam
8. júl 2011

@aerin a tam sa dá normálne ísť? zaplatiť vstupné alebo tak? a este niekde je aj iná, či také malé zákutia a tak...

aerin
8. júl 2011

jo tak to nevim, my jsme vzdycky bydleli primo ve Strasku (na textilu, ale nasi chodili na nudaplaz a nekolikrat byli primo v nudacampu)

oceanka
8. júl 2011

@alami dik 🙂 a kolko to tak asi vyjde ?

alami
8. júl 2011

@oceanka presne si už nepamätám, ale cca 50 Euro pre 4 člennú rodinu, daj si do googla cestovné poistenie.

alami
8. júl 2011

@oceanka máš tam aj poistenie batožiny a poistenie zodpovednosti za škodu. liečebné náklady sú aj u súkromných lekárov, nie len v štátnych zariadeniach, ako je to v tej obyč.poistke zo zdrav.poistenia.