Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

jasminet
4. aug 2011

@miss_shy ja som lod neriskovala, nejak nemusim, ale nasi boli teraz z tucepi a tam hovorili, ze pitie je zadara a neobmedzene iba od makarskej do jelsi a z jelsi do bolu. na ceste spat uz nie, vsetko upratane a svokra bola cela nesvoja, ze kde je pitie, ze malo byt. nejak to nezachytila ked to chorvat rozpraval. 😉 ale inak sa im ten vylet velmi pacil...

siskasdetmi
5. aug 2011

@jasminet Diky za info, ja som myslela ze to kontroluju, lebo ze je zakaz brat potraviny ako napr. maso a mliecne vyrobky so sebou. Ze si mozeme zobrat 1kg potravin na osobu. Tak uvidime....

jasminet
5. aug 2011

@siskasdetmi to strasili asi pred 3 rokmi, ze nic sa nesmie brat, tak ludia (slovaci) hufne rusili dovolenky 😀

siskasdetmi
5. aug 2011

@michamicha

na nete som citala, ze prave v tom konzume sa da nieco kupit pre celiatikov.Dakujem za informaciu

koupit se určitě dá v těch větších supermarketech, ale jestli v těch malých krámečcích budou něco mít to netuším... my jsme synovi (má alergii na BKM a na vejce) vezli vše z domova, plus jsem vezla pekárnu na chleba a vše na pečení, ale docela mě překvapilo, že třeba v docela malym obchodě měli na výběr z 6-ti druhů mouky

siskasdetmi
5. aug 2011

@alami Ahoj dakujem moc mi pomohla. Pekaren asi nebudeme tiez brat, budeme mat toho vela. Zoberieme to najnutnejsie z domu.

ja mám syna alergika, chcela som brať pekáreň, ale už sa nám fakt nezmestila tak som niesla pečivo z domu a tam som si ho dala hneď do mrazničky a vyberala som mu postupne celý čas. ale v pekárničkách tam mali aj zloženie výrobkov, tak sme nakoniec mohli aj kupovať. ale nespoliehala som sa na to.Rovnako ostatné potraviny od šunky všetko som pre malého brala, nech tam nemusím čítať zloženia. Takže ja by som brala svoje

zuzana76
5. aug 2011

@miss_shy ahoj, aj my sme boli v Baske na jeden den, nam sa plaz velmi pacila, ubytovani sme boli na sukromi v Crikvenici, mali sme velmi dobre ubytovanie a vraveli sme si, ze niekedy by sme isli aj na celu dovcu do tej Basky, tak teda tento hotel neodporucas, je tam aj nejake ine hotelove zariadenie -nemas prehlad? , na sukromi sme nasli , ale plaz bola podla mna tam ovelalepsia ako v crikvenici.

zuzana76
5. aug 2011

inak cestu tam sme isli cez madarko a chorvatsko, okolo budapesti boli strasne zapchy, my sme cez mesto nesli, naspat sme zvolili variantu slovinsko, rakusko a bolo to super, ziadne zapchy a slovinsko, to som sa teda kochala, nadherna krajina, odporucam

miss_shy
5. aug 2011

@zuzana76 no lepsie vyzeral hotel Zvonimir, alebo vila Adria ta je asi naj a je to hned na plazi. V adrii bola jasminet, tak ti napise viac. A kupat do corinthie sa mozu chodit z hotelov aj z kempu zadarmo, cize v pripade zleho pocasia mozete vyuzivat bazeny tam. 🙂

jasminet
5. aug 2011

@zuzana76 este je tam medzi hotelom zvonimir a villa adria rezidence atrium. tam som nebola, ale adria spada pod nich, teda tam ma recepciu, daju sa tam dokupit ranajky a tak...
tieto 3 su presne na promenade, par krokov od plaze.
mrkni si www.hotelibaska.hr

kikuska_nr
5. aug 2011

Ahojte zienky, viete aj mne poradit? Chystame sa po vikende do Chorvatska na blind, je tam problem riesit ubytko priamo na mieste? Pocuvam vselijake nazory, fakt sa mi nechce po celej tej ceste robit si este starosti s byvanim...vraj sa domaci sami ponukaju a nie je problem zjednat...

miska1981
5. aug 2011

@kikuska_nr ahoj my sme sa teraz vratili a asi zalezi, ze kde. kamoska bola vo vire a tam vsade chceli len min. na 5 noci, na menej nezohnali, my sme zohnali hned v prvom dome aj na tri noci. v kazdom mestecku, dedinke, je turisticke centrum a tam ti povedia kde je volne. ale staci autom zastavit pri domoch a urcite hned najdete, maju oznacene na domoch, ze ponukaju izby. myslim, ze s tym problem nebudete mat urcite 😉

lauraa
5. aug 2011

@kikuska_nr z mojej skusenosti ano dole na makarskej stoja domaci popri ceste, hore vyssie su turisticke kancelarie,zajdes tam , ukazu ti fotky alebo zajdu priamo s vami k domacim kde maju volne ubytko... na istriia rabe som videla pred apartmanmi cedulky apartman frei....v poslednej dobe chodime pravidelne na rab lebo nam vyhovuje.......ubytko zajednavam dopredu,uz sa mi stalo ze sme hladali pol dna ubytko v okoli Crikvenice....s zjednavanim cien nemam skusenost....

zuzana76
5. aug 2011

@miss_shy
@jasminet dakujem velmi kocky, tak hadam nabuduce
v crikvenici mozem dat kontakt ja na sukromie, az by niekto chcel, boli sme spokojni, je tam aj bazen a gril , ale samozrejme mali sme to bez stravy, len ubytko

sisa720
5. aug 2011

@miss_shy my sme prisli dnes.Sme v adrii uz druhy krat-fakt je super. Boli sme uz aj v corinthii a tiez mi tam prekazala ta plastova kupelna ale inak sa dalo. Porovnavam to zo Solarisom v Sibeniku co bola 4 a tam by som uz viackrat nesla.Baska je krasna a preto sem radi chodime 🙂 Dnes tu bolo krasne teplo tak dufam,ze nam to vydrzi. 🙂

sisa720
5. aug 2011

Isli sme cez Madarsko a cesta dobra. Z BA sme vyrazili okolo 8 a do basky sme prisli 15.30 takze super 🙂

martinake
5. aug 2011

Poprosím kontakty na ubytko v Baške ostrov krk, v blízkosti pláže max. 80m. ďakujem

jankasz
5. aug 2011

Ahojte viete mi poradit v ktorej oblasti Chorvatska je najlacnejsie,co sa tyka stravy a ubytovania a zaroven je tam aj pekne prostredie? dakujem za info 😉

miss_shy
6. aug 2011

@jankasz mne vsetci hovorili ze jednoznacne makarska 🙂

lucinocka
6. aug 2011

makardska je fajn, ak clovek hlada aj nejaky nocny zivot..ale ak chce klud a miesto na plazi, tak bez sance..aj more je na tej strasne spinave- makarska , gradac- vsetko smetie z nNeretvy priplava ked fuka vietor

miss_shy
6. aug 2011

nam sa pacil velmi krk ale ten jednoznacne nie je najlacnejsi. inak sme chodili do omisu ak ak sa vratime do chorvatska tak pojdeme znova jednoznacne tam, nebolo tam tak draho ako na ostrove.

nelicefo
6. aug 2011

@jankasz aj mne hovorili že makarska

Ale mne sa najviac páči ostrov Krk 😉 keď do chorvátska ešte pôjdeme tak jedine tam ;)

maruska22
6. aug 2011

Ahojky...aké mate skúsenosti prípadne dojmy z ostrova Pag? my zvazujeme ze pojdeme tam koncom augusta... 🙂

meza
6. aug 2011

ahojte tak my sme sa dnes vratili z Drasnic,je to pod Makarskou a uuuplne super,pocko take ze 35 stupnov,strasne teplo a ubytko priamo na plazy,cesty prazdne 😉

tinad
7. aug 2011

@meza ahoj, kadial ste sli k Makarskej? Cez Madarsko?

meza
7. aug 2011

tinad,hej isli sme cez madarsko ale na Budapest,lebo ides stale po dialnici,roky predtym sme chodili cez tie dediny a to ides pomaly,takto sme vlastne boli stale na dialnici 😉

mima595
7. aug 2011

@maruska22 - nam sa tam paci, boli sme tam už 3x....ale viem o porovnat iba s Biogradom a Ninom pri Zadare

maruska22
8. aug 2011

@mima595 mna velmi oslovili foto, ktoré som nasla na nete z tohto ostrova...no ale na fotkách vselico vyzerá pekne a potom skutočnost je iná 😀 a kde konkretne ste tam boli?

mica11
8. aug 2011

@maruska22 my sme sa z Pagu vrátili 3.8.2011 a môžem povedať, že je tam naozaj pekne. Sú tam rôzne pláže - všade sme chodili autom a každý deň na inú pláž. Bývali sme v Starej Novaliji. A skutočnosť nikdy nie ja taká ako prezentujú fotky 🙂

mima595
8. aug 2011

@maruska22 - my sme boli v Potocnici...to je taka mini dedinnka asi 10 min. autom od Novalje smerom ku koncu ostrova...taka skoro samota 😀 😀
ale je tam super pieskova mini plazicka, co nam pre deti vyhovuje a sem tam chodime aj na ine plaze v okoli...
@mica11 ...my sme sa prave posledny den boli pozrieť v Starej Novalji, lebo reku už sme tu 3.rok a este sme tam neboli...ale presli sme ju len autom, lebo sme nejako nenasli promenadu okolo mora...to sa tam da aj prechadzat popri mori??? pravdupovediac, ani sme to extra nehladali, lebo najmladsi už zaspaval v aute, tak sme len spravili motoprieskum 🙂

mica11
8. aug 2011

@mima595 nedá, tam sme sa kupali iba raz, ale pláž sa mi tam nepáčila, pôvodne sme chceli bývať v Caske tam bola aj krajšia pláž, ale po príchode ráno sa nám tam videlo byť škaredo, tak sme zakotvili v St. Novaliji, lebo sme boli hrozen unavení... a na jednej pláži by nás to ak tak stále nebavilo