Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

maart
5. aug 2008

....tim jsem chtela rict, ze pojedeme po prve v sezone autem na dovolenou na jih....ale prave porad zvazujeme jestli autem a risknout zacpy nebo v noci nebo letadlem 🙂 .

petraluk
5. aug 2008

Mě malej právě poslední měíc v autě strašně řve, pomáhá jedině vyndat ho z autosedačky a to je dost dobře nereálné. Ještě nechodí a těžko ho necham někde na benzíně, ať si to proleze kolem stojanů 😀 Třeba až bude dobře chodit a bude starší, tak to bude zase jiný. Momentálně by mě přes den nikdo tak daleko nedostal.
Příští týden nás čeká 3hodinová cesta a už teď čekam, jak dlouho to vydrží bez řevu ☹

erikas
5. aug 2008

ahojte,aj my sa chystáme s priateľom a synom okolo 20.8. do Chorvátska,pravdepodobne Crikvenica.Ideme na blink,nemáte nejaké tipy na dobré a cenovo výhodné ubytovanie,poraďte...

chceli sme ísť pôvodne na Istriu - Umag,ale bojím sa tam počasia,býva veľmi premenlivé 😒

sasenka
5. aug 2008

Petrulak, my to mame tiež, odmietam niekam chodiť, ak malý nespí, lebo to je absolútne nenormálne, všetci trpíme, jačí a ko zmyslov zbavený - takže cestujeme iba v čase spania - rano od 10-12 a v noci, inak sa nedáááá 😖 Minule vydržal vrieskať od Ostravy skoro do Žiliny 😒 Neplače ale tak sa zlostí, že až očervenie, boljím sa aby sa mu niečo nestalo, alebo niekomu z nás 😉 Ked vystúpime je ticho, ako sadne do sedačky, okamžite vyvreskuje.

sisidl
8. aug 2008

Ahojte.Akurat sme sa vratili po dvoj tyzdnovej dovce v HR a bolo supeeer 😀

maart
19. okt 2008

Holky, muzete mne nektera pisnout (treba do IP) nejakou dobrou cestovku, s kterou jste byli v Chorvatsku? Chteli bychom letet pristi rok a chteli bychom nekam do pekneho hotelu blizko more.

lalupa
19. jan 2009

ahojte, hladam niekoho, kto bol letecky v chorvatsku 😅

petrulla
30. jan 2009

Dievcata - potrebovala by som odporucit nejake dobre miesto v Chorvatsku na letku dovolenku. Pripadne aj typ na ubytko.
Mam obavu z cesty, tak hladam nieco co je od BA najblizsie, ale zase aby to bolo vhodne aj pre maleho (1,5 roka).
Zvazujem RAb /KRK, ale desi ma ten trajekt....
Skuste sa podelit s osobnymi skusenostami 😉 😎

Dakujem

ivush
30. jan 2009

petrulla, trajektu sa vôbec nemusíŠ báŤ...my sme boli na Brači, drobec mal presne rok a úplne v pohodičke prekonal cestu trajektom....nám sa tam veľmi páčilo, je to krásny ostrov...tak isto i Hvar....Ale nemusíš ísť nutne na ostrov, veď pekné miesta v HR sú v okoli Zadaru a pod. 🙂

bora8
30. jan 2009

ahoj petrull, my sme boli pred dvoma rokmi na rabe a bolo super - pieskové pláže a plytké more - pre malé deti úplne ideálne.... 😉

lenka.pav
30. jan 2009

petrulla, na rab ide trajekt, ale podla mna sa ho kvoli malemu nemusis bat a na krk ides mostom, takze sa trajektu vyhnes. na krku sme boli s drahym minule leto, bola som tam ako tehula a poviem ti, bolo krasne. na rabe sme boli asi pred troma ci styrmi rokmi a tam to zas bolo super pre deticky - je tam velikanska pieskova plaz. na krku boli kamienky. ale podla mna je v chorvatsku vsade krasne. boli sme aj na pevnine a veru bolo tiez dobre 😉 .
tento rok sa chystame s nasim drobcom na murter, to bude mat 8 mesiacov....podla mna to zvladneme. jaj, zabudla som napisat, ze teraz na krku bolo tolko malilinkych deticiek, ze som bola az zaskocena 🙂

ella1
30. jan 2009

na rabe sme boli vlani.asi naj pláž je lopar.tá piesková sahara nič moc, špinavá voda....inak je tam pekne.ale reštiky nič moc.......slabý výber.pekné staré mesto.neodporúčam ísť na vežu, aj ked tam veselo púšťalo rodiny s deťmi, ale všetci sa vracala a chceli späť peniaze, lebo aj dospelý mal problém tam vyjsť nieto ešte deti 😝
trajekt je v pohode, ale mohol by byť lacnejší....a chodí každú pol hodinu, v menej frekventovanej dobe raz za hodinu....

ella1
30. jan 2009

a ked chceš ísť niekde hore tak polostrov isria je krásny tiež.ten mám tiež pochodený..... 😉

ella1
30. jan 2009

píšem ako debil...... 😀 istria.....to vyššie už nebudem opravovať....

petrulla
30. jan 2009

Jej dievcata -dakujem za info.
Zatial nam kazdy odporucuje ten Rab - hlavne pre tu pieskovu plaz...
Ja nemusim ist na ostrov, ale potrebovala by som poradit kam na pevninu - nieco vhodne aj pre deti a hlavne aby bola co najkratsia cesta 😒
Keby sme sli bez maleho tak sa nebojim nicoho. Ale s malym sme este na takej dlhej ceste neboli a kedze Chorvatsko nemame pochodene ....
musim si to zmapovat a ist na istotu 😉

dia2006
30. jan 2009

Jednoznacne - Rab! Ja som tam velmi nechcela ist - kvoli trajektu, my sme isli dalej /uz ani neviem presne kde/, ale ja som uz z cestovania mala dost, mala zacala vymyslat, tak som povedala muzovi, nech ide hocikde, len nech sme tam. A fakt to bolo velmi rychlo - cesta trajektom trvala mozno 15-20 min a boli sme na Rab-e. Idealnejsie miesto pre dieta sa neda predstavit. Je to velmi blizko, ja by som dlhsiu cestu nezvladla.

petrulla
30. jan 2009

Hmm- dia a kolko trvala cesta? A mala bola ako stara? A sli ste na noc ... 😎

dik

dia2006
30. jan 2009

Isli sme okolo polnoci, hadam aj neskor, tusim bola 1 hodina a boli sme tam - fakt sa nepamatam - tusim okolo 10 hod., spytam sa muza presne. Ale presne viem, ze o 11.30 hod som uz bola osprchovana na izbe. Isli sme len tak - nemali sme nic dohodnute a mala mala presne 1 rok. Isli sme cez Madarsko - ta cesta bola uplne super, sama dialnica a mala bola hore len rano o 4.30 a potom sa zobudila uz v Chorvatsku presne o 7.30 hod., dostala mliecko,
trocha sme ju vypustili - bezkala - pri kazdej benzinke su hojdacky a potom bola hore. My sme z LV /120 km od BA/

ella1
30. jan 2009

my sme išli okolo 6-7 ráno a boli sme tam okolo 13 tej......
dia no ja neviem, my sme išli cez madarsko pár krát a vždy sme nadávali.....otras cesta.navyše dialnicu nemáš od hranice k hranici....najhoršia a anjdlhšia cesta je cez madarsko 😝 dva razy sme išli cez rakusko, raz do chorv. a raz do tal. to je lahoda.dialnica od blavy pomaly až k moru......

berty0007
30. jan 2009

Ahojte,musim sa ozvat,lebo zatial som nezaznamenala, ze by niekto spomenul Nin. Da sa najst vo vyhladavaci ako zadarska riviera - Nin.My sme tam boli minuly rok sa nasou 1 a pol rocnou dcerou, urcite by som tam sla znova.Nie su tam luxusne hotely s bazenmi a sukromnou plazou, ale je tam cista zatoka s pieskovou plazou a vodou hlbky po kolena dospeleho niekolko desiatok metrov od brehu, takze ako stvorene pre rodiny s malymi detmi. Skuste aspon pozriet... 😎

ella1
30. jan 2009

v chorv. hádam ani nie škaredé miesto......raz tam budem bývať 😀

dia2006
30. jan 2009

Ella a cez ktory prechod ste isli?? My sme mali takmer vsade dialnicu. Volili sme dlhsiu cestu, cez Slovinsko by bola kratsia, ale nechceli sme zasa platit za dialnicu v Slovinsku.

ella1
30. jan 2009

dia my sme išli asi cez meder či čo to tam je..za dunejskou stredou......potom na sekešfehervár 😀 a vždy sme nadávali, lebbo v mape iné označenie cesty ako v skutočnosti......a vlani sme išli cez komárno......
ale vždy sme skúsili trochu inú cestu, lebo známi že: to ste nemali ísť tadial, tam je to na figu, chodte tadial...no vždy na nervy.......
a ked sme išli cez slovinsko, tak sa ešte neplatil dialničný.

petrulla
30. jan 2009

Baby, dik za info - vsetky infosky pomozu.
Dia a nemas kontakt na ubytko??
A idem kuknut ten NIN.

Ach ja by som sla uz aj zajtra 😎 😀

lenka.pav
30. jan 2009

aj my sme boli raz pri nine, tam sme si spravili vyletik a ozaj je to velmi pekne mestecko 😉. vtedy sme byvali v hoteli pinija, ten je odtial velmi blizko, skus pozriet 😉

nika2007
31. jan 2009

junovka suhlasim s tebou-nikdy by som nesla s malym babatkom tak daleko....tak od 2 rokov vyssie...
leva-aj ja mam skoro 15!!!rocneho syna a URCITE BY SOM NESLA aj tak..a berem ohlad na vsetky deti,tak prave preto by som s takym malinkym NESLA....TOT MOJ NAZOR...

petrulla
31. jan 2009

Nika - nas maly bude mat v lete 21 mesiacov a myslim, ze Chorvatsko by mu jedine prospelo.
Ja som atopik, nas tato je alergik a tak si myslim, ze morsky vzduch malemu pomoze minimalne ako prevencia.
Inak ja si tiez myslim, ze do roka a pol je to skoro. Ale vidis kolko babatiek takuto dovolenku uz absolvovalo a - vidis vsetci su len spokojni (mamicky i deticky). To je na kazdom co si trufne.

Ten Nin moze byt super, ale na moj vkus je to daleko.
Asi zatial preferujem KRK/Rab. Tak skuste dat nejaky link na overene ubytko 😉

addaa
31. jan 2009

Ahojky my sme boli s malým v Chorv, keď mal pol roka. Bol tam veľmi spokojnučký a prespinkal pod košatými borovicami poobede vždy vyše troch hodín. Morský vzduch, nové prostredie, veľa nových podnetov, člapkanie sa vo vodičke s nožičkami a ručičkami...Cestu zvládol bravúrne, celú ju prespinkal....Tento rok by sme chceli ísť znova...myslím, že ak dieťatko prospieva tak ako má, je jedine na mamičke, či si na dovolenku trúfne alebo nie.
Ozaj a videli sme tam maimčku s dvojmesačnými dvojičkami, myslím, že aj oni vyzerali veľmi spokojne🙂)))

tilly
31. jan 2009

boli ste niekto v solarise v šibeniku?

gijar
31. jan 2009

baby mne sa zda , ze chodite dost hore vsetky...asi kvoli kratsej ceste...vyskusajte ist nizsie, neda sa to porovnat!!!!!mam prechodene cele Chorvatsko a Baska Voda dole u Makarskej, Dubrovnik, ostrovy Hvar,Brac ale hlavne na pevnine Baska Voda, pripadne hned vedla Brela....neskutocne nieco. hore nie su skaly, nie je tam tak pekne a pocasie nie je take dobre ako dole vacsinou 😉