Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

stanislavao
20. máj 2013

@adikad ok. tak sa na to spoliehajte. Pas ma zrejme kazda dospela osoba, cize tam neni co riesit. my cestujeme vzdy s pasom.

matozazzo
20. máj 2013

Minuleho roku sme boli, obaja s manzelom na OP, starsia dcera do 5r bola zapisana v manzelovom pase (len preto ho mal so sebou) a druha (ani nie rocna mala vlastny pas, kt. nam urobili do 3 dni, tusim 30 Eur sme platili).

kstanka
20. máj 2013

Baby,kde je najlepsie ist s detmi? mame 2 rocneho a tiez sa chystame do chorvatska aj so susedovcami,ale nevieme kam

adikad
20. máj 2013

@stanislavao no zrejme nema kazda dospela osoba 😕 Volala som na pasove a da sa ist aj na OP.

mima595
20. máj 2013

@adikad - sme to riesili minuly rok..do Chorvatska staci OP, ale do Madarska nie...budes riskovat, ze ta nejaky madarsky alebo rakusky colnik bude na hranici zdrziavat 3 hodiny?? aj 15 minut je pre mna vela, nestoji mi to za to....

zipsy
20. máj 2013

@obcansr
@stanislavao ideme 6.6. Ak bude teplo ovsem... No, ani muž nemá pas 🙂

stanislavao
20. máj 2013

presne tak. preco riskovat zdrzovanie a komplikacie, ked pas je dnes uplne bezna vec. a mi pride az divne, ze niekto nema pas.

@mima595

kacka.l
20. máj 2013

No právě, nám zase říkali, že do rakouska stačí OP, ale Chorvatsko nebylo zemí unie, tak musel být pas. I přes Slovinsko a Maďarsko. nevím, letos už mají být.

No a kam, to je různé, my jezdíme do Bristu a moc se nám tam líbí.

ajca123
20. máj 2013

Cauky mamičky,stále rozmyslame či Egypt nebo Chorvátsko... Mame tri deti7r,3r a ročného.. A asi bude naj ist do Chorvátska,ale nevieme kam.. Pojede aj s nami babička a dedo.. Tak chceme veľký apartmán a hlavne aby sa tam deti na záhrade aj vyhrali. A aj bazén by bol super ked druhy a treti zaspi aby sa nas prvorodeny vedel vyblaznit a ja opalit.. Bude to prvýkrát co pôjdeme ako veľká rodina a v Chorvátsku sme nikdy neboli

alzbet124
20. máj 2013

@adikad
@mima595 pas netreba ani, keď idete cez Maďarsko ani do Chorvátska....nakoľko Maďarsko je v Schengenskom priestore a HR od 1.7. sa mi zdá - vstupuje do EÚ...pas potrebujú len deti do 15 r., ktoré nemajú svoj občiansky 🙂

zipsy
20. máj 2013

@stanislavao čo je na tom divne, prestal mu platiť, a este si nevybavil nový...

kika112
20. máj 2013

Pokial viem v EU staci mat obciansky preukaz, deti musia mat pas. Ked sme isli do Chorvatska cez Slovinsko, tam nas kontrolovali ale inde nie, teda cela trasa do Chorvatska sa da prejst na OP.

@stanislavao ano, kazdy ma pas zrejme ako ma kazdy umyvacku riadu, auto a podobne artikle 🙂

alami
20. máj 2013

@obcansr ďakujem. A Duce pri Omiši? To už je v pohode, či nie?

obcansr
20. máj 2013

@zipsy mužovi netreba len drobcovi 🙂)

adikad
20. máj 2013

@alzbet124
@zipsy ja mam dokonca platny,ale som sa vydala,tak mam uz ine meno(cize neplatny), muzovi a starsiemu synovi skoncila platnost 😒
Maly pas ma.

justonka
20. máj 2013

@zipsy :} ani ja nemam pas, resp. mam ale na stare prezvisko a novy som si za 5 rokov nebola schopna vybavit a naco aj, kedze do HR ho nepotrebujem ked ideme, a ani do UK ho nepotrebujem ked idem, na to vsetko mi staci OP. :}}}

vlastne do HR chodime uz 5 rokov kazdy rok a len na OP. Deti jasne ze maju pas, kedze uz neplati ze mozu byt zapisane od min . roka treba mat pre deti bez OP pas. a aj MM ma pas kedze jemu priezvisko ostalo xi, ale keby mu vyprsala platnost, tak si novy zatial nevybavuje kedze chodime do krajin kde akceptuju OP .

obcansr
20. máj 2013

@alami no tam smme boli pozriet ale mne sa tam vobrc nepáčilo ,ja ten piesok nemusím vobec ani mal ten sa trocha pohral ale potom ho to škriabalo a už tam nechcel ani ist , všade špaky a smeti, no už by sme tam vobec nešli, niekomu sa tam páči ale nam nie radšej pojdem kde su kamienky je tam aj čistejšie more

obcansr
20. máj 2013

@kacka.l no ja pas nemám nakolko som si ho urobila ale chodím len na občiansky aj na Malorke som bola len na občianku, a išli sme aj cez madare aj slovinksko a len na občianku nepýtali ma pas vobec, ked sme išli cez slovinsko tak robili vačšie kontroly na colnici ako ked sme isli cez madare

obcansr
20. máj 2013

@mima595 no mi sme išli minulý rok cez madare v noci a nik nas ani nezastavilil a stači ti tam aj občiansky , madarsko je tiež v unii takže stači aj občiansky, a v pohode aj cez hranice ani nas nekontrolovali nie ako cez slovinsko čo nas skoro nepustili lebo sa im niečo nezdalo

alami
20. máj 2013

@obcansr ďakujem, tak idem hľadať ďalej 😅

mima595
20. máj 2013

@obcansr
@adikad - necitala som pozorne, myslela som, ze sa bavite o pasoch pre deti, nie pre dospelych..preto som napisala, ze V chorvatsku akceptuju aj zapis deti do pasu, ale v Madarsku nie....

a mne je to v podstate jedno, ani nas nikdy v Madarsku nekontrolovali, a v Chorvatsku sme boli už 4x.....my sme pasy dali urobit....

drnduliak
20. máj 2013

holky neviete, ci ked chcem poslat malu do chorvatska so starymi rodicmi potrebuju daky suhlas odomna ako zakonneho zastupcu, ze suhlasim s vycestovanim? alebo staci len pas?

alzbet124
20. máj 2013

@mima595 ani v Chorvatsku neakceptujú zápis detí do pasu rodiča...zdá sa mi, že od 1.6.2012...A Mima, keď sa smiem spýtať, v tom Zatone, tie bazény a šmýkalky sú v neakom rezorte čo máš na fotkách? Ideme na Vir, tak Zaton je kúsok a celkom sa mi to tam pozdáva 🙂 Platí sa tam vstupné a dá sa to ľahko nájsť? 😉

mima595
20. máj 2013

@alzbet124 - Chorvatsko akceptuje zapis deti do pasu...minuly rok to bolo vo vyhlaseni....oni predsa ziju z cestovneho ruchu, tak bol predpoklad, ze to povolia....
ale my sme to neriskovali....

ad smykalky...ano, je to v Zatone, my sme boli vtedy v Nine...od Ninu je o takych 10min. autom, z Viru mozno 20?? 😉 😉 ...vstupne sa tam plati, ak nie si ubytovana..vtedy to bolo myslim 50 kn za auto??? ale uz si nepamatam...ale nepocitalo sa to ne pocet ludi, len za auto sme platili....
do bazena vstup nebol povoleny, je akoze iba pre ubytovanych, ale my sme raz uhovorili toho chalana, co tam bol pri vstupe, aby nas pustil....najde sa to lahko...nejde sa do dediny, sle odbocuje sa doprava

lauraa
20. máj 2013

@mima595 ale 1. 6 2012 vysiel predsa novy zakon a kazde dieta musi mat vlastny cestovny pas.....

alzbet124
21. máj 2013

@mima595 Ďakujem za odpoveď 🙂 Tak tam pôjdeme pozrieť 🙂

kakakina
22. máj 2013

Maminky,dajte prosím tipy na dovolenku s deťmi do Chorvátska.Kritéria-cena,dobré ubytovanie,a miesto na hranie pre 4.a dvojročné dieťa.