Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

jajka38
18. apr 2008

Ahojte!Neboli ste niekto v Zadare v hotely Donat?Máme tam ísť v júly a chcela by som bližšie info.!

ninocka
18. apr 2008

ahojte neviete mi dat niekto nejaky cenovo dobry kontakt na ubytovanie v chorvatsku niekde pri plazi kde se boli spokojny?

katy1979
24. apr 2008

skús pozrieť na adriatica.net

daniela1983
28. apr 2008

ahojte kocky, bol z vas niekto na dovolenke v Omis Nemira? chystame sa tam na svadobnu cestu v juli, tak chcem vediet, ci je to tam take fajn ako na fotkach

petule.h
28. apr 2008

v Omiši byla má známá a chválila to, že je tam písek i ve vodě i na pláži a dá se tam kam jít...apod.Mě chorvatsko tak neláká jinak krz ty šutry na pláži 🙂

debra
28. apr 2008

ahojte...aj my ideme do Chorvátska na dovču koncom juna na ostrov Brač...už sa moc teším...ideme tam hlavne kôli malej,aby dýxala čerstvý ranný morský vzdux,lebo býva často xorá...neviete čo by bolo dobré,aké lieky,mastičky atd.tam vziať?

lili03
29. apr 2008

Jůů, na Brači jsme taky byli, je to tam docela fajn, je dobré mít auto - celkem se dá procestovat celý ostrov, není tam zas tolik míst k navštívení, tak se to dá stihnout. Můžete pak objezdit různé pláže, např. Sumartin, ta je hezká.

lenand
29. apr 2008

my sme boli minuleho roku v chorvatsku aj s oliverkom a velmi sa mu tam pacilo boli sme na ostrove rab a bolo super aj toho roku sa chystame ale este namame vybratu lokalitu ale urcite pojdeme 🙂 😎

aneriska
30. apr 2008

Ahojky, taky se chystáme do Chorvatska protože Anitka má chorvatské kořeny a babička jí ještě neviděla... Bude jí 6 měsíců. Mám z toho trošku obavy. Jedeme do Gradacu, kde je pláž zastíněná borovicema, samozřejmě bude nejvyšší ochranný faktor, klobouček bazének. Plně jí kojím, takže jídlo beru sebou 😀 . Doufám, že bude v pohodě. Jen jsem se kvůli tomu zbavila kočárku Quinny speedi. Když jsem ho předělala na sporťák, došlo mi, že se nedá dát do lehu a všema směry tam praží sluníčko.. Prostě hrůza. Tak jsem zakoupila velmi dobře zastíněný Firkon, bohužel není tak dobře ovladatelný.. Kdybyste někdo chtěl skoro nový Quinny zelený, komplet vč. fusaku, pláštěnky apod. ozvěte se 🙂. Ale z toho cestování mám už teď pupínky. Kdybychom nemuseli, raději bych nejela

mata35
1. máj 2008

My sme boli s ročným dieťaťom v Ch. Cesta bola v pohode. Každý si myslel, že som si moc neoddýchla. Ale opak je pravdou, prečítala som 3 knihy, malý si vždy na pláži pod stromami krásne pospal, potom sa mu venoval manžel /nakoľko doma veľa pracuje a na deti som takmer stále sama/, zato na dovolenke som ho nechala, nech si ich užíva. Strava bola v hoteli. Ja to odporúčam. No samozrejme nevystavovať deti slnku.

pegy
3. máj 2008

Ahojte, pripajam sa do tejto chorvatskej diskusie 🙂 Bola som uz na roznych miestach - Makarska, Tucepi, Pula, Novi Vinodolsky, no a pre Danielu 1983, v Omisi Nemira sme boli minuly rok, je to okrajova cast Omisa, plaze su tam kamienkove,pieskove iba v Omisi, nepacilo sa nam ,ze cela Nemira je vo velmi strmom kopci a pokial nemate ubytko priamo na plazi, tak sa nachodite do kopca alebo po schodoch- co je zase ale dobre na chudnutie! 😉

achalteke
4. máj 2008

jajka38 hotel Donat v Zadaru byl naprosto super, byla jsem tam před 4mi roky a nemělo to chybu 😵

biba12
4. máj 2008

My sa chystame na Peljesac, moj manzel surfuje a je tam vo Viganj surfisticke centrum. Som zvedava ako maly zvladne cestu je to okolo 1000 km. POjdeme tak, ze prejdeme 1 den 500 km a ubytujeme sa niekde pri Plitviciach a druhy den zvysnych 500 km. Stat budeme asi vsade, lebo maly je velmi aktviny, musime ho unavit, aby vydrzal sediet na zadku v aute a hrat sa, alebo spat. Pojdeme cez den. Neviem si totiz predstavit ist v noci, pretoze on by sice v noci v aute pospal, ale my nie a cez den by sme za nim nestihali. Bude mat v auguste 11 mesiacov, tak snad to bude v pohode a uzijeme si to vsetci traja. Chodim s nim na plavanie, aby si zvykol na vodicku, paci sa mu.

jajka38
4. máj 2008

Achalteke,chcela by som nejaké bližšie info.Boli ste aj niekde pozrieť?Mám dvoch puberťákov,tak dúfam,že sa nebudú s nami nudiť!

achalteke
4. máj 2008

http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/read.ph...

jinak my jsme měli být v úplně jiném hotelu, aale byli jsme tam těsně před sezónou kdy neměli obsazenost a tak nás šoupli do Donátu a ještě jsem jako omluvu dostali polopenzi (místo snídaní), jinak do Zadaru je to asi 3km co si pamatuju a ve vedlejším hotelu bylo nějaký wellnes centrum či co. my jsme vyráželi na výlety skoro každý den (Paklenica, ostrovy,atd.)

xena22
4. máj 2008

Myslite,ze sa da zohnat ubytovanie na blind aj v najvyssej sezone?(zac.augusta) Nevieme sa rozhodnut,vsetci nam radia hladat ubytko tam,aby sme neboli sklamani,vraj tie ubytka cez cestovku su dost prikraslene v katalogoch 😖 a tak isto,ze sa da najst aj za lepsiu cenu...ale predsa len mame obavy 😒 Chceli by sme ist niekde do strednej dalmacie Baska Voda,Brela alebo Gradac...dik

tilly
4. máj 2008

xena, určite, my sme našli vždy 😉 a to sme boli aj ako partia, aj so psom, aj s dieťaťom, aj s "nadrozmerným "chlapom, aj s člnom, takže sme potrebovali raz prístav a raz parkovisko pre vozík... takže dá sa a to my baby sme dosť náročné na ubytko, naposledy sme skonštatovali, že tí chorváti si stále viac a viac potrpia na kvalitu ubytka

xena22
4. máj 2008

Dik tilly ideme na blind nieco sa snad najde 😉 trochu adreenalinu nezaskodi.My sme standardna rodina 2+2 😀 a sme nenarocni,prakticky potrebujem len rano kavu,sprchu a vecer kde spat 😵 ostatne absolvujeme aj tak v terene 🙂

zabga88
4. máj 2008

Ahojte! Aj my sa chystáme do Chorvátska na dovolenku aj z našou malou dcérkou má 19 mesiacov a ja som sa bála že je na to malá. ale ako vidím tak nie 😉

petul.a
4. máj 2008

Tak moje kamarádka byla s osmiměsíční holčičkou autem ve Francii a všecko bylo naprosto v pohodě. Je pravda, že bydleli v soukromí (u přébuzných nějakého kamaráda nebo tak). Malá byla v té době na umělém mlíčku. A cestu prakticky prospala.

lauraa
5. máj 2008

Ahojte!My sme uz minuly rok stravili s nasou malou dovolenku v Chorvatsku na ostrove Rab.To mala 13 mesiacov aprve jej kroky urobila na plazi.Cestovali sme v noci takze ked sa Laura zobudila boli sme uz na mieste.A tento rok sme povodne planovali dovolenku v Turecku ale nakoniec pocestujeme do Talianska.Pred dvoma rokmi sme tiez len tak cestovali na Makarsku a zakotvili sme medzi Splitom a Omisom a natrafili sme na super ubytovanie priamo na plazi,majitelia boli velmi mili,nemalo to chybu....

liliandax
5. máj 2008

my sme boli minuly rok v Chorvatsku, v Zadare.. maly mal 8 mesiacov a bola to uplna pohoda.. cestovali sme tiez v noci, celu cestu prespal.. bol len 1x hore, aj to presne na chorvatskych hraniciach, ale len chvilku.. potom spal dalej, takmer az do ciela 😉

xena22
25. máj 2008

A ako vam decka spali v aute?V autosedackach???Asi hlupa otazka,ale neviem si predstavit ako to vydrzia celu noc so zalomenym krkom 😀

Najdu sa este nejaki dobrodruhovia co chodia na vlastnu past?My pojdeme prvy krat...ak nic nenajdem cez net..

petraluk
26. máj 2008

Xena my jezdili vždycky na blint jen letos s malym jsme si to radši domluvili přes net 😉 Je to levnější než cpát peníze těm vydřiduchům s cestovek 😀

xena22
26. máj 2008

Petraluk dik za dodanie odvahy,aj ked to nebude lacnejsie,tak aspon pojdem kedy chcem a kam chcem,snad to dobre dopadne...zajednala by som si cosi aj cez net,ale stale nie je 100percentne iste ci ideme a na kolko ideme a ci ideme sami alebo s niekym...takto su aspon moznosti otvorene 😉

petraluk
26. máj 2008

Xena přesně tak, můžeme se kdykoliv sebrat a jet jinam, nejsme vázáni nějakým určitým časem, od kdy nás ubytujou. Je tedy jedno jestli vyjedem v 8 nebo ve 12. Ubytování uvidim na vlastní oči, takže můžu vždycky říct tohle nechci atd. Nějaký nevýhody by se taky určitě našli, ale určitě míň než těch výhod. Aspoň my to tak s přítelem vidíme.

Příští rok se chystáme takhle do Francie na azurový pobřeží a to bychom těžko s 1 ubytováním od cestovky projeli celý. Už se na to moc těšim, je to tam skvělý 😵

deni84
26. máj 2008

ahojte 🙂
nedá mi neprispieť aj mojou troškou...

...my sme boli minulý rok v Chorvátsku (pri Šibeniku), to mal malý 5 mesiacov, cestu zvládol v pohode a to sme išli cez deň, stáli sme vždy keď malý potreboval, ešte som ho kojila, takže to bolo super... Bývali sme v apartmáne, kde si si aj varili - ale to neznamená, že som stála celý deň pri šporáku... varila som také rýchle jedlá, občas sme niekam vybehli do reštiky a často sme grilovali 🙂)) super sme si oddýchli, malému sa veľmi páčilo, aj keď sme sa už nekúpali, lebo sme boli druhé dva septembrové týždne (ale slniečko svietilo stále), voda bola chladná.

...odporúčam takú dovolenku každému, netreba sa stresovať, treba si to užívať a potom to stojí za to 🙂)))

...chystáme sa tam aj tento rok a už sa nevieme dočkať 🙂))

lulu2 - v solarise je to teraz veľmi pekné, keď sme v HR, tak tam vždy ideme pozrieť, stále tam niečo vylepšujú, myslím, že nebudete ľutovať 🙂 potom daj vedieť ako bolo 🙂

penelope10
26. máj 2008

ahoj deni,
ako maly zvladal cestu? kolko hodin ste cca sli autom (ked si este pamatas)
... co ste robili s malym pri vode? ci len tak si lezkal?
Pytam sa preto lebo my sme prave pre vek maleho sa s dovol,. v chorvatsku tento rok rozlucili 🙄

deni84
26. máj 2008

penelope, ja by som sa vôbec nebála, cesta bola odtiaľto až do Šibenika po dialnici - normálne to trvá 7 hodín, nám trvala tuším 9, malý väčšinou spinkal,
s malým sme len tak leňošili na pláži, alebo sa prechádzali, išli sme aj do okolitých dediniek...
dokonca malému sa tam začali tlačiť zúbky, plačkal asi dva večere, cez deň bol v pohode, takže sme to prežili tiež v pohode 🙂

penelope10
26. máj 2008

isli ste BA- Sibenik?
KE - makar. je so zapchou aj 12 h ... 😖