Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

bodka13
1. júl 2010

@sevzuz nerob si ešte závery s názorov ,ktoré tu odzneli na Omiš 😉 ..každému sa páči niečo iné,má iné predstavy
a nároky...to čo je pre niekoho super môže byť pre druhého otrasné 😒 ...do mesta by som nešla ale Duće by som si kludne zopakovala 😉
...my sme boli v Omiši-Duće dva roky po sebe a páčilo sa nám...ubytovanie super iba 40m od pláže,pláž piesková,dlhá plytčina-deti sa dobre zahrali,voda studená nebola-tá rieka preteká mestom Omiš,nie dedinkou Duće...pláže nie sú veľké ale nie sú preplnené...máš tam kľud,potraviny,stánky s ovocím a zeleninou,pekárničky,pizzérie,dokonca aj diskotéku
...ak chceš trošku ruchu môžeš si urobiť prechádzku do mesta Omiš (asi 2km) popri ceste alebo my sme chodili autom(kvôli deťom-nechcelo sa im v tom teple tolko kráčať) po nákupné stredisko Studenac(potraviny+rôzne predajničky) a odtiaľ sme už cez most prešli do mesta,ktoré je plné stánkov so suvenírmi,ovocím,zeleninou,kaviarní,reštaurácií,cukrární či obchodíkov,na veľkom parkovisku nedeľeko toho marketu sú aj kolotoče

prajem ti/vám pekný pobyt a som zvedavá čo nám napíšeš po dovolenke 😉

bodka13
1. júl 2010

@marianka79 my si väščinou € nechávame na zaplatenie ubytovania,na benzínkach a vo väčších supermarketoch platíme kartou a na bežnú spotrebu(zmrzlina,pizza,koláčiky,ovocie,....) meníme na kuny 😉

marianka79
1. júl 2010

@bodka13 my ubytko máme zaplatené takže radšej si zamenit tam na kuny?

marianka79
1. júl 2010

@bellada dakujem 🙂

marianka79
1. júl 2010

@bodka13 a ked platíte kartou nie sú velké poplatky za to? či to zaleží od banky? ja mám tatrabanku

adus123
1. júl 2010

@marianka79 - my mame CSOB a manzel mi stale tvrdi, ze platenie kartou v zahranici neplatime ziadne poplatky... 🙂

adus123
1. júl 2010

Baby, pred chvilkou mi volala svokra, ze po prichode do Chorvatska sa treba do 48 hodin prihlasit na policii. Viete o tom nieco bizsie? Diky.

adus123
1. júl 2010

...citala to tusim vcera v novinach...

bellada
1. júl 2010

@marianka79 , my mame tiez TB a v zahranici vsade pouzivame kartu a nezda sa mi ze by boli poplatky, iba na vyber z bankomatu su dost velke, to sa noplati

bellada
1. júl 2010

@adus123 - prihlasuje ta ten co ta ubytuje, bude chciet vase doklady a podla toho vas prihlasi a je to tak vsade nie len v Chorvatsku 😉

marianka79
1. júl 2010

oki asi sa pojdem spýtat radšej do banky
@bellada @adus123 díky vám 😉

adus123
1. júl 2010

@bellada ..aha, takze my s tym nebudeme mat ziadne starosti?

sevzuz
1. júl 2010

@bellada
@bodka13
dakujem za info ja som bola v chorvatsku len v Zadare a vobec sa nevyznam v tom co je co v katalogu je napisane predmestie Omisu mesta tak som chcela vediet, lebo ako tu niekto pisal ze to tam smrdi mocom tak to ma dost zarazilo☹
Dufam ze buedeme spokojn maly bude mat rok uz bezka tak sa tam snad trosku pobavi, dam vam vediet. este raz dakujem

maartinkaa
1. júl 2010

ahojte, tak dnes isiel moj chlap len tak do cestovky a prisiel so zaplatenym zajazdom 😀 😀 😀 a to sme chceli ist na blin 😀 😀

http://recenzie-hotelov.lastminute.sk/Chorvatsk...

za 9 ludi sme platili 780 euracov a mame tam aj poistenie na kazdeho + poplatky /na osobu to tak vychadza 12 eur/, tak sa celkom tesim, ze nemame starosti a aj hodnotenie je tam velmi dobre.

ak ste tam niektora boli, tak prosim napiste 😉

adus123
1. júl 2010

@maartinkaa ..a v ktorej cestovke to vybavil? Kedy idete?

bodka13
1. júl 2010

@marianka79 asi záleží od banky...my máme SLSP a dali sme si urobiť aj kartu,ktorá sa využíva najmä v zahraničí
-je to embosovaná(vystupujúce písmená) MasterCard na podpis
...ja som išla už zo Slovenska s kunami,lebo aj mýto na dialnici sme platili v kunách...švagor platil € ale vydali mu kuny a dosť dlho trvalo,kým si to prepočítal či ho neoklamali 😀

@bellada tam sa to tuším pri výbere z bankomatu prepočítava na % z vybranej sumy,ale pri platbe som nezbadala na výpise žiadne extra poplatky 😉 tak preto sme platili aj na benzínkach

@sevzuz ja som ten smrad nepostrehla ani v meste Omiš 😕 a v Duće verím,že budete spokojní...veď ohodnotíš sama 😉

bellada
1. júl 2010

inak aj myto sa da platit kartou, takze kuny vlastne ani netreba, my mame len tak pre istotu, ze co keby....ved pozname ked je vypadok platobnych terminalov, potom je pruser...

bellada
1. júl 2010

ja tiez neviem o tom ze by v Omisi smrdelo 😕 a bola som tam viackrat 😉 ak stojis nad kanalom, tak smrdi vsade 😀

bodka13
1. júl 2010

@bellada neviem ako to je teraz...o tom prihlásení na polícii som čítala aj ja v novinách a bolo tam,že turista je povinný sa prihlásiť a mali by ti vydať aj nejaké potvrdenie,ktoré môže policajt žiadať,alebo colníci pri výstupe z krajiny
http://www.cas.sk/clanok/171494/cestujete-do-ch... -aspoň podľa tohto som to tak pochopila
...a v Chorvátsku im nejako pred 2 rokmi menili daňový zákon-už neplatia daň za každého ubytovaného turistu,ale im vypočítali nejaký paušálny poplatok bez ohľadu nato či majú obsadený penzión počas celej sezóny alebo len týždeň
...takže v roku 2008 a2009 už od nás domáci nepýtali ani pasy,aby nás mohli prihlásiť...mali ste to niekto inak???

eimiky
1. júl 2010

@sevzuz neboj v Omiši je pekne a žiaden smrad som tam nepostrehla

bellada
1. júl 2010

@bodka13 - my sme pred rokom a aj predtym stale davali OP domacim a oni nas prihlasovali a na hraniciach urcite nikto nic pytat nebude, inak uz sa to tu raz niekde rozoberalo a nikto sa nestretol s tym ze by nieco chceli na hranicnom prechode....a domaci o tom isto budu vediet, tak povedia co a ako....

bodka13
1. júl 2010

@bellada veď aj ja si to myslím...ale mám pocit,že Chorváti musia pred každou sezónou vymyslieť niečo nové čím by nás zaujali 😀 😀 😀

bellada
1. júl 2010

a keby aj chceli to potrdeniena colnici, tak poviem ze Chorvatskom len prechadzam a nech mi skusi niekto dokazat spätne ze som tam bola ubytovana 😀 😀 😀 ved je to totalna birokraticka hovadina a pochybujem, ze to niekto bude aj dodrziavat 😀

bodka13
1. júl 2010

aha čo som našla 😉
http://www.cas.sk/clanok/171662/dovolenka-v-cho...
..podľa tohto sa hlásiť nemusíte 😉 🙂

bellada
1. júl 2010

takze je to takako som pisala, prihlasuje ubytovatel 😉

maartinkaa
1. júl 2010

@adus123 je to cestovka dekampo a ideme teraz 3.7 do 10.7, je to v katalogu globtour a je to last minute, tak to plati asi len na tento datum, ale teraz som sa pytala znamych a vraj je tam krasne a su tam aj pekne pamiatky a aj koloseum nablizku 😉

debbie
1. júl 2010

Baby koľko si asi tak treba zameniť , preistotu.... 😖 50€ či viac? 😒 mito budeme platiť kartou aj benzín,ubytko v eurách sa platí nie? a na začiatok na chlebík a zmrzku... 😀

adus123
1. júl 2010

@maartinkaa ...diky za info... 🙂

adus123
1. júl 2010

Baby, a ked sa ide na blink, tak kazdy, kto tam ponuka ubytko je akoze registrovany ako prevadzkovatel a prihlasi nas? Nie su tam aj nejaki ubytovatelia, ktroi to robia na cierno? Ako budem mat istotu, ze nas ten majitel prihlasi?

iinuska
1. júl 2010

@adus123 majitel Ti musi dat potvrdenie o tom, ze Ta prihlasi