Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lydia22
8. jún 2011

@alami myslim ze budete mat krasne pocasie uz podla predpovedi ma byt aj napr.na tyzden jasno a 30 stupnov.prsalo vcera v noci a teraz troska ale cez den krasne pocasie a fakt teple more.tu sa rychlo meni pocasie,5 minut poprsi a potom slnko a teplo.

syja
8. jún 2011

@olik2009 rabac nadherny len v sezone vela ludi. albona ak dobre pamatam je na konci tak trochu kludnejsie. vodicka nadherna cista. plaz neda sa povedat ze uplne pozvolny vstup ale tych par metrov od kraja pre deti vhodne. vecer super animacne porgramy pre deti v girandelle.

gumimaci
8. jún 2011

Ahojte,
my sa tento rok chystame k Omisu- Suhi potok. Boli ste tam niektora? Pred 3 rokmi sme boli v Privlake, super dovolenka, ked chcete mat klud 🙂

alami
8. jún 2011

@lydia22 tak super 🙂 ak ťa to nezaťaží, ešte nám neskôr podaj správy, fakt to poteší 🙂

lydia22
8. jún 2011

@alami jasne budem informovat az kym neodideme hadam to bude az na tyzden lebo syn nam ochorel boli sme aj u doktora,ale hadam bude dobre lebo chcem ist aj na rajsku plaz do loparu.

alami
8. jún 2011

@lydia22 dúfam, že to nie je nič vážne, skoré uzdravenie a krááásny zvyšok dovolenky prajeme 🙂

lydia22
8. jún 2011

@alami tak mal teplotu a kasle vraj to je infekcia ale mame lieky,verim ze bude dobre.zajtra sa opat prihlasim ako rosnicka.

verondza
8. jún 2011

@alami kam presne idete? my ideme do loparu, chystame sa tiez chodit na rajsku plazu, ma to byt cca 20 min peso od apartmanu. v juni tam hadam este nebude preplnene. nastupujeme 20.6. a tiez som kvoli tomu pocasiu v strese 😒 .

alami
8. jún 2011

@lydia22 ok,dík, pokojnú noc 😉

verondza
8. jún 2011

@lydia22 budeme cakat 🙂

alami
8. jún 2011

@verondza Tučepi

ale keď vidím toto http://www.novalja.cz/chorvatsko/vylety-priroda... tak už rozmýšľam.... 😅 aspoň na jednodňový výlet asi...nádhera 🙂

mima595
8. jún 2011

@alami - na tej plazi som bola....nic moc...more sice ciste, kamienky vacsie, ale taka "sucha plaz"..jedna restika, ziadna zelen a tien.....to ak už zabrusite do tych koncin...tak Zrce...

alami
8. jún 2011

@mima595 vážne? no vidíš, obrázok je obrázok, treba vidieť, tak dobre, že vravíš, lebo by som snívala celý čas, že sme mali byť tam 😀
aj tá rajská je nádherná, som pozrela, keď baby spomínajú. Ale veď všade bude super,len nech už sme tam 🙂

kaja73
8. jún 2011

@alami mima ma pravdu v tom, že tam nie je tien a ani moc ineho,ale nam sa tam napriek tomu pačilo.Nasli sme si uplne sukromne miestečko medzi skalami a to bol raj na zemi.Mohla si byt aj naha a nik ta nevidel-super.Ide o to čo hladas a co ocakavas-ak cistucke more,nadherny pohlad a ak sa poštasti tak samotu,tak je to spravane miesto.Ak hladas tien,restiky,zelen tak to nie je pre teba.Potom treba vidie tu Zrce plaža. 😉 Aj ked ani tam nenajdes moc tienu a zelene ,ale je tam život.

mima595
8. jún 2011

podla fotiek sa to aj mne paci, ale napr. sa plati parkovne...tu ti vlozim fotku, aby si videla ten "piesok"
@alami

verondza
8. jún 2011

@alami tu sme boli pred 6-timi rokmi s manzelom na predsvadobnej ceste 🙂 . z nejakych 10 dni nam 7 lialo a fukal minimalne uragan. 😒 strasne verim, ze tentokrat nam to pocasie vyjde!

verondza
8. jún 2011

@lydia22 prosim ta, kde ste boli u lekara?tato informacia sa moze zist (aj ked dufam, ze ju nebudem potrebovat). a daju sa tam kupit topanky do vody? a este jedna otazka(hladam na nete, ale niektore veci sa vobec nedaju zistit): je na ostrove nejaky velky obchod, trebars konzum, alebo lidl, alebo nieco podobne? dakujem strasne moc za odpoved.

silviami
8. jún 2011

@verondza
@ina29

Ahojte, takže zaváranie. Zaváram bravčové pečené, údené, dusené na hrachu, guláš a segedín. Všetko komplet dokončím, ale mäso je také polotvrdé, nenechávam to dlho dusiť. Potom to ide do 7dc pohárov, zavrieť, dať do zaváracieho hrnca a komplet zaliať teplou vodou. Zohriať na 100 stupňov a keď to má 100 tak potom hodinu resp. dve udržovať túto teplotu. Podľa správnosti sa to má 1,5 hodiny sterilizovať 1x a potom o dva dni ešte 0,5-1 hodinu znova. Ja ke´d si to robím na dovolenku, max na tri týždne, tak to len raz sterilizujem 2 hodiny, zatiaľ mi vždy všetko vydržalo, len raz sa pokazilo to dusené s hrachom. A potom to už len ohrejem a dovarím prílohu. Asi by sa dala aj plnená paprika, ale nerobila som. Ale keď sme boli na priváte a bola normálna kuchyňa, tak som dosť varila aj tam, také jednoduchšie jedlá, cestoviny s vajcom, špagety, palacinky a pod. Pod stan sa mi lepšie hodia zavarené jedlá, na dvojplatničke sa to lepšie zohrieva.

Ak skúsite, tak dajte vedieť, ako to dopadlo.

mima595
8. jún 2011

@kaja73
@alami - vidis, tu mas 2. pohlad 🙂 ...my sme nesli daleko od pristupovej cesty, a nemali sme ani slnecnik, lebo my sme sa isli pozriet na Mandre a cestou sme nasli tuto plaz, tak sme sa isli pozrieť....

sofinka18
8. jún 2011

@c15211b8 my mame radi aj taky nocny zivot... muzicku... tanecky 🙂 ale zasa nie plno ludi.. a tam bolo tak akurat je to male.. take chutne namesticko s ulickami s obchodmi.. nepoznas niekoho kto bol v meduline? to sme dnes pozerali na nete.. ze piesocnate plaze pre rodiny s detmi... obrazky vyzerali pekne..

lydia22
9. jún 2011

@verondza tak u dr.sme boli tu v meste zaviedla nas tam domaca.co sa tyka topanok tak videla som tu sportovy obchod pri plazi a vo vyklade mali tie crosky topanky ale hadam budu mat aj ine,mali tu dost veci do vody napr.pre deti rozne vedierka,lopatky,lopty a tak. Je tu na plazi aj maly obchodik s potravinami ale ak chces pecivo tak treba ist rano na nakup aj ked ceny su dost vysoke.dnes doobeda ideme do mesta do nejakeho supermarketu tak dam vediet co a ako. My sme v meste banjol,ale chceme ist pozriet aj do loparu to je len par km tak sa skusime aj tam pozriet do obchodov.urcite dam vediet.

katie1
9. jún 2011

@vargovka ahoj 🙂 Este by som sa Ta rada spytala na topanky do vody...predavaju ich bezne na plazi v Primostene? Lebo videla som ich v Tescu...tak rozmyslam ci ich kupit tu ci tam.

waitinka7
9. jún 2011

Dievcata, do Chorvatska treba mat zrejme pas, vsak? Hm, no ten nemam, musim si vybavit. A dietatko potrebuje tak isto svoj pas? To sa uz asi nezapisuje do rodicovskeho pasu, vsak?
Sorry, ale v tejto oblasti naozaj nie som doma, nie som velka cestovatelka. 🙂

waitinka7
9. jún 2011

A este jedna otazka? Chcela by som ist do Chorvatska, aku peknu - ale co najblizsiu destinaciu od Slovenska by ste mi odporucali? 😒
Dakujem za odporucania.

katie1
9. jún 2011

@waitinka7 Vam staci OP. Dieta do 5 rokov moze byt zapisane v rodicovskom pase, ak ale nemate pas, tak vybavte len malemu.
http://www.minv.sk/?spravne-poplatky

stanislavao
9. jún 2011

@waitinka7 Medulin - z najblizsich najkrajsia a pre deti ako stvorena. tepla voda, pekne prostredie.

adus123
9. jún 2011

@gumimaci ..ahoj..my sme boli minuly rok priamo v Omisi. Bolo tam fajn, my sme boli na pieskovej plazi, takze maly sa vyhral ... mne sa tam pacilo....len sa mi zdala dost chladna voda. Vraj je to kvoli tomu, ze sa tam vlieva rieka, ktora tu vodu ochladzuje. Ale dalo sa. Prostredie je tam krasne, okolo same hory, trhy, stanky, kolotoce.....ja som bola spokojna. 🙂

gumimaci
9. jún 2011

@waitinka7 ahoj, my ideme na OP, malemu som vybavila pas, stoji 8€ je na 2roky. Vydanie trva 3 tyzdne, ale poslali mi SMS na 10ty den, ze si pon mozme prist.

@adus123 dakujem, no urcite sa pojdeme pozriet aj tam... vraj to je od Omis nejake 3KM... co sa tam este oplati vidiet, z vlastnej skusenosti by si mi mohla napisat?

verondza
9. jún 2011

@silviami dakujem velmi pekne! cez vikend sa do toho pustim...

waitinka7
9. jún 2011

@katie1
@gumimaci
Dievcata, a kde sa da oficialne zitit, ze mi do choratska staci len OP? Madarsko, Rakusko, Slovinsko ( tymi, ktorymi sa da prechadzat)- su krajiny EU, takze tam je to jasne, ale chorvatsko nie je v EU....