Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

marosko08
28. júl 2010

@potvorka ahoj potvorka.neviem,ci sa chistas na rab,alebo uz si tuna.my sme tu prave teraz,je tu pekne a chodievame aj na lopar.je to skutocne plaz pre deticky,asi 500m plytka voda,samy piesok.ked vyjde pocasie,stoji to za to.dietatko sa prehra.ak sa chistas ist,tak peknu dovolenku.papa.kata

janinac
28. júl 2010

Holky co jste nebo jste byli na Rabu - je ještě na pláži restaurace Heineken? Je tak mezi kempem a hotelem Padova - na té kolonádě kolem moře. Minulý rok jsme tak chodili na stejky a kalamáry na grilu 😵

tilly
28. júl 2010

my sme boli na rabe, 5 noci, celkovo sme tam nechali cca. 900 eur, ale aj s cestou a so vsetkym, co sme tam minuli, ubytko sme mali za 50/noc a vobec sme sa neobmedzovali, nanuky, obedy, vecere, napoje, "aquapark", minigolf, parkovne v centre rabu...

sksko
29. júl 2010

baby, v Rabe sa da parkovat bez poplatku pri nakupnom centre.... na tom kruhaci sa ide rovno a potom druha dolava a kusok za zakrutou je ten obchodak ( take trochu skryte) a potom sa pekne trocku prejdete- tak 5 minut a ste v meste.. 😀

sksko
29. júl 2010

@daduska5 my sme mali positenie na rok Union. rodinne.. tusim 65 Eur ( 2 dospeli, 2 deti) je v tom aj skoda, ak by decka nieco vyviedli 😀

lyongirl
29. júl 2010

ahojte, my ideme dnes domov, mali sme byť do 3.8., ale počasie a naše choroby nás donútili ísť skôr, tak sa aj teším, čo to sme si užili, bolo fajn...

cencula
29. júl 2010

ahojte my 6.8 odchádzame do bulharska do Kitendo Vila raj, bol tam niekto? prosím napíšte, lebo nemám absolutne predstavu, či si máme brať aj nejaké potraviny so sebou, ako je to tam s vodou a tak.

beruska2x
29. júl 2010

@cencula zavolej si do cestovky at ti zjisti jake jsou v okoli dostupna obch. centra nebo proste nakupni moznosti... jinak voda se da koupit vsude, pro dospele jsou pak dobre kapky z lekarny na upravu vody a muzes pit i kohoutkovou.. ale jistota je balena, pribal si Smectu ...
pozor na zmrzliny a tak, 😉

iinuska
29. júl 2010

@lyongirl tak stastny navrat 🙂

lyongirl
30. júl 2010

@iinuska ďakujem, ráno sme dorazili o 6tej, dnes dospávanie, vybaľovanie a tak, ešte sme sa nespamatali 😀

a len tak pomimo a aj k téme, domácu sme mali skvelú, dávala nám zadarmo rajčiny, cibuľu, vajíčka, 2x sme si prali na práčke veci, no bola super, ale akonáhle sme povedali, že ideme skôr domov, tak zrazu už nebola taká milá, nie že by bola zlá, ale už zostala vážna, MM zaplatil dopredu a až do soboty, takže to nám ani nevrátila a pritom 120€ je dosť, ale už som na to kašlala, tie prachy nestoja za naše choroby, nudu a zimu...
Poučili sme sa, nabudúce nezapaltíme dopredu a zbalíme sa, kedy chceme...

macka01
31. júl 2010

ahojte rada prihodím svoje skusenosti.Vrátili sme sa v utorok z HR,boli sme v Bibinje asi 4 km pod Zadarom.Nie cez cestovku,tie sa len na človeku nabaľuju.Apartman stal 31 eur na noc pre 4 osoby.Priamo na pláži.More teplé,ceny super.V Zadare je Kaufland aj Interšpár.Len tak pre zaujímavosť:1kg zemiakov-12sk,paprika a paradajka po 40 sk za 1 kg.Pizza v reštike od 27 kun po 40 kun.To ani u nás nekupim pizzu.Za tých 40 už boli take špecial.Pivo za 12 kuna.Zmrzlina za 5 kuna ale obrovska.
Ubytovania kolko len chcete,len sme vystupili z auta boli pri nás a nukali sa.Tetky s tabuľkami okolo cesty stáli a nukali ubytko.Supeeeeeer.
A poistili sme sa v Kooperatíve na 15 dní 41 eur (2 dospelí a 2 deti)

emogeon
31. júl 2010

macka01 to sa chcem prave spytat ci fakt riskovat ist s dietatom na blind...da sa teda nieco najst?
chceme byt tak od stredy do stredy kvoli zapcham...

tilly
31. júl 2010

@emogeon ano, oplati sa 😉

emogeon
31. júl 2010

tilly mas iste skusenosti s tym?
teda nemusime sa bat ze nebudeme mat kde prespat? 😕

tilly
31. júl 2010

teraz sme boli s dvomi detmi... mali sme trosku problem priamo v lopare, ale my sme dost vyberali... kebyze nie sme vyberavi, tak sme ubytovani hned...

tilly
31. júl 2010

este k ceste... tam sme isli z utorka na stredu, hu dialnica bola trosku husta, ale pohoda, urcite nebola tak husta ako napr. dialnica medzi ba - tt... dalo sa aj predbiehat, neboli kolizie, pohoda, len sme tam neboli sami... spat sme isli v pondelok a asi 300 km sme boli uplne jedine auto na ceste, bol spln, no bolo to trosku ako v horore 😀

emogeon
31. júl 2010

aj my chceme na rab...
to mas aktualne teraz z jula infosky?
tak to zrejme risknem lebo co ja som sa tych chorv. stranok nakukala a poposielala majitelom a vsetko obsadene
preto sa dost obavam ist na blind prave na Rab...

katka113
31. júl 2010

- ahojte, my sme dorazili dnes ráno z Loparu. Keď sme odchádzali z nášho app. všimla som si vyvesené ceduľky s nápismi "FREI", myslím si, že ubytká bývajú vo veľkej miere voľné už v piatok, pretože veľa ľudí odchádzalo tak ako mi včera poobede, aby sa vyhli sobotňajším zápcham. Takže veľa šťastia tým, ktorí idú na blink do Loparu.

katka113
31. júl 2010

a zabudla som ešte napísať, že my sme často chodili nakupovať do Rabu ale nie do obchodu PETRA ale do CASH § CARRY, ktorý sa nachádza v Rabe - pôjdete autom smerom na hlavné námestie ( tam kde sa nachádzajú lodenice a celá promenáda ), ale ešte predtým na kruhovom objazde nebočíte na tento smer ale zabočíte hneď vpravo smer autob. stanica. Za autobusovou stanicou ešte asi tak (teraz presne nepamätám) 20 m sa nachádza policajná stanica a lekáreň, tam je veľkým nápisom napísané DIONA Cash § Carry. Nachádza sa tam celkom slušne veľké parkovisko, s dostatočne veľkým obchodom a pekným výberom potravín za prijateľnejšie ceny ako sa nachádzajú v Petre. (Aspoň mne sa tak zdalo). Skúste a porovnajte si.
Dúfam, že som pomohla aspoň niekomu , kto sa chystá do Loparu . 🙂

sammy19
1. aug 2010

Ahojte kocky, Tak my sme sa prave vcera vecer vraitli z Chorvatska. Sli sme na blind a chceli sme nieco ine ako minuly rok, ale nakoniec sme skoncili v Bratusi, co je kusok od Makarskej (tam sme chodili s detmi na kolotoce🙂).
Ubytko sme nasli viac-menej v pohode, ale tazsie ako minuly rok, tak som sa aj trochu bala, ale dopadlo to dobre. Sli sme v piatok vecer, zapchy ziadne, uplna pohoda.
No a naspät sme sli v najhorsom case asi, vcera, teda sobou rano (chceli sme ist na Plitvice ale to pocasie - bolo tam 14°C a prsalo, fuj), tak sme tahali domov. Pred Zahrebom to bolo brutal, ale my sme mali takeeeee stastie, ze sa nam podarilo to prejst uplne v pohode - boli sme asi v spravnom case na spravnom mieste. Niektore auta tam potom cakali hrozne dlho.
Jaj, a predpovede pocasia boli vselijake, bali sme sa, ze bude aj skaredo, ale mali sme krasne. Akurat vcera, ako sme odchadzali, tak zacalo prsat. Cize nam sa dovolenka fakt vydarila, mne sa v Bratusi hrozne paci, len je to dost daleko, ale aj tak to stalo za to. Ubehlo to velmi rychlo ☹
Prajem vsetkym krasnu dovolenku!!!

sonulienkas
1. aug 2010

ahoj sammy , 🙂 , aj my sme kedysi rozmýšľali nad letoviskami bratuš , krvavica , promajna no a nakoniec sme skončlili v podgore , makarská riviera je veľmi krásna a to biokovo - je úžasné 😵

eimiky
1. aug 2010

Ahojte,my sme sa práve včera vrátili z Bašky na Krku, bolo super, len cesta tam dosť náročná, samé zápchy 😒 naspäť to išlo lepšie,aj pláž bola na môj vkus dosť preplnená,lepšie je ísť koniec júna alebo koniec augusta začiatok septembra, keď to nie je preľudnené.

adus123
1. aug 2010

Ahojte, tak my sme sa dnes vratili z Chorvatska. Boli sme predsa len v tom Omisi - Duce. Bolo tam krasne. Je tam nadherne okolie, pieskove aj kamienkove plaze, da sa vybrat. More bolo na zaciatku s pozvolnym vstupom, na zaciatku bolo more plytke, super pre male deticky, asi tak 10 metrov od brehu bola voda tak po kolena a potom asi nejakych dalsich 20 metrov sa pomaly prehlbovala tak do pol pasa. Tam sa uz v pohode dalo plavat a nasa 7 rocna dcerka tam este v pohode dociahla na dno...takze sa dalo spojit prijemne s uzitocnym..... 🙂 V mori neboli ziadny jezkovia, takze topanky do vody sme v podstate ani nevyuzili. jedn vecer bolo dost veterno, ale teplucko a zazili sme take super vlny, ze sme sa vyblaznili cela rodina, ako nas pohadzovalo hore dole...fakt super zazitok. Plaze boli zaplnene tak akurat...nie hlava na hlave, ale da sa povedat, ze bola vyuzita cela kapacita plaze. Podvecer sme chodili na trhy do Omisu, bola to pekna prechadzka.
Co sa tyka ubytovania, tak sme sli na blink v utorok vecer okolo siedmej zo Ziliny a v stredu rano okolo osmej sme dorazili na miesto. Ubytko sme hladali asi hodinku, nakolko sme chceli ubytovanie na 10 noci, a vacsinou mali ubytko tak na 3 - 4 noci......asi od stredy do soboty, kedy bol vymenny den....takze to nam trosku komplikovalo situaciu..ale v pohode, dalo sa. urcite by som sa ani nabuduce nebala ist na blink. Domaci boli fajn, zohnali nam kvalitne ryby za lepsiu cenu ako na trhu, sami nam ich ugrilovali...ubytovanie pekne, ciste, cca 150 metrov od mora. Platili sme 55 eur na noc.
Co sa tyka cien, tak zmrzlina stala 6 kun, varena kukurica 12 kun, hranolky 14 kun, pivo 0,5 litra 15 kun, pizza 36 kun...to su ceny na plazi v bufetoch a restike. Chlieb stal 10kun, rozky 2 kuny, horcica, kecup a taketo potraviny sa mi zdali cca rovnako ako u nas, maso drahsie, mlieko stalo cca 5 kun...takze zavisi, co clovek kupuje. Ale v konecnom dosledku boli tie ceny vyssie ako u nas.
Pripajam zopar foto, na lepsiu predstavu o plazi, okoli a tak...... 🙂

adus123
1. aug 2010

Este som zabudla napisat, ze su tam rozne atrakcie..kolotoce, vodne bicykle, vodny svet na skakanie pre deticky, pozicovne clnov, vodnych skutrov, cestnych skutrov, taky banan, co si nan sadnete a taha vas cln...no dalo sa vybrat..... 🙂

iinuska
1. aug 2010

@adus123 velmi pekne fotky. Kamoska s rodinkou tam bola tiez a tiez sa im pacilo 🙂

sammy19
2. aug 2010

pár fotiek z našej dovolenky🙂

tilly
2. aug 2010

@sammy19 a kde ste boli?

eimiky
2. aug 2010

@tilly sammy píše vyššie že v Bratusi

tilly
2. aug 2010

@eimiky jezisim jasne, ved som to citala 😀 truba 😀 dik

emogeon
3. aug 2010

baby kde v chorv. sa hlasi na pobyt? v turist. kancelarii alebo na policii?
nasla som si app a majitelka mi odpisala ze si musime ist sami zaplatii taxu,to by mali robit oni nie?