Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lucka.m
13. júl 2009

Aj my chceme ist do Brely, tak som tiez zvedava, ako to tam vyzera, ceny ubytka, plaze...napiste niekto 🙂

zuzidr
13. júl 2009

ahojte,tie čo ste boli v Omiš Duce viete mi povedať konkrétne či sa tam dá dobre prestravovať,či sú tam klasické potraviny a čo všetko sa v nich dá kúpiť a či sú tam reštiky alebo nejaké rýchle občerstvenia alebo niečo pod. 😅 😀 dakujem

alias313
13. júl 2009

my ideme 8.8 na Murter..bolo tam dost znamych a vraveli, ze fajn, maly bude mat vyse 4m...tak dufam, ze to nie je skoro..mam aj dost obavy aj som vahala ale potom co za noc sme tam a tyzden sa da si myslim, teda aspon dufam, ze bude pohoda 😅

bellada
13. júl 2009

Ahojte, tak my sme sa dnes rano vratili z dovolenky /Omis - Pisak/ bolo fantasticky, super pocasie aj teple more, stredisko kludne, plaze ciste, ubytovanie absolutne na jednotku, vecer grilovacka, kupovali sme od miestneho rybara cerstve ryby - mnam 😅 nasi domaci boli velmi zlati, nosili nam zeleninku a bylinky zo zahradky a vecer pred odchodom nam pripravili aj male pohostenie, skoda, ze je uz po dovolenke 😢

adal
13. júl 2009

ahojte, na druhý týždeň ideme do Chorvátska, boli ste niekto v Ražanji (neviem presne ako sa to píše). Chcem sa opýtať aká je tam pláž, či sú tam skalky, alebo "platne" ?

sisidl
13. júl 2009

Ahojte.Chcela by som sa opytat ci ste niekto boli na ostrove RAB -LOPAR,rajska plaz ?

kisska
13. júl 2009

podla infosiek tu http://www.ubytovanie-chorvatsko.com/index.php?... by tam mali byt plaze pieskove s opalovacimi molami, len neviem, ci to plati na cely ostrov, alebo len tento objekt....

boli ste uz niekto v osade Bratus? Makarsku rivieru trochu poznam, ale konkretne tu som este nebola...

sisidl
13. júl 2009

ANO,TO SOM SA DOCITALA,LEN SOM CHCELA VEDIET AKE SU TAM CENY..ATD..
DAKUJEM 🙂

radka.m.
13. júl 2009

ahoj holky,tak my jsme se vrátili celá rodina v pátek z chorvatska a absolutní spokojenost,byli jsme v bibinje,těsně pod zadarem,ubytování v soukromí,pouze dva apartmány v celé vile,a co mně nejvíce vyhovovalo kvůli dětem,to byla soukromá pláž,obchod byl kousek i pekárna,centrum takové malé bylo asi 10minut pěší chůze,prostě super.asi ne každému by to vyhovovalo,záleží,co kdo vyhledává,my jsme chtěli především klid, kvůli dětem,protože malý ještě 2krát denně chodí spát,takže vilka byla i se zahrádkou,kde malý v pohodě spal v kočárku a nikdo ho nebudil a hlavně s dětmi fakt doporučuji soukromou pláž,to nemá chybu!!!nikdo jiný tam prostě nejde,žádné velké balení věcí na pláž,to si neumím teda představit,u každého domku sprcha,aby jste se mohli osprchnout od slané vody,žádný smrad od eko záchodů...a jinak supermarkety jako lidl,interspare ty jsou normálně v zadaru,což bylo 5km od nás,takže jsme autem zajeli kdykoliv,normální hospůdky a obchody a tržnice to bylo přímo v místě,fakt jsme byli se vším spokojeni

macka01
13. júl 2009

ahojde dovolenkarky,1.8. ideme do Vodic a tiež by ma zaujíalo,ake su tam ceny.Stravu si zabezpečujeme sami ale uplne všetko sa mi nechce vliesť.Koľko stoja zakl.potraviny ako pečivo,čiovocie a zelenina?Ďakujem

kisska
13. júl 2009

macka - my tiez mame vlastnu stravu, ale potraviny berieme len na prvych par dni, ceny by tam mali byt len o 2-3 koruny vyssie ako u nas, takze sa neoplati vliect zasoby... teda pokial neplanujes specialitky v style bryndzovych halusiek a pod. 😉 ovocie a zeleninu planujem kupovat na trhu, v supermarketoch to bude asi ako u nas - zasoby zo spanielska, talianska, holandska...

amatula
13. júl 2009

ahojte tak my sme sa prave vratili z Baška vody a nic sme si nebrali par piv..a lutujem..priserne predrazenéééééééééé..
hrozne pivo drahe a pecivo,ovocie..sladkosti..som nemala na to ani chut ked som videla cenu 😒 a o pitnej vode ani nepisem 🤐

sisidl
13. júl 2009

macka..minuli rok sme boli vo Vodicach a boli sme velmi spokojny,isli sme na blint a super..ceny dobre,skoro ako u nas,nieco dokonca lacnejsie. zeleninu, ovocie sme vhodili kupovat na trh,a vacsinou sme jedavali vonku a detom sa to pacilo,sem tam sme si nieco uvarili,ked mala spala cez obed a samozrejme ranajky,a to sme mali skoro stale nejake pecivo ,kolaciky s tych ich ppekarni,oni maju super pekarenske vyrobky.

amatula
13. júl 2009

okolo zadaru a tam je ok ale baška a makarska je drahááá 😉

radka.m.
13. júl 2009

macka-v normálních obchodech je to samozřejmě dražší,než u nás,ale to je tak i u nás v kempech,v supermarketech je to asi tak nastejno,ovoce a zelenina vyjde levněji,maso vyjde zase dráž,chleba v pekárně vyšel okolo 20kč,nás hodně lidí strašilo,že je to tam dost drahý,ale ted z vlastní zkušenosti tvrdím,že pokud je tam něco dražší,tak to není zase jo přemrštěné a s tím člověk musí počítat,i když jedeš na dovču u nás,tvrdím,že kdo říká,že to tam je drahé,tak nebyl opravdu v drahých zemích,např.v řecku,kde stojí obyč.bílý jogurt kolem 50kč.jo,třeba zmrzlina stojí kolem 5kun,ale už nám nikdo neřekl,že ta zmrzlina má 3-5kopečků,takže ve finále vyjde levněji než u nás 🙂

kisska
13. júl 2009

dokelu babule a ja idem zrovna na Makarsku, snad pomoze to, ze Bratus, by mala byt mala dedina 😀

radka.m.
13. júl 2009

na makarské je to až třikrát dražší,protože je tam šíleně narváno,tak z toho hodně těží a hlavně široko daleko nejsou takové supermarkety,kde se právě sežene za levno

macka01
13. júl 2009

vďaka divčata,suhlasím ,že dovča na Slvensku vyjde drahšie ako vonku,som s porvnaval som si ceny za ubytko.Sa nedivím,že im do tých Tatier nikdo nehrnie.A ta zmrzka,no super vlani stala v Taliansku 1 euro no bolo to aj za 5 kopčekov

kisska
13. júl 2009

macka no najhorsie na tom je, ze mne by mozno ani nevadili vyssie ceny, keby tie sluzby stali za to. Naposledy som citala par recenzii na aquapark v Liptovskom Mikulasi (dostala som dva volne listky, tak rozmyslam, ci tam ist) a je to strach a hroza. To uz napr. ked idem do Grecka, tak viem, ze ma to sice bude stat kopec euracov, ale kvalita sluzieb, stravy a ubytka bude uuuplne ina.
Ani v chorvatsku by mi nevadili vyssie ceny, lebo viem, ze je to takmer jediny zdroj ich prijmov a z vlastnej skusenosti viem, ze ludia su tam uzasni, ze castokrat ti k zaplatenym sluzbam casto pridaju nejaky bonus (pozvanie na veceru v rodine, domace produkty, za velky ucet v restike dostanes zakusok/kavu zadara a pod.)... ale vyslovene neznasam, ked niekde prijdem a snazia sa ma tam stiahnut z koze, len preto, ze som turista 😠

sisidl
14. júl 2009

????Kocky,neboli ste na RAB -LOPAR ?????

katrin21
14. júl 2009

moj anglictinar tam bol min rok.. videla som fotky... voda po clenky, max. po kolena veeeeeelmi dlho... prakticky sa tusim da prejst na nejaky blizky ostrovcek pesi.... vhodne pre miminka... je tam piesok.. boli spokojni, lebo mali ani nie rocne babo.. pre mna by to nebolo... ty mas vacsie deti, tak neviem.... tí starší sa mozno budu aj nudit.... 🤐

sisidl
14. júl 2009

a nevies nahodou ake tam boli ceny? napr. ubytovanie + potraviny..

katrin21
14. júl 2009

to neviem... oni mali tusim hotel aj v penziou..

sisidl
14. júl 2009

aha,nevadi,Dakujem aj tak 🙂

tilly
14. júl 2009

sisi, priamo v lopare vraj bolo všetko drahé, ale ostrov je realitívne malý a v rabe (meste) boli aj normálne supermarkety s normálnymi cenami, ono na slovensku je všetko tak strašne drahé, že tam to nie je o moc drahšie ani v tých najdrahších lokalitách...

sisidl
14. júl 2009

Dakujem velmi pekne tilly 😉

andrejkag
14. júl 2009

Sammy 19 ja som bola pred rokom v Brele a môžem len odporúčať, čiste pláže a čisté more, synček mal 3 roky.
my sme boli v časti Brela - Put luke, veľmi tiché miesto, zlatý domáci a mali sme velikánsku terasu len pre seba, kde mali hral futbal, len škoda že to bolo dosť vysoko od mora a peši nám to trvalo 15 min. chodili sme po schodoch ale bola aj taka kľukatá cesta pre auta a kočiare až k moru, len my sme sa vždy prešli peši 😝
Boli sme aj autom priamo v meste Brela a tam už to bolo rušnejšie viac stánkov so suvenírmi cesta autom asi 5 min.
Určite by som tam išla ešte raz.

macka01
14. júl 2009

ináč mám poriadny guláš z toho,kade cestovať,z Bratislavy cez Maďarsko alebo Rakusko .Maďarsko ma spoplatnené cesty alebo nie? ☹

jasumat
14. júl 2009

Maďarsko má spoplatnené cesty, ale nie je to nejaké drahé, my ideme cez Šahy, Budapešť, a dialnicou až na Makarsku.

V Brele sme boli už 3x, a je tam nádherne. Pláže dostali aj modrú vlajku- za kvalitu vody! Pláže každé ráno upravujú hrablami, zbierajú odpadky. Tiež sme boli v okrajovej časti- Brela Podrače Sčit, a promenádou popri mori sa dalo prejsť do centra- cca 15 min. Sú tam obchodíky, pekárne, pizzeria, pošta... a hlavne supeeer zmrzka!

Nevýhodou je, že apartmány, ktoré sú hneď pri mori bývaju obsadené a sú podstatne drahšie, zvyšok je v pomerne veľkom kopci. Inak- popri mori sa dá prejsť aj do Baška Vody, je to trochu dlhšie, ale v pohode aj s kočíkom. Tam už je poriadne rušno a draho🙂

tutifruti
14. júl 2009

My ideme na Lopar už 3-krát... Rajská pláž je pre deti ideálna... Ceny v potravinách sú približne ako u nás... Drahé je pečivo a ovocie... Inak porovnateľné ceny, ako keď ješ v reštike u nás... A kedy idete sisidl?