Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lucka23
21. júl 2009

ahojte cestovatelky. my sa tiez chystame 15.8 do tucepi. 😵 chcela by som sa opýtat, kolko nas asi vyjdu dialnicne poplatky? chceme ist na noc ale dnes mi majitel apartmanu napisal, ze izbu budeme mat k dispozicii az o 13-tej. 🙄 takze netusim ako to sklbit aby sme tam nemuseli na izbu dlho cakat.

bubaczik
21. júl 2009

lucka treba vam 36kn plus 171kn 😉

tabulka:
Goričan(z Hu) -Zahreb -36Kn
Macelj(zo Slovvinska)-Zahreb -35Kn
Zahreb-Rijeka- 56Kn
Zahreb-Zadar 105Kn
Zahreb-šibenik 134Kn
Zahreb-Split Dugopoljie 157 Kn
Zahreb-Šestanovac(koniec dialnice) 171Kn

lucka23
21. júl 2009

jej dakujem krasne bubi. 😉 chorvatsko nie je moja parketa takze z tých miest mam gulas. 😀 ideme v piatok okolo 18-tej podvecer. nevies mi este poradit kedy sa tvoria v chorvatsku najväcsie zapchy? 😅 lebo stale zvazujem kedze to ubytko mame az o 13 k dispozicii, ze by sme vyrazili az okolo 21-22 z domu. ale moj muz tvrdi, ze to uz budu v chorvatsku zapchy.

lucka23
21. júl 2009

my sme boli v chorvatsku asi pred 7 rokmi a to este neboli take dialnice /alebo sme po nich nesli 😅 / tak sa to mozno odvtedy dost pomenilo.

bubaczik
21. júl 2009

my sme šli v štvrtok a cesty boli prazdne...a spať sme šli v nedelu a tiež boli prazdne...len jeden usek bol asi 20km trochu upchaty ale dalo sa,vliekli sme sa 80-kou,takže v pohode...podla mna kludne možte isť o tej 22hod 🙂
ono na dialnici sa ani tak tie zapchy netvoria,skor možno už na vypadovkach na Makarsku 😉

lucka23
21. júl 2009

este raz vdaka. 😉 takze uz len spracovat muza aby sme sli neskor. 🙂

bubaczik
21. júl 2009

no asi bude lepšie tak isť,lebo ak mate ubytovanie až o 13,čo sa čudujem,tak čo tam budete robiť? prajem prijemnu dovolenku 😉

lucka23
21. júl 2009

no idem skusit este raz napisat majitelovi lebo je to fakt na prd. vsak zaplatim za den z ktoreho nebudem mat skoro nic. 😠

jasumat
21. júl 2009

S tým ubytovaním asi veľmi nepohneš, check out je do 10-tej, potom izby riadia, a od 13-tej sa môžeš ubytovať. A odchod okolo 22 hodine je super, my zvykneme potom okolo druhej ráno zaparkovať niekde na pumpe a takú hodinku dve si zdriemnuť, potom pokračujeme. Zápchy by nemali byť, tunely sú v dvoch pruhoch, akurát na mýte v Zagrebe sa môžte trochu zdržať, ale už to nie sú tie povestné zápchy. Tie boli pri tuneloch Mala Kapela a Sveti Rok. To by tento rok nemalo hroziť.

lucka23
21. júl 2009

takze musim nieco vymysliet lebo ak aj vyrazime o 22 tak by sme okolo 10 uz mali byt na mieste. malý chodi o pol 12 spat tak neviem kam ho ulozim a hlavne ako mu spravim obed, prezlecieme sa a pod. 🙄 no mozno stihnu izby poriadit aj skor a nas problem sa vyriesi. 😅

cica13
21. júl 2009

Lucka, my ideme 19.8. o dve dediny dalej od Tucepov, do Drasnic, do Tucepov zvykneme navecer chodit 😀 😀 😀

kisska
21. júl 2009

Ahojte prave som dostala voucher z cestovky na nasu dovcu a zlati mi pribalili aj ceny dialnicnych poplatkov. Potvrdili mi, co vsetci hovorili - tych par km cez Slovinsko sa ist po dialnici neoplati, lebo tyzdenna vinjeta stoji 15€ a potom maju len mesacnu 30€ a rocnu 95€ a pokuty za neoznamkovanie su vazne vysoke (300-800€ 😒 ). To uz rakusko je na tom lepsie, ked 10 denna stoji 7,70€ a Karavankentunnel stoji 6,50€.
Chorvatske mytne mi uvadzaju zo slovinskeho Macelj po Karlovac 58HRK, Bosiljevo II 71, Ogulin 79, Brinje 91, Zuta Lokva 95, Otocac 102, Perusic 114, Gospic 118, GOrnja Ploca 127, Sveti Rok 129, Maslenica 142, Psedarje 145, Zadar 1-zapad 147, Zadar 2-vychod 151, Benkovac 159, Pirovac 168, Skradin 172, Sibenik 180, Vrpolje 182, Prgomet 188, VUcepica 193, Dugopolje 199, Bisko Vucevica 203, BLato na Cetini 210, Sestanovac 213, Zagvozd 217, Ravca 229HRK. Macelj - Ostrovica 91HRK, Macelj - Rijeka 98HRK, Rupa - Rijeka 5 HRK, Most Krk 30HRK.

Info o cenach trajektov na ostrovy su na www.jadrolinija.hr. Plavebny poriadok je pod "Plovidbeni red" - "tabelarni" a ceny su pod "cijene" - "lokalne linije", dalsie trajekty na Korcule su na www.medplov.hr a osobna trajektova na ostrov Rab www.rapska-plovidba.hr
Dufam, ze to niekomu este pomoze 😉

radka.m.
21. júl 2009

my teda s manželem tvrdíme,že těch pár eur se na ten kousek slovinské dálnici vyplatí zaplatit,my jsme si těch 30eur zaplatili a nechtíc jsme blbě sjeli těsně před dálnicí,takže jsme ji vlastně objeli a nestálo to za to!!!cesta úplně naprd,na benzíně jsme taky moc neušetřili,protože jsme jeli přes samé vesnice,kde se jede 50 a hlavně asi po 15km to už chtěl manžel obrátit zpátky,protože jsme vůbec nevěděli,kde jsme,jeli jsme s prominutím přes takové prdele,které nenajdete ani na mapě,takže pokud to tam člověk nezná nazpamět,tak do poslední chvíle ani neví,kde vlastně je a jestli jede dobře,tak doufám,že příště se nám už podaří projet slovinskou dálnici v pohodě,to si radši zaplatíme,než riskovat,že s dětma budeme někde bloudit

kisska
21. júl 2009

radka poznam ten usek - isli sme tadial pred par rokmi - dedina neosvetlena, my v Skode 120 s takym pocitom, ze keby sa nam tam pokazilo auto, ak nas najdu asi az teraz, ked stavali tu dialnicu 😉 😀 . Mna viac rozculuje ich hrabivost, ze fakt je to len minimalny usek a nevedia, co za to pytat...Najlepsie, keby sa dalo neist cez Slovinsko vobec...

radka.m.
21. júl 2009

no určitě je to předražený,ale asi nic moc jinýho nezbývá,alespon tomu,kdo to fakt nezná nazpamět,což já ani manžel neznáme,protože kdyby jsme ted měli jet znovu,tak vůbec nevíme kudy 😀 a přesně jak popisuješ,všude tma,kolem dokola pole,takže nemáš šanci se někoho zeptat,jestli vůbec jedeš správným směrem a radši ani nepřemýšlím,co by bylo,kdyby se nám v tomhle úseku podělalo auto 😀

lucka23
21. júl 2009

oki tak si zapisujem dalsiu radu. 😀 kazdopadne ist po dialnici v slovinsku. 😀 😀 😀 a kedze ideme na 7 dni do chorvatska tak by nam mala stacit len jedna znamka nie? 😅 😀

bubaczik
21. júl 2009

no neviem,my sme šli cez madarsko,a pekne a rychlo sme ho prešli..podla mna cez slovinsko nie je nutne isť..a lucka vam tiež je zbytočne zachadzať,podla mna...cez madarsko sme prešli za 4 hodinky..

bublinkajasminka
21. júl 2009

lucka - kedy idete do tucepi? lebo aj my ideme v piatok vecer

a stale rozmyslame ci zvolit trasu rakusko-slovinsko-chorvatsko alebo cez madarsko....no neviem stale vsetko okukavame, este idem pocitat co tu pisete a uvidime

zuzidr
21. júl 2009

no my sme včera boli u kamošky a poveadli že min rok.išli cez rakúsko a teraz cez madarsko a že už budú chodiť len cez madarsko 😅 😀 😀 😀 tak sme dostali podrobný popis cesty a ideme cez madarsko 😀 😀 😀

titkovamiriam
21. júl 2009

madarsko je urcite lepsie,a moj priatel sa dohovori o to sme to mali lahsie

lucka23
21. júl 2009

bublinka my ideme 14.8. vecer. vy ste tam uz boli? a kam presne idete? my pojdeme cez madarsko.

bubi ja som myslela ze musime ist aj cez slovinsko ze ina moznost nie je. no mam znacne nedostatky. chcelo by si to poriadne nastudovat nejaku trasu 😀 😀 😀

cica13
21. júl 2009

My chodime stale len cez Madarsko, ale tento rok MM rozmysla,ze skusime Rakusko, mame celorocnu dialnicnu rakusku nalepku, tak ze preco ju nevyuzit 🙂 🙂

jasumat
21. júl 2009

My chodíme iba cez Maďarsko a je to super cesta. Preto ju nemeníme.

bublinkajasminka
21. júl 2009

lucka - my ideme teraz v piatok a ideme cet madarsko....a vy idete v tucepi do neakeho apartmanu alebo hotelA? UZ sme sa zhodli ze cez madarov ale aj to su dve trasy tak rozmyslame ktorou

lucka23
21. júl 2009

bubli ideme sem http://www.tucepi.net/golub/2_a42k3.htm . jej tak potom napis ako ste boli spokojní . mna kazdy strasi s preplnenými plazami tak som zvedava na tvoje dojmy. a stastnu cestu. 😉

zuzulik_0
21. júl 2009

A este jedna vec....ako to je tam z netom....?? Je tam dobra dostupnost??? :D

macka01
21. júl 2009

ak o tej Fažane neviete nič?ak sa môžem vyjadriť,tiež sa priklaňm k Maďarsku,väčšinou jedna znamka nestačí,keď s ide na 7 nocí je to vlastne 8 dní ta potrebuješ 2 zamky čo je 30 eur to nie je až tak malo

jasumat
21. júl 2009

bublinkajasminka- ak uvažuješ o Maďarsku- jedna cesta je cez Budapešť, adruhá cez Rajku. Rozhodi sa podľa toho, kedy asi budete prechádzať Maďarskom. Cez Budapešť totiž prechádzaš cez centrum- čo je v niektoré hodiny hrôza. Ak pôjdete tadiaľ v noci, príp. nadránom- tak pohoda.

verulka
21. júl 2009

cafte, my sme sa vratili vcera 😉 sli sme cez rajku na redics a nasledne sme obisli dialnicu v slovinsku a napjili v CRO na dialnicu..cesta tam aj spat bola uplne v pohode, nechapem, vsetky kamiony sli vzdy v protismere 😉

jasumat
21. júl 2009

Verulka vitaj- dlho som Ťa nevidela 😉 Ako ste sa mali? ako zvládli deti cestu, kde ste boli?