Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zuzca80
23. jún 2010

a pridavam odtial par fotiek 😉

iinuska
23. jún 2010

@zuzca80 krasne fotecky 🙂 😎

debbie
23. jún 2010

@petinka11 tak pre deti vraj baška lebo mi tu tak poradili baby, krk som pozerala plaže a všade su betonové platne teda schody ako také kaskády kde sa da ležať ,pre vačšie deti ano no naša 1,5r vaness si to neviem predstaviť by som celu dovolenku malú vodila za ruku .. ☹ tak ideme od bašky hladať na blink a dufam že najdeme 😀

zuuzuu
23. jún 2010

@debbie , takze idete na blind, no nam asi tiez nic ine nezostava a v ktory den nakoniec pojdete, uz vo stvrtok na noc, ci v piatok?

zuuzuu
23. jún 2010

btw solaris je uzasny,akurat ze je tam vsetko okrem hotelov obsadene. inak my sme tam nasli ubytko blizko neho a dalo sa vtedy (3roky dozadu) prejst do toho komplexu- takych 10 min. peso.

petinka11
23. jún 2010

@debbie a kedy idete??mi uz teraz v piatok,aj ked to pocasie sa mi nejako nepozdava....no vsetci tak maju dovolenky......mame aj na baske aj na krku zajednany apartman.....mne osobne sa paci viac krk lebo je to vecsie mesto,je tam otvorene more,baska mi trosku pripasa ako jazero ale zda sa mi ozaj vhodna pre deti.....tak sa tam asi nakoniec mozno aj stretneme....................

ollski
23. jún 2010

ahojte, tak som celkom milo prekvapena ako sa solaris zmenil!! my sme tam boli asi v roku...2003...no a vtedy som si povedala ze uz nikdy viac!!! boli sme autobusom a proste uniknut sa tam nedalo kde..neviem ak je to teraz, ale asi autom je to ine...inak tam bolo pekne, boli sme v blizkej dedinke zablace, bolo tam veeela vela cecho v a slovakov...krasne more...taktiez v solerise sa dalo vybra na kupanie bolo viacero moznosti, len mi vadilo ze sa tam nedalo bez auta nikam dostat...ani ziadne obchodiky tam vtedy neboli, teraz tie foto vyzeraju super 😉 odporucala nam ho aj teda v CK...rozhodli sme sa pre Hvar tak som zvedava....

lilly21
23. jún 2010

@petinka11 most sa neplati

debbie
23. jún 2010

@zuuzuu no v piatok večer ako chodí mala buvkať okolo 19.oo 20.oo ako sa pobalíme 😀

debbie
23. jún 2010

@petinka11 my sme nič nezajednali lebo krk pre deti nieje nakoniec som zistila tak pozreme more a podla toho ubytko a kde presne zakotvíme netuším 😀 ideme 10.7.

debbie
23. jún 2010

@lilly21 ani to mitne ,pisal tu niekto že cez most je mitne,kolko? baby planujeme platiť v € na mitnom da sa aj tak ?je to výhodné? či lepšie kartou?

lilly21
23. jún 2010

@debbie nie. bud kartou alebo kuny

debbie
23. jún 2010

@lilly21 švagor platil €

lilly21
23. jún 2010

@debbie nie som myslela na ten most. podla mna eura neberu, ale ked svagor platil, tak sa nemusis pytat.

petinka11
23. jún 2010

@lilly21 si si ozaj ista??lebo niekto zase hovoril ze 4 eura...a pri odchode uz nic......

lilly21
23. jún 2010

@petinka11 no bolo to pred par dnami.. aj mm hovori, ze nie... mytnica tam bola, ale nefungovala

katka113
24. jún 2010

chcem sa opýtať, ten kto z vás cestoval do Chorvátska alebo ešte len bude je zdravotne pripoistený. Ak áno kde a aké konkrétne pripoistenie máte (proti úrazu, smrti, chorobe????) a koľko vás to stojí na 1 deň pre dospelú osobu a pre dieťa. Ja som bola včera v Alianzi a admin. pracovníčka pri okienku mi povedala, že pripoistenie zdravotné stojí 1€ na deň pre dospelého a 0,5€ na dieťa, bola som z toho taká natešená, že to nie je veľká suma, že som sa zabudla opýtať o aké konkrétne zdravotné pripoistenie ide . Rada by som vedela aké máte skúsenosti aj s inými poisťovňami. Nechcem tam ísť bez toho aby som bola pripoistená a náhodou sa nám niečo stane. Chorvátsko nie je krajinou európskej únie, takže náš európsky zdravotný preukaz tam neplatí. Viem je to veľa otázok, ale už teraz vopred veľká vďaka za každú odpoveď.

debbie
24. jún 2010

@lilly21 no lebo tam neboli teraz ako vy tak dam na vas preto sa pytam a on je riadny motááák 😀

lyongirl
24. jún 2010

@katka113 u nás som poistenie nechala na muža, takže večer ti poprípade napíšem bližšie čo a ako vybavil, jediné čo viem je, že nás poistil v Unione, ideme na 2 týždne a poistka pre našu 4člennú rodinu vychádzala 68€. Na celý rok tá poistka vychádzala tuším 60€, tak nás dal poistiť na celý rok 😀 . Neviem, čo všetko to zahŕňa, ale zistím a napíšem večer 😉

bellada
24. jún 2010

poistit sa da vyhodne a bez namahy aj online, robia to vsetky poistovne a poistka sa da usit na mieru, vyberiete si co potrebujete a chcete tam mat a je to aj lacnejsie ako priamo na pobocke, treba si len trosku posurfovat po weboch poistovni 😉 alebo aj tu http://www.cestovne-poistenie-online.sk/
http://www.cestovnepoistenie.com/

@ollski - aj my nakoniec asi na Hvar pojdeme, mate uz ubytovanie? ako ste si nasli? my zatial nemame, lebo uz su dost obsadene...

macka01
24. jún 2010

ahojte,no to poistenie riešim aj ja.Skušali ste sa poistiť cez net??sú tam výpočty.Najlacnejšie vychádza Europska cest.poisťovna,mate s nou skusenosti????

ollski
24. jún 2010

@bellada my ideme cez cestovku, autom sa sami bojime, tak ideme autobusikom, mala znasa cestu v poho, mladsieho nechavame domka u babky a dedka, z coho mam vycitky strasne...ale Kubicka je tazko zvldat aj doma
http://tiptravel.sk/dovolenka/chorvatsko/hvar/72/
ideme sem, u mna je velmi dolezite, aby som vobec nevidela riady, zehlicku, pracku...a ine domace prace 😉 kedysi by som do hotela nesla, ale minuly rok sa nam to osvedcilo... 🙂

debbie
24. jún 2010

@bellada poistiť sa da oj online a platí sa kartou či sa da aj bankingom? dcétka na z alianz baby kartu stačí to ako poistenie v zahr.tak poistenie mi treba len pre dospelých...? 😖

jazminn
24. jún 2010

Detičky znášajú cestu autobusom niekedy oveľa lepšie ako dospelý človek.

bellada
24. jún 2010

@ollski - my sme uz skuseny cestovatelia autom, tak u nas je to v pohodicke 😉
hotel je paradny, my chceme ist kusok od Jelsy, oproti na juznu cast ostrova to je cca 10 - 15km (hlavne je tam otvorene more), do Jelsy budeme urcite chodit na vecer za zabavou a do restik , na nakupy...
varenie na dovolenke nehrozi ani u nas, max sackova polievka na obed 😀 pripadne vecerne grilovanie cerstvych ryb, inak to istia restiky, my aj tak zboznujeme tamojsiu kuchynu, hlavne morske potvorky 😀
zelam krasnu dovolenku a super pocasicko 😉

@macka01- ja vzdy len cez net poistujem, uz sme tak robili asi cez vsetky poistovne 😀 nikdy nebol problem

bellada
24. jún 2010

@debbie - neviem co zahrna ta baby karta, to by sa chcelo informovat v poistovni, skus tam zavolat pre istou 😉
my sme asi vzdy platili inetrnetbankingom

ollski
24. jún 2010

@bellada tak vy mate uz presne vybrate 🙂 v tej Jelse je to trosicku ako na jazere, ale snad tam bude pekne,
mne osobne na dovci vzdy auto tak trosku chyba...ale nevadi tyzden bez avetka vydrzime, sak ideme oddychovat 😅 tiez prajeme vydarenu dovolenku po vsetkych strankach!!! 😉

nadush
24. jún 2010

ahojte

uz som sa raz pytala, ale este raz 😅 nemate niekto termin od 17.-24.7? 😕 my ho mame, na rab, do loparu... ale zatial sme sami, a ja sa cesty na noc sama bojim 😒 hladame niekoho, kto cestuje v tomto istom termine, cez madarsko 😕
takze ak by sa niekto nasiel, dajte vediet 😅 😉

jalao
24. jún 2010

@macka01 ahoj, ano môj známy sa tam poisťuje a je spokojný 🙂
A ešte jedna otázka do fóra, neboli ste alebo nejdete niektorá na ostrov Vir??? díky za každú infošku. 😉

maartinkaa
24. jún 2010

@nadush vidis, aj ja som len nedavno zhanala niekoho s detmi do partie, my by sme chceli ist dud 3.7. alebo 10.7. 😉
skoda, ze si sa neozvala skor..