Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

antdem
23. jún 2009

andy-je to Živogošče, pod Makarskou.

maart
23. jún 2009

Holky, mate nekdo zkusenost s jizdou pres den v sobotu? Mame v planu vyrazit kolem 5.00 hodin z Prahy....v sobotu (v cervenci). Mysite, ze to na Rab zvladneme tak, abychom tam byli nekdy vecer? Deti jsou na dlouhe streky zvykle, ale bojim se, ze budou silene zacpy 😒 .

cica13
23. jún 2009

Antdem...v Zivogosce som raz bola, este ked som na zakladnu chodila, je tam pekna plaz a uplne super je, ze su tam borovice na plazi, takze ani slnecnik nepotrebujes..... 😵 😵 😵

My ideme do drasnic, je to tiez na Makarskej riviere, hned pod Podgorou.... 😉

lucinamamina
23. jún 2009

Ahoj holky.Něco málo jsem v tomto tématu přečetla,ale všechno se nedá... 😀
Proto mám dotázek:jedeme poprvé s dětma autem do Chorvatska,tak potřebuji poradit nějaké pěkné místečko(asi ne ostrov) a nejlépe po Zadar 😅 😅 😅 ,kde by to bylo vhodné pro dětičky.Přemýšleli jsme právě o tom Zadaru,tak budu ráda za každou informaci.Moc děkuji!!!

karelka
23. jún 2009

maart tak tie zapchy budu urcite,sobota je najhorsi den,striedanie turnusov...no ale iste je ze tam niekedy vecer dorazite 😉prajem pevne nervy a stastnu cestu.nas to caka 10teho,uz sa nevie dockat

lucinamamina
23. jún 2009

Ještě jsem tady četla o tom Zatonu a někde v časpose psali,že je tam vhodné pro děti,tak poku by jste některá měla dobrou zkušenost... 😉

radka.m.
23. jún 2009

LUCINAMAMINA-my jedeme s dětma kousek pod zadar,vybírali jsme kvůli dětem blízko pláž,poblíž obchod,ale zároven kousek dál od centra,aby tam byl klid na spaní,jedeme do soukroma,do hotelu bych ted zatím s dětma nejela,zkus se podívat na www.ubytovanivchorvatsku.cz-tam tho máš plno,tak třeba se ti bude něco líbit

lucinamamina
23. jún 2009

Děkuji!!!

sstefi
23. jún 2009

andy.a - my sa chystáme na KRK a ideme bez rezervácie vopred. 😉

sstefi
23. jún 2009

andy čo som ja pozerala ceny, bez cestovky, tak boli ceny od 8-12, max.15€ za noc/osobu.
samozrejme bez stravy. A vačšinou sa do takej ceny vpratalo vela ludí z mojho okolia, takže snad to nebude drahšie 😉

andy.a
23. jún 2009

sstefi,a kam na Krk ?? 😕
Lebo aj my na Krk 😀 😀 😝

áno,tú cenu chápem,ale to je iba za posteľ 😝 😅 to som aj také ceny videla 😝 😀

ia.
23. jún 2009

ahoj, zdravím vás přímo od moře, právě tady trávíme 3 týdny v chorvatsku, malý cestu zvládl naprosto bezvadně, jeli jsme autem přes noc, pohoda, občas pohladit, dudlík, jinak spal, ráno se normálně v 6h vzbudil, dostal na benzince mlíko (měla jsem horkou vodu v termosce), přebalit, a žádný problém, tady je naprosto spokojený, dodržujeme režim jako doma, má tady i svou jídelní židličku, postýlku, v moři se koupe, fakt supr, v pátek jedeme domů zase v noci a věřím, že cesta bude zase ok. A dr. se v tomto názoru rozcházejí. Moje pediatrička je mladá Mudra, má dvojčata a vykládala mi, jak s nima v 8M chodili s manžou po Alpách v krosnách a jak malému moře doporučuje kvůli vzduchu a vodě. Je fakt, že na týden bych sem nejela, ta cesta je náročná i pro nás, celou noc nespíme a pak se mu celý den věnovat, ale ty tři týdny jsme si fakt užili....

sstefi
23. jún 2009

andy, tak to už je veeelmi ťažká otázka 😅
som rada, že mame aspon nejaky ciel aj to som ja vymyslela, aby sme nešli ako vo filme, že pokial benzim postačí... 😀 😀
ale vraj nie je moc dobré byť na tej strane, ktora "pozerá" smerom na Rijeku, nakolko tam premava vela dopravnych lodí a vraj je tam aj viac veterno, ako na opačnej strane...
no z vlastnej skusenosti nič nepoviem, lebo ešte žiadu nemám 😅 😀

sstefi
23. jún 2009

ale teda bandu som nepresvedčila na iny den ako sobota 😠 , tak sa teším, dufam, že s tymi zapchami len prehanate 😅 😝 😀 😀

karelka
23. jún 2009

sstefi bud kludna,neprehaname,nam uz sa podarilo ist na makarsku 15 hodin,aaale poznam aj takych co im to trvalo 21 po dialnici 😀 a tomu sa hovori pech!

jasumat
23. jún 2009

Snáď tie zápchy nebudú také hrozné. Tento rok už sú v prevádzke oba tubusy tých dlhých tunelov a aj na mýte v Lučku pri Zagrebe je vraj viac kás, tak snáď to bude ok.

daniellka
24. jún 2009

ahoj holky,náhodou jsem nakoukla..

sstefi - na Krku jsem byla před týdnem s kamarádkama.. Byli jsme tam už dříve s manžou a ted s holkama, projeli jsme celé. Doporučuji na bydlení BAŠKU. Je fakt asi nejhezčí, je tam fajn promenáda večer na procházku nebo na posezení u pivka. Nespleť si to se Starou Baškou,tak je hezká ,ale hrozně malinkatá,až opuštěná. Ta Baška,kde jsme byly je fakt ideální a právě není mořem otočená na tu Rijeku.

Druhý velice malebný místečko je Malinská, ale ta je právě otočená na tu stranu k Rijece.

bets
24. jún 2009

my ideme tiez tento rok na Krk. S detmi ideme uz treti krat do Chorvatska. Velmi na vyhovuje, aj so zdravotneho hladiska. milujeme tu vonu slaneho mora v kombinacii s borovicami. more citime, uz ked sa blizime k moru a este ho nevidime. a potom ta ulava na dychacich cestach. my sme vsetci alergici.
min. rok sme boli na Krete, bolo vyborne, ale to more sme vobec necitili aj ked sme byvali hned za plazou. a zdravotne sme necitili, ze sme boli pri mori. More v Chorvatsku ma ovela vyssiu salinitu ako v inych moriach a destinaciach, v ktorych som doteraz bola.

antdem
24. jún 2009

cica-a kedy idete?My cestujeme 8.júla večer. Ozaj počula som, že v Makarskej bolo zemetrasenie 😕

antdem
24. jún 2009

ia-to som rada, že píšeš ako to zvládate. Aspoň som kľudnejšia, lebo sa dosť obávam cesty s našou malou kočkou. Práve jej aj vyberáme novú sedačku. Do vajíčka sa len len že zmestí, a preto sa aj bojím, ako v nej bude sedieť celú noc a spať. Tiež sa chystáme na dlhšie cca 16 dní. 9 dní už máme rezerve, a potom sa uvidí. Známi nám hovorili, že pre také malé dieťa je to veľa dní v horúčavách, ale ja si myslím, že nie. Rovnako mi vravia, že si tú dovolenku ani neužijem s takým malým dieťaťom.Uvidí sa.V apartmáne máme klímu, v aute tiež, no a k vode budeme chodiť doobeda, a potom až o 16 hod. Ak budeme dodržiavať režim ako doma, tak si myslím, že to bude fajn. Postielku neberieme, ani tam nemáme, ale stoličku chcem zobrať tiež a kočík berieme golfáč.Pekný zvyšok dovolenky a šťastnú cestu domov. 🙂

sstefi
27. jún 2009

daniellka, dakujem za tip. asi sa ho aj budem držať, kedže nič konkr. nemame vyhliadnuté 🙂 😉

zuzik03
28. jún 2009

cau holky,
prave jsme se vratily z Chorvatska, tak jdu podat info 🙂 byli jsme v Bašce na Krku, v apartmánech Corinthia, které jsou fakt fajn, blízko moře, s vlastním sezením venku, určitě doporučuju. Dokonce v nich pravidelně uklízí a mění ručníky, což u apartmánů myslím nebývá obvyklé. Co se nám ale hlavně osvědčilo, je možnost využívat vnitřního bazénu v hotelu, první 3 dny se totiž nedalo vůbec vlézt do moře, byla zima, občas pršelo, až pak se počasí trošku zlepšilo a na pláž se jít dalo, ale když jsme včera odjížděly, tak zase pršelo a předpověď nic moc.

Baška je moc hezká na procházky i na tůry, příjemné místo. Ale hezčí mi přece jen přijde spíš ten střed Chorvatska, okolí Makarské, Hvar a Brač, to je ještě lepší, aspoň teda na výlety 😉

Co se týče cesty, tam jsme jely přes Linec, Graz a Ljublan a zpět přes Ljublan, Salzburg a Linec a vyjde to skoro nastejno, akorat na ten Salzburg je teď dost omezení a práce na silnici, tudíž omezená rychlost. Jely jsme v pátek k hranicím (nejhorší část cesty) a v sobotu dál do HR, ale o prázdninách bych v sobotu určitě nevyjížděla, jestli můžete, vyrazte v týdnu, nebo aspoň v neděli, ušetříte si spoustu nervů.

Všem, co se teprve chystáte, přeji hezké počasí a dobrou cestu a užijte si to 🙂

andy.a
28. jún 2009

Zuzik,díky za info ,dúfam,že dáš aj nejaké fotky 😎 🙂 😉

chcela som sa spýtať,či okrem vylihovania pri mori-čo predpokladám moje hyperaktívne dieťa len tak nevydrží-sú tam v Baške nejaké atrakcie pre deti,ihriská a pod.. 😕 😅
a priamo na pláži,alebo v meste ?? 😕 😕 😕

a výlety a túry-kam sa dá ísť ?? 😕 😉

lauraa
28. jún 2009

zuzik03 ako je to s dialnicou v slovinsku? Stale sa plati 35 eur za znamku alebo sa uz nieco zmenilo? Niekde som pocula ze maju zaviest tyzdenne znamky.....

trixi
28. jún 2009

lauraa, od 1.07. budu mat Slovinci aj kratkodobe dialnicne znamky.
My sme sa predcasne vratili z Chorvatska, boli sme na Istrii, nedaleko Vrsaru. Cely cas nam prsalo, bolo zima, v bungalovoch tiez. Okrem toho nam na 4. den maly ochorel a tak sme sa radsej vratili. Na druhy den Matko dostal vysoke horucky a teraz sa liecime (ochorela som aj ja) a sme na ATB. Tento rok nam ta dovca nevysla. ☹
Este planujeme v septrembri Turecko, tak dufam, ze tam nam pocasie vyjde.
Vsetkym co sa chystate zelam krasne pocasie a nech mate krasnu dovcu, nech si to uzijete.

momin
28. jún 2009

Ahoj holky. Chci ze zeptat jake je to u more s rocnim mimcem? My bysme chteli jet pristi rok.. To bude Danulovi rok a pul skoro... co rili mali na slanou vodu? 🙂 😅

zuzik03
28. jún 2009

lauraa, jak pise trixi, od 1.7. budou ty znamky i tydenni, ale dost lidi si na to stezuje, ze vetsinou jedes i s cestou treba 9 dni, takze si stejne budes muset koupit dve. je to pitome, ale moc si nedovedu predstavit dalnici ve slovinsku objizdet, nasi male se jizda v aute moc nelibi, tak jsem brala co nejrychlejsi cestu. ale na netu je spousta rad, jak to objet.

trixi, skoda ze to nevyslo, to je zakon schvalnosti, ale s detma si na to clovek holt musi zvyknout 😖 tak se hlavne dejte brzo do kupy a at vam vyjde to turecko 😉

momin, me prijde, ze more s ditetem je v pohode, je to nove a u nas teda hru s kaminky nic neprekona 🙂 akorat si moc neplanuj lezeni na plazi 😉

andy.a, nevim, jak mas maleho/velkeho prcka, na plazi jsou spis atrakce pro starsi (tobogan, trampolina), nekdo tusim psal, ze tam je i hriste, ale ja ho nevidela, jen jednu malou klouzacku. ale nutno rict, ze jsem moc nehledala, mozna je v tom kempu, ktery je hned u plaze. jedno detske hriste docela fajn je ve meste, ale od plaze je to stejne tak jen 5 min, takze kousek 🙂 na tury se da jit z basky na jeden majak, co vidis z plaze vpravo, pak na druhou stranu na jine plaze, kam se obvykle dostanes jen vodnim taxi, pak na kopec na vyhled ke staremu kostelu a hrbitovu a na spoustu dalsich mist, rozcestnik na plazi vypadal jak z nasich hor 😉 ja tam byla bez MM, jen s babickama, a kdyz jsem videla tu nabidku tur, tak me to docela mrzelo, ze tam neni MM a nase nova krosna na dite, protoze tam bychom ji urcite uplatnili, zvlast kdyz pocasi nebylo uplne idealni 🙂

trixi
29. jún 2009

ani ja si neviem predstavit obchadzat dialnicu v Slovinsku. Ono je to sice drahe (my sme este museli kupit nalepku za 35 €) ale zato velmi pohodlne. V Piestanoch sme nabehli na dialnicu a z tej sme zliezli v Koperi, co je asi hodinka od Vrsaru. Po prejdeni hranic je na chorvatskej strane tiez siroka cesta (hovoria tomu tiez dialnica a uz k nej stavaju aj dalsie dva pruhy). Na slovinskych dialniciach su prijemne odpocivadla - Marche, maju velmi pekne detske kutiky (dnu aj vonku), kde sa deti zahraju, robia vybornu kavu, vyborne zakusky, ciste prebalovacie miestnosti.

margareta93
29. jún 2009

Ahojte,tento rok sa chystáme do chorvátska-Vodice,má niekto skúsenosti?,,dakujem

katrin21
29. jún 2009

margaret: my sme tam boli min., rok.. vela ludi ich oslevuje, vraj Chorvatske Saint Tropez.. no neviem... my by sme tam uz nesli... plaz preplnena, nebolo si ani kde lahnut, voda rozvirena... hlava na hlave... boli sm eaj v Srime, to je taka cast vodic smerok ku Sibeniku... vsade su tam velmi uzulinke plaze, co by nevadilo, keby sa tam nenarval tolko ludi... inak vecer ta voda bola prizeracna, ale cez den o nicom... nikdy viac... viac sa nam pacila Nemira - Omiš..