Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

miska73
12. jan 2011

@martinake my byli v Solarisu vloni, chtěli jsme jet i letos, měli to jako klubový hotel, all inclusiv, Neptun klub pro děti, atd.. Ale cestovka (CK Vítkovice tours) to jako klub hotel zrušila, pro nespokojenost.... Je fakt, že pár drobností se vytkout dalo,, ale hlavní důvod neznám.. Byli jsme v hotelu Niko. Komplex je to velký, restaurace, taverna, dětské hřiště, bazény, obchod, krásný minigolf...atd. Nepotřebovali jsme opuštět komplex.. I na procházky s kočárkem to bylo velké středisko 🙂 . Je to cca 2 km od Šibeniku..

millada
14. jan 2011

ahojte,
boli ste uz niekto na ostrove Pag? Počula som, ze su tam pieskove plaze. Chcela by som vediet, ako dlho trvá cesta, či je tam pekne, nejake tipy na ubytko, prosím 🙂
Neviem sa rozhodnut, či ist do Talianska alebo Chorvatska 😕

zuzca80
14. jan 2011

@martinake ahoj...no my sme neboli v hoteli ale v apartmane. a nesli sme cez cestovku ale na priamo. su tam asi 4 hotely a pokial si pamatam, tak najlepsi je hotel ivan. ostatne neviem. inak rezort je to pekny, upraveny a velky.

martinake
14. jan 2011

@zuzca80 A máš kontakt na apartmán to som ani nevedela ze tam su aj apartmány. stravu ste si zabezpečovali sami alebo ste mali stravu zabezpečenú. Isli ste na blind. Viem ze niekto chodí na blind a potom si tam hladajú ubytko. Je to pre mna dost velké dobrodružstvo a neviem ci by som sa na to dala nahovorit. mozno hej.

lauraa
14. jan 2011

@millada aj na Rabe najdes pieskove plaze a je to blizsie ako Pag.....piesok v chorvatsku je iny ako v taliansku, aj voda je cistejsia, pre deti uplne idealne San marino na Rabe ale isla by som mimo hlavnej sezony....

kaja73
14. jan 2011

@millada ja volim zasadne chorvatsko.ale je to vec vkusu.na pagu nie su typicke pieskove plaže,skor taky jemny strk.V strediskach su kamienkove plaže a tie s jemnym strkom su mimo stredisk,treba si ich vyhladat.tam ale nemaš nič,len prirodu,žiadne bufety,reštiky atd.Pag ma prezyvku aj mesačna krajina,pretože tam porast vyšši ako bambus ani nenajdeš,takže bez slnečnika sa tam neda byt.Su tam krasne hory,čiste more.my sme tam boli už 4 krat a ideme znovu.Ale ako hovorim,nie je to typicke chorvatske letovisko s piniami a cikadami,nemusi to každemu sadnut,ale komu sadne ten sa tam vracia.

lauraa
14. jan 2011

http://picasaweb.google.com/anna1972.laura/Rab?...

@millada tu je par fotiek len z Rabu (minulorocna dovolenka na prelome jula a augusta)
http://picasaweb.google.com/anna1972.laura/Chor...
a tu najdes fotky z viacerych miest v Chorvatsku......mozno ta nieco inspiruje......

kaja73
14. jan 2011

@millada este snad nam cest trva 8-9h,nastastie netreba ist kompou,je tam spojenie aj mostom.Vyplati sa ist tych par kilakov navyše k nemu.

millada
14. jan 2011

@kaja73 , dakujem za info 😉 A chodievate na ten Pag cez cestovku, alebo si priamo tam hladate, alebo mate nejaky kontakt na súkromného prenajimatela ubytka? 😕

@lauraa , dakujem za fotky, krásne to vyzera 🙂 A tiez by som sa chcela opytat, ako tam chodievate? Ci cez cestovku, na blint, či sa oplati viac hotel alebo apartman? 😕

millada
14. jan 2011

@kaja73 @lauraa a ešte otazka, kolko tam asi vyjde ubytko za apartman na noc? Alebo je to na osobu?
A počasie je kedy najistejšie? 😕

kaja73
14. jan 2011

@millada Trojka apartman 50euro noc,štvorka-63 euro noc-to je dvoj izbovy apartman,plus je kuchynka a velka terasa na more.Mame aj klimu,a v našej štvorke su aj 2 chladničky..Chodime do sukromia,cez znameho sme sa pred 4r nakontaktovali, odvtedy sme tam už boli 4 krat.Chodime priamo do mesta Pag- je to zatoka,ktora sa pomerne rychlo prehreje,more tu patri medzi najslanšie v Chorvatsku,preto je tu aj tvz.Solana na vyrobu soli.Samozrejme mimo turistickeho strediska.Od nas peši na 15 min.je centrum s atrakciami pre deti,stare mesto s obchodikmi a diskotekou,promenada pri mori, reštiky.My sme na strane zalivu, kde su hlavne apartmany, na druhej strane su hotely, v strede je mestska plaž s pomerne velkou okruhliakovou plažou , toboganom,trampolinami.určite su aj krajšie strediska,ale tu je to originalne s nadhernym vyhladom na Velebity a hory ostrova Pag.Plaž mame rovno pod domom,ale treba ist schodami.Na plaži si vlastne po velkou skalou,z ktorej steka sladka voda a vytvara male jazierka, v ktorych sa po kupani v mori oplachujeme-sprchy su len pri hoteloch a na mestskej plaži.my sme tu spokojni a hlavne domaci su mili.

lauraa
15. jan 2011

@kaja73 hod nejake foto... rada by som sa pozrela , podla tvojho opisu to je nadherne 🙂 na Pagu sme este neboli.....
@millada na rab chodievame do Banjolu, je to hned vedla mesta Rab, taka mala dedine popri mori, do mesta sa dostanes za 15 minut peso okolo pristavu....My chodievame stale k tomu istemu domacemu, moj manzel tam chodieval uz predtym ako sme sa poznali,je tam krasne aj ked od ubytka k moru je asi 15 schodov......viac fotiek a ceny ubytka najdes pod Vila Franka, Banjol.....ak hladas luxus kukni sem Apartmani Blanka,Banjol 305,ceny nie su take vysoke ale teda urcite si 4 * pravom zasluzili, len je to 200m od mora, to je ok , ale tam je plaz uplne nevhodna pre malicke deti, najblizsia plaz pre deticky je asi o 300 m dalej....na pieskovu plaz musime autom asi 10 minut.... ked precitas par starn dozadu , minuly rok cestovalo velmi vela dievcat na Rab , mozno su tu nejake ine linky na ubytko priamo vedla piesk. plazi.... pocasie ..my sme este vzdy mali stastie, aj ked v noci prsalo , rano bolo super krasne....uz som na Rabe bola aj zaciatkom juna, kupali sme sa aj s detmi v mori, aj vo vrchole sezony, kde bolo sice velmi horuco ale aj velmi vela ludi.... na mna az moc.....tento rok ideme od 23 juna na 10 dni .....my berieme vzdy ubytko s ranajkami, vecere sem tam varime, sem tam sa ideme najest.....ceny hotelovl musis pozriet po nete , minuly rok bola kamaratka (v juni) cez sk cestovku v poreci hotel delfin za nejakych 300 € na osobu s polopenziou..... na ostrov by som bez zabezpeceneho ubytka nesla,aj ked my sme uz precestovali pevninu na blint...od Umagu po Makarsku, ktora zostava nadalej mojou srdcovkou,len keby nebola tak daleko......

kaja73
15. jan 2011

@lauraa Ked chceš daj mi na IP tvoj mail a pošlem par foto.Nechcem zverejnovat naše sukromie.Dik za pochopenie.

zuzca80
15. jan 2011

@martinake ahoj. nesli sme na blind. zabezpecila som si to cez internet. ale uz asi nemam nikde kontakt. skus si dat vyhladat apartman solaris a nieco ti najde. tie sukromne su lacnejsie ale su mensie. su tam aj hotelove apartmany a tie su drahsie. nevyhoda apartmanov, ze su trochu na kraji toho arealu a je to dalej na centralnu plaz.

lauraa
15. jan 2011

@kaja73 ok...

zuzanka1983
18. jan 2011

Mohli by ste mi dať niekto typy na dovolenku.Chceme isť do chorvatska autom a máme dve deti 5 rokov a 9 mesiacov.Hlavne chcem pieskovú pláž a aby sa dalo večer kam ísť.

zuzanka1983
20. jan 2011

nikto mi neporadí dobrú destináciu???

dajna11
20. jan 2011

@zuzanka1983 no pieskové pláže su asi len smerom na juh....a to je už zasa aj cesta dlhšia.

jazminn
20. jan 2011

@zuzanka1983 už som skôr písala ja som bola vtedy z 3 ročnou dcérou pod Zadarom v Biograde-prístavné mestečko, kde bola piesková aj kamienková pláž a lemovala sa možno dva km. Keď si to chceš pozrieť klikni si na stránku cestovnej kancelárie www.lomnica-tour.sk. Ja som bola s touto cestovkou a išli sme z Tatier večer o šiestej a ráno o šiestej sme boli tam. Moja dcéra ani nevedela .že cestuje. Zaspala a už trebalo vstávať. Je tam super hlavne pre deti, detské ihriská okolo pláže, parky, lavičky, lehátka a v parkoch kolotoče a rôzne atrakcie, samozrejme, že to dačo stojí, ale aj u nás to nie je zadarmo. Hlavne je tam čistulinko, pláže čistia každé ráno nie ako v Bulharsku-bordél!!!!

kaja73
20. jan 2011

@zuzanka1983 Klasicky jemny piesok v chorvatsku tažko najdeš.Ide vačšinou o jemny štrk.Najkrajšie chorvatske plaže su podla mna okruhliakove aj more je tam najčistejšie.Piesok vodu muti.My volime vždy okruhliaky,nie beton ani piesok.Aj na kožu a dych.cesty je skor vhodnejiš pobrežie bez piesku.Ale je to aj vec vkusu.Iste aj piesok ma niečo do seba,ale ako hovorim chorvatsko tym nie je typicke.To skor vol Taliansko,ked ti na tom velmi zaleži.My chodievame na Pag aj tu su tzv.pieskove plaže ale ide skor o ten jemny strk.Pre chorvatov je toto piesok 🙂 Tak aby si nebola sklamana.My prave toto vyhladavame a preto do chorv.jazdime už 14 rokov.Vystriedali sme už mnoho destinacii.Inak vhodne pobrežie mas napr v Crikvenici-plytke more.jemny strk až piesok,atrakcie pre deti,promenada pri mori,nočny život.Len je to viac kopcovite.Treba si dat bacha, kde sa ideš ubytovat,aby si dušu nevypustila,hlavne ak budeš tlačit kočik. 😉 A je to aj blizko.Raz dva ste tam.

dalienka
20. jan 2011

Ahojte, my sa tiez chystame zase do chorvatska, vyberala som destinciu podla fotiek na nete a vyzera to zatial na Brelu, bol tam niekto? Chceme ist mimo sezony, aby nebol naval...dakujem vopred za rady.
K tym pieskovym plazam...my sme boli v Ljubači, to je uplne mala dedinka s kvazi pieskovou plazou, skor pieok - blato, vraj liecive, potom sme boli vo Vrsi, to skor taky jemnulinky strkopiesok, Nin - piesok, Sabunike - piesok, ale maaaaalo miesta. Aj ten Nin, to je skor pre male babatka, my uz mame 5 rocneho a on chce aj plavat aj sa potapat, takze tento rok je nam jedno aka bude plaz. Skor chceme nejake promenady, vylety lodou...
A fakt je pravda, ze ten pisok je vsade, plavky znicene, hlavne take dvojvrstvove ☹( ale ma to daco do seba, mne je to v podstate jedno aka je plaz, bez ostrych skal a hlavne aby bol pozvolny vstup do vody, nech nemusim s malou za ruku chodit...

martinake
20. jan 2011

ahojte baby ja som uz skôr písala a este stále sa rozhodujeme. Ano Brela je pekná kedze je na makarskej a tam je krásne prostredie a aj pláze. My sme boli v Tučepi tam je naozaj raj na zemi, pláž more hory borovice teda aj prírodný tien a nemusis sa tlacit pod slnečníkom, promenáde okolo pláze no nieco nádherne. Preto ja hladám nieco takého to typu, Este viete čo som pekné našla? Stredisko Primošten medzi Splitom a Šibeníkom, tam je pekná pláž ale je ich tam viacero preto píšem či niekto tam nahodou nebol a nedal typ na ubytko aby to nebolo daleko od mora, je tam aj nejaký hotel Zora a chcela by som referencie tiez na tento hotel.

sksko
21. jan 2011

Ahojte.. HOTEL CORINTHIA 3 .. nemate niekto skusenosti?
Planujeme tam ist na leto...len som od nejakeho nemcura citala recenziu ze to je malinkata izba a strasna kupelna... ine recnzie su OK... len by som chcela vediet nazor niekoho kto tam bol... ideme cez Intermedial..
DIKY

sksko
21. jan 2011

baby a piesok je na RABE... Lopar... super pre male deeticky... plytke more donevidiiiim.. 10 minut a furt po kolena 😀 ale su tam aj take normalne plaze ze po chvilke je to hlbsie aj na plavanie... pre starsie deti...

lyongirl
21. jan 2011

@sksko ahoj, chystáte sa aj toto leto? Tuším ste boli na Rabe, že?
Na tom Rabe je vinokoš s malými deťmi, išla by som hneď nanovo 😀 a dokiaľ sú deti malé, tak iné miesto nejak ani neplánujeme, jedine, že by to bola iná krajina a to tiež neviem...pri krpcoch je najpohodlnejšie auto a niečo blízko...

sksko
21. jan 2011

@lyongirl ahoj.
ano minuly rok sme boli na Rabe v Lopare... je tam super... mali sme tamaj kopec kamosov, takze sme aj popozerali nejake pekne miesta..mne sa najviac pacila jedna vyhliadka. je tam hore restika a pozerali sme zapad slnka...
plaz bola super, aj ked my sme chodili na tu vedlajsiu, lebo pre 6 rocne deti uz ta plytka velmi nie je a dokonca sme isliaj na Livacinu-opacny koniec Rabu- to je taka divoka plaz bez baarov, ale kraaaaaasna...
my chceme tento rok vyskusat trosku nieco ine... ine miesto... poloha je v podstate ta isla.. lebo toto je juh Krku kam ideme... na Rabe nam chybal trochu bazen pre decka... ked sa more shcladilo, tak v nom nechceli byt.. atu by mal byt aj vnutorny bazen...teda niekolko... tak uvidime...
Inak aj ja Rab , teda LOPAR s malymi detmi odporucam.... ale ozaj s takymi do 3-4 rokov... inak treba hladat tie druhe plaze, nie tu rajsku...
Vam sa ako pacilo?

sksko
21. jan 2011

jaj. Livacina.. malo byt opacny koniec Loparu-- nie Rabu 😀

lyongirl
21. jan 2011

@sksko tak vy ste tam toho teda pochodili...my sme na inej pláži neboli, teda boli, na nejakej "ihličnanovej", boli tam ihličnaté stromy a bol tam taký štrkopiesok, ale mne sa nepáčilo, deti som nemohla spustiť z očí, pod nohami to pichalo, voda bola studená, bolo to za prístavom. najlepšie nám bolo na tom piesku a v tej plytčine...
Ináč sa nám páčilo veľmi, až na to, žýe som tam ochorela, ochladilo sa a vrátili sme sa preto o pár dní skôr ☹ . Voda už bola studená, deti sa nechceli kúpať, bolo cca 27 st., ale fúkal vietor, piesok sme mali všade, tak sme to zabalili. Chceli sme ísť aj tento rok, ale nám to nevýde, tak snáď zas inokedy...

katie1
22. jan 2011

Ahojte. Tiez sa chystame toto leto do Chorvatska. Mojou podmienkou pri vybere miesta je otvorene, sire more...nejake mestecko v Severnej Dalmacii, nechceme dlhsie cestovat. Viem, ze v Chorvatsku je problem najst otvorene more, pretoze su vsade ostrovy, ale podla obrazkov na nete ma zaujal Primosten (pod Sibenikom). Boli ste v tomto mestecku niektora? Chceli by sme ist na blind od 20.6. na 10dni. Ake mate skusenosti s teplotou mora v Chorvatsku v tomto obdobi?

kaja73
22. jan 2011

@katie1 v tom termine je more vačšinou studene-hlavne to otvorene.Niektore zatoky su už fajn.Inak ked chceš otvorene more , možeš ist aj na ostrov a z jedej strany budeš mat vyhlad na pevninu a z druhej strany ostrova na otvorene more.Stači si vybrat potom ubytovanie na tej strane ostrova,kde je vyhlad aky chceš mat.Ale s teplym morom moc v tejto dobe na otvorenom mori nerataj.To by muselo byt už predtym dlhodobo teple počasie.napr my chodime na ostrov Pag-je tam spojenie mostom a mas tam možnost ist do mestečiek s vyhladom na krasne hory,alebo na šire more.