Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

bellada
2. júl 2010

nam teda majitelia nikdy nedali ziadne potvrdenie o prihlaseni a ani nepoznam nikoho kto by nieco take dostal, oni su urcite vsetci registrovani, lebo za to odvadzaju dane, sa to u nich kontroluje, ved turizmus je v Chorvatsku velka cast statnych prijmov a stat by si to nenechal ujst, ja by som sa tym vobec nezatazovala, doteraz s tym nikdy nebol ziaden problem u nikoho koho poznam a ani tu nikto nic nespominal, tak netreba si to zbytocne komlikovat a rozmyslat nad tym...jednoducho prides ubytujes sa a majitelov sa opytas ako to je stym prihlasenim, tot vsjo 😎

debbie
2. júl 2010

@bellada moja reč ,nam vždy domáca vystavila doklad o zaplatení ubytka ak, tak je to jej problém že ta nenahlásila, 😀

bellada
2. júl 2010

jasne o zaplateni ubytka sme mali aj my vzdy a mozno je to zaroven aj doklad o prihlaseni, lebo ak ti vystavia doklad o zaplateni ubytka, tak to automaticky odvadzaju aj dan, teda su registrovani ako poskytovatelia ubytovania a je ich povinnostou prihlasit dovolenkarov, lebo oni by z toho mali aj tak najvacsi problem 😉

hpaja
2. júl 2010

Ahoj holky, mám dotaz... včera manžel přišel domů s tím, že mu někdo v práci říkal, že ve Slovinsku vyžadují reflexní vesty pro všechny cestující v autě - nejen pro řidiče jako je to u nás... nevíte, co je na tom pravdy? Odjíždíme dneska večer, tak jestli je musíme narychlo shánět. Přijde mi teda postavený na hlavu, že bych kupovala vestu i svýmu 1,5 letýmu synovi, který určitě nikde na silnici vystupovat nebude 😕 😝

cica13
2. júl 2010

@hpaja neviem, ci je to pravda, ale boli uz take famy aj o rakusku, ze ma mat cela posadka vesty, ale nebola to pravda, staci vesta pre vodica.....skus si to este niekde vygooglit.....ale myslim si, ze pre vodica uplne staci, respektive pre celu posadku jedine v tom pripade, ze by sa vsetci pohybovali po ceste 😀

iinuska
2. júl 2010

no co sa tyka veci okolo vybavy auta, tak co ja viem, je to tak, ze by mali policajti akceptovat z ktorej krajiny si, a mas mat len to, co ma byt v povinnej vybave doma. Ved ako by to bolo, keby sme si studovali kazdu jednu krajinu, cez ktoru cestujeme?

bellada
2. júl 2010

co sa viest tyka, tak mne sa zda ze musi mat cela posadka aj v Chorvatsku vesty, nas na to upozornovali minuly rok, ze je to novy zakon tam, my sme teda mali vsetci poctivo vesty, lebo dopravakov netreba provokovat 😀 😉

sammy19
2. júl 2010

ahojte, tak sa pridavam do klubu 🙂 aj my sa chystame do Chorvatska 26.7. Boli sme aj minuly rok na blind. Povodne sme chceli ist do Brely, no ked sme tam prisli, tak to bolo straaaaaaaaaasne plne vsade, tak sme odisli a dovolenkovali sme kusok odtial v Bratusi.
Aj tento rok ideme na blind, netusim este, kde skoncime🙂

cica13
2. júl 2010

http://automix.centrum.sk/na-cestach/646567/aut... na konci druheho odstavca je o vestach 😉

bellada
2. júl 2010

ono je to tak ze reflexnu vestu musi mat kazdy kto vystupi z auta pri nehode napriklad, ked musite opustit auto a ste na ceste, ale inak ju tam teoreticky musi mat len vodic

cica13
2. júl 2010

@bellada suhlasim.... 🙂

hpaja
2. júl 2010

Holky díky moc, tak to je radši manža koupí, pro klid duše 🙂

cica13
2. júl 2010

@hpaja tak dnes vyrazate? Stastnu cestu a nech sa vam v Rogoznici paci, my sme sa tam raz zastavili iba zo zvedavosti po ceste domov, lebo moja kolegyna tam maju so svokrovcami haus..... 😉
ja si na more este pockam, my ideme az v druhej polke augusta, chodievame tak uz 10 rokov 😵

danus.ka
2. júl 2010

Solaris sme si vyhliadli. Prosím, ak máte niekto vlastné skúsenosti, napíšte.

debbie
3. júl 2010

Baby beriete tie čo mate malé detičky aj kvapky do očí proti podraždeniu z morskej vody ak ano aké ....dik 😉

iinuska
3. júl 2010

@debbie ja som tiez nad tym rozmyslala, a tiez do usi. Asi sa popytam v lekarni

lenca30
3. júl 2010

aahojky, tak konecne som nasla volne schopne ubytko v Lopari na ostrove Rab. Je tam vraj krasna pieskova plaz, ze Rajska plaz tak som zvedava, pridam par foto ked sa vratime, ale ideme az 4.9 do hotela BELLEUE. apartman s polpenziou za 85 eur na den. som zvedava....neboli ste tam niekto ubytovaní?? nejake info by sa mi zislo, kedze ideme s 11 mes dietatkom.
a my ideme cez madarsko a sup rovnoi cez hranice do chorvatska, vyrazame z Dunajskej stredy.

lenca30
3. júl 2010

baby co ste boli, staci teda zapisane dieta v pase rodica???

a citala som , ze pri vstupe do chorvatska vas mozu na hranici poziadat aby ste sa preukazali hotovostou , skoda uz si nepamatam kolko to bolo na den. stretli ste sa s tym niekto??

a v ziadnom pripade si tam nevyberajte z bankomatu, je to priserne drahe

lenca30
3. júl 2010

ja mam VUB a ked platim v zahranici tak za kazdu platbu mi stahuju 4,ť starych korun, ale neviem ako je to v chorvatsku kedze nie su v unii.

lenca30
3. júl 2010

inuska, musis mat taku vybavu aka je povinna v tej krajine kde cestujes, je to nasa smola ze nie je ta vybava zatial jednotna v celej aeu, ale ja by som si s tym neja hlavu nerobila, cestujem vela a straaaaaaaaaaaasne casto autom do zahranicoia a est esa mi nestalo aby niekde zastavili polisi za tie roky, a nie to aby mi este kontrolovali vybavu.... 😀

lenca30
3. júl 2010

baby a este otazka, prosim vas nebola som este s 11 mes dietatkom pri mori, poradte, kupit mu cele plavky taky overal s kratasovymy nohavicami a rukavy alebo nechat v odynku cez den alebo hole???? poradte

macka01
3. júl 2010

lenca dovolím si nesuhlasiť,neavno neaky pán od polície o tom hovoril,ty musíš mať v aute to,čo platí pre tvoju domovsku krajinu.Ked budeš cestovať po celej Europe,to budeš ťahať prívesný vozík aby si mala všetko čo treba v tej ktorej krajine? to je nezmysel.Poliaci majú napr.povinný has.prístroj my nie.Chodíme tam často ešte ani raz ho po nás nechceli,aj ked práve my ho máme pre vlastnú bezpečnosť.
V aute máme 2 vesty,je dobre mať pre všetkych,lebo v prípade nehody musia aj deti vystúpiť,že?A treba aby boli videné.Ale nie je to povinné u nás.Je na zvažení každého ako sa rozhodne,nestoja až tak veľa tie detské.

macka01
3. júl 2010

lenca záleží či sa ti pýta na wc.Ale bežne sú tam také malé detičky uplne hole,čo sa mne nepáči hlavne na pieskovej pláži,lebo ten piesok im zajde všade hlavne dievčatkám a múže to aj problémy spúsobiť.Určite nohavičky od plaviek by som dala.Naším som cez najväčšie teplo dala tielko alebo tričko biele až majú chrbátiky chránené ked sa na brehu čapkali vo vode...

sammy19
3. júl 2010

@lenca30 - lenca, ja som mala malu minuly rok v tielku (take bavlnene uplne tenucke tielko mala na sebe) a do vody som jej davala plienky na plavanie (v DM-ke maju nie velmi drahe, tak tie sme mali). No a potom, ked vysla z vody, som jej davala kratasky, lebo som sa bala, aby sa jej nieco nedostalo do "cikulky" 🙂

lalus
3. júl 2010

ahojte, my sme sa dnes ráno vrátili. boli sme v mestečku Nin (asi 20 km severne od Zadaru)...odporúčam - malé pokojné mestečko, piesková pláž v mestečku i v okolitých, kde sme sa boli kúpať (Vrsi, Zaton). 😎 V Nine je voda po členky a teplá ako vo vani, náš drobec sa tam maximálne vybláznil. Ak si však chcete zaplávať, musíte ísť na inú pláž, lebo tam je to fakt len pre deti.
pozor na policajtov, skutočne kontrolujú - priamo pred nami zastavili auto z Michaloviec, lebo nedodržal 60 km rýchlosť (stáli na úrovni značky a hneď merali) 😖

zuzka1.
3. júl 2010

ahojte,

nemate niektora kontakt na milych domácich s peknym aparmanom pre 4 osoby???Nie velmi daleko, Sibenik, alebo podobne??

iinuska
3. júl 2010

@lenca30 ja davam malemu biele tricka a klobucik 😉

lalus
3. júl 2010

my sme mali pre malého ten plávací kompletík - tričko s trištvrťovým rukávom+gate tesne pod kolená+šiltovka s ochranou uší a krku...na hranie sa v piesku to bolo fajn, po plávaní som ho však vyzliekala, lebo to mokré triko zbytočne chladí. popoludní po tej štvrtej ked sme boli vo vode, tak som mu dávala už len tie gate+šiltovku a v tom bol až do večera kým sme nešli na izbu.

matamiky
3. júl 2010

Ahojte, viete mi prosím poradiť, aké lieky beriete pre dieťa na dovolenku? Samozrejme okrem tých, ktoré bežne užíva. So synom ideme prvý krát k moru do Chorvátska a rada by som mala pre istotu všetko, čo by som teoreticky mohla potrebovať. Samozrejme dúfame, že nebude nič treba. Ďakujem pekne.

macka01
3. júl 2010

tak my berieme zo všetkého niečo.
Na hnačku Hylak a uhlie,na cestu Kynedryl,od bolesti Ibalgin,od teploty Paralen.Alpu,švedske kvapky ne dezinf,proti štípancom taky chladivý gél.neake obväzy a leukoplast to je v autolekárničke,viac ma nenapadá