Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sasenka
14. júl 2008

V Selcoch sme boli tiež, Hotel Slaven,a le moc sa mi tam nepáčilo, teda šlo to, to sme boli za slobodna bez detí, ale pre deti to moc nie je.
Okolo Zadarz chvália Zadar-Zaton, ale nemáme vyskúšané 😉

sisidl
14. júl 2008

no ved uvidime..nechame sa prekvapit,ked sa nam nebude pacit pojdeme inde.. 😉

sasenka
14. júl 2008

My tiež chodíme, vždy inde, teraz sa nam po 1.x páčilo tak velmi, že by sme sa aj ešte vrátili na to isté miesto 😉

icaneni
14. júl 2008

Díky sasenka za ten Šibenik, přímo se jedná o Jadriju a vypadá to, že do Šibeniku se dá odtamtud jet lodí nebo je tam nějaký most? Na mapě nijaký není vyznačený, aspoň na té, co jsem já našla. Protože objíždět to autem po pobřeží vypadá dost daleko... Vůbec nějak nemohu zjistit vzdálenosti mezi jednotlivými letovisky na Šibenické rivieře....

milie
14. júl 2008

Sisidl, my sme sa prave vratili z ostrova Pag (Mandre). Je tam pekne, chceme tam ist aj nabuduce. Ceny nie su prehnane, plaze su tam vacsinou kamienkove, ale najdu sa aj pieskove. Voda cistucka, proste parada. Daj vediet, ci sa aj tebe pacilo. Peknu dovolenku.

sisidl
14. júl 2008

milie dakujem 🙂 a da sa zohnat ubytko pri plazy?

sisidl
14. júl 2008

a ako je to asi daleko?

snehulienka
15. júl 2008

baby, idem prave zaplatit dovcu na makarskej, ideme buduci tyzden. som myslela ze az tak o mesiac, ale volajako sme sa rozhodli na skorsi termin. mala by som byt v 17tt... kym este nefunim.

milie
15. júl 2008

Sisidl, nam sa podarilo zohnat ubytko cez kamarata, ale uz niekolko mesiacov vopred. Ubytko bolo asi tri minuty peso od plaze. Uplne idealne.

My sme sli cez Madarsko (nie po dialnici) a cesta trvala takych 12 hodin. V noci sa to dalo celkom v pohode zvladnut. Cez den neopdporucam cestovat pokial nemate klimu, lebo sa uvarite.

matar
15. júl 2008

milie, my ideme na Pag o 2 tt. tak hovoríš, že cesta v pohode? toho sa najviac bojím 😒 a brala si so sebou aj kuny, či si menila tam ???

milie
16. júl 2008

Matar, brala som kuny aj EU. Okrem EU som si vzala asi 250 HRK. Tam som platila kartou, ak sa dalo. A zmenarni je tam tiez dost.
Na mytniciach v Chorvatsku sme platili okolo 150 HRK. Inak, ich dialnice su perfektne, bola som prekvapena. Cesty hladke ako zrkadlo, dobre znacenia.

miluse
16. júl 2008

Matar, Pag vřele doporučuji, my tam byly před loni a líbilo se nám tam asi zatím nejvíc, byly jsme tedy přímo ve městě Pag a kam jedete vy?

My se vrátili zrovinka v sobotu z Istrie, ale brali jsme přes Rakousko, Itálii a Slovinsko. Takže jsme ani moc neplatili, jen 2 tunely v Rakousku a Itálii ty vyšly asi na 25 euro, ale kecala bych, slovinskou dálniční známku a 1x v chorvatsku mýtné za 2 eura

sasenka
16. júl 2008

Miluse, tak to ste za ten prejazd pekne vysolili, Slovinská známla 35 Eur, nie? takže 60 Eur len za známky, paráda ☹
My sme mali iba Kuny, ved keby ostali, tak sa daju lahko predať aj u nas, alebo necháme pre dalšiu dovolenku, oni Euro tak skoro mať nebudu. Na prejazd je dobre mať Kuny 😉 A dialnicu su parádne, v r. 2010 maju otvárať tunely Mala a Velka Kapela obojsmerne, teda by mala prestať aj ta zápcha tam.
Mne sa ale nepáčilo, smerom na Rijeku je cely kus dialnice jednosmerný, teda ako normálna cesta 1. triedy . alke mýtne vyberajú v pohode!!! 😠 😠 😠

miluse
16. júl 2008

Sasenka, no jo.... mi to tak nepřišlo, že je to taková pálka, neb jsme to rozdělili na půl. Ale co je to proti tomu, když jsme tam platili poplatek za psa 70 euro na 14 dní 😒

Jinak s tou dálnicí je to takhle i ve Slovinsku, udělají drahý dálniční známky a skoro celou cestu jedeš v jednosměrným pruhu 😠

Jinak co vím tak v Chorvatsku se dá eurama taky normálně platit, většina obchodů i stánkařů je vezme. Takže pohoda, ale my spíš platili kunami.

Sasenka a kde jste byly, že jste jeli na Rijeku? Taky někde na Istrii, my letos byly v Rovinju, ale Istrie mě docela zklama a chlapy hlavně podmořský život, nedalo se tam na nic moc koukat, takže byli docela znuděný, že nemohly šnorchlovat ☹

sasenka
16. júl 2008

Nie na Istriu ale na Krk, ale aj na Istriu by sme šli takto, pre nas od Žiliny je to najlepšia alternatíva, aj najlacnejšia vlastne.

miluse
16. júl 2008

Jo tak to jo 😉

peige
19. júl 2008

sisidl, sasenka jedem letos do Selce, právě hotel Slaven, od Sasenky nic moc reference ☹ , co se Ti tam nelíbilo?

Jinak Pag doporučuji, myslím, že je pořád nedoceněný, což je na druhou stranu dobře 😉 , pro děcka ideál 🙂

Co cesta autem, jakou cestu doporučujete, pojedem přes Mikulov 😉 ?

sasenka
19. júl 2008

No neviem, ked budete bývať, ale my sme bývali v takých depandansoch, to biolo kusok od recepcie, ale v tom neboli výťahy, takže si neviem predstaviť, ako by sme sa tam motali napr. s kočíkom 😖 Ani klimatizácia nebola. Inak varili dobre, ale dedinka to je málá, vyžitie tiež nič-moc. To už lepšie si zajsť do Crikevnice.
Inak plaž sa dalo... trochu kamenistá ale kopa ježkov! takže obuv do vody povinná.

No neviem, možno sa to tam už tiež pomenilo, Chorváti strašne vela prestavujú a rekonštruujú, my sme tam boli 8 rokov dozadu.
Skus kuknuť na www.recenziehotelov.sk možno ho tam nájdeš 😉

sasenka
19. júl 2008

Slaven: http://www.recenzie-hotelov.sk/minirecenze.php?...
http://www.recenzie-hotelov.sk/minirecenze.php?...
http://www.recenzie-hotelov.sk/minirecenze.php?...

asi to vystihli dosť dobre, tak to bolo aj vtedy, len neviem ako mate tu stravu, či u menu, alebo švedke stoly, my sme vtedy mali servírovné u 3 jedál výber, a to by mi dnes už nevyhovovalo, vzhladom na deti (dcera dosť prieberčivá, malý velký jedák)

peige
20. júl 2008

Sasenka, díky za odkazy, kouknu 😉 .

Co se týká cesty manža zvažuje, že místo přes Rakousko, by sme to vzali přes Maďarsko, máte zkušenost?

jabrunko
20. júl 2008

my sme isli cez Madarsko ,ale zo Slovenska ... z CR je to asi dost blbost ... madarska dialnica je dost uzka /2pruhy/ my sme isli v noci v dazdi a bol to opruz a hlavne v Budapasti sa strati aj madar ... je tam otrasne znacenie ...

inak my sme boli na ostrove RAB, nasli tam dokonca piesocnu plaz a bolo to super ... pocasie nadhera, vraj je to jeden z najslnencnejsich ostrovov vobec ... takze doporucujem ... a je to blizko ... pod ostrovom KRK ... trajektom z Jablanacu

miluse
20. júl 2008

Peige, my většinou jezdili přes Znojmo (Hatě), pak na Víděň, Gradz, Maribor a po dálnici až k tomu danému místu. Letost jsme to vzali jinudy, neb jsme jeli na Istrii, tak jsme jeli přes Rakousko, Itálii a Slovinsko spodem.

sasenka
20. júl 2008

My chodievame cez Madarsko, už som to na tomto fore písala, ale mimo dialnice, cesta 1. triedy č. 86, sice cez dediny, ale v poho sa da zvládať. Na prechod Goričan a tam sa napájame na Chorv. dialnicu.

peige
21. júl 2008

Díky za tipy, s mužem dáme hlavy dohromady a uvidíme 😉 😀 🙂

acornika
23. júl 2008

Milé maminky, prosila bych Vás o radu. Původně jsme ani nikam jet nechtěli, ale babí s dědou ( moji rodiče ) mi nabídli abych jela s Jasmínkou s nimi do Chorvatska. Bydleli bychom v hotýlku kousek od pláže, ale jediné čeho se děsím, že jedou vlastním autem. Není to pro tak malé dítě velká zátež cestování několik hodin v autě??? Jeli bychom nejspíš v noci ale stejně. Jasmínka sice zvládá cesty autem velmi dobře, ale zatím jsme jeli max 3hodiny více ne. Prosím poradtě, bude velmi ráda za vaše rady a zkušenosti. Moc děkuji. Hanča

sasenka
23. júl 2008

Moji prespali v sedačkách celu cestu tam aj späť, závisí od dieťatka, ale myslím že nebude problem, hlavne ak cestuje v pohode a idete na noc 😉

acornika
23. júl 2008

Sasenka, ahoj, děkuji, jak staré byli dětičky???

petraluk
23. júl 2008

Acornika taky myslim, že když pojedete v době, kdy malá spinká, tak nebude problém. My byli 11 měsíčním, cesty trvali tam 12 hodin a zpátky 10 a prospal obě cesty v kuse a to doma v kuse nespí ani náhodou 😉

miluse
23. júl 2008

S námi jel na dovču i kamarád co má 4 letou dceru a cestu zvládla v pohodě, akorát jim tam prý posledních cca 100 km pořád zpívala 😀

acornika
23. júl 2008

Díky za odpověď holky, já bych se třeba v roce už nebála, ale zas manža mě říká že je na to v půl roce ještě moc malá. Kdyby to bylo letadlo, tak to neřeším. Také mě teď psala kamarádka, že do Chorvatska s kočárkem je někdy problém, dost kameny a také horší lekařská vybavenost kdyby něco, tak nevím, jsem dost na vážkách