Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

xena22
31. máj 2008

No ja asi nebudem brat nic,sa cestou zastavime tam a kupim cosi na prvy den,kym najdeme ubytko aby deti neumreli od hladu a potom uz budem minat prachy tam,ked presvihnem rozpocet,tak to potom dobehnem doma na inych veciach a nebudem sa stresovat...

Ale fakt by ma zaujimalo,ako to chcu kontrolovat?Namatkovo??? Alebo mame ocakavat kolony aut cakajucich na kontrolu?Alebo budu mat vycvicenych psov hladajucich maso??? 😀 😀 😀 Cele mi to pride prinajmensom komicke 😉

petraluk
31. máj 2008

Sasenka jaké jsou ceny u vás netušim, byla jsem tam naposled asi před 8 lety. Ale do Chorvatska jezdim každý rok a vždycky ceny masa byli o něco málo vyšší. Je pravda, že teď je lepší kurs, takže možná je to nastejno. Pak ale netušim, proč i v tv řikaj, že je tam dráž 😕
My jedeme na 16 dní za 14 tis. jen tedy ubytování. A rozhodně každou věc nepřepočítávám, spíš naopak. Radši si děnně zajdu na pivo bez večeře než chodit každý den na jídlo. To už bych pak mohla letět třeba do Řecka do hotelu s plnou penzí. Malýmu tam bohužel nakupovat nemůžu, protože je dost nemocný a spoustu jídel vůbec nesmí 😒
Píšu jen svůj názor nic víc. Já radši pojedu na dovolenou každý rok za míň peněz než jednou za 2 roky. Dokud jsme byli bez malýho, tak jsme jezdili každý rok na týden do Chorvatska pod stan a v srpnu na 14 dní někam letecky do hotelu. Teď bohiužel kvůli malýmu potřebuju jet autem, kdyby se mu něco stalo, abychom se mohli hned vrátit 😉

petraluk
31. máj 2008

Jo a kdybych všechno tak strašně přepočítávala tak sebou vezu i zmražený pečivo a na pivo v přepočtu 50kč bych asi denně nechodila 😉

trixi
31. máj 2008

My ideme do Chorvatska za tri tyzdne (uz aby to bolo), mame polpenziu a na obed si vzdy niekam zajdeme, pre maleho beriem vyzivky a kase na ktore je zvyknuty (vobec neriesim ci je nieco zakazane alebo povolene), mlieko veziem v prsickach. Jedlo na dovolenku nevozim (okrem nejakych susienok a sladkosti). Mam znamych, ktori si do Chorvatska vozia niekolko mrazenych kureniec, pastiky, salamy a ine hamky. Kvoli tomu zakonu, ci nariadeniu chcu tento rok zrusit uz zaplatenu dovcu.

sasenka
1. jún 2008

Trixi - to tiež paštkikári 😀 😀 😀 Inak presne tak aj my, obed nam v tom teple aj tak nechutí, ja som zvykla brať instantné polievky, čo si len vodou zaleješ a malej instantný puding - Sladký moment. Ale vždy sme väčšiu polku domov doniesli...polievok, pudinčeky sa samoš zjedli 😝 😝 😝 Moj maly mi tie pohárikové mäsovozeleninove prikrmy nechce (ani sa mu nečudujem, však to smrdí že až!) no a ovocie radšej tiež čerstvé. My prídeme ráno, a ubytko mame až od 12:00 tiež som myslela, že vezmem dake chlebíky na ráno...ale Chorváti mi ulahčili robotu 😉
Petrulak, ne´viem čo tak ostro odpovedáš, ved ja som to nemyslela v zlom 😲 A ked je maly chorý neuvažovali ste tiež skor nad hotelom??? Lebo ja chodila pod stan aj pod širák, kym nemali deti, bolo mi jedno, ale prave kvôli nim chcem daky komfort. Tiež sme boli okuknuť nejaké tie ubytovania na sukromí, ale čo bolo lacnejšie (teda že by sa vyplatilo oproti hotelu) tak bolo daleko od mora, pri ceste, alebo otrasné 😒

petraluk
1. jún 2008

Sasenka jestli to vyznělo zle, tak se omlouvám, tak jsem to nemyslela 😔 . Právě, že do hoteu nemůžem, protože se tam nedá vařit. Máme to domluvený přes tchánojc do apartmánu, platí se na místě a kdyby se nám to nelíbilo nebo se nedejbože něco stalo, tak můžem kdykoliv odjet a o peníze nepřídem. Zrovna tohle je opravdu od moře dál, ale zase je tam úžasný výhled, protože je to na kopci. Ale pěkný ubytka blízko pláže taky jsou, třeba v Primoštenu jsme bydleli v první lajně a vůbec to nebylo drahý 🙂
Já taky nevezu na každý den kilo masa a uzenin, ale nějaký prostě beru. Každý má jinou představu o pěkný dovolený.
A po pravdě nemít Lukyho, tak se na celý Chorvatsko vy.... pěkně už mě s těma všema příkazama štvou.
Příští rok jedem do Francie, to už snad malej bude jíst normálně a Chorvati mě na dlouho neuvididěj 😀

sasenka
1. jún 2008

A kam idete? V Primoštenu sme sa boli kuknuť ale plaž ma neoslovila, akože krásna, ale bolo velmi veterno (až zima) a dosť skalnaté to bolo 😒 Mne sa pačilo vo Vodiciach a v Trogire-Seget Donji (tam je aj blízko Nar. park. Slapova Krka - to je velmi pekné, aj s malym dieťatkom zvladnutelné 🙂 ) No a tento rok sme vyberali kvôli malému mierny vstup do mora ... tak dufam že v prospekte neklamali, ale aj recenzie na nete to malo velmi pozitívne, pred 2 rokmi tento hotel bol vypredaný v marci, takže preto sme kupovali už vo februári 😕
Inak aj si myslim, že to je take bu-bu-bu...ved každeho skontrolovať nemôžu predsa 😖 Ale my ideme už 28.6. tak nejdem riskovať, že bude trapas na hraniciach typu - bud si to teraz zjedzte alebo vyložte...chlebík spravím na cestu len s maslom a zeleninkou 😀

bzuco
1. jún 2008

potom napíšte, ako to teda na tých hraniciach bolo

a vraj treba nejaký špeciálny formulár vyplňovať, ked sa ide s dieťaťom....svokrovci berú dcérku v polovici júla do Ch. tak by som rada vedela niečo viac...´dakujem

sasenka
1. jún 2008

ahoj, tak to je pravda, ak dieťa necestuje s rodičmi, treba uradne overený (u notára) a do chorváčštiny preložený súhlas rodičov...manžel vraví, že vraj ak cestujú cez cestovku tak toto netreba, ale presne neviem.

Jasne že sa potom ozvem, ale my teda viezť stravu nebudeme, takže len to možem napísať, či kontrolujú. No a ak pojdete po slovinskej dialnici viete o poplatku 35 Eur 😕 😨 ? Je to za dialničnú známku, a da sa kupiť iba ročná, na kratšiu dobu nemajú 😠 Na tu dialnicu vyjdu vlastne všetci, čo pojdu cez Rakúsko, alebo aj tí čo idú na východ Slovenska. My chodievame cez Madarsko, po ceste 1. triedy, takže tu dialnicu obchádzame 🙂

ankam
1. jún 2008

trixi akoby som citala o sebe.tiez ideme za 3tyzdne-kasicky a vyzivky vezmem a mliecko mam vzdy pri sebe,hi
len som zvedava na cestu autom a inak OK

verulka
1. jún 2008

bzuco, u znetreba aby bol ten list notarom overeny, len podpisaniy..moji krpci boli min.rok so svokrovcami a nemali ziadny list, lebo sme o tom nevedeli...mna osobne velmi nahnevalo, ze je zakaz doviest maso. My si doma nazavarame stravu ana mieste varime len prilohy..do restiky zajdeme len par krat...inak by sa mi to brutalne predrazilo 🤐 okrem toho, dlhodobo mali krpci dietu, takze navsteva restiky bola velky problem...My chodime vzdy do apartmanu s kuchynou...Ak to bude takto, tak CRO tento rok nenavstivime 😠 uvidim, ako to doriesim...ale nechapem tomu ich postupu 🙄

petraluk
1. jún 2008

Sasenka my jedeme na ostrov Krk do Malinski, pláž je tam pro dítě akorát 😉 Blbej bude jen ten kopec, na kterym budem bydlet 😒

V Primoštenu je fakt dost větrno, ale pláž je tam dobrá i pro děti, hned zkraje. My se ale chodili koupat právě dozadu na skály, kde je výhled na širý moře 🙂 Oni jsou tam ty pláže 2, tak jste možná byli na tý s většíma kamenama, vedle je oblázková 🙂

Teď řikali, že ve zprávách bude jak moc chorvati kontrolujou ty potraviny, tak jsem na to zvědavá 😕

zanett
1. jún 2008

...no a ted to pry zrusili uplne 😉

melory
1. jún 2008

nastastie mame s plnou penziou, ale kazdy ma strasi kvoli slnku....

petraluk
1. jún 2008

Právě jsem to taky četla, že by to měli zrušit 🙂 Doufam, že si to zase nerozmyslí než pojedem 😀

sasenka
1. jún 2008

vraj to zrušili, manžel to čítal na nejakom cestovatelskom fóre 🙂

No a kamoška sa prave vratila zo Slovinska, počasie úžasné, teplučké, more 23°C 😎

liana
2. jún 2008

no mňa zarazilo že treba 100 E na deň a ak cez cestovku tak 50 E na deň. takže to chorvatska pojdem zase len prstom po mape. lebo na 10 dní by som musela šetriť poriadne dlho, nakoľko môj plat v E nepostačuje ani na 4 dni.

petraluk
2. jún 2008

Liana co se týče minimum peněz, to ti platí v každý zemi. I když pojedeš do ČR 😉 Bohužel se o tom nemluví, takže málo kdo to ví. Můžou tě kdekoliv zastavit policajti a vyžádat si peníze 🙂

matar
2. jún 2008

ahojte, aj my sa chystáme v lete dochorvátska, malý bude mať 11 mesiacov a malá 4 roky. najskôr sme chceli cez cestovku, ale nejakým zázrakom sa nám podarilo skontaktovať sa s majiteľmi penzionu, ktrý sme si vybrali a máme to skoro o polovicu lacnejšie ako cez tu cestovku!!! len si teraz neviem spomenuť názov toho mestečka, ale je to nedaleko Plitvických jazier. pri penzione je aj piesková pláž, tak to bude hádam dobré. a variť? ved urobiť nejaké jednoduché cestovinky, či polievku nie je až taký problém, nie? aj tak by sme na obed nekvočili na pláži, tak čo? a pri tom našom penzione maju super záhradku a terasu v tieni pre detičky, tak budu zatial tam.
aj ja sa trochu bojím cesty, ale idmee na noc, a ideme 3 autá, tak to hádam nejako zvládneme.
je niečo čo by som si isto mala zobrať so sebou pri takýchto detoch? (okrem samozrejmosti ako su silné opalovacie krémy...

petraluk
2. jún 2008

Matar já beru ještě nějaký základní léky pro malýho. Na pláž plážový stan a malý nafukovací bazének a jinak asi nic. Jen vůbec netušim co mu vzít za hračky, protože si nejvíc hraje ze samýma velkýma jako je šnek od Fishera apod., to bychom pak potřebovali vypravit další auto jenom s jeho hračkama 😀

sasenka
2. jún 2008

AHOJ MATAR - takže beriem:
- plážovú mušlu tiež - lepšie ako slnečník, okrem toho aj maly stan pre malého (15mes.)
- na natieranie krém faktor 50 malým, a 30 pre nas (vraj tento rok ma byť výnimočne teplo 🙂 )
- Malemu som kúpila celotelové plavky, plienky do vody (mame aj bazeny s morskou aj sladkou vodou, lenb do mora to asi až tak netreba, ale aby okolo nás potom niečo neplávalo... 😕 ) + šiltovku "legionárku"
- ďalej beriem na pláž 2 oplaovačky (skrátené overalíky - TESCO) ked ho vyzlečiem z mokrých plaviek
- dcerke tiež 2-3 plavky na vymenu - aby nesedela v mokrých (mala zápal moč. mechúra raz práve z tohto)
lieky: probiotiká - nasadila som už teraz a po celý čas dovolenky, od hnačky, vracania - Smecta, od horúčky, šumivé vitamíny (to je dobré aj od smädu), a niečo od kašlu - ja Mucosolvan (deti sa zvyknú pri mori odhlieniť - teda naša Heni tam vždy "akože" ochorie, 2 dni vykašliava take hlieny, že by ste neverili 😲 Lekárne tam sú a lieky bežné sa daju kúpiť, len ak mate niečo špeciálne - vezmi si.
- do mora nejaké nafukovadlo - koleso, čln pre malého, naša dcerka (7r.) obstojne pláva, takže jej niejaké okuliarky do vody + foťák do vody na rybičky 😀
- do Chorvátska isto topanky do vody pre celu rodinu - pravidelne sa tam vyskytujú ježkovia!
- no a na hranie našmu malemu postačia kamienky, kyblik a lopatka, loptička, pre malu nejaké cestovne spol. hry, karty, knižka.

petraluk
2. jún 2008

Tak takhle obsáhle jsem o tom ještě nepřemýšlela. Plavky my máme 2, bazén tam stejně nen itak to neřešim. Na sebe má bílý trička větší velikosti. Hračky na písek taky máme, zatim je malej ještě neviděl, tak jako novinka ho to tam určitě na nějakou dobu zabaví. Z kamínků mam právě strach, protože všechno strká do pusy a když mu to zakážu tak se začíná pěkně vztekat 😒

Konkrétně ty léky beru Hylak na průjem, Kulíšek na dehydrataci, Něco na rýmu, kašel, Fenistil kapky a gel na alergii. Něco na horečku a něco do očí. Desifekci na případný odřený kolena a náplast. Tohle mě doporučila moje dr. 😉 Lékárny tam jsou, ale spousta léků se u nich jmenuje jinak a já se nehodlam s nima domlouvat, co potřebuju. A taky jsou pěkně drahý, známí jednou kupovali blbej Strepsil a dali za to v přepočtu 200kč 😒 To to radši koupim doma.

Jo a botky do vody sice máme, ale malej stejně nechodí, takže je nepotřebuje 😀 Jinak tam kde jsme většinou byli, nikdy ježci nebyli, takže já chodim bez bot 🙂 Ale u dětí je to pochopitelně jistota 🙂

Jinak jsem zrovna včera četla, že je vhodné děti v moři potápět, že ta mořská voda jim krásně vyčistí nosohltan a může to být i jako prevencce rýmy a kašle 😉

sasenka
2. jún 2008

No naš je dudlíkový, takže v puse ma dudla a potom kamienky nepapá 😀 no ale keby nemal, to vieš že to okamžite ma v pusinke. My sme tam malej kupovali na hlieniky taky sirup z morskými riasami - bol uplne super, sice drahší ale velká flaška, tak sme mali aj na domov a pomáhal teda uplne perfektne. Vidíš, ten Fenistil je dobrý nápad, no a ešte nejaký repelent - to tam je zvláštne, tam su miesta kde komáre sú vela, a niekde nie su vôbec 😖 Petrulak, nejako som nepostrehla, kolko ti ma malý?

miluse
2. jún 2008
petraluk
2. jún 2008

Malýmu bude 10 měsíců na dovče 11 😉

Tím dudlíkem by to mohlo být, my totiž nedudláme ani nikdy nedudlali. Jinak je to výborná hračka na cucání 😀

Ten repelent pro jistotu asi taky koupim, ale na celym Krku jsme nikdy komáry nezažili, v nejhoršim ho určitě spotřebujem doma 🙂

sasenka
2. jún 2008

Vraj sa búria cestovky, ludia rušia zajazdy ... no to by som teda neurobila, ked už mam zaplatené, kvoli storno-poplatkom sa to isto neopaltí 😒 A do apartmáno v predsa nechodia iba Češi a Slováci, ale húfne aj Nemci, a do kempov Holanďani...a ti su taki lakomí, že ešte aj to hnusne nemecke pivo si dovezú 😖
No ja chcem pomaly od dudlika odvykať...ale na zaspávanie ho maž musí, potom ho vypluje, a vonkáu mu ho davam ked je už moc nervny alebo v takýchto prípadoch 😉
To mate super, že ešte nechodí, date do kočíka a sedíte, my budeme teda viac behať 😀 ale sa na to teším 😀 😀 😀

terkinina
2. jún 2008

Ahojky,mohla bych se zeptat,jak jedete do toho Chorvatska?Já bych chtěla taky s malou jet,ale když to řeknu tak si každý tuká na hlavu,že s takhle malým dítětem se tak daleko jezdit nemá ☹

petraluk
2. jún 2008

V kočárku chce milostpán jenom jezdit, stát se s nim nesmí 😀 S přítelem se budem střídat v hlídání a máme sen´bou malej bazének jen 50cm průměr, tak v něm si myslim vyhraje, protože vodu fakt miluje 🙂

Terkinina my právě proto jedem do Chorvatska, je to nejblíž a v nejhoršim se můžem kdykoliv vrátit 😉 Ale je pravda, že se všude píše, že k moři až od 3 let věku dítěte 🙂

sasenka
2. jún 2008

My ideme autom, autobusom by som si netrúfla, ale ani nie kvôli malému, ten prespí celu noc...ale kvôli našej neposednej prváčke 😒 A čím menšie dieťa, tym zvladne cestu lepšie, väčšinou prespí, cestujeme ne noc. Moja sesternica jazdí na Slovensko každý rok aj 3x z Nemecka a so synom od 6 tyždnov uplne v poho - aj autom, aj letecky tu už boli.
Keby sme nemali auto, tak to skor vlakom, alebo letecky.

petraluk
2. jún 2008

my taky autem, už jenom kvůli tomu jak jsem psala, že se můžem kdykoliv vrátit 😉 Někde na koníku jsem četla, že jedou s ročním prckem autobusem do Španělska, to bych si teda netroufla. Neumim si přestavit, jak bych celou cestu malýho zabavila 🙂