Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
16. máj 2011

@jasminet - ano, suhlas, my mame aj to, aj to....
len som chcela napisat, že je dobre si vybavit aj Europsky preukaz, je zadarmo, a neplati iba rok... istota je gulomet 😉

jasminet
16. máj 2011

@mima595 hej jasne, tiez mame vsetci... len som myslela, ze odporucas do chorvatska, som to asi nejak zle pochopila 😉

agentkak
16. máj 2011

@mima595 dakujem za infooo ninka ma vlastny pas takže to je okej a filipka som si dala zapisat do svojho a tiez som ani nerozmyšlala o pase len som niekde na fore čitala a tak mi trklo a moj uz bol tiez neplatny 😅 ale do dvoch tyzdnov som mala novy takže v pohodke stíhaš 🙂 inak s tou euro kartičkou to je treba??? ja som niekde čitala že v HRV je na nič ta kartička kedze niesu v EU...
a to madarko kade?

@zuzkap2 ak sa mozem opytat kadial cez madarsko mate uz aj nejaku trasu naplanovanu resp. viete kolko vas zhruba vyjde ta cesta???

mima595
16. máj 2011

@agentkak - no ako pisala jasminet, v chorvatsku ti neplati, ale v madarsku, a vlastne v EU ano, aj napr, v Cechach...takže to je dobre mat spravene, nikdy nevies, kedy sa ti to zide...

my chodime na Kosice, potom Miskolc, Budapest, Letanyii a už Chorvatsko.....cez Madarsko sa platia matice..nieco ako dialnicne znamky...ak idete iba na tyzden, tak ti staci 10-dnova, ak na dlhsie, tak treba 2x4-dnove....
kupuju sa na benzinkach, ale my sme si minuly rok dopredu kupili cez net a isli sme bez zastavovania...lebo napr. 1x sme stali na benzinke asi hodinu, lebo im spadol system, ludia tankovali, stratili sme asi hodinu...

potom v Chorvatsku sa plati myto, tak si zmente už vopred kuny, nezreba vela, ale aspon nieco...da sa tam myto platit aj v € ale vyjde to nevyhodne...napr. ak zaplatis v E, tak by si zaplatila 5E, ale keby že zaplatis v kunach, tak v prepocte iba za 3E....

zuzkap2
16. máj 2011

@agentkak my sme zo stredneho slovenska takze ideme cez hranicny prechod Sahy napojime sa v Budapesti na dialnicu a uz len priamo po dialnici az do chorvatska. A na cestu tam a spat pocitame tak cca 250 e zo vsetkymi poplatkami + urcite este budeme mat daku rezervu

mima595
16. máj 2011

http://www.satc.sk/rozne-spravy/dialnicne-nalep...
a cez tuto stranku sme kupovali madarsku znamku

agentkak
16. máj 2011

@zuzkap2
@mima595 baby dakujem moc sa nam nechce trepat cez to slovinsko i ked si to chvalia že je to pohodlna cesta ale asi to vyjde ovela drahšie...a cez to madarsko to su dialnice či nejake regionálne cesty?? s v pohode niesu nejake rozbuchane? a ešte som čitala v madarsku ak cestuješ na noc že treba davat vacsi pozor ze tam maju dost divej zveri čo rpechadza cez cesty 😕

@mima595 to máš pravdu s tou kartičkou si hlavička dakujem 😉 😉 😉

mima595
16. máj 2011

@agentkak - cesty v madarsku uplne v pohode, siroke, dobre znacenie...

lydia22
16. máj 2011

Caute tak nam sa to uz krati,6.6 odchadzame na rab do banjolu,dufam ze pocasie vyjde,nemusi byt velka horucava aj kvoli malemu.@mima595 vdaka za link.

mima595
16. máj 2011

@lydia22 - nech vam vyjde pocasie a nech prinesies dobre spravy, že v Chorvatsku sa na nás tesia 🙂

bellada
17. máj 2011

Prosim vas, bol niekto minule leto v Petrcane pri Zadare? chcela by som vediet ako to tam vyzeralo, ake su tam moznosti, plaze, restiky, obchody a tak.....Dik 😉

jankaborka
17. máj 2011

ahojte prosim poradte chceme ist na dovolenku len sa neviem rozhodnut ci cez cestovku alebo na blint,zvyknete niekto takto chodit na blint?mame 2 male deti,2 a 6 rocne tak preto sa bojime takto ci zozenieme vhodne ubytko,paci sa mi podgora,baska voda ,makarska,prosim poradte,diiiiiki

nika12
17. máj 2011

ahojte, nechce sa mi citat celu temu od zaciatku...vedeli by ste mi poradit, do ktorej oblasti chorvatska sa vybrat, ak by sme chceli pieskove plaze?

mima595
18. máj 2011

@nika12 - pieskové pláže su na ostrove Rab, potom myslim Omis-Duce, aj aj Nin pri zadare

mima595
18. máj 2011

@jankaborka - to zavisi od vas, ci idete 1x do chorvatska, ci 1x s detmi...lebo je to velmi indi vindi, ubytko urcite najdete, ale ci take, ake vam bude vyhovovat, ktovie...
zalezi aj od terminu...
ja by som si teraz napr. aj trufla, lebo by už poznam miesto, kde chcem ist a tam by som urcite ubytko nasla, ale zase to musis mat vybrate miesto, lebo ak pridete unaveni z cesty, deti chcu jest, alebo hned ist k moru a aeste hladat ubytko.... to si musis zvazit....

my mame rezervacku, minul rok sme prisli o 6 rano, domaca hned vysla, spravila nam kavu, deti si polezali u nej na gauci...to su zase vyhody rezervacie vopred

hori
18. máj 2011

babenky, chceme ist tento rok do Chorvatska cez Rakusko a Slovinsko, vie ma niekto zo skusenosti navigovat, ako v Slovinsku odist dialnice? Ja viem, ze to uz kdesi bolo, ale za svet to neviem najst. Aj na youtube boli o tom videa dokonca, nemate niektora link na to? Dakujem vopred.

lusana
18. máj 2011

@jankaborka my sme tak boli už 2- krát a nemali sme problém s hladaním ubytovania, prvýkrát keď mal syn 10 mesiacov a dcéra 7 rokov, my sme počkali v aute a manžel našiel ubytovanie.
Oni sa tam navzájom väčšinou poznajú a aj keď niekde nemali volné poslali nás o tri domy ďalej alebo aj zavolali známemu, či nemá volné miesto.
Ešte sú tam aj také kancelárie, ktoré ti zoženú ubytovanie.

nika12
18. máj 2011

@mima595 dakujem a bola si na niektorom z tychto miest? vies osobne niektore z tychto oblasti doporucit??

fopardi
18. máj 2011

@zuzkap2 do chorvatska potrebueš pas???? mne sa zda že stači isť na občiansky preukaz
ak sa mylim opravte ma

mima595
18. máj 2011

@fopardi - potrebujes pas, ved Chorvatsko nie je v EU

lydia22
18. máj 2011
lydia22
18. máj 2011

@fopardi staci obciansky od roku 2004

aalinka
18. máj 2011

@fopardi nepotrebujes pas do chorvatska, minuleho roku sme boli na obciansky, dieta potrebuje pas ak nie je zapisane v pase rodica 🙂

lydia22
18. máj 2011

Som isla rychlo pozriet na net lebo my ideme na op,iba syn ma pas.

mima595
18. máj 2011

@fopardi
@lydia22
@aalinka - tak sa potom ospravedlnujem za chybne info

zuzkap2
18. máj 2011

@fopardi presne ako pise aalinka dospela osoba nepotrebuje pas staci OP ale dieta musi mat vlastny pas alebo do 5 rokov moze byt zapisane v pase rodica

mima595
18. máj 2011

no a hlavná vec, že ja som si vcera utekala dat spravit pas, lebo my skoncila platnost 😀 😀 😀
ved to za to, že kvoli tej orteze sa nemožem pohnut z domu a sedim cely den za netom...tak mi treba 😀 ☹ 😎

fopardi
18. máj 2011

ved prave my sme boli 3roky do zadu v bosne a hercegovine a boli mse tam na op tak viem že pas netreba
pas mame obaja platyn aj maleho mame v pase zapisaneho ja len tak informačne som sem nakukla a čitam že treba a viem že netreba
v podstate mi to je jedno lebo ako vravim mame platne ale aby som vedela lebo neviem či švagina ma platny -že ak by niečo sa zmenilo od 2008 kedy sme boli naposledy 😉