Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lauraa
11. apr 2011

@bubinko83 nie,nevadi mi to, my chodime do Banjolu kamienkova plaz a kazdy druhy den sa autom vyberieme alebo do Loparu a lebo preskumame dalsie plaze a plazicky v okoli.... V Lopare pieskova je dost plytka ale da sa ja zaplavata my casto chodime na San Marino 2 (mensia plaz za pristavom vedla San Marina) takazatoka pieskova ale okrajom je skala a hned za nou je krasna hlboka voda a mozes plavat ako daleko len chces.... takze nemaj obavy ze si nezaplavas... co mi v skutocnosti prekazalo (ale uz je to za nami) su schodiky od plaze k ubytku.... natahovat sa s s kocikom 3 denne nebolo moje....
@mima595 my sme tiez rozpravali ze budeme chodit do apartmanu spinkat.... o 10 sme prisli na plaz , okolo obeda baby (jedna ma 3 druha 2 roky) lahli pod tiena pod stromy a spinkali aj dve hodky, takze sa presuvanie do apartmanu nekonalo....

ewwe
11. apr 2011

@lauraa komplikujem, kedze sme este na takomto type dovolenky este neboli, ze si v postate organizujeme vsetko sami, a hlavne musim mysliet na dceru

mima595
11. apr 2011

@ewwe - neboj, male deti to znasaju dobre...
my sme boli 1x s dvojickami, ked mali 3. roky, mala som velky strach a vyslo to super..dokonca som bola tehu 25tt

2.krat sme isli aj s malym 7 mesacnym babom---nevravim, že to bola oddychova dovolenka, na ake sme boli zvyknui bez deti, ale myslim, že take dovolenky už nebudu...
vy mae len jedno dieta, ty možes sediet pri nom vzadu v aute, to je velke plus....
ale kludne sa pytaj, co chces, poradim ti kludne aj ohladne cesty, predpokladam, že pojdete akisto cez Madarsko

petaboo
12. apr 2011

jednoznačne ostrovy Hvar či Brač 😉

anelehka
12. apr 2011

ahoj,my sme boli pred dvoma rokmi,s deckami,maly mal rok a pol,tam sme isli v noci,cez Madarsko a naspet tiez na noc,maly to naspet prespal,zobudil sa az v Blave.tam spal aj sa zobudil,vydrzal,boli sme pri Omisi,krasna pieskova plaz,dlhaaaa,nasli sme ubytko na blink,platili sme 50 eur za noc,za apartman,boli tam manzelska postel,valanda,roztahovacia pohovka,takze miesta dost,vyhlad nadherny,boli sme na kopci,kusok od Omisu,tento rok chceme ist co najblizsie ,na sever,benzin je drahy,jak hovado,tak uvidime,zas len tak ideme,vobec sa nebojim,ze nieco nenajdeme... 😉

iinuska
12. apr 2011

@ewwe ahoj, my sme boli s Adamkom v chorv. uz 2x, prvy krat mal necele 4 mesiace, a vsetko bolo ok. Tento rok sa chystame znova 😉

ewwe
12. apr 2011

@iinuska ahoj, kam chodite??
@mima595 ano, pojdeme cez madarsko, kedze po slovensku niesu dialnice, hladam, googlim ako diva, uz som aj nieco nasla, ale cena nafty plus dialnickne nalepky, je este nieco co by som mala este priratat???? 😝

mima595
12. apr 2011

@ewwe - co myslis?, v chorvatsku myto..

mima595
12. apr 2011

@ewwe - my chodime cez Kosice, potom miskolc, Budapest...predpokladam, že aj vy pojdete tamadial...

ewwe
12. apr 2011

@mima595 no praveze neviem, ake myto??

lauraa
12. apr 2011

@ewwe v Chorvatsku sa plati za dialnicu poplatok teda na zaciatku dostanes taky listok a na konci ho zaplatis , rovnako ako v Taliansku.....

lauraa
12. apr 2011

@ewwe predminuly rok sme sa vmestili do 700 eur so vsetkym , ubytko, strava, benzin poplatky, dialnicne znamky, pivko, kavicka ,zmrzka..... varili sme sami, minuly rok nas vysla dovolenka ovela viac lebo sme nevarili ale chodili po restikach a ranajky sme si objednali k ubytku....

mima595
12. apr 2011

@ewwe - my predminuly rok do 1000E . alle so vsetkym --aj opalovacie kremy, poistenie, veci, plavky, darceky, proste vsetko, co sa dalo zaratat do polozky dovolenky, islo tam..tiež sme si varili samy,a el vela sme kupovali ovocie

zuzkap2
13. apr 2011

Ahojte, my ideme s detmi do chorvatska po prvy krat na Rab-Lopar od 02.07-09.07 ideme dve rodiny spolu (4 dosp.a 5 deti ) poradili by ste mi co okrem napojov ste brali napr, nejake potraviny, popripade aj ake lieky pre istotu pribalit

xkacatkox
13. apr 2011

@zuzkap2 Co se týče lékárny bych doporučila Smectu, Dithiaden, Fenistil kapky a mast, Panthenol sprej a Linolu mast na škaredé spaleniny, NUrofen, kofeinové tbl pro ridiče na cestu, ohtalmoseptonex, a Sab -simplex pokud budete zkoušet nějaké speciality,a nesedne ti to, nám se osvědčil, dále náplastě, dezinfekci, Framykoin mast (nebo pudr, záleží na to jak dlouho jedene, a super je Betadina mast , pro malé děcko 100%Sudocream na zadek at se mu to tam nějka nerozjede, a pokud je dětem špatně v autě tak něco na kinetozu, nevím co u vás prodávají, a samozřejmně kvalitní opalovací krémy, zde se nevyplatí šetřit hlavně dětem, to je vše na co jsme si vzpoměla, pokud se ti to bude zdát moc, nediv se, jsem zdravotnice, co se týče potravin záleží na tom jak budete vařit, já osobně si něco zavařím(roštěnku, rajskou a uvařím jen přílohu, pak něco jednoduchého cose dá uvařit rychle, a Matýskovi povezu uvařené zamražené a tam to šoupnu do mrazáku má speciální stravu a to bych toho musela vézt mraky

mima595
13. apr 2011

@zuzkap2 - ja este doplnim..napr. hylak, to je tiez na zaludocne problemy, Kulisek..to je rehydratacny roztok, aj diazepan a nieco ne teplotu, keby vystupila vysoko

my si varime tam, takže my si vacsinou nosime zamrazene potraviny, vyberame ich tesne pred odchodom a vydrzia v chladnicke, kym docestujeme /chodime na noc/
so zavaranym ja nemam dobre skusenosti, raz sme zavarali maso a bolo potom fuj ☹
ale ja napr. to robim takto: kuracie stehna, zmrazene, ked prideme na miesto, hned ich dam varit, mame polievku a k tomu len zemiaky a maso zo stehien...
ja varim tak, aby nam vyslo na 2 dni, nevarim kazdy den
dalej si doma spravim buchty na pare, tie zamrazim a mamme ich dalsi den...
my si hladame miesto s grilom, tak 2-3 vecere mame grilovacku
a ku klasickym jedlam, co zvyknem varit..este paradajkova polievka, cestoviny s nejakymi omackami..
a posledy krat deti ficali na cerealiach s mliekom

ewwe
13. apr 2011

ja ked to pocitam, tak to tiez vychadza nejakych 1000€, 😒 na 9 dni, som si myslela, ze ked kazdy basni o lacnej dovolenke, ze to bude lacnejsie, predminuly rok sme boli v egypte, hotel super, all incl,. 15dni, letecky, no parada a vyslo ma to s mm na 1500€

lydia22
13. apr 2011

@ewwe presne tak,ked si clovek spocita kazdu malickost tak sa to nakopi.ale tak mm si nedal povedat tak ideme na vlastnu past a sama som zvedava aka bude konecna suma.

zuzkap2
13. apr 2011

@xkacatkox
@mima595
dakujem Vam my budeme 2 rodiny v jednom apartmane, takze pri vareni sa budeme striedat a mozme vyuzit aj gril 😉 takze super

agentkak
13. apr 2011

ahojte chcem sa vas popytat či ste už boli niektora s 10mesačným babenkom v HRV. A či dakto nepoznate lokality Pag Novalja, alebo Medulin nevieme sa rozhodnut kam s malými deťmi.
dakumem 🙂

mima595
14. apr 2011

@agentkak - my sme boli so 7 mesacnym..v Potocnici..to je cca. 10 km od NOvalje...Novalju poznam, Medulin nie.....kludne sa pytaj

ewwe
14. apr 2011

baby tak ja som pozerala bulharsko, dlzka cesty a km skoro rovnake, piesocnate plaze, apartmany v rovnakej cene, ovela viac sa mi to paci, ale zas sa bojim tej cesty a krajiny, predsa len bulharsko a ich obyvatelia...

mima595
14. apr 2011

@ewwe -no dllzka cesty do Bulharska je skoro dvojnasobna

katie1
14. apr 2011

@ewwe presne ako @mima595 pise, dlzka cesty do Bulharska je dvojnasobna, ale bat sa urcite nemusis, je tam perfektne, bola som tam 3x a pre mna je to to naj (sire more, piesok, dobre ceny) 😎 Chodte ale letecky, busom alebo autom je to riadny zaberak...vyskusala som a tam uz jedine letecky... Chorvatsko je dobre v tom, ze je to ,,na skok", da sa ist autom...na blind...ideme tak tento rok 😉

michamicha
14. apr 2011

@xkacatkox ahoj, jsem četla o té speciální stravě pro Matýska... já teď zrovna řeším jídlo pro našeho cvrčka... teda nejvíc asi pečivo (nesmí mlíko a vejce) a furt přemýšlím jestli na dovču brát pekárnu na chleba, ale asi jo, bude nás tam 4+4, tak spotřeba pečiva bude asi velká a pochybuju, že mi u pekaře budou schopný podat srozumitelný informace o složení pečiva... včera jsem koukala v obchodě, měli tam vakuově balený pečivo (housky a krájený chléb) ale bohužel je to zaměřený pouze na bezlepkovou dietu a s alergií na bílkovinu kravského mléka a vejce máme smůlu ☹

michamicha
14. apr 2011

jaký budete pořizovat opalováky pro dětičky? já teď vybírám mezi eucerinem, daylongem a sebamedem 🙂 a furt se nemůžu rozhodnout 😀 malej má atopický ekzém...

agentkak
14. apr 2011

@mima595 jej dakujem za odpoved, a ako malinky znašal cestu?? išliste predpokladam na noc však ? a ubytko??

mima595
14. apr 2011

@agentkak - isli sme na noc..aj tam a naspat....tam to zvladal horsie, asi som ho velmi naobliekala, skoro kazdu hodinku mrncal /poplakaval/, ked sme isli naspat, zobudil sa iba raz...
on bol este kojeny a bol taka prisavka, že v noci sa kojil aj 5-9 krat...mala som termosku s cajom a ked zaplakal, tak som mu dala cajik a spal dalej...
my mame 3 deti, ja sedim vpredu, takže preto je cestovanie komplikovanejsie..kebyze sedim pri nom, tak ho pohladim, chytim za rucku.....
ubytko sme mali rezerve, boli sme u pani, kde sme boli rok predtym, tak sme isli na zname miesto, znamu plaz...
do Novalji chodievame vecer sa prejst, na nakupy, je to prijemne stredisko, velmi vela mladych ludi, ale plaz tam priamo v novalji moc nie je ...posli mi link, o ake ubytko mae zaujem, sa lepsie zorientujem.
je tam pekna plaz Strasko, ale to je kemping, potom su blizko plaze Zrce, Stara Novalja, Caska, ale v podstate je to vsetko autom dostupne...

alexandra03
14. apr 2011

aj mi sme boli vlani v Novaliji a predvlani v Tučepi,do Tučepi sme išli autobusom 😝 a do Novalija autom 🙂

xkacatkox
14. apr 2011

@michamicha budu kupovat opalovák od Linoly, jo se týče stravy, čekám zda mi majitel umožní vzít si svoji pekárnu, jinak to mám vyřešeno tím, že upeču, zamrazím a tam budu ohřívat, i když oni prý dělají domácí pečivo a když jim dám suroviny tak by mi to prý také upekli, tak uvidíme