Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
8. jún 2012

@ronja27 - my chodime na Pag..v Mandre sme sa len boli raz pozrieť, ale len autom, lebo maly sa strasne rozreval, tak sme sa hned otocili..ale v blizkosti..teda dostupne autom mas Cista plaza...kamienky, krasne ciste more, ale len jedna restika a tien iba pod skalami, ale nie vela ludi, poom Zrce..to je velmi podobne Cistej plazi, ale vybavenie perfektne..kopec barov, restik..my tam chodime doobeda, ked este aj casnici dospavaju
a moja srdcovka je Gajac..je to oproti Zrce...ale su tam aj stromy, travnata plocha, ihrsiko pre deti..take stredisko pristupne detom..no a potom este aj kopec inych plazi..ale vsetko dosptupne autom

ale už tu asi 2 baby davali linky, že boli v Mandre a boli spokojne....

lulana79
8. jún 2012

@subica2 Tento hotel poznám, tiež som ho pozerala a páči sa mi tam to, že je to úplne na pláži - ani nie, že 10-50m, ale z bazéna vidíš na more - to je super... Len ja napr neviem, čo presne znamená - okruhliaková pláž, kamienková, štrková... rozdiely medzi nimi... nechcem také tie ostré veľké kamene, preto aj hľadám jedine s pieskom... A pojem dovolenka beriem presne ako ty - chcem si oddýchnuť z toho denno-denného stereotypu a tak, nech sa o mňa starajú iní a nie, že ja budem zas len variť a starať sa o to, čo do úst... veď to robíme každý deň doma, no nie? 🙂

subica2
8. jún 2012

@lulana79 presne moja reč!!!Mám úplne rovnaké predstavy o dovolenke. ja som tiež dosť dlho hľadala, ale vzhľadom k tomu, že som ako požiadavku mala rodinnú izbu /mám 3 deti/, hotel priamo na pláži, all inclusive a hlavne detský bazén - sa moje možnosti výberu dosť zúžili. Vybrali sme tento hotel, viem, že je to dosť ďaleko, ale to som si ani tak neuvedomovala, keď sme to vyberali. Ale nevadí, vraj je tam vyššia záruka pekného počasia a nakoľko ideme 2.8. tak to bude hádam pravda...Bola tam aj jedna moja známa a vemi si pochvalovala. Tak uvidím...

hest
8. jún 2012

Ahoj, my bohužel nejdeme s all inclusiv, vařit si budeme sami (budu sama-)) jedeme na jih Makarské riviéry, tak moc ocením nějaké tipy co s sebou a kam vyrazit. Jedeme příští týden, nikdy jsem nebyla na rodinné dovolené u moře, s našimi dětmi jedeme do zahraničí poprvé (pas už na ně mám zařízený). Zkusím se tady tím prokousat, ale 183 stran je mazec-))) Předem díky.

mimkaa2607
8. jún 2012

@lulana79 jaj ... ja, že to myslis kvoli tomu, že mas nejaku zlu skusenosť...tak my to chceme kvoli tomu aby sme niečo ušetrili ... 🙂 neviem si predstaviť, že by sme mali nechat za dovolenku vela penazi .... to by som radšej bola doma 😅 😀 ...

zuzkako
8. jún 2012

Ahojte, vedel by mi prosim niekto poradit? Chceme ísť s 15 mesačnou dcérkou v júli autom do Chorvátska. Nie veľmi ďaleko skôr sever max.po Zadar a hľadám pláže s drobnými kamienkami (nie piesok). Vedel by mi prosím niekto poradiť dobré miesto, nie veľmi preľudnené?

lulana79
8. jún 2012

@subica2 no to sme na tom rovnako... tvoje možnosti znížilo kritérium all inclusive + rodinná izba a moje all inclusive + piesok - našla som asi tri hotely a z toho v jednom sme boli minulý rok 🙂))) no tak fakt si je z čoho vybrať... ja už som prešla aj Čiernu horu, ale tam je tiež len jeden jediný hotel, čo zodpovedá kritériám... Tie zemetrasenia v Taliansku mi nabúrali pôvodné plány - chcela som ísť tam, ale kvôli bezpečnosti už nechcem... A inak celkovo dovolenka pri mori, autom ak nechceš cestovať 20 hodín, tak jedine Taliansko alebo Chorvátsko

alami
9. jún 2012

@drnduliak prosím ťa, ako ďaleko ste boli od mora v tej zatonke, a koľko ste platili (so stravou, bez stravy? hlavná sezóna? ) dík

janka_puf
9. jún 2012

ahojte dievčata,nebol niekto na ostrove Murter?Poprosim o vaše dojmy

lusana
9. jún 2012

@janka_puf ahoj, mne sa tam velmi páčilo, boli sme minulý rok, odporúčam navštíviť pláž Slanicu, je vychýrenou plážou na ostrove, je to piesková pláž, ale chodí tam vela ludí, My sme vela chodili na prechádzky po okolitých kopcoch, odtial bol nádherný výhlad na Národný park Kornati.

janka_puf
9. jún 2012

@lusana Mame zajednane ubytovanie asi 200m od plaže Slanica ale chceme si to tam všetko pozriet.Do chorvatska ideme už 3 rok za sebou.tohto roku ideme 1 tyžden do Zatonu a 1tyžden na murter.Tak sa tešim ale moc ludi na plaži nemusime....Dakujem za info.

andrejkag
9. jún 2012

ahojte, bol niekto v meste Podstrana ? uvažujem nad apartmánmi, mate skúsenosti? mala bude mať 8 mesiacov odporúčate mi toto mesto?? ďakujem za každe info 🙂

drnduliak
9. jún 2012

@alami my sme tam boli nie v hlavnej sezone a platili sme za app. pre dve osoby 30e/noc, co sa mi zdalo vcelku prijatelne...more je hned pred domom, akurat, ze to nie je priamo ten zaton holiday resort, ale taka dedinska plaz, trochu strk, male kamienky, dalej v mori aj piesok...ale sprchy tam boli a v podstate uplne prazdno, lebo vsetci chodili do resortu. resort je hned oproti, da sa tam aj prebrodit 😀 tam je pekna pieskova plaz a vsetky tie atrakcie...akurat ked tam chces ist akoze oficialne, musis prejst cez vratnicu a za vstup sa plati...preto to mnohi riesili tak, ze jednoducho sa prebrodili cez more do resortu a bolo... 😀 takze to tam bolo ako nadialnici, v ruke lehatko, v druhej plazova taska a ides:D

janka_puf
10. jún 2012

@drnduliak Noooo,pokial ta nechyti stražnik na strane resortu......My sme tam chodievali bez toho lehatka a plažovej tašky.Možno sa to straži len v hlavnej sezone,my tam chodievame v miesiaci jul.Ale po 18.00 je vstup do resortu zdarma aj cez vratnicu,tak sme tam chodievali na animačne programi pre deti.A ta plať v dedinke Zaton nam vyhovovala viec ako v resorte-menej ludi,klud,tepla a malička voda.

katik80
10. jún 2012

My sme boli vlani v Nine, cca 800 km , boli sme na blind, pieskové pláže, plytké more ideálne pre deti, krásne historické mestečko ako ostrovček, plné reštaurácii, liečivé bahno, v blízkosti, Zaton, Privlaka, Sabunike, Zadar. všetko sme si prešli autom dostupné. Veľmi sa mi páčilo. Tento rok chcem vyskúšať Sv. Filip a Jakov tiež na blind. Boli ste tam už niekto aké máte skúsenosti? Dakujem.

lusana
10. jún 2012

@janka_puf ak nemáte radi veľa ludí na pláži, tak to nebude nič pre vás, lebo táto pláž býva naozaj plná, nie je moc velká takže ak sme prišli po 10 hodine už nebolo ani skoro kde dať deku, ale je tam teplučká voda, čistučká a samí piesok, plytká, neskôr sa dá aj zaplávať, nepotrebuješ ani topánky do vody. Na pláži sú 2 tobogány a boli tam aj nejaké programy.
V meste Murter je tiež piesková pláž, ale nie čisto piesková, vo vode sú zo začiatku kamene, ale boli tam urobené uličky takže sa tam dalo chodiť aj bez topánok, na pláži je aj detské ihrisko.
V meste Jezera sú kamienkové pláže a vela ježkov tam sa bez topánok do vody nedalo ísť, na pláži je šmýkačka do vody a nejaké preliezky.

duracelko
10. jún 2012

@lulana79 porad mi prosim ta hotely v chorvátsku kde ste boli a kde sa chystáte ist... nechceme ist nabalený jedlom, to je o ničom dovolenka. nevieš či su v chorvátsku aj nejaké rodinne penziony zo stravou?

lulana79
10. jún 2012

@duracelko Ako som už spomínala hore vyššie, minulý rok sme boli na Istrii, oblasť Medulin, hotel Holiday - ja jedine all inclusive, nakoľko nemám v pláne ešte aj na dovolenke sa starať o stravu a chcem si fakt oddýchnuť a "utiecť" od tých každodenných povinností, ktorých mám doma, po celý rok dosť 🙂 Len, žiaľ, v Chorvátsku nie je all inclusive rozšírený, preto ani nie je moc z čoho vyberať. Tento rok dosť uvažujem nad hotelom Donat, to je pri Zadare. Nakoľko hľadám hotel s piesočnatou plážou... Čo sa penziónov týka, tak čo som ja našla, boli bez stravy, prípadne polpenzia. Ak ti stačí pol, tak si myslím, že v pohode nájdeš, je toho veľa, v každej oblasti Chorvátska. Väčšina dovolenkárov sa ťahá na juh, resp. čím nižšie, tým lepšie, lebo je tam teplejšie, ale napr. v tom týždni, keď sme boli my, tak na Istrii sme mali krajšie počasie ako mali v tom čase na Makarskej, lebo im z celého týždňa pršalo asi 4 dni a nám jedno poobedie...

duracelko
10. jún 2012

@lulana79 sestra ide do bašky vody, chceli sme ist s nimi, oni však idu do apartmanu bez stravy. tam je hotel Hrvatska. sestra bola minulý rok vodice hotel solaris. a nedá sa nájsť nejaký hotel aj z českých cestoviek?

lulana79
10. jún 2012

@duracelko hotel poznám, tiež som naň narazila pri, už asi dvojtýždňovom intenzívnom hľadaní niečoho vhodného pre nás 🙂 České cestovky som nepozerala, pozerám tie naše, ale každá ponúka to isté... nie je to ktoviečo... Už fakt neviem

kaja73
10. jún 2012

@lulana79 skus popzerat nemcke cestovky http://online.neckermannreisen.sk/Termin.aspx?l... tam maju ine ponuky a za lepsie ceny-plna penzia je bezna a casto je aj ALL-aj tam kde to nasi neponukaju,tiez rodinne izby su tam v ponuke castejsie.

duracelko
10. jún 2012

@lulana79 díky za rady

penka
10. jún 2012

@katik80 aj my uvažujeme nad Nin, príp. tá oblasť. Boli ste v sezóne? Ubytko v penzióne či v hoteli? Lebo manžel len v auguste môže brať dovolku, vtedy je tam kopec Talianov. Nemáš nejaký link na novšie ubytko? Zase nepotrebujem mať najlacnejšie, len nech je to zrekonštruované.

ivetah
10. jún 2012

ahojte, uvazujeme nad Solarisom, boli ste tam niekto minuly rok ? myslite, ze je to moc hlucne alebo je to v pohode? ktory z hotelov by ste odporucali? dakujem za kazdu skusenost 🙂

drnduliak
11. jún 2012

@janka_puf 😀 obcas tam veru straznici hliadkovali, ale nas nechytili ani raz 😎 ale tiez sme chodili tak, ze jeden z nas siel dookola s kociarom s malou, lebo to ozaj neviem, ako by sme kociar prebrodili, a druhy siel brodit...a potom sme sa hladali na plazi 😅 ja inak tiez uvazujem nad tym murterom, tam sa nemusi ist trajektom, ci??chcela by som nieco kde su hlavne ihriska pre deti, lebo nasa mala je zavislacka od hojdaciek a smykaliek...

luubkaa
11. jún 2012

Ahojte baby, mam na vas jednu otazku. Ked chceme ist k moru v sezone a nebudeme mat zajednane ubytko - ktory den sa najlepsie oplati cestovat? Viem, ze nastupny den je sobota. Oplati sa ist v piatok, sobotu alebo v nedelu? Alebo je to jedno? DAKUJEM.

mima595
11. jún 2012

@luubkaa - ja by som isla v nedelu alebo v piatok...cesty su už volne, a na ubytko je to asi jedno..kto nema vopred zajednane ubytko, tak ti ho ponukne...

janka_puf
11. jún 2012

@drnduliak žiadny trajekt,len znama tam hlada ubytko a už nič nie je volne tak....ale je to aj o cene ,tie drahšie apartmany hadam by sa našli

lusana
11. jún 2012

@drnduliak na Murter je sklápací most, väčšinou je spustený dolu, iba raz sme narazili, že bol hore to sme čakali nie viac ako 10-15 min než ho spustili

drnduliak
11. jún 2012

@janka_puf my chceme ist az zaciatkom septembra, to uz hadam nieco najdeme...v juli ideme na istriu, to uz mame zajednane...ale zvazujem viac moznosti, neviem sa rozhodnut...