Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

veverina
20. júl 2011

@macka381 Tak to sa aj mne zda prilis skoro 😖

silvia31
20. júl 2011

dnes v noci chceme vyraziť aj my, ale ako som pozerala tú predpoveď... hm čo tam budeme s drobcom robiť, keď bude pršať celé dni... 😠 tak som sa tešila na teplo a tu to mám 🙄

ina29
20. júl 2011

@silvia31 to sme na tom rovnako ☹ Kam presne idete?

macka381
20. júl 2011

@ia.
@ina29
no ja viem, že malý má ešte maličko mesiačikov, ale ja tam idem hlavne kvôli svojmu zdraviu, mám astmu a každoročný pobyt v lete pri mori mi pomôže dosť posilniť imunitu a aspon pol roka nebudem chorá, takže tak..

kaja73
20. júl 2011

@macka381 kvoli očkovaniu sa netrap-aj tak zacne ako tak zaberat až cca mesiac po druhej davke a u mnohych deti až po 3 davke.A napr my sme ani nedoočkovali,take problemy z očkovania maly mal 😒 Skor sa zameraj na posilnovanie imunity prirodzenym sposobom ako tou chemiou vo vakcinach-to more je na to ako stvorene,plus kojenie 😉 Ja si nemyslim, že mu tym rozbijes režim,takto male babo spi hockde.To sa skor dovolenkou rozbija režim detom okolo roka.Ale to je len moj nazor.Ked bude v chladku,len mu to prospeje-ten vzduch-si myslim.

molka
20. júl 2011

@macka381 ja si vôbec nemyslím, že je priskoro. S dcérkou sme boli pri mori, keď mala len 6 týždňov a bolo to super. Presne, ako písala kaja, dieťatko sa vyspí hocikde a more je pre imunitu super. Naša malá sa pri mori práveže veľmi ukľudnila, šumenie mora ju uspávalo a ten vzduch...paráda! Veď nejdeš do nejakej exotickej krajiny. S očkovaním sa určite nemusíš trápiť, z tohto hľadiska mu určite nič nehrozí.

mima595
20. júl 2011

my sme boli s najmladsim, ked mal 7 mesiacov a teraz, ked mal 1 rok a 7 mesiacov....ta predchadzajuca bola kludnejsia, lebo len skusal lozenie..kdezto teraz beha a vitalny je až až....minule sme si urcite odpocinuli viac, ale teraz sa zase stale cvachtal vo vode....
podla mna je dovolenka s detmi niekde uplne inde ako bez deti...minimalne s detmi do 6 rokov nejake lenosenie na plazi nehrozi, prave male deti su v pohode, vela casu prespia, tak možu prespat aj na plazi, ci vo vajickach, ci v polostanoch, uspis ich raz dva...ak si najdete miesto v tieni /napr. my sme boli kuk v Zatone a tam je krasny prirodny borovicovy haj...super tien...pofukoval vetrik, tam by jej bolo fakt super/....

ked zvazite dopravu, dovci by som sa nebala.....
a rezimu takisto nie, my napr, dodrziavame detsky rezim aj na dovci, aj my si radi naobed pospime 🙂

mirka907
20. júl 2011

uplne suhlasim s
@mima595 ..ak sa neobavas cesty, tak chodte....tiez som si uzila dovolenku viacej rok dozadu, ked mala este co to cez den pospala...

eliska13
20. júl 2011

určite by som išla aj s malinkým dieťaťom.My sme boli, keď mal syn 7 mesiacov a bola to úžasná dovolenka.Klímu netrebalo išli sme na noc všetko prespal, naspať zase na noc.Režim mal taký ako doma bol kojený na dostal príkrm od Hippu a zaľahol v kočíku pod stromom a spal 3 hodiny my vedľa neho 🙂 na deke.Na hlave klobúčik, dobre natretý krémom aj sme ho čvachtali v mori, alebo sme mu do bazénika dali vodu.Večer nám zaspal na večernej prechádzke aj sme si s mužom posedeli a užívali jeden druhého.Deti sa ľahko prispôsobia nebol vôbec vyhodený z režimu.Zato o rok to sme už kmitali za ním a naháňali ho po pláži.Ja doproučujem dovolenku s miminom.Akurát sme ho naučili spať medzi nami, lebo mi ho bolo ľúto dávať do cudzej veľkej postieľky takže, keď sme prišli domov vyžadoval si našu posteľ 😉

lauraa
21. júl 2011

@kukucg to je dobra cena , neviem sice kam idete ale cez cestovku za dieta nad 2 roky musis zaplatit pristelku, aj ked ju teoreticky nepotrebujes....skus popozerat ine hotely , niekde maju dieta do 6 rokov zadarmo, ale za 240 s PP asi sotva co najdes....

stanislavao
21. júl 2011

zalezi od dietata. my sme sa vcera predcasne vratili z chorvatska, lebo syn, ktory bude mat v septembri 2 roky, tak tam skoro cely cas preplakal a stale sa pytal domov.

jasminet
21. júl 2011

@stanislavao co sa mu nepacilo?? kde ste boli? 😅

stanislavao
21. júl 2011

@jasminet
boli sme v crikvenici, ale to nieje o tom, ze co sa mu nepacilo. proste zmena a ja neviem, chvilku sa hral vo vode ale o hodinu uz chcel ist domov. casto plakal, aj 3-5x denne a vcera uz plakal skoro stale, tak sme isli domov.

miss_shy
21. júl 2011

baby nemate teda ziaden kontakt na to sukromne ubytko krk - baska? (v blizkosti corinthie) 4dospeli dakujeeeeeem moc 🙂

miss_shy
21. júl 2011

@stanislavao aj nasi maly bol taky isty 😒 ja som s nim do roka nemohla nikam chodit, teraz ma dva a je to celkom ok. napisem ked sa vratime z dovci 🙂

jasminet
21. júl 2011

@miss_shy zajtra sa opytam brata, boli pred par rokmi na sukromi v baske, ale nie hned pri corinthii, boli v novej casti basky, to je ako je hotel tamaris, asi do 1km od corinthie, ale bolo to niekde v kopci nad morom... aj som tu niekde tusim minuly rok hodila link na to ubytovanie... nejak asi pred letom ak sa ti chce hladat 😉
na nete som inak nasla toto http://www.adriatic.hr/sk/search/private/locati...

jasminet
21. júl 2011

@miss_shy nasla som to skoro na prvy krat - strana 53 😀 http://www.baska-krk.at/apartment_47a.htm

miss_shy
21. júl 2011

@jasminet dakujem, dakujem poslem to dalej 🙂 dufam ze pocko sa ukludni 🙂

jankalac
21. júl 2011

@eliska13 presne takto to vyzeralo aj na nasich dovolenkach, minuly rok mal maly 10mesiacov, bola pohodicka, ked bol hladny, nakojila som aj na plazi, ziadne starosti, spal v kociku, vyčvachtal sa v mori, veelmi sa mu pacilo, cesta autom tiez v pohode... zato tento rok bol horsí, do mora prvy tyzden ani za svet, reval az sa hory zelenali, az druhy tyzden s novym nafukovacim clnkom, a nemohli sme ho zasa z vody vyhnat, bol by tam stale.... v kociku uz spat nechcel, spaval menej, max.1,5 hodiny cez obed..... natrety faktorom 50+, pocuvala som reci, ze pride z dovolenky biely, ale ved on sa nesiel na dovolenku opalovat, nie? tolko moj nazor 🙂)

jasminet
21. júl 2011

@miss_shy urcite, neboj 😉 koho este beriete so sebou?

miss_shy
21. júl 2011

aaale ohlasil sa bratranec, ze chce ist aj s priatelkou, len oni pojdu asi uz cez vikend. Aspon bude veselsie. No a ide este segra s rodinkou, deti ako smeti 😀

jasminet
21. júl 2011

@miss_shy bude vam super 😉 tak drzim palce pri hladani ubytka

lucula73
21. júl 2011

ahojte
my sme sa dnes vrátili,boli sme na Istrii - sol stella maris,letovisko ako vyšité pre detičky,nedaleko Umagu,90% boli deti do 5 rokov,všetko prisposobené deťom,maximálna spokojnosť,malý zvládol cestu na jednotku,toho som sa najviac bála 🙂

kvetka08
22. júl 2011

@kukucg Tak to som prekvapená. V Chorvátsku sme boli 3x, mám deti 5, 9 ročné. To menšie stále chodí zadarmo, staršie chodil zadarmo do 6 rokov. Potom už sme za neho platili, ale ani nie polovicu z našej sumy. Cez akú cestovku, či agentúru to objednávaš?

kvetka08
22. júl 2011

@miss_shy Ahoj. My sme sa vrátili v piatok z Bašky. Pôvodne sme mali bývať v Corinhii, ale zmenili nám ubytko. Bývali sme vo vile Adria - super bývanie. Čo sa týka apartmánov, sú aj popri pláže, niektoré boli ešte volné. Zoznámili sme sa s jednou rodinou, tiež zo Slovenska. Práve oni nám povedali, že si pozisťovali ceny, keď tam došli. Tie pri pláži boli drahšie. Oni si našli od pláže asi 300metrov, čo nie je veľa a boli nadmieru spokojní. Mali dve izby, kúpeľňu, malý balkón, kuchyňu. Na 14 dní platili 1100 €. My sme boli 10 dní, využili sme bazény, ihrisko, wellnes, mali sme super počasie, ani raz nepršalo, nefúkalo, stále 35-37 stupňov. Fakt super dovolenka, Bašku odporúčam. Je pravda, že pláž je preplnená, musíš si nájsť vhodné miesto, ale aj na to sa zvykne, keď je človek so všetkým spokojný. Peknú dovolenku prajem.

kvetka08
22. júl 2011

@jasminet Ahoj Jasminte. Písali sme si spolu pred našou dovolenkou. Tak naša dovolenka bola super, krásne počasie, Baška nemá chyba - pekné prostredie, čisto, uličky upratujú, služby super a fakt milý ľudia. So všetkým sme boli spokojní, odchádzalo sa nám ťažko, ešte by sme ostali... No nedá sa. Pri odchode sme uvažovali, že sa tam opäť vrátime. Cesta na Krk - Baška je dosť pomalá, cesta úzka, kľukatá, ale zvládli sme to. Išli sme cez Komárno, diaľnica cez Maďarsko, Chorvátsko. Cesta zo Žiliny trvá 9 hodín.

jasminet
22. júl 2011

@kvetka08 tak to som rada, ze sa pacilo 😉 a adria je super, ze? vy ste isli cez nejaku cestovku, ze vam zmenili ubytko?

kvetka08
22. júl 2011

@macka381 More ti na astmu určite pomôže. Ja mám dve detičky, obaja sú astmatici - nie najhorší, ale sú. A more im pomáha. Robí to zázraky, pohodu a spokojnosť. Inak, s malými deťmi dovolenka - obdivujem matky. Nie preto, že moje deti boli zlé, ale niektoré to zvládnu v pohode a užijú si to. Ale niektoré... keď som to videla... rodičia si vôbec neoddýchli, lietali za deťmi, dávali im kde-čo, len aby chvíľu neplakali, posedeli a mohli sa aj oni okúpať. Ja som v tom videla skôr "trápenie", ako užitie si dovolenky. Jasné , že boli aj miminá v kočíku, ktoré pekne pospali pri pláži v tieniku aj dve hoďky a boli spokojné. Ale nie na celý deň. Ale na druhej strane, ak má dieťa svoj režim, nevidím problém prežiť peknú dovolenku.

kvetka08
22. júl 2011

@jasminet Áno, my sme išli cez cestovku, zmenili ubytko deň pred odchodom, pretože bol problém s potrubím. Adria je o jednu * lepšia, všetko na kartu, mali sme dve spálne, dve kúpelne, kuchyňu, terasu, výhľad do parku a na hotely. Dva vstupné vchody, jeden k hotelom do reštaurácie a druhý hneď na pláž. Takže more sme mali 30m. Služby super, čistili, upratovali, či už izby, či okolie, každé ráno polievali a čistili cesty. Fakt sa mi páčilo. A recepčná vedela "česko-slovensky" - všetko sme rozumeli, všetko sa dozvedeli, čo sme chceli. Poradila nám aj pri odchode, keď sme chceli stráviť ešte posledný deň pri mori. Vybavila vstup do wellnesu, hoci sme mali kartu už odovzdanú, aby sme sa mohli osprchovať a pripraviť na cestu späť.

kvetka08
22. júl 2011

@jasminet Pripájam link, ktorý som pozerala stále. Kuknite. http://www.tz-baska.hr/lang-cs/vrijeme