Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
18. apr 2011

@agentkak - hej, nechcu, ale Europska poistuje, sme tam narocky volali....
no ja som si viac uzila dovcu, ked som bola tehu, ako s drobcom....som sa stale bala, aby neochorel, kazde zakaslanie som prezivala, stale som skusala, ci nema teplotu ☹ ..som stresman od prirody

fopardi
18. apr 2011

ahojte chcem sa opytať či nemate niektora skusenosti s ostrovom vir , či tam nemate nejake overene ubytovanie blizko piesočnatej plaže popripade či neviete na ktorej časti ostrova je tych piesočnatych plaži viac , dik 😉

agentkak
18. apr 2011

@mima595 nie si stresmen, len si jednoducho mala strach to čaka aj mna 😅 kazda mamina s ao svoje dietatko bojí 🙂
a vieš prečo nechcu poustovat? lebo od 26tt sa narodene dietatko berie ako k vázy životaschopné a náhodou by sa narodilo mimo sr tak by malo potom občiansku dovolenkujúceho štátu 🙄

cimba
19. apr 2011

@agentkak nebojím dúfam že sa nič nestane a kámoška bola tiež v 5 mesiaci ked letela do talianska lietadlom len budem musieť dávať si pozor a o tom poistení ma nestražte mi sme minulý rok išli cez allianz tak dúfam že aj tento rok pôjdeme

cimba
19. apr 2011

@mima595 no mi sme boli prvý krát pri mori minulý rok a mne sa malá celá vyhádzala nevedeli sme s čoho tak sme fičali iba fenistile gel a rôzne mastičky a tabletky doteraz nevieme s čoho to bolo asi potničky lebo sme jedli len to čo som navarila a všetky suroviny som mala z domu iba chlieb sme si kupovali

lie
19. apr 2011

Ahoj, rádi bychom letos s malými dětmi k moři, někam, kde je písek a mělko. Existují taková místa v Chorvatsku? Tam, kde jsme dosud byli, to příliš bezpečné nebylo - betony, kameny, ježci, kanál ústící na pláži do moře...
Budu ráda za tipy, kde je to pro děti vhodné.

ewwe
19. apr 2011

@agentkak ja namam pevny termin, akurat to musime stihnut do 12 augusta, potom ide mm na operaciu

xkacatkox
19. apr 2011

@lie koukni na gradac, tam je to pro děti vhodné, jezdí tam už s miminama

agentkak
19. apr 2011

@ewwe tak to máte časúúú 🙂 do polky augusta stihate aj dve dovošky 😀

agentkak
19. apr 2011

@cimba netreba mysliet negativne ja som tym mala len na mysli že ja som sa citila ako balon a uz len lezat a lezat takze preto som nechcela nikam ist a strašne mi vadilo teplo predsa-vzbura hormonv 😅

mima595
19. apr 2011

@cimba - podla mna v pohode ist tehu, netreba sa bat...ja som este pred odchodom si naplanovala kontrolu u gyndosa, unho vsetko v poriadku, este mi predpisal Nospu, vela tekutin...fakt som nemala problem...ale my sme cez obed neboli na plazi, deti spali v apartmane a ja s nimi a mali sme klimu....
jediny problem bol cesta tam, my puchli nohy, ale potom som si vyzula topanky, nohy podlozila mineralkami a bolo OK

ale zase ja som mala prve tehu dvojky, tak druhe mono tehu bola malina 🙂

a este jednu vyhodu ma, ked si tehu...si lahko identifikovatelna...ja som sa totiž stratila s dvojkami 😀 , teda sme sa zle pochopili s MM, kde nas ma vyzdvihnut, lebo ja som s detmi isla vlacikom a on nas mal vyzdvihnut pri brane...ale sme sa cakali pri rozdielnych branach...ja bez mobilu, bez penazi, vecer už 8 hodin..skoro 3/4 hodiny sme sa minali...
no a MM ma potom nasiel tak, že zasiel za vodicom vlacika, ci nevie, kde som vystupila. ten hned ukazal, že ta s bruchom a 2 detmi???..tak mu ukazal kde, no a potom sa MM pytal ludi, a oni mu hovorili...ano, isla tam..a tam až nas nasiel 😉 😀

bubinko83
19. apr 2011

kočky nemate niekto skusenosti s tym plavkovym overalom? ake to je a ako sa deti v tom citia? Diky
Myslim taketo niečo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9122665&tab=1

mima595
19. apr 2011

@bubinko83 - nemam s tym skusenost, ale napr. dievcatkam sa neodporucaju ani cele plavky, lebo ked vyjdu z vody, tak im schnu na tele...skor mozu nachladnut...
ja som za klasicke plavky

bubinko83
19. apr 2011

@mima595 ,ano to maš pravdu,ja som to chcela kvoli tomu aby mi nezhorel na slniečku a samozrejme by som ich striedala s normalnymi.Synček ma dost bledu pokožku asi ude nutne ho len riadne natierat ,pretože pri mori je take ostrejšie slniečko.

jasminet
19. apr 2011

@bubinko83 ja som skor za klasicke plavky, poriadne natriet a dlhe biele tricko, klobuk... 😉

xkacatkox
19. apr 2011

holky a co boty k moři pro děti, Mates bude mít 1,5roku, tak nevím zda se dají ty crossky sehnat na 22nohu, a nebo zda mám koupit neoprenové, poradte., popř i v kterých obchodech jste sehnali dobře

pipinopka
19. apr 2011

@bubinko83 my sme mali podobny overal sUV filtrom vlani v turecku. behala dcerka v nom po plazi,ale ked sa okupala cize bol mokry sme sa prezliekali. ale ako ochrana pokozky fakt dobry.

mima595
19. apr 2011

@bubinko83 - ja som tiež za biele tricko a klobuk...obycajne bavlnene, ked vylezie z vody, tak jemne osusit a dat svetle tricko

lauraa
19. apr 2011

@cimba a nemala nahodou alergiu na slnko? mne sa to podarili pred par rokmi v taliansku, sama cervena vyrazka a svrbelo to az......

galigula
19. apr 2011

@lie Ahoj, tak za sebe ti muzu doporucit mestecko Crikvenica, je to uprostřed Chorvatskeho pobrezi, krasna piscita plaz, upravovana, ale za to bohuzel placena, ale vstupne je 10kn, coz je na nase cca 34kc, ale to das tady za vstupne na koupalko u nas taky a myslim si, ze mozna i vic. Jsou tam i verejne plaze-oblazkove a ty jsou taky super. Krasna, cista voda a pozvolny vstup do more. Podel plaze vede asi 2km promenada, takze i s kocarkem je kde jezdit. Jsou tam i tobogany, detska hriste, trampoliny, pinec, takova detska lod na pisku, kde jsou prolezacky, fakt jsem z toho byla nadsena. My jsme totiz v Chorvatsku pracovne uz od ledna, mame 13m synacka a v Crikvenici jsme byli ted o vikendu a maly se tam hodne vyblbnul, teda na koupani to ted jeste nebylo, ale te zabavy mimo more bylo az az 🙂 Nebo pak jeste doporucuji ostrov Krk, primo v jednom mestecku byla udelana pisecna plaz s pozvolnym vstupem do vody, ale okolo betonove terasy, takze na lezeni zadne pohodli :( Ale prostredi pekne, jen tam je spatne, ze to byl maly prostor a v lete si to moc neumim predstavit jak to tam musi byt hlava na hlave, ale to uz asi zalezi na tom, kdo co hleda. My mame radsi ty klidnejsi mista a pokud mozno bez lidi, ale v te Crikvenici se mi zdalo dost prostoru, ze se ti turisti rozmisti 🙂 Pokud chces jeste odpovedet na nejake otazky, staci se ptat 🙂

miminkad
19. apr 2011

@lie
@galigula ahojte,my chodime tiez do crikvenice,boli sme uz dvakrat a tento rok ideme opat.je tam super.super more,plaz,klud,vseho chut.sme tam boli max spokojny 🙂

cimba
19. apr 2011

@lauraa no to neviem to sa stalo iba tam pri mori tu na SK v pohode

muminek
19. apr 2011

@bubinko83 já měla pro syna tyto plavky loni v chorvatsku ale jinou značku. Byla jsem s nimy moc spokojená a střídala jsem mu je s normálnímy plavkama. 😀

lauraa
19. apr 2011

@cimba no ved prave , ja som mala alerg. reakciu na slnko pred 3 rokmi v Taliansku len raz a odvtedy nic, kozny povedal ze to mohla byt reakcia kremu na slnko, aj ked ja pouzivam vyhradne kremy z lekarne ale zrejme mi nejaka zlozka nepadla..preto nosim na dovolenku hned dve rozdielne znacky kremov....

cimba
19. apr 2011

@lauraa no ja používam detskú biodermu 50 s lekárni tak dúfam že za tie prachy sú tam v pohode zložky 😅

lauraa
19. apr 2011

@cimba a ja som pouzivala Daylong a Eucerin, tiez su z lekarne

cimba
19. apr 2011

@lauraa no to si ma potešila ☹ ešte pre istotu zoberiem niveu a čo si tam používaa na tie vyrážky?

lauraa
19. apr 2011

fenistil gel a kvapky vnutorne, ja som netusila ze je to alergia na slnko , lebo som to nikdy nemala

cimba
19. apr 2011

@lauraa no presne toto som ja tiež dávala ale tuším že ešte pre dovčou zbehnem ku kožnej a vypýtam si niečo na kožu

baby213
20. apr 2011

Dobry den! my sme si vybrali na tento rok robinsonadu agava, na ostrove Hvar, pretoze je to jedna z najzaidanejsich. Ale bohuzial je to pre 10 osob a nam vypadli 4ludia, takze sme nuteni tento zajazd stornovat. CK bola taka zlata ze nam dala cas a skusia zajazd predat do konca mesiaca, inak nam zaloha 400 Eur prepadne :( Cena vychadza na zajazd 115Eur na osobu /kedze je tam zlava firts minute/ a datum od 17-24.06.2011. Pozri link: http://www.ubytovanie-chorvatsko.com/object/sk/... V pripade zaujmu treba kontaktovat CK. Ja som inak teraz tehu 🙂 a vybrali sme datum tak aby mi to vyslo do 24-25 tyzdna a stihla som sa poistit 😉