Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

martinka79
7. máj 2010

holky já nevím já jezdím na Hvar a trajekt pohoda... vždy máme cestu super n plánovanou a když dorazíme do přístavu dáme snídani... pohádku apohoda, procházka . serpentiny na přes celý Hvar a pokud důvěřujete MM tak to jde. Více se bojí rodiče než děti. ty se baví. Dcera tomá naježdéné už do dvou let aq vžyd cesta pohodová¨, ale moje děti v autě nikdy nezlobí... 😉

paolin
8. máj 2010

Marti, na Hvar taky juknu 🙂
Kluci v autě šílený...se osypávám jen představou té cesty 🙄 Ale zase co by člověk pro ty mrňousky neudělal, že 😀

ollski
15. máj 2010

Ahojte, boli ste niekto v Petrcane hotel PINIJA?? alebo Vodice hot. komlex PUNTA?? vyberam dovcu a sa neviem akosi rozhodnut 😉 chceme ist skor do hotela, aby tam bola strava...celkom sa mi pozdava hotel PARK v Pule....
dakujem za rady!! 🙂

roasha
15. máj 2010

Vodice htl.Punta,vysoká úroveň,jedna z najlepších kuchýň chorvátskych hotelov/bolo tam naozaj,načo si človek spomenie,nikdy nič nechýbalo,dokladali priebežne/,v hotely wellnes bazén/mal ale jednu chybu-zakázaný vstup deťom 🤐 /,pred hotelom jeden detský bazén,jeden klasik/oba morská voda/.
More- voda v pohode aj pre malé deti/,mesto tiež pekné....doporučujem 😉

ollski
15. máj 2010

Roasha, DIIIIKY za super link, je tam aj o inych hoteloch a ubytkach uz studujem 😀 , este raz dik!!

roasha
16. máj 2010

rado sa stalo,my tiež keď niekde ideme,tak si prelúskam ešte aj satelitné mapy,a viem sa vdanom stredisku pohybovať ako doma/pomerané vzdialenosti,a tak.../ 😉 🙂 😀

roasha
16. máj 2010

tu más dobrú satelitku,najdi si čo chceš,a hod "kombinovanú satelitku",tam to máš super,približuješ ako chceš,Vodice/Punta je na tom vystúpenom oblúku,,zhora vidíš kotel ako 5hran-ako sa to povie?/ 🙂 😀
http://www.mapa-mapy.sk/mapa/biograd-na-moru-hr...

roasha
16. máj 2010

kotel=hotel♥

ollski
16. máj 2010

🙂 tie mapy pozerat je celkom sranda 😎 uz sa tym bavim vyse hodiny, super tam vidno, kde presne je hotel umiestneny, ako daleko je trebars do mesta...fakt super si to pozriet ;) my idemeak pojdeme, tak autobusom, a vtedy je celkom fajn vediet, ci stredisko nie je uprostred nicoho...aby sa dalo niekam poprechachzat, lebo bez auta to nie v niektoych lokalitach pak dost problematicke 😝

evulik2
21. máj 2010

Zdravím. V lete idem s rodinou do Chorvátska - Crikvenica - hotel Omorika - rodinná izba. Ak ste tam niekto boli, napíšte ako tam je, čo je vybavenie izby. Ideme cez Terra reisen. Dočítala som sa o tomto hoteli toho veľa aj dobrého aj zlého, tak vlastne neviem čo je pravda. Ozvite sa ak máte skúsenosti s touto cestovkou alebo priamo s hotelom Omorika. Ďakujem

syja
22. máj 2010

Evulik my sme boli minuly rok v crikvenci aj ked nie v omorike. tak co sa tyka vybavenia izieb ti neporadim. Ale chodili sme na plaz hned vedla omoriky tak plaz je tam fajn, voda postupna len trochu ostre kamienky (treba nejake tie gumenacky do vody). Kazdy vecer su na terase omoriky tanecne zabavy s chorvatskou hudbou (co moze byt vyhoda ak mas rada zabavu ale aj nevyhoda ak mas nahodou male deti lebo tie zabavy boli dost hlucne.) Vyhodou je tiez ze je to hotel blizko mora a pokial mate vyhlad na more tak ten fakt stoji za to. Nevyhodou je vzdialenost od centra crikvenci skoro pol hodinka pesi. Ale zase na okoli omoriky mas vsetko co potrebujes plaz, preliezky, plazove bary, market atd.

krazu
30. máj 2010

ahojte,
chcem sa spytat kto mate skusenosti ako cestujete domov,
my mame do 10:00 opustit apartman a neviem si predstavit cestovat hned s 2 rocnym dietatom domov, urcite by mi nevydrzal v aute,

musko
30. máj 2010

krazu - tak pobudnite na pláži, chodte sa najest a vyrazte, ked bude malý unavený.... Ved veci v aute počkajú, nie?

lalus
30. máj 2010

@krazu, skúste sa opýtať či sa nedá predlžiť izba..ak nikto po vás na izbe nie je, nemal by byť problém - možno zdarma, možno za poplatok.
no ale po minulé roky (ešte bez malého) sme tiež tak mali, že dopoludnia vyprázdniť apartmán...to sme sa spakovali, naložili veci do auta a šli sa ešte kúpať (ak bola možnosť sa niekde osprchovať) alebo sme šli na nejaký výlet, popozerali sme, najedli sme sa, oddýchli sme si a domov sme vždy vyrážali až na večer

tento rok s malým asi plánujeme, že obetujeme tú poslednú zaplatenú noc a odídeme v posledný zaplatený večer...t.j. celý deň normal dovolenkový program, sprcha, večera, zbalíme sa a na noc pojdeme...tak predbežne chceme, uvidíme, ako to napokon vypáli 😉

a pekne od Teba, že si sa ukázala aj v našej téme 😀 😀 😀

krazu
30. máj 2010

baby dik,
lalus ved sme uz aj tak rozmyslali ze obetujeme poslednu zaplatenu noc a pojdeme vecer, aby krpci mohli cestou spat,
predsa ak by sme s detmi (ideme dva pary a dve deti) mali byt v tom najvacsom teple len vonku na plazy a meste a preckat do vecera ......... no neviem si to predstavit, no uvidime potom tam ako bude

sstefi
30. máj 2010

ahojte, nechystam sa na dovolenku, ani som vas spatne nečitala(možno ste si to tu teraz pripominali), len by som ak dovolite pripomenula, že v sobotu cez den sa domov nepustajte, lebo je to hotova katastrofa. bud uplne skoro rano, t.j. okolo 5.hodiny. alebo až neskoro večer. vlastna skusenost 😅 🙄 😝
a takisto cesta tam, v sobotu jedine tak, aby ste tam boli v skorych rannych hodinach, t. j, o 9-10-tej už neskoro.

musko
31. máj 2010

súhlas so sstefi - najhoršie zájazdy do Chorvatska sú sobota sobota - najlepšie sú pondelok pondelok - v soboty sú strašné kolony na hraniciach

slezakova
31. máj 2010

Ahojte, 30.7. ideme na Makarsku s našou 4.ročnou dcérou. Pripojí sa niekto?? corolla2@azet.sk

tinka5
31. máj 2010

Ahojte, asi to sem nepatri, lebo tu ide asi len o Chorvatsko, chcela som sa Vas opýtam, ci nebol niekto na dovolenke na Rhodose alebo Kefalonii. 😎

simonka16
31. máj 2010

Prosim vas baby nemate niekto skusenost zo Zaton Holiday Resort a mali ste zo sebou aj domacich milacikov ? pretoze ja si tam beriem v july dvoch a dost sa bojim ze ak tam budu upratovat a ja nebude v apartmane ze im ujdu ..... tak sa dost bojim .... Dakujem ☹

simonka16
31. máj 2010

@dajna11 ahoj mi ideme 10teho jula do Zatonu pri Zadare ...je to tam velmi pekne pozvolny vstup do mora pre deticky super ... a bereme si taktiez 2 psikov .... bezproblemov to tam toleruju ale sa mi zda ze je tam priplatok ale ak ho nenahlasis nikto si nic nevsimne aspon minuly rok u kamaratky si nevsimli 🙂 ale pre deticky super !!!!

nadush
1. jún 2010

ahojte, chcem sa spytat, v juli ideme na rab a apartman mame bez stravy... na tyzden, kolko mam asi ratat, ze mienieme na stravu? nemam ani predstavu 😅

lyongirl
1. jún 2010

@nadush toto neviem ešte ani ja, ale zas ja beriem určite nejaké jedlá zavarené kvôli deťom a určite poberiem aj cestoviny, popr. tuniaka na cestoviny a také somariny, takže ja rátam, že na stravu tam až tak moc neminieme...
vy budete jesť v reštike, alebo si budete variť?
a teším sa tam na rybky z trhu, že poochutnávame a upečieme si, alebo ugrilujeme...

miruliacik
1. jún 2010

Ahoj. Chystame sa tento rok do Chorvatska , mame zaplateny hotel Solaris v Sibeniku. Bol tam niekto, mate nejake infosky....???
V Chorvatsku sme boli viac krat, min. rok na Rabe v dedinke Lopar. Odporucam pre rodiny s malymi detmi. Mala mala dva a pol roka a perfektne sa vyblaznila v plytkej vodicke. Krasna piesocna plaz, cca 150m do mora voda po kolena. Kludne krasne mestecko. Kusok je mesto Rab, lacnejsie nakupite. Odporucam.

nadush
1. jún 2010

@miruliacik my ideme do loparu, mame byt ubytovani v apartmane snježana-pela, 550 m od rajskej plaze 🙂 tiez sme si ju vybrali hlavne kvoli piesocnatej plazi a pozvolnemu vstupu do mora, pre maleho idealne 😉 🙂

len akurat rozmyslam nad tou stravou, ze kolko mam asi ratat, poradte 😕

nadush
1. jún 2010

@lyongirl no chceme si nieco aj vziat, ale na ranajky budeme si budeme kupovat nejake jogurty, chlebik, zeleninku... zeleninu asi vezmem z domu... a na veceru to iste+ ratam, ze ked budeme v meste vecer ze si kupime pizzu, zmrzku a obdobne 😉 a na obedy.. neviem, mam dilemu, ci sa mi oplati brat z domu a vlacit to, alebo si tam kupim aj cestoviny, nejaku omacku spravim... urcite chcem par dni navarit a par sa prestravovat v restike.

jasminet
1. jún 2010

baby kopirujem mail do kamosky, ktora zije v chorvatsku. pytala som sa jej na ostrov krk, konkretne basku...

Vecera nejake jedlo s prilohou a napojom cca 100 KN (13 EUR) na osobu, zmrzka 5 kn(0,7 €) jedna kopka, len potraviny su drahsie hlavne na ostrove takze kludne si aj doneste co sa da take suhe veci (my sme nosili vsetko zo zahrebu) teraz sa moze doviezt do 10 kg potravin takze na hranici problemy mat nebudete. A potom take bezne vec iuz kupite tu co ja viem 1kg kuracich prs je 50 KN (7 €), mlieko 6 KN(0,9), espresso v kaviarni 8 KN(1,10)...
Všade v potravinach a obchodoch sa da platit kartou kreditkou ale aj obyčajnou meastro alebo visa electron čo máš doma na bankomat takže si neberte zbytocne vsetko v cashi.
Co sa menenia tyka myslim, ze je lepsie menit tu lebo na slovensku moc kuny nemaju a tak si za ne viac uctuju. Ale mozes si aj normalne z bankomatu vybrat so slovenskou kartou teraz uz je to v celku lacne. Potrebujete este na dialnicne poplatky ak idete cez rakusko 7,60, slovinsko 15 EUR, V Chorvatsku v jednom smere 42 kn(x2) + 45 Kn(x2) a 30 kn most na Krk jednorazovo. Benzin je momentalne dokonca lacnejsi ako u nas.

nadush
1. jún 2010

jasminet asi teda vezmem take ze cestoviny, doma si nakrajam a pripravim masko, tam ho uz len hodim na panvicu, zalejem pretlakom alebo cim... mne a manzelovi obedy v lete moc nechutia, takze budem varit hlavne kvoli malemu, ten je papkac a musi mat masko 😅

miruliacik
1. jún 2010

@nadush so stravou je to relativne. V kazdom pripade radim, nenakupovat v Lopare. Je tam market, ale dost drahy. Max. chlieb a ovocie-zelenina. Ostatne veci si radsej chodte kupit do Rabu do mesta. priamo v pristave su markety, kde sa da dobre nakupit. My sme prve dni nakupovali v Lopare a oproti Rabu o ccca 40% drahsie. Takze si urobte vyletik do Rabu /krasne mestecko a pristav, je co pozerat/ a urobte si tam nakup vody, mlieko, suroviny na varenie. Usetrite.