Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

trci
25. júl 2010

Tu je trci,len tak náhodou som zablúdila na Modrého koníka,totiž boli sme v Chorvátsku na Rabe v Lopare a zabudla som tam moju lekárničku.Našla som babenku,ktorá sa volá lyongirl a práve tam dovolenkuje.Bola by som veľmi rada keby si sa mi ozvala.Zatiaľ dík.Ináč na Lopare bolo super 🙂

jarkah
25. júl 2010

@ninkaalex Ideme do Podgorky. Nemáš osobnú skúsenosť? Čítala som recenzie na tento hotel dobré aj strašné, takže som pripravená na najhoršie. 🙂 Moje heslo: Počítaj s horším, dúfaj v lepšie 🙂

jankaw
25. júl 2010

@daduska5 My sme prisli v utorok, tak ked sa ti podari najst 10 metrov od mora a zadarmo, tak daj vediet kde? 😀 😀

daduska5
25. júl 2010

@jankaw 😀 😀
tak zase zadarmo myslim okolo 25€ 😀 som smela ja viem, ale v podstate nam staci pre troch, prip pre dvoch vacsie, mala spi s nami a maly ma detsku postel nafukovaciu (resp. ja 😀 a deti s muzom)
A ak to dobre chapem, tak ani tam ste nesli na sobotu?

daduska5
25. júl 2010

@jankaw staci vediet citat 😀 ze ste prisli v utorok, uz chapem, tak som povzbudena...

nadush
25. júl 2010

ahojte

my sme sa vcera vratili domkov, co sa dovci tyka, tak uplne super, tyzden by sme este zniesli malo nam bolo
cesta tam v pohodicke, o osmej vecer sme vyrazali z nitry, okolo pol dvanastej sme uz prechadzali HR hranicami, cesty prazdne, takze pohodicka... Misko zaspal asi o 20:30 a zobudil sa o polnoci, bol hore do 04:00 pozeral na cestu, brblal nam, lamentoval... perfektny bol okolo pol tretej sme sa prvykrat odstavili na odpocivadle, lubo si trochu zdriemol, potom sme isli dalej a Misko zaspal, tak sme sa znovu odstavili, hodku sme si zdriemli obaja a okolo piatej sme uz prili do kolony na kompu, ale v pohodke, pred siedmou sme uz vystupovali z trajektu na ostrove nieco po deviatej nas ubytovali cez tyzden klasika- rano plaz, potom obed a znova plaz po veceroch sme sa motkali bud po lopare, alebo sme isli do Rab-u, historicka cast mesta je nadherna, o pristave ani nehovorim
a cesta naspat bola otras dnes sme odchadzali pred deviatou z loparu, kolona na kompu bola min. 4-5 km, ale lubo isiel kupit listok a ked ho mal, zavolal mi, aby som prisla dolu- tak to bolo, ked sme isli tam, teda ten kto ma listok ide... a tu stal taky debilcek, poslal ma naspat na koniec kolony, ze si to musim vystat... cize sa to zbytocne zdrzovalo, lebo aj ti, ktori sme uz mohli davno ist sme tam trcali na myto boli tiez obrovske kolony na jedno bola asi 10 km a na druhe este dlhsia takze od 9-20:30 sme boli na ceste, s hodinkovou prestavkou na obed... ale Misko to zvladol perfektne, chvilku si pospal, potom sme citali, kecali... dobre bolo 🙂

ninkaalex
25. júl 2010

@jarkah aj my sme boli v hot.podgorka...strava bola supeeer 😉 ubytovanie klasika skr.postel..kupelna+vecko pekne nove...+balkon sme mali do zahrady.V hotely je vtah.Na recepcii rozprava aj niekto po česky.Hnet z hotela cez chodník je úzka pláž kamienkova,my sme potom chodili cca 300-350 m dalej a tam boli borovice tak mala bola v chládku....joooj ako vam bude supeeer /////ZAVIDíM///// 😀 kolko vas stoji dovovenka...a ako cestujete aj deti?

jarkah
25. júl 2010

@ninkaalex My ideme cez TIP TRAVEL, ja, muž a dve deti (4 a 10 ročné). Mladší syn ide bez nároku na lôžko, lebo izby s dvomi prístelkami neboli a dcéra bude na prístelke. Hádam sa tam nejako poskladáme. My máme výhľad tiež do parku, lebo TIP travel na more neponúkal. Ale čo ma zarazilo je, že tam nie je balkón - iba franc. okno - tak mi to prezentovala referentka v cestovke. A pod tým si neviem čo mám predstaviť, lebo v ich prospektoch aj na nete sa píše, že tam balkón je. Dúfam, že budeme mať kde sušiť osušky 🙂 A ak sa môžem ešte opýtať, koľko vám asi trvala cesta a kadiaľ ste išli? My ideme 1.x, preto sa pýtam asi na všetko. 🙂 🙂 🙂

ninkaalex
25. júl 2010

išli sme večer okolo 19-20h a rano sme tam okolo 8h boli ,Odchaz.sme košic.To fran,okno bude taký mal.balkonik.bude dobre nebojte sa,idete k moru a na izbe budete minimum..Do autob.si zoberte pre deti malí vankusik.Pitajte sa ,ked pride mangel tak vam napiše tiež podgorku si nevie vynachválit... 😀

liako2102
25. júl 2010

Ahojte babenky my sa chystame tiez do HR len mam obavu trosku z pocasia ideme v auguste chodievame do severnej dalmacie biograd uz po dvakrat sme mali super pocko len vraj nema byt august pekny tak neviem prispejte svojimi nazormi dik pa 🙂

cica13
25. júl 2010

@nadush ty si uz domka? Ako rychlo to ubehlo, ale vy ste boli len tyzden tusim.... ☹ my chodievame vzdy na 2 tyzdne, lebo ten tyzden utecie ako voda.

@liako2102 my chodievame uz 10 rokov okolo 22 augusta na 14 noci a vzdy nam pocasie super vyslo, more teplucke, ale je pravda, ze my chodievame do strednej dalmacie , pod Makarsku 🙂

iinuska
25. júl 2010

@cica13 my idem teraz 11 rok na Soltu. Chodime tiez v augustena 17 noci. 😉

nadush
25. júl 2010

@cica13 mas pravdu, tyzden je malo... aj nam bolo 🙂

inak pocasie sa vcera v HR pokazilo, strasny lejak sa spustil, ked sme prechadzali cestu medzi senjom a zutou lokvou tak dokonca aj krupy padali 😕

tak prajem vsetkym, ktori sa do HR este len chystaju, aby mali aspon tak krasne pocasie, ako sme mali my 🙂

cica13
25. júl 2010

@iinuska Solta je ten malicky ostrov oproti Bracu? Chodievali sme aj na Brac, tam sme boli 5x kusok od Bolu...v takej malinkej osade, kde ani potraviny neboli, ale za to more tam bolo ako modra laguna 😉

iinuska
25. júl 2010

@cica13 ano, si prva, ktora ju pozna 😉 Zatial nikto nevedel, kde to je 😅 Ale to je fajn, lebo tam nechodi tolko ludi, i ked z roka na rok ich aj tak pribuda

zuzka1.
26. júl 2010

@cica13 pekne dakujem za radu na cestu, zisli sme pri tom Sestanovaci a dole magistralou cca 60km po Makarskej na Gradac, Vsetko ok. Prisli sme vcera domov.

Nadush tak ste to uspesne zvladli 😉

My sme mali horuco, cestou domov sme len zírali co to za pocasie severnejsie 😒 Gradac uodporucam, krasny, pokojny i na zabavu.

A inak nam bol tyzden az az, mm sa uz trase ked zacne robit, 😀

lyongirl
26. júl 2010

@nadush ahojky, my sme ešte tu, už je 3 deň zima, nič moc na kúpanie, more studené, pofukuje vietor, na terase máme zimu a starší syn zostal soplavý a mňa bolí hrdlo. Dnes ideme mrknúť na pláž, ale nevieme, čo tam bude, kúpať sa nebudeme na 100% a nudíme sa ☹
Už aby sa nanovo oteplilo!
Dúfam, že ste si dovču užili 🙂

nadush
26. júl 2010

@lyongirl to mi je luto, ze sa vam pocasko pokazilo 😒 my sme z loparu odchadzali v sobotu pred deviatou, este sa dalo, kratke gate v pohodke, potom sme sa medzi 11-12:00 zastavili v senji na obed, tam bolo neznesitelne teplo, ked sme odchadzali zacalo poprchat a medzi senjom a zutou lokvou bol taky lejak, ze krupy padali, na cestu nebolo dobre vidiet 🤐 a odtial uz bolo max 20 stupnov po celom chorvatsku a to iste v madarsku aj na slovensku... tu je zima aj teraz, tiez fuka 😕
dufam, ze sa vam pocasko coskoro napravi, aby ste si uzili more, a rychle uzdravenie prajem! 🙂

trci
26. júl 2010

trci@lyongirl dosť nafigu,keď máte zimu aj my ,keď sme odchádzali posledný ďeň sa nám ochladilo a strašne fúkalo.Dúfam,že sa Vám počasie napraví a že sa dáte ty a malí rýchlo do poriadku,ver tomu že keď sa Vám napraví počasie bude fajn a užijete si dovolenku

lenka618
26. júl 2010

@jarkah
Ahoj, komáre tu nie sú a čo sme prekvapení, uvedomili sme si, že ani nijaký hmyz... Ani večer okolo lampy nič nebzučí. Nechápeme. Ježkov sme ešte nevideli, ale odporúčame tú gumenú obuv do vody, na tých kamienkoch to tak nebolí a na SK sú o polovicu lacnejšie ako tu. Inak dostanete tu kúpiť komplet všetko čo potrebujete, akurát je to raz tak drahšie.

jankaw
26. júl 2010

@daduska5 Prave som sa tak nasrala, som v Chorvatsku platila kartou benzin 520 kun a teraz pozeram vypis v banke a my banka stiahla 111 eur!!!! ako na tento kurz prisli nechapem, dnes pojdem do banky ze co to ma znamenat a za kazdy vyber v bankomate a platbu kartou si stiahli 6,20 eur a ze sa oplati platit kartou....

daduska5
26. júl 2010

@jankaw no to podla toho aku mas banku, my sme vlani skoro nic neplatili kartou, teraz sme si vybavili mbank, prave kvoli tomuto, ze nemaju poplatok, tak vyskusame na dovolenke...treba si zistit pred cestou, aj platbu kartou aj vyber v bankomate, ci sa ti vobec daco oplati...

jankaw
26. júl 2010

@daduska5 Ja mam VUBku a som sprosta ze som si to pred tym nezistila, ale aj tak nechapem ako mi mozu zauctovat za 520 kun 111 eur, ved to je skoro o 30 eur viac, to co maju nejaky specialny kurz? Idem zavoalt do banky...

daduska5
26. júl 2010

neviete niekto pocasie na august v chorvatsku? najviac najdem 10 dnove a zatial to teda nevyzera velmi dobre, ked sme boli vlani, tak za cely tyzden nebol jediny mrak na oblohe a to sme boli v auguste a teraz volako furt len prsat, par dni pekne a zase prsat 😲 akoze....a teplota max 25 to teda nieje ktovie co...

daduska5
26. júl 2010

@jankaw 😀 len im to vytmav....vela stastia prajem..

cica13
26. júl 2010

@zuzka1. som rada,ze ste cestu zvladli a ta cesta po pobrezi do Gradacu je nadherna 🙂

@lyongirl pejem vam, nech vam cim skor vykukne slniecko a uzijete sieste zbytok dovolenky a hlavne hes, hes chorobkam!

Co sa tyka komarov, tak ja som ich za tych 10 rokov co tam chodime nezazila 🙂 a topanky do vody tiez nepouzivame, mame kamienkovu plaz.....detom ako stvorene na prevenciu plochych noh 🙂

janinkaza
26. júl 2010

@maruska22 ďakujem za ochotu...tieto o podobné videa som našla 🙂 len ja som potrebovala hraničný prechod maďarsko/slovinsko/chorvátsko, konkrétne : lendava - mursko srdisce a práve to som nenašla.....mám už trasu ako tak zmapovanú, chcela som len nejaké tie rady od niekoho, kto to dobré pozná...ale aj tak ešte raz ďakujem....

maruska22
26. júl 2010

@janinkaza juj tak s tým nepomožem 😔 ale snad sa niekto nájde kto to pozná...prajem štastnu cestu 🙂

lyongirl
26. júl 2010

ďakujeme a tiež dúfame, že bude teplo a choroby rýchlo odídu...
Dnes sme boli na pláži, tam až tak nefúkalo a bolo to klamlivé, lebo slnko pieklo o dušu a vetrík predsa len čkoveka ofukoval a kto sa nenatrel, tak sa pekne pripiekol. My sme neboli dlho, more bolo studené a ako fúkalo, tak sme mali všade piesok, tak nás to moc nebavilo. Teraz deťúrence spinkajú, tak si varíme kávu a oddychujeme, ale treba ešte preprať veci a porobiť...

sonulienkas
26. júl 2010

čaute baby , ja som sa pred pár dňami vratila z chorvatska- bolo perfektne 😵