Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lauraa
18. júl 2010

@adus123 na istrii a smerom dole po zadar nemusis chodit od domu k domu , vsade su agentury , ale musis zajst aj do vsetkych v jednom meste.....ceny maju priblizne rovnake, minuly rok sme platili za apart. 70 eur (boli sme 2 rodiny) tento rok ideme na rab , mame izbu s ranajkami aspolocnu kuchynu za 50 eur ( sme 2 dos. a 4rocne dieta), dole na makarskej tam uz musis chodit od domu k domu a hladat.....Za splitom sme zaplatili za apartman 50 € na noc ale priamo na plazi a uplne novy....

@cesta do chorvatska naposledy sme sli cez madarsko a tento rok ideme cez Slovinsko ale nie po dialnici....

tilly
18. júl 2010

nas zastavovali v meste, ked videli, ze mame este plne auto a ideme pomaly... hned nam ponukali ubytko 😉 ja myslim, ze nikde nie je problem zohnat ubytko a ked je, tak sa skratka ide o dedinu dalej...

dur
18. júl 2010

Ahojte ti co idete na dovolenku autobusom beriete so sebou pre dieta aj autosedacku?
,

miska73
18. júl 2010

@adus123 ahojda, my byli týden v hotelu a pak jsme sbalili věci a po 20 minutách jízdy našli soukromý apartmán. Naprosto bez problémů 😉 . Nebrali jsme to přes žádnou agentůru, prostě jsme zaszavili a už se nám nabízeli 🙂

někdo se tu ptal na ap. Amarin. Byla jsem tam před pár lety, pěkný kemp a kousek do Rovinje 😉

miska73
18. júl 2010

@dur každý by měl být v autobuse připoutaný a tak se musí poutat i děti do autosedačky 😉

prettybaby
18. júl 2010

ahojte kocky, dovolte mi sem sa pridat 🙂 aj my planujeme dovolenku v Chorvatsku - v septembri, chceme ist individualnou dopravou, ale ubytko asi cez cestovku.

adus123
18. júl 2010

@lauraa
@miska73
hpaja.....dakujem za odpovede...ste zlate...snad teda nieco najdeme, vsetky ste ma pozitivne naladili, tak verim, ze niekde sklonime vecer hlavy..... 😉

adus123
18. júl 2010

@lauraa ...no ja by som bola rada, ak by sa nam podarilo najst nieco okolo tych 50 eur....no a ak by to este bolo na plazi, tak by som nevahala ani minutu...

Este som sa chcela spytat, ako je to s postelnym pradlom . Treba si vziat z domu, alebo je v cene apartmanu? A co toaletny papier a uteraky?

tinasc
18. júl 2010

ahojte, ja nemám informácie o tom, že by som mala brať autosedačku do autobusu... mala by som sa asi spýtať v cestovke... myslela som, že bude dieťa len pripútané bezp. pásom...

tanyja
18. júl 2010

pokiaľ je v autobuse bezpečnostný pás a dieťa potrebuje autosedačku, tak ju musí tak isto použiť v autobuse ako v aute , aj ty musíš byť pripútaná, pokiaľ pásmi autobus disponuje, bezpečnosť je bezpečnosť

tinasc
18. júl 2010

a ja mám brať našu sedačku? teda v našom prípade podsedák? lebo v cestovke mi nič nehovorili...

hpaja
18. júl 2010

@adus123 my měli v ceně ložní prádlo i ručníky, ale toaletní papír ne. Ručníky jsem si ale stejně vezla svoje, pže cestovka uváděla, že nejsou v ceně... toaleťák jsem vzala 3 roličky a pak jsme koupili na místě 🙂 Stejně tak jsme vezli svojí rychlovarnou konvici, nože, prkénko, otvírák na konzervy a lahve, škrabku na brambory - cestovka uváděla, že ne vždy jsou apt dobře vybavené. Konvice tam nakonec byla, i když malá, nože tupé, prkénko jen maličké, tak jsem byla ráda, že jsem měla svoje... 🙂

adus123
18. júl 2010

@hpaja ...jemine, no tie kuchynske veci som nemala ani v plane brat..ale dobre ze si napisala..radsej pribalim nieco aj z tohto sortimentu...a vy ste si varili samy? brala si aj nejake potraviny z domu, alebo si tam kupovala veci potrebne k vareniu?

hpaja
18. júl 2010

@adus123 jj, vařili jsme si a ani mi to nevadilo, byly to samé rychlovky a střídali jsme se se švagrovou 🙂 nějaké jídlo jsme brali s sebou - polotovary, nechtěla jsem pak každý den vymýšlet, co bychom si mohli uvařit, aby to nebylo náročné na přípravu. Takhle bylo cca předem dané, co asi tak budeme vařit. Takže jsme vezli nějaké omáčky na těstoviny ve skle i v sáčkách, maso v konzervách, sáčkovou rýži, nějaké těstoviny, pytlíkové polévky, kafe, čaj, pro začátek 2 krabice mléka, máslo, marmeládu - abychom hned nemuseli letět do obchodu... Manža si pak vezl pivo - 3 balíky Zlatopramenu v těch maxilahvích 🙂 Dost jsme toho ale pak kupovali, na 14 dní to rozhodně nestačilo.
Dobrý bylo, že asi 30m od našeho apartmánu byla malá pizzerka - roznášeli pizzy, těstoviny, sendviče atd. na pláž a do okolních apartmánů (neměli tam restauraci, jenom kuchyni) a tak jsme občas něco objednali od nich 🙂
Měli jsme s sebou i elektrickou pánev - to je dobrá věc, hodně jsme na ní vařili a "grilovali" i na dovče minulý rok. Letos jsme měli k dispozici i společný gril na dřevěné uhlí, ten jsme zkusili 2x.

iinuska
18. júl 2010

ahojte, my sme sa dnes vratili z Rogoznice, bolo super 😎

zuzin78
19. júl 2010

ahojte holky,.
chcem sa vas spytat nebola niektora v hoteli Park v Pule?
dakujem

ollski
19. júl 2010

@zuzin78 ahoj my sme tam chceli ist tento rok 🙂 minuly sme boli vo vedlajsom hoteli v Brioni a tam sa nam velmi pacilo, no tam je dieta zadara len do 3r ☹ tak sme chceli vyskusat hotel Park, lebo to tiez vyzera dobre, okoli uz pozname a pacilo sa nam

zuzin78
19. júl 2010

@ollski chcem sa ta spytat, ten hotel brioni tam ste mali stravu ? mam by vyhovovalo, keby teraz sofi mala vsetko zadarmo, ma len 2 roky, 😉
okolie je prosim ake? chodi tam aj nejaky vlacik?

laki
19. júl 2010

ahojte baby, tie ktoré ste sa vrátili z dovoleniek, ako je na hraniciach??Známy sa vrátili dnes ráno a vraveli, že im dali pokutu zato, že si brali zemiaky.Tak sa chcem opýtať, kontrolujú velmi chorváti???

jasminet
19. júl 2010

@laki my sme sli pred cca mesiacom a nas veru nikto nekontroloval. kukli pasy a to bolo vsetko... to kolko zemiakov mali tvoji znami? cely privesny vozik??? 😅

ollski
19. júl 2010

@zuzin78 napisem IP, nech tu slohy nevypisujem ;)

zuzin78
19. júl 2010

@ollski dakujem, budem sa tesit 🙂

zuzin78
19. júl 2010

@ollski mozes mi aj napisat, ci ste isli cez cestovku alebo len na blind?

hpaja
19. júl 2010

@laki cestou tam jsme ukázali jenom pasy a jelo se dál a cestou zpátky ani pasy vidět nechtěli, protože měli stopnutého nějakého němčoura a koukali mu do kufru.

iinuska
19. júl 2010

@laki nas nekontrolovali vobec. 😉

marianka79
19. júl 2010

takže kontroly v plnom prúde? je niekde na nete zoznam zakázaných vecí?

ollski
19. júl 2010

@zuzin78 uf napisane, ja sa neviem strucne vyjadrovat 😅 tak mas cekly sloh ;) isli sme cez CK... ja som posero, ale viem ze sa tam boli pytat na ubytko a bolo plno, posielali ich do ost hotelov
ozaj zabudla som napisat!!! dieta je zadara!!! platili sme len poistenie a cestu 😉

laki
19. júl 2010

@iinuska, @hpaja, @jasminet ďakujem vám za odpovede. Ste zlaté, trochu ste ma ukludnili.
@jasminet mali vraj nejakých cca 5 kg zemiakov.No neviem asi natrafili na nejakého blázna, veď kto chce chybu si nájde, nie?

daduska5
19. júl 2010

tak to ani nevravte, ze nam dakto da pokutu, za potraviny....mimochodom neviem o tom, ze by a nemohli dovazat zemiaky...ved 5 kg to je pre jednu rodinu na jeden den....ak niekto mate zoznam co sa nesmie doviest dajte prosim.....

andrejkag
19. júl 2010

Ahojte včera som sa vrátila z Chorvátska z mesta Turanj blízko sv. Jakov i Filip, ak by mal niekto záujem o bližšie info kľudne píšte cez IP, bola to moja tretia dovolenka v chorvátsku a bola naj 😉 super odporúčam 🙂
odchádzali sme v piatok večer 9.7. a cesty v pohode žiadne kolóny
najprv sme sa zastavili v Zatone (veľmi som tam chcela ísť ) ale bolo to veľké sklamanie, hlavne ta piesková pláž mala ďaleko od pieskovej pláži 😒 prešli sme aj nin a privlaku, no nič sa nám nepáčilo tak sme šli nižšie na Biograd na moru. A zakotvili sme v TURANJ 😉