Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

petraluk
11. jún 2008

Plenky Babylove jsou super a levnější než ty Huggies. Já mam normální plavky s tou nepropustnou vložkou. Kdybych měla ty jednorázový, tak spotřebuju balík denně 😀 U nás ty kruhy mají všude, ale v SR neporadim 🙂

peige
11. jún 2008

Tak jsem dnes vyřídila zapsání Bety do pasu 🙂 , prý to stačí, nemusí mít sama pas, za týden by to mělo být. 😵 Jedeme v srpnu, a už se nemůžu dočkat jak malá 😉 😀

neeve
11. jún 2008

Peige mně fakt řekli, že to nestačí, do Chorvatska ne. Dneska jsem si byla vyzvednout pro malou hotový pas 😕

petraluk
11. jún 2008

Mě taky řekli, že stačí mít ho napsanýho u sebe v pasu 🙂
Peige mě to zapsali za 5 minut 😕

petraluk
11. jún 2008

V občance by to prý nemuselo projít, ale pas je prý OK 🙂 😉

petraluk
11. jún 2008

tAK TO POŘád nezrušili, ale prý to maso nekontrolujou 😉 http://www.novinky.cz/clanek/142289-chorvatsko-...

sasenka
11. jún 2008

Pas musí mať dieťa od 5 rokov, lebo už sa neda zapísať do pasu rodičov. Ale našim deckam sme radšej vybavili vlastné, chodia totiž aj so starkími, tak je to pre nas vyhodnejšie takto.

petraluk
11. jún 2008

V ČR může být dítě zapsaný myslim až do 14 let 🙂

peige
11. jún 2008

Neeve, no možná máte rozdílný příjmení, tak možná proto, ale to byste museli mít soudně ověřený rodný list... tak nevím, mě říkali, že kdyby chtěla vidět třeba babička a tak s malou, tak to vlastní pas není nutný, tak nevím, snad nás pustí 😉 😀 .

Petraluk, tak to jsou u vás machři 😲 , to jsem si ještě dneska hned pochvalovala, jaký je to príma spadat do menšího města, kde se to vyřizuje, kde jsou milé úřednice, prakticky vyřízení bez front 😉 prostě pohoda 🙂

xena22
11. jún 2008

Baby viem,ze sme to tusim uz preberali,ale vy co chodite na blind,tak ake cenove relacie su tam? 😀 Chceli by sme niekam pobliz makarskej,najlepsie do Basky Vody,odtial ma fotky vzdy dostanu 😉 Len dufam,ze nieco najdeme a ze nas to nezoderie z gati 😀
No a v druhej diskusii o dovolenkach preberaju,ze aky vodicak musi byt,moj muz ma len ten klasicky ruzovy,nema este ten novy medzinarodny,ale dufam,ze to nebude problem.Zijeme v irsku a par krat nas uz policajti zastavili,ale nikdy to nebol problem,ale co sa tyka chorvatska,tak sa uz zacinam bat vsetkeho 😀
Dalsia vec,ako je to tam s peniazmi?Menite si na sk a nesiete taku velku hotovost,alebo si na mieste vyberate kreditkou,alebo laser kartou?Nerada nosim vela penazi so sebou,radsej uprednostnim platbu kartou a dufam,ze ani tam to nebude problem.

petraluk
11. jún 2008

Peige odevzdala jsem pas, pak jsem šla na pokladnu zaplatit 50kč a když jsem se vrátila, tak už byl malej zapsanej 😀
A malej má jiný příjmení než já a tan pas stačí. Naopak když se matka jmenuje jinak než dítě, který má vlastní pas, potřebuje do Chorvatska ověřený papír, že dítě je opravdu její 😉

sasenka
11. jún 2008

no platba kartou bol problem, ale už to bolo OK, v hoteloch boli už portály, aj v obchodoch väčších už majú. ael v malých penzionoch a malych dedinkách by som sa na to moc nespoliehala 😒
My berieme rovno Kuny, ak ostanú, odkúpi ich kamoška, čo ide až po nás 😉

peige
11. jún 2008

Xena, tak platba kartou, výběr myslím není problém, i výměna, pokud vím z CZK není problém, my bereme eura ještě 😉 .

Baška Voda i Makarske , je to tam pěkné, ale kopcovité, tzn. žádné poloroviny 😀 😉 , moře krásně čisté, jinak cenová relace, stejná jak v celém Chorvatsku, je tam dráž, ale není to zas tak hrozný 😉

veronika13
11. jún 2008

mňa tiež stredná Dalmácia dostala 🙂
ste spomínali, že hotovosť je dobré meniť až tam, že to vychádza lepšie? sa chcem ešte uistiť, veď už budúci týžden idemeeeee 🙂

petraluk
11. jún 2008

My jsme si vždy vyměnili doma eura a tam vždy postupně měnili,podle toho kolik bylo třeba. Lepší než aby mi pak zbyli 🙂 Podle našich výpočtů to vyšlo levnějš a teď ještě líp, když je dobrý kurz na eura.

petraluk
11. jún 2008

Jo a řidičák máme normální, já už z EU a přítel ten starší a nikdy po nás mezinárodní nechtěli a že nás už několikrát namátkově kontrolovali 😠

veronika13
11. jún 2008

tak teraz mám v tom zas choas 😀

peige
11. jún 2008

Petraluk, s těma pasama toje teda mazec 😀 😕 😲

petraluk
11. jún 2008

Peige jsou to idioti, nevim co z toho mají, že všechno zakazujou a něco přikazujou 😠 😀

petraluk
11. jún 2008

Veru v čem máš chaos 😀 Asi takhle, většina ubytování, když to není přes cestovku, tak se dá platit eurama, tak to platíme, ikdyž občas mají dost zvláštní kurzy 😠 A jinak si tam z těch eur vyměníme kuny 🙂

veronika13
11. jún 2008

slovenské sa tam za kuny dajú meniť? či lepšie je to z eura?

sasenka
11. jún 2008

aj SK sa daju meniť na Kuny aj tam, neviem, ale cez 2 výmeny to vyjde vždy drahšie, nie? Tento rok som kurzy ešte neprepočítavala, ale predmin. rok bolo najvýhodnejšie zmeniť Kuny doma. A benzín bol lacnejší ako nas, ten sme platili kartou.

veronika13
11. jún 2008

musím poveriť mužíka, nech sa na to pozrie, on sa v tom lepšie vyzná, potom dám vedieť na čo príde 😉

peige
11. jún 2008

Nejlevnější benzín tankují Slovinci 😉

petraluk
11. jún 2008

My jsme to počítali a vyšlo nám to levnějš než kdybychom to měnili z Kč 🙂 A nafta tam předloni stála nastejno nebo malinko víc, záleží kde 🙂

xena22
11. jún 2008

Takze eura v pohode zamenim za kuny keby daco? A ako je to s tym vodicakom? Jej baby mi ideme az v auguste,ale dufam,ze vy co idete skor,tak nam napisete zazitky a postrehy 😀

petraluk
11. jún 2008

Xena jj eura bez problémů vyměníš 😉 My jedeme už za 3 týdny, tak určitě pak dam vědět jak bylo 🙂

veronika13
11. jún 2008

jasné, že napíšem
písali, že s vodičakmi neni problém

petraluk
12. jún 2008

Holky huráááááááá je to zrušený 😀 http://www.novinky.cz/clanek/142358-chorvatsko-...

deni84
17. jún 2008

ahojte 🙂 my sme sa práve včera vrátili z "mini dovolenky" v chorvátsku, boli sme pri Šibeniku - Solaris, malý zvládol cestu super, trvala asi 8,5 hod., stáli sme asi 3-4 krát... do auta som mu zobrala kopec hračiek, ale ani som ich nepotrebovala, stačila mu plastová flaša 🙂 trošku som sa tej cesty bála, ale nakoniec super...

...ja mám v HR s platením kartou len samé dobré skúsenosti... dokonca aj v malých potravinách brali karty (aj AMEX Dineres club) ta to som bola teda prekvapená, lebo skôr u nás sa mi stalo, že tie karty nebrali...