Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lyongirl
22. jún 2010

@lilly21 ani nevieš, ako si ma potešila, už sa neviem dočkať dovolenky...
a ak si nájdeš čas, popíš trošku viac s
@nadush sa potešíme , teda ak môžem hovoriť aj za ňu 😉
mňa by zaujímalo, ako je na ostrove, či je tam pekne, čo sa tam dá vidieť, nejaké obchody, supermarkety, ceny v nich, čo sa oplatí a čo si máme radšej doniesť, reštiky aké tam sú, čo sa tam dá ochutnať...
ja viem, asi veľa otázok, ale ak by si si našla čas, tak prosím niečo popíš 🙂
ďakujem!!!

nadush
22. jún 2010

piatok rano? 😕 no pekne... ale som rada, ze pocasie ste mali dobre, voda bola teplucka? 😵

lyongirl
22. jún 2010

my ideme 20.7. vyrážame v pondelok večer, ešte presnú hodinu neviem, ale tak o 20-21 hod, nech malý spia v autosedačkách a nech si môžme tiež nejaké prestávky na WC popr. kávičku urobiť a nech sme skoršie ráno pri trajekte. Pozerala som, že chodí od rána od 4tej, tak snáď nebudú kolóny, aj tak neviem, či nás domáca tak skoro ubytuje, takže možno pôjdeme na pláž, musíme jej ešte zavolať a popýtať sa, kedy nás ubytuje.

nadush
22. jún 2010

@lyongirl @lilly21 no veru, aj ja som na to iste zvedava 😅 inak kde ste boli ubytovani? my budeme v apartmanoch snježana, ale je to 550 m od mora 😖 dufam, ze sa to bude dat s krpcom v pohodke zvladat 😕

lilly21
22. jún 2010

muz mi odovzdal dieta, tak vecer porozpisujem 😀

nadush
22. jún 2010

@lyongirl my tiez chceme hned ten ranny trajekt stihnut, bud 1. alebo 2. 😉 a ak nas neubytuju skor, pojdeme sa niekam napapat, popozerat mesto, na plaz 😉

ninkaalex
22. jún 2010

@lauraa 🙂 možem vas poprosit o kontakt? vojanska@centrum.sk 😉

lyongirl
22. jún 2010

@nadush aj my určite niečo také ráno vymyslíme....

lilly21
22. jún 2010

dieta z nicoho nic zaspalo 😉
taakze, voda bola fakt tepla, uplne plytka... teda neviem, na ake plaze budete chodit, my sme byvali v komplexe San Marino a chodili sme len tam.. mali sme polpenziu a obedy sme si davali v plazovych restikach /hamburgery,cheese,chicken 24 kun, jedla okolo 50kun, pitie bolo drahe, pollitra vody s citronom, dvojdecova cola, pivo - vsetko cez 2€/, takze v meste sme ani v restike neboli.. v obchode som bola len dvakrat pred cestou (taky mini pri ceste, ale v lopare ani vacsie nie su, nejaky market na takom mini namesticku, ale ten bol do deviatej, tak sme ho ani raz nestihli), ale ceny cca ako u nas...
obcas sa stalo, ze sa nedalo platit eurami, ale kurz tam maju skoro ako u nas..
aby som nezabudla - na chorvatskych hraniciach nam za tych 30 sekund, co sme mali pootvorene okno, vletelo do auta asi 40 komarov...mali to aj v spravach, ze ich je mrte, ale mozno to bolo len teraz... na rabe neboli vobec, len tam nas za chvilku dostipali
pozriet sme sa boli v rabe, pekne mestecko, pristav (slota tam ma dom a jachtu 😀 ) , stare ulicky, na vrchu kostol s krasnym vyhladom.. viac sme neboli pozerat, lebo sme cestou domov isli este na 3 dni do slovinska, tam sme kukali 😀
idete tym trajektom priamo na rab? cestou naspat sme isli tym cez krk a tiez to bolo celkom fajn, vyhli sme sa tym krkahajom po zideni z dialnice a celkom bodne, ked hodinu a pol nemusi clovek soferovat..

petinka11
22. jún 2010

kolko vlastne stoji te trajekt??

wodanka
22. jún 2010

ahoj lilly aj my ideme na Rab... prosim Ta akym trajektom a odkial sa da ist na Krk? My totiz chodime len na trajekt z Jablanacu...

nadush
22. jún 2010

@lilly21 pojdeme trajektom tam aj spat.. inak pocuj, na nejake 3-4 dni beriem z domu navarene, ale ostatne dni sa chceme stravovat mimo... kolko mam asi tak ratat na jeden den? myslim ranajky, obedy aj vecere(vecere take, ze napr. pizza, alebo nieco obdobne 😉 ) a vodu ste si brali z domu? 😕
@petinka11 http://www.rapska-plovidba.hr/img/rapska_cjenik... ... lili, su tam taketo ceny aj v skutocnosti? 😅 a ozaj, dialnica vas kolko vysla od zaciatku chorvatska az pokym ste schadzali z dialnice(pri zutej lokve?)

zuzca80
22. jún 2010

ahojte...ja len chcem napisat, ze som sa v piatook vratila z dovolenky v chorvatsku a vrelo odporucam rezort solaris pri sibeniku. velmi pekny rezort vhodny aj pre deti.

petinka11
22. jún 2010

kocky a kolko sa vlastne plati za taky trajekt&,??

lyongirl
22. jún 2010

@lilly21 ďakujem za odpoveď 😉
my ideme trajektom z Jablanacu, ale neviem, ako sa volá prístav na Rabe...
vodu berieme určite a ešte berieme mlieko, maslo, zemiaky, ryžu, cestoviny, nejakú zeleninu na začiatok, káva, cukor, soľ, koreniny, pivo, zách. papier a neviem čo všetko ešte. My sme totiž bez stravy a budem 2 týždne a nemienim tam všetko kupovať, takže čo sa dá zoberiem.
A trasa je na BA, potom na Szombathely po starej ceste a napojiť sa na diaľnicu v Chorvátsku

lyongirl
22. jún 2010

@petinka11 - vodič vozidla 16 kun, dieťa od 3-12 rokov 6 kun, dospelá osoba 16 kun a auto 94 kun, ak som to dobre pochopila z tabuľky od

@nadush

debbie
22. jún 2010

@petinka11 Trajekt na rab okolo 20€

debbie
22. jún 2010

@lyongirl vodič je v cene s autom

lyongirl
22. jún 2010

@debbie hmmm, ja neviem, len som dedukovala z tabuľky...

nadush
22. jún 2010

@debbie @lyongirl pre mna, manzela a syna vyjde trajekt 132 kun, co je cca tych 18-20 eur 😉 takze tabulka sedi 😅 🙂

lyongirl
22. jún 2010

@nadush akurát mi MM hovoril, že sa dá vybaviť na trajekte, že zaplatíš len jednu osobu, že načierno sa to dá, že jeho kamoš to tak robí každý rok, tiež chodia na Rab do Loparu

nadush
22. jún 2010

@lyongirl tak super 🙂 skusime, i ked to az taka palka zas nie je... 😅

lyongirl
22. jún 2010

@nadush aj my to budeme skúšať 😀

lilly21
22. jún 2010

vodic nie je v cene. neviem presne, kolko stal, listok bol kupovat manzel, ale myslim, ze moze byt. ten druhy (lopar-krk) bol necelych 300 kun - viacej, ale ides 1,5 hodiny a usetris na dialniciach. prebehnes krkom, cez most a si pri rijeke.
ja som nebrala vobec nic, nieco sa mi tam zdalo dokonca lacnejsie (aspon, co som na benzinkach kupovala). teda nejake sladkosti, aj tie som doniesla domov. Cola a spol boli drahsie, ale neznackove dvojlitrovky boli okolo eura asi.
@nadush s tym jedlom ti neviem poradit, my sme mali ranajky a vecere na sposob all inclusive, takze nam cez den stacili burgre alebo spagety. no na plazi boli jedla ako cevapcici, chicken nuggets, raznici s hranolkami okolo tych 50 kun. myslim, ze v restikach v meste sa najes lepsie a lacnejsie, ale fakt neviem.

lilly21
22. jún 2010

a dialnicu tiez neviem, neriesila som to nejak. daco sa mi ma mari, ze 36 kun, ale neviem, ci bol aj druhy usek spoplatneny. asi hej. som to uz nevnimala nadranom 😀

petinka11
23. jún 2010

dakujem za odpovede,ale este mi poradte,kde je krajsie??ostrov krk,priamo krk alebo baska......v prvom rade ma zaujmakrajsie more......

petinka11
23. jún 2010

a co stoji prejazd cez most na krk??a plati sa jednorazovo alebo aj na ceste spet?????
😝

hpaja
23. jún 2010

@zuzca80 ten resort solaris vypadá fakt moc dobře, škoda, že už je na začátek července vyprodaný, tam by se nám určitě líbilo... :(

zuzca80
23. jún 2010

@hpaja no hej pacilo by sa vam. ja soom bola velmi milo prekvapena. pomaly to tam prestava vyzerat ako v chorvatsku. vsade vysadzaju travicku a palmy. plus je to velmi stary rezort, tak su tam uz vysoke stromy.