Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sasenka
17. jún 2008

Deni a ako je v tom Solarise? To bola tiež jedna alternatíva pre nas, dokonca sme sa tam boli kuknuť... ale tie hotely zvonku vyzerajú dosť staré... ako su zvnútra? A strava, pláž? A v ktorom pavilone presne ste boli?

petraluk
17. jún 2008

Deni co počasí? Kamarádka byla minulý týden na Istrii a půlka jim propršela a moře prý moc teplý nebylo 😒 Ono je to od Šibeniku tedy celkem daleko, ale prý to bylo skoro všude 😒

barabra1
18. jún 2008

Chceme ist na dovolenku do Chorvacka cez Madarsko.Neviete kolko stoji dialnicna znamka?(Madarska)

petraluk
19. jún 2008

Barabra přečti si 1-2 stránky zpátky, někde jsem to tam psala. Ale je to 2 roky starý, tak počítej s malym zdražením 😉

deni84
19. jún 2008

sasenka: v solarise super, od minulého roka tam opravili pláže, chodníky, spravili nové bary na pláži... myslím, že z roka na rok sa to zlepšuje 🙂 dokonca teraz tam zrekonštruovali aj apartmány... hoteli vyzarajú zvonka staro, ale čo som počula vnútri je to ok, dokona, nevidela som však izby naživo, lebo my sme bývali v maríne na lodi... ale je tam aj wellnes cenrtum a to je pekné 🙂

petraluk: my sme mali počasie super, bolo stále teplúčko, občas sa slniečko schovalo za mraky, ale zima nebola, v mori sa dalo kúpať, ale nevravím, že bolo horúce... pršalo tam len vo štvrtok a potom ešte jeden krát v noci... už som tu raz písala, že počasie na istrii býval odlišné v nižších častiach chorvátska....

aneriska
1. júl 2008

Ahoj, před týdnem jsme se vrátili z 3-týdenní dovolené s 6 měsíční Anitkou. Vše proběhlo úplně v pohodě. Cestu jsme rozdělili na kratší úseky - cesta tam - Praha - Miroslav - nocování u kamarádky a pak Záhřeb (máme tam příbuzné), tam 2 denní odpočinek, dále k moři (Gradac). U moře byla sice zima 😖 , takže malá hlavně dýchala svěží vzduch od moře a hezky spinkala, hrála si na dece.. Zrovna tam i pršelo, takže horka jsme neřešili.. Cestu jsme zpestřili dále 4 denní návštěvou babičky v Bosně, dále zase Záhřeb 2 dny a rovnou do Prahy. Jasné, že to takhle nemůžou udělat všichni, ale doporučuji aspoň jednu zastávku během cesty aspoň na jeden den, aby si drobeček zvykl na trošku jiné klima.

veronika13
1. júl 2008

Ahojte, my sme sa včera vrátili z Chorvátska, bolo super, malý zvládol cestu fantasticky. Šli sme cez Maďarsko po ceste 1. triedy č. 86, úplne v pohode, tak je asi zbytočné platiť za dialnicu, Maďari majú suprové značenie. Cez Slovinsko Sodoma Gomora, blbé značenie tam aj späť sme trafili len náhodou, čo sme mali chaos či ideme dobre. V Chorvátsku to už bolo zas v pohode, len stále počas pobytu hlásili v rádiu dlhé kolony pred tunelom Malá Kapela, hlavne v sobotu to bolo husté aj 11 km!!! My sme išli po dialnici len po Karlovac, potom sme išli na Plitvické jazerá a ďalej dolu po ceste 1. triedy, cesty boli prázdne aj v sobotu, takže odporúčam. Tak sme za dialnicu ušetrili 1600,- Ten úsek od Varaždinu po Karlovac nás stál asi 200,- je to nejakých 150km dialnice.
Hádam to niekomu pomôže pri plánovaní cesty 😉

sasenka
6. júl 2008

Ahojte, aj my sme už doma, hotel krása, pláže nádhera, more teplučké, počasie na jednotku 😵 😵 😵
Boli sme v mestečku Baška na ostrove Krk (hotel Corinthia II - III) odporúčam všetkými desiatimi, pre deti od 0-5 rokova absolútna paráda, fakt najlepšie ako sme boli, a to už sme boli všelikde.
Mierny vstup do mora, na pláži kamienky, v mori piesok 😅 , more uplne prieračné, čistučké - maju aj pridelenú Modrú vlajku za čistotu pláže 🙂
Hotelik absolútne praitelský k detičkám, do 7 rokov deti neplatia, stava formou švedskych stolov, sice už som zažila aj lepšie, ale jedlo vcelku chutné, a hlavne vždy niečo aj pre deti - kuracie, teľacie, jahňacie mäsko, polievka, cestovinky, pudingy....
V hoteli je priamo Wellness centrum, vnutorné+vonkajšie bazeny, vírivky, jakuzzi zdarma (aj pre maminku niečo 😵 )
Mali sme obrovskú tzv. "family" izbu, teda 2 velké postele, maly spal v cestovnej postielke, ale vraj na požiadanie aj majú na požičanie zdarma!

K ceste: my chodievame tak ako Veronika cez Madarsko cez prechod Rajka, po Mosonmagyorvár je dialnica zdarma, dalej po ceste č. 86. Na Budapešť dialnica sa nam od Žiliny neoplatí, je to zachádzka, a tam sme šli cez Slovinsko - prechod Lendava, ale kedže spoplatnili tam dialničný úsek (35 Euro!!! 😠 ) tak sme to naspäť obišli na prechod Goričan, a smerom hore na Kormend a tam sa napojili na 86-ku.
V Chorvatsku sme šli po dialnici až do Rijeky a potom dolu na Krk, prechod stál 36 + 49 Kuna + most na Krk 30 Kuna.

sasenka
6. júl 2008

PS: prechod celou dialnicou je okolo 2000,- jedna cesta, a obisť sa da prakticky celá, ale neviem, či to stojí za to, aj ked je to krása cez vnutrozemie, a da sa uastaviť na Plitvických jazerách. V sobotu je to na zváženie, na tuneloch Mala a Velka Kapela bývajú aj 20km kolony 😖 Každopádne odporúčam po Zagreb ist po dialnici, okolo Zagrebu je úsek dialnice zdarma , a potom zísť niekde na starú cestu - smer Slunj.

certica
6. júl 2008

sasenka, nemozes hodit nejake fotky?

ankam
6. júl 2008

ahojte aj my sme sa vratili z Istrie pred 2dnami.Mestecko Novigrad.
Bolo nadherne a bola som max.so vsetkym spokojna.A este aj pocasko nam vyslo na1*****ani raz nezaprsalo

rinuska
6. júl 2008

my sme boli pred tt v biograde na mori , všetko o.k , malý v poho , len ja som sa tam trápil a s tehu nevoľnosťami , takže som sa nemohla dočkať , kedy pôjdeme domov a ked počujem dovolenka tak sa mi dvíha žalúdok 😝

ella1
6. júl 2008

caute.my sme boli tento rok tretí raz v chorv.teraz na ostrove rab.bolo horuco a super!
čo sa týka plytvických,chceli sme sa tam zastaviť,lenže to je poriadne veľké,to je na výlet na celý deň,tak sme ich oželeli.
neviem,či by som išla mimo diaľnice,lebo to sú samé serpentíny.išli sme tak kúsok teraz od jablanacu do senj,ale to vám poviem,že asi 30 km usek sme šli 1 a pol hod. 😝
najlepšie je ísť od utorka do štvrtka,lebo od piatku do podnelka sú cesty dosť plné.ale išli sme už aj v nedeľu aj v sobotu a asi sme mali šťastie,nikdy sme nestáli v zápche.
jaj ,pardon,vlastne raz,ked sme šli do Vodíc,tak robili nejaký tunel,tak išiel len jeden pruh,tak vtedy,ale inak v pohode.
a odporúčam si u nás zmeniť koruny na eurá a až tam na kuny!!!!!!!!!!!
oplatí sa to!!!!!!!

katy1979
6. júl 2008

ella a aký je tam asi rozdiel? Teda medzi tým ked mením na kuny tu alebo tam?

ale som rada že píšete že deti zvládli cestu v pohode. ja sa bojím že osediviem. My ideme totiž cez den a nie v noci.
odchádzame za týžden a pol. Teda vo stvrtok, teda žiadne perné dni. A ideme do Brodarica. je tu kusok pod sibenikom.

sasenka to poznám, aj ked ten hotel sme videli akurát tak zvonku pred dvomi rokmi. my sme tam bývali v sukromných apartmanoch.
len tá pláž sa mi zdala byť stále plná ludí ale pre deti ideal. hlavne ten vstup do mora.

tilly
7. júl 2008

ella, my chceme ísť tento týždeň na rab, vy ste mali ubytko dopredu, alebo ste zohnali na mieste?

tilly
7. júl 2008

sasenka a boli tam aj nejaké animácie pre decká?

sasenka
7. júl 2008

Boli celodenne animácie, rano a poobede Miniklub - decka tam niečo kreslili, hrali sa, ale my sme s malými to moc nevyužívali, ale chodili sme na večerné Minidisco o 21:00 a potom bola vždy nejaká šou - Karaoke, Hawaii, raz akýsi koncert, no a je tam aj bar so živou hudbou, tak sme asi 2x boli aj tam.

My sme menili Kuny tu po 4,20,- a ked sme videli kurzy tam 1 Euro= cca 7 Kun, tak toto teda vychádzalo lepšie ako cez Eurá, ale ono to je v podstate rozdiel par halierov.
Mali sme polpenziu a menili sme 8000,- SK a vyšlo nam aj na výlet lodou (500,- Kún), aj parkovné aj prejazdy sme platili a ešte sme 50,- Kun doviezli domov.

Na prejazdy si isto vymente doma Kuny, lebo na dialnici pekne okrádajú - zaplatíte Eurami, vydajú vam Kuny, nie je to tam kedy poriadne rátať... tak to zneužívajú 😠 A je dobré aj mate drobné.

Na Rabe sme boli lodou na Rajskej pláži v Lopare, a bolo to tam hnusné, fuj, nikdy viac, za tie 3 hodiny som mala piesku plne zuby 😀 To nie je nejaký pekný piesoček, ale taký jemný, ťažký ilovitý, miestami čierny, daju sa z neho stavať hrady, ale všade sa hnusne lepí 😒 Nikde poriadny tieň (kupte si slnečníky!), aj ked vodička je fajn 20cm - ale akurát tak pre miminko, naša 7-ročná kočka sa tam nudila - lebo plávať sa tam nedá absolútne 😖 .

sisidl
7. júl 2008

Ahojte.Ja by som sa chcela opytat,dnes som sa docitala na nete ze za Zadarom v NIN alebo PRIVLAKA su piesocnate plaze,chcela by som vediet ake to tam je. Neboli ste tam nahodou niektora??

roasha
7. júl 2008

my sme boli pod zadarom/sv.filip a jakov/-3km od biogradu,a tam bola kamenista plaz,a po cca 300m to bol krasny piesok,tak sa dalo vybrat podla chuti. 🙂

ella1
7. júl 2008

caute.
no my ked sme manili kuny,tak 1 kuna=4,70 Sk.a ked sme platili cestarinu,tak v eurách to bolo 7,54 a v kunách 54.
takže v eurách by to vyšlo lepšie.
aj ked sme išli na lod,tak v eurách bolo 20€ a v kunách nejakých 150.
takže treba si pozrieť momentálny kurz a podľa toho sa zariadiť.nám by sa oplatili tie eurá.mali sme aj to,ale viac kuna......

tilly-ubytko sme mali dopredu,cez adriatica.sk celkom lacné a v pohode.domáci nám grilovali,boli veľmi milí.

inak,na vežu ani nechodťe.na tú najvyššiu.strmé schody a von z veže len rebrík a zábradlie ani nie po pás.zbytočne sme zaplatili vstup.
a na rebe sú všetky druhy pláží.

tilly
7. júl 2008

sasenka a hod mi link prosiiiim

ella1
7. júl 2008

sasenka a vy ste boli na rabe len na jednom mieste? 😲
my sme pochodili celý ostrov.vždy iná pláž.
napr. sahara na Lopere,piesok a dlho plytká voda-vhodné pre malé deti
Suha punta v Kompare-aj piesok ,ale super na šnorchlovanie,aj plávanie a čistá voda.

a nespoliehajte sa,že trajekty chodia podľa času,ako majú napísané 😀

sasenka
7. júl 2008

my sme tam boli priamo v meste Lopar, lodou z Krku, na tej Sahare - Monte Carlo - Rajskej pláži... tak všeliako to volajú, ale fakt iba pre male deti, do 2-3 rokov super, ale naša kočka pláva ako ryba, pre nu to bolo o ničom.

link na naš hotel ... www.hotelibaska.hr ... boli sme v hoteli Corinthia II, je tam aj lepší hotel Zvonimir, a špicovy apartmanovy dom Adria, 2 kempy. Ale ten Corinthia II/III je cenovo asi najlepší. Do Corinthia I sa to velmi neoplatí, akurát su tam prerobene kúpelne, ale my sme mali staršiu, ale hlavne že čistučko bolo. My sme boli cez Satur, ešte to mali na last minute terau za nejakých 9000,- na osobu, 2 deti do 7 rokov zdarma!

fotky z našej dovky:

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Gallery&...

ella1
7. júl 2008

Monte carlo?nie náhodou san Marino?
lebo to tam je postavené.vraj replika San marina.

no keby ste išli nižšie,tam boli super podmienky na plávanie aj šnorchlovanie.

veronika13
7. júl 2008

sasenka, krásne tam bolo, budem uvažovať pre ďalšie roky 😉

tilly
7. júl 2008

nooo, zvažujeme tú corithiu, uvidíme...

tilly
7. júl 2008

mne ide hlavne o animácie

sasenka
8. júl 2008

Ella, San Marino, som sa sekla 😔

Animacie boli, a zajazdy s animaciami robi Globtour/Seneca ... tzv Klubove dovolenky. Aj na takej sme boli, ale Heni mala iba 2 roky vtedy, super to bolo ale ona si to ešte neužila. Tuto boli celodenne, prebiehalo to pri bazene a večer vždy Mini-disco a potom nejaká šou. Za hotelom je aj zabavny park, minigolf, trampoliny, kolotoče, tenisové kurty a ešte všeličo, ale my sme tam moc nechodili. Trampoliny stáli 10 Kn na 7 min. ostatné asi tak podobne. Ale bolo to fakt udržiavané, čisté, je to ohradené, takže neponičené 🙂

peige
8. júl 2008

Sasenka, jak snášel cestu synek, měla si nějaké hračky na zabavení? Jedeme v srpnu do Chorvatska, a trošku z té cesty mám strach ☹ , ohledně mladší dcerky.

ella1
8. júl 2008

v pohode.ja som sa tiež sekla.
všetko,čo som písala o pláži Suha punta tak malo byť o pláži Supeterska draga 😅
suha punta je tam tiež,ale tam bolo hned hlboká voda.