Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

petraluk
8. jún 2008

S uřvaným děckem souhlasim. Můžu se třeba stavět na hlavu a když bude řvát, tak s tim nic neudělam. Zrovna v pátek jsme byli na večeři a malej se strašně vztekal, pořád chce lézt po stole a všechno z něj bere. Naštěstí se tedy nikdo nepohoršoval, spíš padali věty typu, že tenhle věk je na tohle úplně nejhorší. Zacpat pusu mu čímkoliv ještě nemůžu a aby lezl po špinavý zemi, taky neni nejlepší nápad 😖

sasenka
8. jún 2008

Kamoška bola min. rok na priváte, a mali takých starších domácich, tak tým vadilo, že ich synček je taky uplakaný, aj v noci sa ešte budil (nejaké 2 roky mal) tak im to davali aj dosť najavo. No ale ked niekto prenajíma, tak by s tým mal počítať. Teda ja skor znesiem detský plač, ako opitých Rusov 😖 A budem rada, ak aj na pláži deti budú, aby sa tie moje mali s kým hrať, kedže ideme sami (nie s partiou).

petraluk
8. jún 2008

Taky mi děti nikdy nevadili, ani když jsem je neměla. Co ale nesnášim jsou uřvaný opilí Němci, Poláci nebo Rusové 😠 Hlavně ti Němci mě lezou dstrašně na nervi, chovají se leckfdy jak prasata 😒

Malej je jinak docela dost hodnej, v noci nikdy nebrečel, ale prostě má období, kdy ho nebaví sedět v kočáru a chce lézt, stoupá si u nábytku a holt když ho nutim, aby jen seděl a koukal, tak se mu to nelíbí 🙂

sasenka
8. jún 2008

No naš maly tiež je celkom dobrý, v noci spáva, tak do 6:00 aj ked mavame občas nespavú noc - asi aby sme si moc nezvykli 😀 No a to čo píšeš poznám, v kočíku sedí, iba ak sa vezie, ako zastanem, okamžite vystupuje 😉 Našťastie už celkom dobre chodí, začal až ako 14-mesačný.
Bud. víkend mame "trening" ideme na predlžený víkend do Nizkych Tatier, tak uvidíme ako to zvladneme. ten hotel čo do neho ideme ma vraj izolovane steny, nejaká kočka písala, že boli s malými deťmi a ich syn plakával, tak sa ospravedlnovala, ale susedia nič nepočuli 🙂 tak dufam, že to tak fakt je.. už sme zažili aj papierove steny, že aj dýchanie si počul od susedov 😠 a aj ine veci 😲

maja26
8. jún 2008

Tak v noci by mi nevadilo kdyby nějaké dítě plakalo to spímě tvrdě 🙂 a musím se přiznat že mi kdysi vadily takové ty uřvané živé děti co pořád někam lezou,pořád se zlobí když něco nedostanou a teď už to nevnímám,protože mám jedno doma,to tak většinou je že to chápou rodiče jinak 😀 ,minulý rok jsme byly v Chorvatsku na super místě akurát pro děti šlo se asi 10 metrů možná i dál a vody bylo pořád po kotníky a max po kolena(dospěl.člověka.),pro tatínky je to docela nuda a musí si dojít až na molo aby si zaplavaly,ale děti to tam mají super.

sasenka
8. jún 2008

Majka kde ste boli? Takuto pláž hladáme 😉

petraluk
8. jún 2008

Sasenka my byli na Rabu a město myslim Lopar. Je tam písečná pláž a fakt se musí hodně daleko, aby mohl člověk aspoň plavat 😀

pirlenka
8. jún 2008

No já to tušila, že to bude Lopar 😉 Moc hezké, pro děti fakt ideální 🙂 Akorát my bydleli přímo ve městě Rab a koupat se jezdili po celém ostrově.

sasenka
8. jún 2008

to myslíš tu Rajskú plaž, tak nejak to volaju ? ... no to už bolo vypredane vo februari 😕 🙄
My ideme na Krk do Bašky, vraj tiež pozvolný vstup do mora

debra
8. jún 2008

ahojte...aj my sa tento rok xystáme do Chorvátska...a už sa moooc teším 🙂 ideme tri rodinky s deťmi,každá rodinka svojím autom...ideme tam hlavne kôli malej,lebo je stále xorá 😒 neviete,čo si tam má so sebou zobrať?myslím niečo pre malú na pláž a tak...

sasenka
8. jún 2008

Debra, pisali sme o tom na str. 6, ak chceš kukni tam, alebo myslíš niečo konkrétne?

petraluk
8. jún 2008

Sasenka v Bašce taky pozvolný, ale s tím Rabem nesrovnatelný 😉 Taky písek je tam jako v Itálii 🙂 Jestli je to rajská pláž netušim 😕

Teď bude ve Střepinách jak je to přesně s tím Chorvatskem, tak jsem zvědavá 🙂

sasenka
8. jún 2008

tak potom napíš, sice aj ja si možem prepnúť

debra
8. jún 2008

sasenka dik...už som si prečítala...no aj mne známa vravela,že v CHorvátsku sa často vyskytujú ježkovia,tak ja malej berem šľapky s uzavretou špičkou a samo aj nám s mužom musím ešte niekde kúpiť,len nevm kde 😒 neviete kde by mohli pre mna a muža mať tieto šľapky?v deichmanne?
my ideme na ostrov Brač

sasenka
8. jún 2008

V TESCO som ja kupila mali všetky velkosti. a malej je lepšie tiež asi gumove sandaliky, my sme take kupili. No ak tu nekupiš aj tam sa da, ak bude fakt treba. Su roky - a miesta, že ježkovia su vela a niekedy nie su vôbec.

debra
8. jún 2008

ok pokukám aj v tescu,mám na to ešte tri týždne 😉

maja26
9. jún 2008

Jo jo byl to Lopar,ale my tam byly začátkem září to už bylyo skoro všechno zavřené a bylo tam málo lidí.

petraluk
9. jún 2008

Hezký ráno 🙂 Tak v těch Střepinách řekli pěkný kulový 😒 Prý jen, že Chorvatsko jedná o zrušení všech zákazů co letos vydali.

Boty do vody mají levný taky v Globusu, ale nevim jestli je i v SR 😕

maja26
9. jún 2008

Taky jsme se na to dívala a nakonec jsem zjistila že i když mluvily půl hodiny tak neřekly nic,segra tam jede na Lopar i z dětmi a teď vlastně nebude vědět co a jak.Doufám že se to rychle vyjasní 😉

petraluk
9. jún 2008

No my jedeme už za necelý 4 týdny a taky bych ráda věděla, jak to bude. I když já beru co chci A JE MI jedno co řeknou 😀 Myslíte, že to platí i na ryby 😕 Nějaký si tam určitě koupíme, ale beru i file polotovar 🙂

maja26
9. jún 2008

Já myslím,že si tam budeš moct vzít všechno,že to zruší protože co budou bez Čechů dělat a takhle krátce před létem by jich naštvaly hodně.Zvláště babičky a dědečkové s v noučaty kteří si uvaří samy 😒

zanett
9. jún 2008

sasenka a spol; nemyslim urvany deti jako ubreceny, ale takovy ty, co se chovaj jako z divokejch vajec a rodice nezakroci, Navic pritel ma dve deti z predchoziho manzelstvi (ziji s nami ve spolecne domacnosti), takze ja vim, co nektere deti dovedou a na dovolenou jezdime bez deti, protoze si chceme uzit 'dospelackou' dovolenou (deti jedou s pritelem jindy behem roku). No a hotely nesnasime prave proto, ze nevime, jake sousedy se nam postesti mit a mame radi svuj prostor a nesnasime takoveto stadovite jednani (vsichni hhrrrr na plaz, pak vsichni hrrr na obed, vecer vsichni hrrrrr na veceri 😀 ) Proste si to radi udelame podle sebe a i kdyz nekomu nepripada jizni Francie jako velky luxus, faktem je, kdo vi, jak vybirat, bude mile prekvapen...

petraluk
9. jún 2008

Zanett tak já bych právě bez dětí nikdy nejela, strašně se na tu dovču s malym těšim 😵 Jinak tě chápu, máš ráda svůj klid a je pravda, že v hotelu jsi pořád nějak omezená minimálně časem jídla.
A co se týče Francie, my si tam dovču strašně užili a myslim, že když se člověk trochu omezí, tak se tam dá taky pobýt za normální peníze, Francie se mi moc zalíbila a momentálně je to to nejlepší co jsem zatim viděla 😵

sasenka
9. jún 2008

Zanett, myslim že čo si napísala ohladne detí ani nepotrebuje komentár, myslim, že každa maminka čo ma svoje deti a ma ich rada, si pomyslí svoje o takýchto vyrokoch 🤐
Patrulak, aj my chodievame kvoli deťom a dovolenka bez nich (predtým, kym sa narodili) bola paráddna nuuda, v porovnaní teraz 😎 Ved sa sami nachodíme, ked už oni nebudú chcieť chodiť 😉 až nam luto bude, že nechcú isť ☹

petraluk
9. jún 2008

Sasenka přesně tak. Ale určitě je hodně rodičů co rádi nechají děti doma. Několikrát jsem tu četla jak nechají doma klidně 4 měsíční mimi, když nekojí a s manželem si jedou k moři, aby si odpočinuli. Já bych tohle nikdy neudělaal, byla by to asi ta nejhorší dovolená, denně bych volala strachy domu, jestli se něco neděje a možná bych ani nespala 🙂 Proto jsem si nepořizovala dítě, abych si od něj musela odpočinout. A rozhodně ne takhle malý, dejme tomu, že třeba u 3letýho dítě už je to jiný 🙂

sasenka
9. jún 2008

Petrulak, ani u 10-ročného to nie je iné 😀 Suu to moje deti a ja som ich chcela a nepotrebujem si od nich oddýchnuť. Jasne naše žive striebro (to staršie) nam dava parádne zabrať či doma, či na dovolenke, ale s tým treba rátať, ked to dieťa splodím, že to je záväzok a láska na cely život.
No a toho napomínania, ma dosť doma v škole, takže absolutne jej nebudem všetko zakazovať ešte aj na dovolenke, pokial si teda nejde ublížiť alebo niečo zničiť. Deti treba zamestnať, vymyslieť im program, suťaže, ved to je čas, ked sa im môžem venovať naplno, odpadá starosť o ine veci, domácnosť, mne aj varenie 🙂 .
Inak prave preto chodievame do hotelov, mavaju zaujímave detské animácie, super bolo cez Globtour v Trogire, hotel Medena, len tam bola ešte malinká na to - iba 2-ročná. No a byvaju aj detske kluby, kde sa da dieťa nechať trebars aj 2 hodinky a ono si robí svoje a rodičia svoje. Sice ja osobne by som sa bála nechať tam dieťa, ale da sa to využívať. Inak byvaju priváty fakt vyhodnejšie, aj dokonca krajšie zariadené, ale tie animácie by mi celkom chybali 😉

maja26
9. jún 2008

sasenko když jsem neměla děti tak jsem to taky nechápala,ale teď si říkáme se sestrou jak naše sluníčka lítají a piští a my sedíme pijem kafíčko a je klídek když jsme neměly děti tak jsme myslely,že nám prasknou hlavy z takových dětí.Teď jsem ráda že ji mám a že je taková živá 😀 a těším se až pojedem k moři kde si bude moct zablbnout a zapištět,protože v paneláku nemůže tak snad na dovolené se může trochu rozjet je to jen dítě všichni jsme byly jako utržení ze řetězu když jsme byly malí,když si prcek hraje většinou se raduje trochu víc nahlas no od toho to krásné dětství mají !!!

sasenka
9. jún 2008

majka, krásne si to napísala 🙂

tilly
9. jún 2008

juuuj, takto o mesiac ležím na pláži 😀

maja26
9. jún 2008

No a ne já třeba pamatuju jak jsem byla se sestrou která je o šest let starší než já u vody a pištěly jsme,řvaly,cákaly no to bylo božíí a děda jen nadával že jsme hlučné a nás to štvalo,protože ta radost z vody se musela někde projevit 😀 a vydím to na naší Máří jak v lezou se sestřenkou do bazénku tak je sousedi nezajímají prostě rozlívají vodu a řvou a já nebudu říkat pořád pššš,zaprvé tě to omrzí a zadruhé když vydíš jak jsou šťastné tak ti je líto okřikovat pořád.Je dobře že zanett jezdí na dovču tam kde má klid,vadilo by mi kdby se na moje děti někdo díval škaredě protože jsou hlučné 😉 to totiž nemusí znamenat hned že jsou zlé!