Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

kety80
28. júl 2009

sammy19 a ak smiem co vas vysiel arpatman a ako sa tam pohybuje ceny jedlo ste si brali so sebou dik

sammy19
29. júl 2009

ahojcek. tak my sme platili za jeden cely apartman na den - bol to apartman s dvoma spalnami (kazda mala WC a sprchu), jednou kuchynou a velkou obyvackou, kde bol aj TV (ten sme ale nevyuzili🙂) a dve dalsie postele a plus jedno zvlast WC-ko na chodbe. No tak za tento apartman sme platili 80 Eur na den, cize na sedem dni nas to vyslo 560 Eur, pricom sme tam boli ale 4 dospeli a nase dve deti. A klima bola v cene. A Samko spal v nasej spalni na zemi na matraci, co sme zobrali z jednej tej obyvackovej postele 🙂

Inak, chcel ten domaci 100-vku na den, zjednali sme na tych 80. Ono zavisi od konkretneho apartmanu, aky je velky a tak. My sme mali teda dost velky, lebo nas bolo viac.

No a co sa tyka jedla, tak to tam bolo dost brutal. Teda, aspon v Bratusi, kde sme boli my, bol jeden obchod a tie ceny asi take, ze sme kupovali vazne len chleba a maslo a ovocie. My sme si varili sami, brali sme cestoviny, ryzu, malej prikrmy a presnidavky (niesli sme ich v tej chladnicke).

Celkom lacno sa da nakupit v obchodoch ako Kaufland, Lidl alebo Billa, tie tam su v tych vacsich mestach, my sme nasli Kaufland a LIdl cestou do Splitu, ked sme sli na vylet, tak cestou spat sme si nakupili - to boli uz konecne normalne ceny. Tak ak sa da, je lepsie si nakupit takto, lebo v tych strediskach je to dost predrazene.

No neviem, co este. Ale bolo fakt super🙂

verulka
29. júl 2009

sammy, super, ze ste si to uzili 😵

janette4
29. júl 2009

mukky,keď máte kamienkovú pláž,určite ber tie gumenné topánky. ja som ich chcela malému tiež,ale na jeho nožičku som také malé číslo nezohnala,najmenšie mali všade č.22 a to je preňho velikánske.
my sme mali aj pieskovú pláž, tam sme chodili s ním a keď spal, išla som na takú skalnatú pláž.

kety80
29. júl 2009

sammy dik sa informacie tak to ste mali super 🙂

adelinka
30. júl 2009

sammy..tak to je dost 100ecek..kamoska ted byla a platila 5Oecek
ja jdu na operaci s ocima ktera stoji 35tis.pac nevidim dobre a tak nemam na drahou dovcu ☹ ale chtela bych juknou do chorvatska..prej je tam krasne 😀

alias313
30. júl 2009

adelinka
da sa zohnat aj lacnejsie ubytko, len treba pohladat...
kto ste boli v tom meste Biograd na Moru?ako tam je a kolko trvala cesta?my sme chceli ist na Murter, ale hladame asi nieco co bude blizsie, tak teraz veeelka dilema kam ist...len mapu studovat 😀

sammy19
30. júl 2009

ahojte, jasne, ze sa da aj lacnejsie 🙂 my sme ale cestovali nejakych 12 hodin a deti uz boli pomerne nervozne, soferi unaveni, tak sme boli radi, ze sme daco nasli a s takou cenou sme priblizne aj ratali. Takze urcite, keby mame viac casu a nemuseli by sme brat ohlad na deti, tak by sme hladali vselijako 🙂 My sme sli vlastne hned do druheho ubytka - v tom prvom nas nechceli na sedem dni, ze minimalne desat a to sme si nemohli dovolit, lebo chlapi nemali tolko dovolenky.

lucaska
30. júl 2009

ahojte, chcela by som sa vas spytat, potrebujeme pas ak by sme isli letecky do chorvatska??? lebo uz som z toho zmatena, som myslela ze nie ale niekde som nasla ze aj ano........... 😠 😠 😠 😠

adelinka
30. júl 2009

alias..tak me by stacil jen jeden pokojik a kuchynka..jedu jen ja s manzilkem a synkem..
nekde na zacatek...ne moc daleko..no uvidime 😵

alias313
30. júl 2009

adelinka
ale to urcite nieco najdes, my sme nikdy s tym nemali problem i ked mi sme viaceri chodili,lepsie sa to financne oplati-ubytovanie je lacnejsie ked je viac ludi-ale da sa aj pre dvoch zohnat.. teraz ideme 4 a dve deti..a tiez chceme ist niekam na sever-okolo 8 hodin aby bola cesta, taku mam predstavu, no len neviem kam...uz fakt len na tu mapu kuk 😀

janette4
30. júl 2009

lucaska,ak pôjdete letecky,podľa mňa určite áno

kety80
30. júl 2009

baby ako je to v chorvatsku s vodou musi sa prevarat alebo mame radsej pre deti zobrat otialto dik 😉

titkovamiriam
30. júl 2009

tam kupis balenu vodu 😀

radka.m.
30. júl 2009

vodu pro děti z kohoutku určitě ne,a je lepší jí vzít z domu,protože co je v zahraničí nejdražší je právě voda a pití

janette4
30. júl 2009

ja som prevárala vodu z kohútika a riedila Luckou,čo som si doniesla.a je pravda,že fľaška minerálky tam vyjde až 45,-sk.

lucaska
30. júl 2009

janette, tak to si ma moc nepotesila....................................

zrzulka
31. júl 2009

Ahojte🙂 Tak mame rezervovany apartman na makarskej. Ideme v septembri. Viete mi poradit tie co ste boli na makarskej kam sa oplati ist pozriet? este sme v Chorvatsku neboli takze sme uplni zaciatocnici co s atyka letovisk aj celej Croatie🙂)) S muzom nepatrime k typom co by cele dni prelezali len na plazi. radi by sme nieco aj videli. Co by ste nam odporucali? mame takmer 2 rocnu dcerku tak aby to nebolo prilis narocne pre dieta, i ked ona je zvyknuta, od narodenia ju vsade berieme so sebou....ma rada akcny life🙂))

roasha
31. júl 2009

baby,Chorvatsko ma pitnu vodu na celom uzemi,nie je najmensi problem pit aj z kohutika. 😎
aj ked my sme total mineralkaci,a nepijeme z kohutika ani doma/je tu v okoli dost pramenov na "nacapovanie"/,este nebol v chorvatsku problem pit ci mineralky,alebo sirupovu vodu/potvrdi vam to aj delegat v kazdej oblasti/ 🙂
...ako ostrovy,dalej Grecko,Mallorca,Taliansko....to urcite nie,ale Chorvatsko v pohode 🙂

radka.m.
31. júl 2009

roasha-je plno zemí a destinací,kde je pitná voda z kohoutku,ale já bych to dětem neriskovala dát,nikdy nevíš a pak nějaké střevní potíže za to nestojí,to dovede zkazit celou dov olenou,všude se pitná voda upravuje jinak a člověk nikdy neví,jak to organismus přijme

roasha
31. júl 2009

jasne,ved ani doma nerobis UM z neprevarenej vody/aspon ja som teda nikdy nerobila/ 🙂
a teda pocestovali sme dost,ale klop-klop,traviaci trakt vzdy oki. 🙂

antdem
31. júl 2009

Ahojte. My sme sa vrátili z dovolenky v nedeľu. Bolo supéééér. Celých 17 dní. Naša malá to zvládla výborne. Cestovali sme večer, celú noc prespala. Prvých 9 dní sme boli v Živogošči- pokoj, krásna pláž. Najprv som skúšala nebyť počas najväčšieho slnka na pláži, ale to sme sa len stále presúvali hore-dole, tak spávala v kočíku na pláži pod stromom. Ďalších 8 dní sme sa presunuli do Trogiru- tam to bolo dosť rušné, ale žiaden problém, ihneď sa adaptovala 🙂, tak zaspávala pri hudbe z kaviarní pod slnečníkom.Mali sme malý bazénik, naberali sme vodu z mora. Keď už bolo more teplejšie, tak sedela v nafukovacom lietadielku- jej sa to veľmi páčilo.Všetci sme krásne opálení, ja som sa opaľovala kočíkovaním po pláži a mám lepší odtieň ako keď som sa celé hodiny vypekala a vôbec sa nešúpem ako po minulé roky. Mamičkám, ktoré sa boja dovolenky s malým dieťaťom len toľko- žiaden strach-boli tam aj s úplne malými možno mesačnými bábätkami.Už sa tešíme na budúce leto. Všetkým, ktorí sa ešte len chystáte na dovolenku prajem krásne počasie a veľa zážitkov. 😉

adelinka
1. aug 2009

antdem..ty brdo 17 dni..to musela bejt parada 😵 nahlas zavidim

antdem
1. aug 2009

adelinka-to bola paráda, toľko dní to už aj vieš, že si na dovolenke... 🙂

adelinka
1. aug 2009

a kolik vas tam stal jeden den ubytka??byla jsi na pas blink?

antdem
1. aug 2009

V prvom prípade 45 na deň za apartmán (2+1), v druhom- 49 na deň.

antdem
1. aug 2009

adelinka-mali sme to zajednané už v máji- ten prvý prípad. No a ten Trogir sme zajednávali koncom júna, ale tam sa mi tá izba zdala byť dosť malá pre nás (my s manželom, staršia dcéra a malinká), no vydržali sme to.

bellada
1. aug 2009

zrzulka - urcite chodte na nejaky vylet lodou na ostrovy, oproti mate Hvar, alebo na Brac - plaz Bol, kt. povazuju za najkrajsiu v Dalmacii, nadherny je aj ostrov Korcula, vsetko su to jednodnove vylety s obedom na lodi, cca 38 km od Makarskej je mesto Omis s uzkymi kamennymi ulickami, cez ktory tecie rieka Cetina, ak mate radi adrenalin, chodte na splav tejto horskej rieky, ale babo by vam niekto musela na ten cas postrazit 😉 za pozretie stoja aj mesta Split a Sibenik a narodne parky Krka a Plitvicke jazera, ale to je uz trosku dalej od Makarskej, vacsinou sa tam stoji po ceste tam, alebo spat...peknu dovolenku 🙂

kim_rossi_stuard
2. aug 2009

ahoj
my sme boli v makarskej, okolie a priroda pekne, ale ceny 😖 😖 😖 straaasne drahe, nasli sme ubytko cez net a bolo to sklamanie ked sme mali taku izbu s jednou starou tetou v byte a na plaz sa slo 150 schodov dole a nahor co v tehotenstve bol ako sport ale nie prijemny tak 2-3 krat denne 😔
takze nabuduce si dam pozor kam a na tieto detaili ☹

radka.m.
3. aug 2009

ahoj kim-makarská je všeobecně známá svými vysokými cenami a přelidnatělostí ☹ ,je fakt lepší jet někam,kde je to malinké,většinou někde v zapadákově bývají velmi slušné ceny i ubytování,váží si tam daleko víc každého hosta 🙂