Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

bellada
10. júl 2012

a na margo komarov, ja som ich v CRO doteraz nikdy nezazila, ale tento rok veru boli 😒

lauraa
11. júl 2012

@mamkabeika to je vacsia dedina, sv. martin podstrana medzi splitom a omisom..... nahodou sme isli na makarsku ale nezohnali sme ubytko teda nic blizko plaze, navyse vsade hlava na hlave) tak sme s avratili spät smerom na split a natrafili sme nato....apartmani dumicic, je tam aj adresa keby si chcela.....apartman vtedy uplne novy ,a priamo na plazi, vhodny len pre tych co hladaju pokoj, nie je tam ziadne disco a pod..... najbliszie zname mestecko je Omis , tam sme boli raz na pieskovej plazi a vecer v meste sa poprechadzat, na trhu a tak..... blizko je aj do splitu, stoji tiez za naustevu...

domeli
11. júl 2012

@mamkabeika nuž zvykne to tam byť v sezóne plné na plážach, ale zas je tam veľa stromov, takže miestečko sa vždy nájde. A ubytovanie je možné nájsť blízko pláže aj v tichých uliciach, so záhradami, terasami. Ak by to nebolo až tak dole pre nás, tak tam ideme aj tento rok.

rainee
11. júl 2012

@mamkabeika Istria 😉 daju sa tam najst aj pekne kamienkove plaze a voda je krasna cista. este sa mi pacilo na Makarskej, tam sme tiez komare nezazili.

rainee
11. júl 2012

@andrejkag my sme menili nieco tu (aby sme mali na mytnice ale beru aj eura a vydavaju kuny) a zvysok podla potreby na hoteli. netreba menit vela vopred, uvidis ako budete minat 😉 myslim ze sa tam da prezit aj s eurom.

nikto mi neporadite ako je to s tym prenajom motor.clna???

awalancha3
11. júl 2012

@mamkabeika ...ale zial pobrezie chorvatska je zakomarovane, niekedy sa to striekalo, tak ako aj u nas....ale uz nie su peniaze....cez den ked je teplo komara neuvidis, ale nalietaju do izieb a potom v noci to vypukne, jedine, ze urobite lov, tak ako my a cele steny boli samy krvavy flak....da sa aj tak, ze to vyrepelentujete , vyvetrate a zavriete a spolahnete sa na klimu...ale najlepsia je moskytiera na dvojpostel

anda123
11. júl 2012

Ahojte, maminky viete poradit nejake dobre miesto na severe Chorvatska (samozrejme vhodne pre deti). Chodievate cez cestovku alebo hladate ubytko na mieste? Dakujem za rady.

rainee
11. júl 2012

baby, kedze mi uz viacere pisete ohladne dovolenky do mailu, davam sem aj link kde sme to boli 🙂 http://www.valamar.com/girandella-hotel-rabac len fotky vyzeraju trosku luxusnejsie ako je realita 🙂
viac info som napisala v predoslej strane, ale kludne sa pytajte co vas zaujima ohladne tohto letoviska resp. Istrie 😉

stanislavao
11. júl 2012

baby, ale ved na komare si zoberte odkomarovac, co je do elektriny. velmi to pomaha. vsetky komare pojdu prec a nebudu vas otravovoat.

iinuska
11. júl 2012

@rainee presne ako pises. Tie fotky vyzeraju asi u vacsiny tochu inak ako je realita 😎

lolonka
11. júl 2012

mne tie komáre strašne vadili..dobre do izby si dáš to do elektriky...ale my sme väčšinou sedeli vonku na terase...a tam sa nedalo vydržať.. 😒

rainee
11. júl 2012

info kto idete teraz do tejto lokality: http://www.aktuality.sk/clanok/210161/na-pobrez...

mimkao
12. júl 2012

Prosím vie mi niekto povedať, ako ja to s nákupom potravín na Dugom Otoku? Nečakám, tam Tesco, ale či tam sú aspoň nejaké lepšie potraviny, aby sa kôli všetkému nemuselo utekať na pevninu. A aby som vedela, čo musím zobrať už z domu. Ďakujem.

miss_shy
12. júl 2012

Ahojte dievcata tak vcera sme sa vratili z Privlaky a bolo super, dva tyzdne krasne a teplo, more bolo teple ako ked sme boli v turecku, ludi malo, prazdna plaz raj pre deti. Ten kto si chce oddychnut a nepotrebuje okolo seba tahace penazi (stanky a ine somariny) bude spokojny. Su tam dve zmrzky, obchody, jeden stanok, perfisna restika, vecer kolotoce nic nam tam nechybalo. Boli sme v nine, v zadare, na lodi cize program sa tam da spravit. Urcite sa tam vratime 🙂 ak chcete vediet nejake info piste.

halifax
12. júl 2012

@miss_shy My chceme ist s detmi 17.7. do oblasti v okoli Nin -Privlaka -Sabunike , ubytovanie chceme najst na mieste, radi mame klud, na nakup chceme chodit do Zadaru. Kde ste byvali, čo to stalo ? Na čo netreba zabudnuť?

miss_shy
12. júl 2012

@halifax my sme byvali blizko pizzerie Amico, mali sme bizko plaz. Platili sme 55Eur 2dosp. a 2deti. No urcite nieco proti komarom, neviem preco ale tohoto roku je ich tam neurekom. A este by sme si vzali urcite nejake pivo a salamu. Inak asi nic 🙂

mimkao
12. júl 2012

Nikto nebol na Dugom Otoku...? ☹

lupo2706
13. júl 2012

Ahojte.Ja som tu nová.Chcela by som s vami podiskutovat o dovolenke v Chorvatsku.Bol niekto z vas v Brodarici pri Šibeníku?

cencula
13. júl 2012

má nekto záujem o ubytovanie v chorvátsku od 16.7 do 26.7 v Omiši pri Splite? rezervované sú dva apartmány po 4 ludí, kontaktné údaje dám do správy ubytovanie za noc pre štyroch je 65euro,

rainee
13. júl 2012

@mimkao tak to by aj mna zaujimalo. ako tam idete chodi tam normalne trajekt ci mate prenajatu jachtu? Lebo som videla krasne foto odtial ale to boli sukr.plaze pristupne lodou 😉

mimkao
13. júl 2012

@rainee my ideme trajektom. No, mňa ten ostrov očaril už minulý rok, ale sme nakoniec skončili na Pagu, a teraz sme sa rozhodli preň. Z fotiek je nádherný, hlavne pláž Sakarun. Krásny biely piesok a otvorený výhľad na šíre more. To je to čo chcem, lebo z iných miest som videla len ďalšie ostrovy... 😒 Len neviem ako sa na to pripraviť, čo sa stravy týka. Variť si budeme sami, takže tá info o potravinách ma veľmi zaujíma.

kaja73
13. júl 2012

@mimkao kolko trva cesta trajektom-je to dost daleko sa mi zda-idete zo zadaru?

artep1982
13. júl 2012

Ahojte bol niketo v Mosčenička Draga?? Aké je tam prostredie čo sa týka ubytko sa dá nájsť aj pri mori, či len ďalej od mora? A večerný život?? Je sa kam prejsť??

mimkao
13. júl 2012

@kaja73 Áno ideme zo Zadaru. Cesta trvá 80 min.

kaja73
13. júl 2012

@mimkao tak to nie je take strasne-som si myslela ze to trva viac-ked sme sli na Ugljan sa mi to zdalo dlho a toto je este dalej-asi mam ten pocit kvoli cakaniu na trajekt-co bolo vyse hodiny 😝

mimkao
13. júl 2012

Hej, je to krátko, tak zatiaľ pobeháme po Zadare, keď budeme musieť čakať.

rainee
13. júl 2012

@mimkao my by sme tam chceli ist mozno buduci rok, ale ja chcem minimalne polpenziu takze nejak extra by sme nepotrebovali nakupovat. Skusim popozerat viac info o ubytku a letoviskach, ty potom tiez zreferuj ako bolo 😉 len to cakanie na trajekt ma odradza pri ostrovoch, preto chodim na pevninu, najviac istria. Ale rozmyslali sme aj nad tou jachtou,ked idu viaceri nie je to take drahe na tyzden, len sa mi to nezda vhodna dovca s malym dietatom.

mimkao
13. júl 2012

@rainee a koľko stojí tá jachta? Ja som sa pôvodne rozhodovala medzi Istriou- Porečom a Bibione. No a nakoniec to dopadlo takto. 🙂
Jasné, zreferujem. Hotely tam nie sú drahé, ale nás tam bude veľa, ideme asi na piatich autách a dohodli sme sa na apartmánoch.

rainee
13. júl 2012

@mimkao to sa pohybuje rozne, zavisi aj od sezony a poctu osob, tiez lode. kukni napr. tu: http://www.yachttravel.sk/prenajom-lodi/ vyber si termin, typ lode, pocet osob (2-12) a pristav. je to ale cena myslim bez kapitana tj niekto z vas musi mat kapitanske skusky. tiez som pozerala okruzne plavby plachetnicou v chorvatsku tu: http://www.satur.sk/dovolenka-v-zahranici/plavby/ myslim ze celkom fajn ceny a dokonca aj lastminute s PP 😉
len to je niekedy problem ked vas ide tak vela (kukam ze len ty sama mas 5 deti klobuk dole), no zobrali by ste 2 jachty 🙂

mimkao
13. júl 2012

@rainee Wow, dík, za link, tie dovolenky na lodi, to je skvelé. Tak už viem, kam pôjdem na ďalší rok, ak pán Boh dá. 🙂 A ani to neni drahé. Už aj ukladám link. Dík ešte raz. 😵