Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lauraa
4. jún 2012

@lucialen my chodime do banjolu na rab
https://picasaweb.google.com/anna1972.laura/Rab...
kukni sem , par fotiek z rabu
https://picasaweb.google.com/anna1972.laura/Cho...
tu je nieco z celoho chorvatska

lucialen
4. jún 2012

@lauraa dakujem, popozeram

ronja27
5. jún 2012

Ahojky, chtěla bych taky poprosit o tipy na dovču do chorvatska, chystáme se letos od 7. 7 asi na týden 🙂 a to s dvěma kluky 7 a 3 roky 🙂 zatím jsme u moře nebyli a chystáme se letos poprvé.
Sestra jede na ostrov Brač a to v půlce srpna, mě se to zdá ale pro děti celkem daleko i když se mi ten ostrov moc líbí.
Ráda bych ale blíž a tam, kde budou pláže bud písčité nebo jemné oblázkové,ale ne zas,že ujdeme kolik set metrů a pořád nám bude šahat voda pokolena 🙂 Starší syn rád šnorchluje, ani netuším jestli se dají v moři objevit i mušličky - určitě by se mu to líbilo, i nějaké to vyžití pro starší děti na plážy. Ale zase ne moc přelidněno 🙂
Máte nějaký tip ? Ocením i odkaz na konkrétní apartmán 🙂

koc1nka
5. jún 2012

Ahojte dievcata,dnes som nasla super stranku http://www.apartmany-vchorvatsku.cz/ pisala som asi 20-tim majitelom a uz 5-ti sa ozvali a vyzera to slubne,maju tam dobre ceny a nie je to cez cestovku,je to priami kontakt s majitelmi.Dufam,ze pomoze,pa

ronja27
6. jún 2012

koc1nka díky za odkaz, docela mě to zaujalo, projíždím a koukám na nabídky 🙂 Jen abych pravdu řekla, vůbec netuším jak se tyto tlpy dovolených objednávají ,domlouvájí (anglicky ani německy moc neumím),platí a jak je to spolehlivé.Byla jsem za svobodna na dovči jen jednou a to přes cestovku, rádi by jsme letos jeli poprvé s dětimi a autem, pasy jsme byli pro děti vyřizovat dneska a protože se to krátí něco bych už měla vybrat 🙂
Docela mě zaujala Brela (krásné pláže i vyžití pro staršího) jen je to taky dost daleko..Nebyli jste tam v okolí někdo? Zajímala by mě něčí osobní zkušenost.

bellada
6. jún 2012

@ronja27 Brela je krasne letovisko ale rataj s tym ze je to v poriadnom kopci, cela dedina je na dost strmom svahu, takze kdekolvek budete ubytovani budete musiet slapat do kopca z plaze, treba zvazit ci to deti zvladnu, pripadne ak este pouzivate kocik moze to byt tiez komplikovane...ale inak je tam pekne 😉

koc1nka
6. jún 2012

@ronja27 mne pisali po anglicky a chorvatsky,dokonca jedna po slovensky a zvazujeme,ze asi aj pojdeme,co mi jedna opani ponukla,je to z a50eur na den,vyhlad na more,70m od mora,terasa,internet,tv,no proste vsetko

zuzkap2
7. jún 2012

@ronja27 mne pisali po anglicky a ja som im pisala po slovensky

ronja27
7. jún 2012

bellada děkuji, nejspíš tu Brelu necháme tedy doopravdy až na dobu, kdy budou děti starší, syn sice kočárek už nepoužívá dlouhou dobu ,ale přemýšlím že ho na dovču ještě vezmu s sebou a jsou tam hodně zminovány schody k plážím tak by to nebylo ono..
koc inka - mě odepsaly chorvatsky i česky, ale v jednom že mají plno a v druhém jestli bych nemohla změnit termín - aspon jsem to tak pochopila ale to jsem se ptala na apartmány v Brele. Můžu se zeptat kam ty se chystáš?
Už dva dny nic jiného nedělám,než koukám na různá letoviska a kam by jsme mohli jet mi. 🙂 Prohlídla jsem ostrov Pag, ted se dívám na oblast Zaton, líbí se mi že to není až tak daleko,jsou tam borovicové háje..řákají že čím níž tím je hezčí moře tak fakt nevím..
zuzkap2 - kam jedete vy,máš už ně vybráno?

zuzkap2
7. jún 2012

@ronja27 my ideme na Rab do Loparu uz od 29.6, ubytovanie uz mame zajednane

drnduliak
7. jún 2012

@ronja27 zaton je super, my sme boli vlani s vtedy 10 mesacnou dcerkou...je tam piesok, plytke a teple more, ihriska pre deti, animacne programy....akurat ze my sme byvali nie priamo v resorte, ale v dedine, ale aspon sme mali vecer pokoj, lebo v samotnom resorte bolo riadne rusno...stale nejaka ziva hudba a zabavy...my sme byvali tu, nasla som to na nete a priamo sme si rezervovali app. cez majitela :www.zatonka.hr

mimkaa2607
7. jún 2012

Ahojte...viem, že tu je isto niečo napisane o mojich požiadavkach, ale pri malej nemam čas čitat ☹ ... Chccem sa opytat či by ste mi neporadili dovolenku v Chorvatsku ... taku, kde ma more dlhšie plytčinu - nie, že 2-3metre mala a potom bum velka voda...dcerka bude mat v lete 31mesiacov a ja budem v 26tt ... tak sa chcem opytat či by ste mi neporadili čo si zobrať so sebou ... pre mna aj malu ... ako je to tam s ubytovaním - kolko asi tak stoji noc ... a je mi jedno či to bude kamienkova alebo piesočnata plaž ... a my nechceme nejak dlho cestovat od BA tak 600-700km najviac ... a ak by ste mali otazku ohladom malej na cestovanie - je zvyknuta cestovat 7hod v aute...tak sa nebojim, že cestu nezvladne 🙂 ...

mimkaa2607
7. jún 2012

a este jedna vec 🙂 chceme ist na dovolenku od 23-28.7

lulana79
7. jún 2012

@mimkaa2607 Ahoj, my sme boli minuly rok na Istrii, oblast Medulin, je to pri Pula-e... Cesta autom nam trvala 8 hodin. Boli sme v hotely s plnou penziou, co nam uplne vyhovovalo. Chodili sme na piesocnu plaz, ktora bola kusok - plavas, plavas, plavas a ked uz si daleko od brehu a postavis sa, vodu mas po pas - to je asi to, co hladas... bol tu Lunapark, nie tak blizko, aby rusil spanok ale zas nie tak daleko - boli sme tam kazdy vecer vramci prechadzky po veceri... Premaval tu turisticky vlacik... Pula je jedno z najstarsich miest v Chorvátsku, s kopou historickych miest... Toto miesto ti mozem odporucit ja

lulana79
7. jún 2012

@ivanajelinek Ahoj, my sme boli asi 6km od PULA-y, oblasť Medulin... kiež by som našla niečo podobné - ja môžem len odporúčať... all inclusive, piesková pláž a Lunapark - to bolo to, čo nám a hlavne malému stačilo pre peknú dovolenku

koc1nka
7. jún 2012

@ronja27 ahoj,tak ja uz idem zajtra poslat peniazky-zalohu na ucet majitela.po 3-mesacnom hladani som konecne nasla co mi asi tak vyhovuje,plaz je sice 70m ale aspon mi tam starsi syn nezdrhne,pridam foto.Ja som pisala asi 25 majitelom a odpisalo mi cca 12,z toho jedna mila pani po -chorvatsko-slovensky :D ze ona volne nema ale jej priatel ma a poslala mi foto,tsk sme asi 2dni pisali ze co ako je v apartmane.Kukni aj sem http://www.apartmanija.hr/ su tam dobre ceny a mala obsadenost,aj tu kukni http://www.hrvatskaapartmani.hr/apartmani-novig... .Tak tu su foto,hadam sa mi bude pacit.Najskor som bola neista ze Posedarje je skor hore pod Velebitom,ale docitala som sa ze je to idealne pre deticky,more teplucke,bo to nie je sire more,nie su tam ani velke vlny a plaz je jemny kamienok a piesok.Tak posud sama.

mannah
7. jún 2012

rozne miesta v chorvatsku ... chces konkretne?

mannah
7. jún 2012

@1ivanka1 rozne miesta ... chces konkretne?

mimkaa2607
7. jún 2012

@lulana79 Dakujem velmi pekne za info ... a to ste boli cez nejaku cestovku?..lebo by chceme ist sami ... autom ...

subica2
7. jún 2012

@mimkaa2607 my ideme cez cestovku all inclusive vlastným autom...

mimkaa2607
7. jún 2012

@subica2 jaj ... my sa asi pokusime najst ubytovanie...cez tie cestovky sa nam to zda drahe 😅

lulana79
7. jún 2012

@mimkaa2607 cez cestovku, jasne... ja, aj napriek tomu, že z každej strany počujem, že sa oplatí ísť len tak a nájsť si niečo na bývanie rovno na mieste, tak s dieťaťom by som toto nikdy neriskovala...

lulana79
7. jún 2012

@subica2 a kam idete? lebo ja tiež iba all inclusive a hotel, plus aby tam bola piesočná pláž... ale je toho biedne málo...

mimkaa2607
7. jún 2012

@lulana79 a prečo by si to nikdy neriskovala?...myslis, že si nenajdeme byvanie?...čo viem, tak susedia boli tiež takto a maju tiež male deti ... ale jeden sused isiel v iny termin a druhy zas v iny ... neboli spolu ... a si to nevedeli vynachvaliť ... len sa ich nechcem pytat, až nikto nevie, že chceme ist na dovolenku

koc1nka
7. jún 2012

Dievcata bola niektora z vas niekedy v meste Posedarje?Ake to tam je?

ronja27
7. jún 2012

drnduliak a další děvčata 🙂 díky všem za informace a odkazy 🙂
koc inka- koukam, že jsi si vybrala ostrov Pag a i více děvčat tady. No já nakonec napsala na ubytko v letovisku Mandre a taky v Pagu, tak uvidím jak pochodím. Líbili se mi letoviska Stara novolja a Povljana a toto je něco mezi. Říkám si, kam se nedostanem pěšky , můžeme autem a na Pagu je spousta myslím hezkých pláží a hlavně není to tak daleko jako třeba Brela.
Kdyby jste to některá tam znala (myslím letovisko Mandre), tak prosím osobní poznatky mi sem pisněte 🙂 ať se můžu kdyžtak ještě rozhodnout jinam 🙂

koc1nka
8. jún 2012

@ronja27 ahoj,ja evyrala Pag ale Posedarje,to je cca 25km od Zadaru

lulana79
8. jún 2012

@mimkaa2607 nemyslím si, že si nenájdete ubytovanie... určite si nájdete, možno už dobrá polovica dovolenkárov chodí takto... ale ja som proste taký typ - ja potrebujem mať nejaký plán a istotu - je to len a len vo mne, chápeš... potrebujem dopredu vedieť, kam idem a ako to tam vyzerá.... to je celé. Aj z môjho okolia, rodiny, boli už viackrát tak, že si ubytovanie našli rovno na mieste a našli si vždy, dokonca si mohli vyberať a domáci ich sami volali, aby bývali zrovna u nich a dávali im zľavy... a tiež si to chvália a presviedčajú, že sa to takto viac oplatí a ušetrím dobrú polovicu z toho, čo zaplatím, keď pôjdem cez CK...

ronja27
8. jún 2012

koc inka omlouvám se, popletla jsem to 🙂 na fotky jsem koukala i na mapku kam jedete,je to kousek od místa kam jezdí známy jezdí k Staryhradu (myslím že je to tak asi 10km od místa,které si vybrala ty) , jen oni jezdí k nějaké příbuzné a mají to kilometr k vodě,ale jsou prý spokojení.
Já beru všechno, co je do vzálenosti okolo 20 km jako blízko, tak mám pocit jako že i ten Pag je blízko toho kam jedete vy 🙂 Já si jen přeji více otevřené moře, aspon trošku vlnky a tak 🙂
A dneska ráno se mi ozval pán s ubytkem v Brele,poslal fotky,osobní poznatky.. tak zas mě trochu nahlodal..no asi rozhodne cena uvidím.. No kdybych já nebyla tak nerozhodná tak bych to měla snažší..

subica2
8. jún 2012

@lulana79 Ja som presne ako ty, idem vždy na istotu, nechcem hľadať ubytovanie, my ideme do Živogošče, hotel Nimfa, 2.8. odchádzame. Mám 3 deti, najmenší má 3 roky, nechce sa mi behať z privátu do privátu a hlavne nie variť ani čakať v reštaurácii - pre mňa je jediná cesta all inclusive, keď dovolenka tak bez hrncov a zháňania surovín na raňajky a tak...proste oddych, ktorý strašne potrebujeme...istotne sa to cez cestovku predraží, to mi je jasné, ale podmienkou dovolenky od manžela je, aby som si konečne oddýchla aj ja a nie behala a obsluhovala deti...takže asi toľko...