Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
27. jún 2011

@fatima30 - mali losinj asi nie...nejde sa tam 2x trajektom???? sa ti zbytocne natiahne cesta....

veverina
27. jún 2011

@gumimaci my sa tam chystame o par dni,tak snad budeme mat krasne pocasie..ake je more? nie je velmi studene ?

veverina
27. jún 2011

@sedmolinka Ahoj,ja som bola par rokov dozadu v Baske Vode a bolo perfektne,plaze dost siroke,takze nebolo tam hlava na hlave..a v Brele som bola len na vylete a naozaj krasne,cistucke aj plaze aj more,oznacene modrou vlajkou 😎

bodka13
27. jún 2011

ahojte dovolenkárky 🙂
...ostala som nejaká popletená ...neviem si spomenúť a dohadujeme sa s mm či sme z bankomatu vybrali eurá alebo kuny 😕 😀 😀 😀 ...rýchlo raďte ,lebo "vadenica" sa stupňuje 😀 😀 😀 😀

maartinkaa
27. jún 2011

@bodka13 urcite kuny 😀 z bankomatu vzdy vyberas menu danej krajiny, v cechach koruny na slovensku eura v polsku zlote atd 😉

bodka13
27. jún 2011

@maartinkaa ďakujem...a nevieš náhodou či sa mi oplatí vybrať kuny priamo tam z bankomatu alebo radšej zameniť tu....máme Slov.sporiteľňu a tá patrí pod Erste bank,tak by mal byť výber zadarmo (podľa tohto článku http://banky.sk/19896-sk/karta-je-lacnejsia-ako... ) ,či ani nie?

zdeniii
27. jún 2011

nejlepší je PLATIT kartou kdekoliv 🙂 vybírat z bankomatu je "vražda"...

gumimaci
27. jún 2011

@veverina ahoj, ostatne 2 dni bolo veterno a nejak sa schladila voda, ale dnes uz zas teplucko 😎

danielka_ma
27. jún 2011

@zdeniii som zvedava ci tam aj tak bude....v stredu rano vyrazame...a mame ten mensi apartman za 170 na den....dost, ale snad si to uzijeme..vy kam idete?

tanija133
27. jún 2011

Ahojte baby, hladam nejaky apartman, v Severnej Dalmacii, nieco ako Pakostane, Zadar, Vodice, Sibenik, Biograd....Neviete o niecom cistom ,slusnom a blizko pri mori, tak do 100 M?

germik
27. jún 2011

ahoj,chceme íst do Banjolu - neviete mi poradit priamo ubytko s ktorým ste boli spokojné? určite nechcem varit, chcem si od toho na týžden oddychnut a nechat sa obskakovat 😉 Poznáte hotel Padova? díky

zewa11
27. jún 2011

@lulu2 My chodíme každý rok až dolu k Makarskej a minulý rok sme boli až za Makarskou v Podgore,nie je pravda že je tam prudké more,je tam plytko a pláže kde chodíme sú s malými kamienkami.A čo sa týka veku dieťaťa,podľa toho aké je,ja som s mojím neobsedným synom začala chodiť až keď mal 3roky a vždy sme išli na noc.Prvýkrát bola cesta s ním hrozná kým zaspal,potom v pohode a teraz už má 7rokov a išli sme od tiaľ už aj na deň,prenosné DVD a CD s detskými pesničkami u nás v aute fičia 🙂 Bola som všelikde,ale už by som inde než do CHorvátska nešla a zvlášt s deťmi,je tam krásne čisté more.Tak držím palce,my ideme aj tento rok a to som tehuľka 🙂

katarina12
27. jún 2011

@xkacatkox Píšem až teraz... už sme doma, bolo super, počasie nám vyšlo krásne, posledný deň síce straaaašne fúkalo, manžel s dcérkou sa síce kúpal, ale pre mňa bola voda ľadová. My sme si prenajali aprtmán, varili sme si, lebo cez obed sme aj tak boli stále vnútri... a ceny podľa mňa nie sú hrozné. Voda veľká 6 l - 10 kn, ceny v supermarketoch sú podobné ako u nás, mliečne výrobky a mäso sú drahšie, ale dá sa. A pizza asi 60 kn, zmrzlina 6 kn, ryby ako hlavné jedlo 60 až 240 kn. Majú tam skoro všetko, ja som bola spokojná. Mať trošku viacej peniažkov, tak si možno nevaríme sami, ale pre nás to bolo výhodnejšie, lebo mám 2 deti 4 a 1,8 mes. A tam aj späť boli cesty super, žiadna kolóna, dosť málo aút a kurz bol 7,25. Držím palce.

jankapardon
27. jún 2011

Ahojte baby🙂 ideme tento rok do Chorvatska, no na ostrov Rab, mestečko Lopar, ešte sme tam vobec neboli,.... nebola ste tam niektorá? My sa chystame 15.07, len dufam, aby vyšlo počko a hlavne aby more bolo teplučke. Vopred Vám dakujem 🙂

ivush
27. jún 2011

@danielka_ma Inak ten hotel Novi zvažujem i ja ...čítala som na neho už pred pár dňami fajn referencie, má krásny bazén pre deti....vraj, ale na pláži sú dosť veľké kamene...Tak preto váham, že či 170€ na noc bez stravy nie je priveľa na to, že zrejme zostaneme pri bazéne 🙂 😀

katkaromi
28. jún 2011

Prosím môžte mi pomôcť? V piatok odchádzame na dovolenku a neviem si rady. Synček už má dva týždne soplíky a kašlík, ale už len sem-tam zakašle, pár krát cez deň a pár krát v noci taký vlhký kašel-akoby mu zatekali soplíky. Boli sme u dr takmer dva týždne dozadu /mal 3 dni teplotu najviac 38,5/ , vravela že dýchanie je čisté, dala Pamycon. Zlepšilo sa to, ale už je to dlho a mám strach čo bude na dovolenke. Mám ísť znova k doktorke a dožadovať sa odberu CRP alebo to nechať tak a spoliehať sa, že morská klíma mu trochu pomôže a prejde to? Alebo čo mu mám na to dať? Inak atb som brala ja aj dcérka, ale nebrali nám výtery, ona mala mierne zvýšené CRP 10. Jemu nedala. Bojím sa aby ak mu dá atb len tak bez výterov sa to ešte neskomplikovalo /ja mám práve teraz z nich krvavé hnačky/ a tiež by nemohol ísť na slniečko. Prosím poraďte mi, ako by ste to vy riešili 😔 .

tinnka9
28. jún 2011

@katkaromi ja by som s malickym urcite sla (za to nic nedas), aby ho doktorka aspon prezrela , a nemusela si s nim "lietat" po lekaroch na dovolenke 😉 . peknu dovolenku, nech je maly skoro fit 🙂

miss_shy
28. jún 2011

@katkaromi ja by som tiez sla, a dala by som si napisaj aj atb a podla potreby by som potom nadadila.

mima595
28. jún 2011

@katkaromi - aj ja by som sla, a hned by som aj dr. povedala, že ideme v piatok na dovcu...
teda aspon nasa dr. to povazuje za dost podstatnu info, a napr. nam tentoraz /Baska mala piatok, sobota teploty, CRP 44/ dala ATB, ale nasadit, len ak budu vysoke...neboli, vcera sme boli na kontrole, CRP kleslo, a komentar dr.....morska .klima by jej mala pomoct, ak nie....a stav sa zhorsi, spravite to a to...

mas cas, ak sa dr. nebude nieco pozdavat, este kludne skocite v piatok na kontrolu, ako sa to vyvija.....a ak je to na ATB.....tak stihnete dobrat aj do dovolenky....možno budu stacit aj 5 dnove

simonceli
28. jún 2011

Ahoj holky, nebyla jste některá na Brači? Konkrétně v Sumartinu? V pondělí tam odjíždíme, tak jsem se chtěkla zeptat na nějaké typy, kam chodit nakupovat, kam se jít podívat atd.

katkaromi
28. jún 2011

@tinnka9
@miss_shy
@mima595 Dakujem za odpovede, hm, ved rozmyslam ze bud dnes alebo zajtra skocim k nej, ona vie, ze ideme na dovcu, len sa bojim, aby sme zase v cakarni nenachytali aj to co nemame 😖 . A mam si dat pripadne predpisat nerozriedeny sirup alebo ako?

mima595
28. jún 2011

@katkaromi - teraz nie je u dr. až tak vela ludi, vela ludi riesi len administartivne veci...predoperacne, potvrdenia do taborov....
teda ja by som isla, predsa by som bola kludnejsia...ppotom len celu dovolenku by si ho sledovala...
a ked ti dr. predpise ATB, že nasadit len ak...tak v lekarni povedz nerozrabat a rozrobis si na dovci...zober pre istotu striekacku, aby si mohla odmerat vodu......

mamka78
28. jún 2011

Ahojte,čítam,že nie som jediná,ktorá sa chystá na dovču s malým drobcom.Moj bude mať v auguste 7 mes., ideme do HR Novi Vinodolski, je to 20km pod Crikvenicou,veľmi sa tešíme aj so starším synom, ktorému pobyt pri mori vždy výrazne pomôže na dutiny . Chodíme každý rok, ale tento rok sme zvažovali či ísť alebo nie. Myslím,že aj dovolenka s maličkým môže byť super, hlavne čo tu čítam tak som o tom aj presvedčená. Okolie nás totiž odrádza od cesty, že malý je ešte drobný,že sme nezodpovední ísť na cestu s malým deckom. Hlavne svokra je zásadne proti 🙄 ,ale ona je vždy zásadne proti tomu, čo robíme. 😝

veronikam
28. jún 2011

@mamka78 Ahoj, my sa chystame na konci augusta tiez do Chorvatska. Maly bude mat vtedy len 4 mesiace 😉 . Vsetky kamosky co maju deti mi hovoria, ze je to uplne v pohode, este dokonca lepsie ako keby mal napr. rok, lebo to uz bude behat, alebo minimalne za ruky chodit, take ho bude treba nahanat 🙂 . Teraz bude stale tam, kam ho das Ty 😀 .Pojdeme niekde blizko, kde sme za cca 7 hodin a hotovo.

mima595
28. jún 2011

@mamka78 - je to v pohode, my sme boli minuly rok, ked mal maly 7 mesiacov...a v pohode...sice sme dodrziavali jeho rezim, takže v podstate k moru chodil so starsimi iba MM, ale ja som neplavec, takže možno aj preto mna to more až tak nelakalo.....

my na plazi nelezime, chodime tak doobedu aj poobede na 1 a pol hodinku, kym sa deti vyblaznia...no a ja som mala Vladka v nosici, stala vo vode , opalovala si chrbat a on pozeral na deti, ako sa blaznia...vo vode bol len 2x, inak nechcel

teraz ideme znova a to bude iny horor, maly je pohyblivy až-až, dokonca sa pred 2 tyzdnami naucil otvarat dvere, tak mame po oddychu 🙂

medulienka43
28. jún 2011

ahojte, mám takú ponuku pre všetkých kto by mal záujem, je to síce narýchlo, ale mali sme ísť tento piatok na dovolenku do Chorvátska do Ninu. Bohužial synček vážne ochorel a nemôžme, peniaze nám nevrátia. máme zaplatené ubytovanie v hodnote 300 eur. ak má niekto záujem kludne mu predáme dovolenku za 200 eur (na cene je možné sa ešte dohodnúť) je to apartmán pre dve osoby plus dieťa do dvoch rokov. alebo aj samotný dvaja to nikomu vadiť nebude. ak má niekto záujem tak pošlem na IP bližšie info. prosím ak niekto chce ozvite sa. šetrili sme na to strašne dlho a dosť nás to mrzí že nemôžme. niekomu to možno urobí radosť

mamka78
28. jún 2011

NO toje super,tak sa už teším, dúfam, že aj vám vyjde dovča podľa predstáv 😀 . My sme s manž. dohodnutí na striedačku, pretože ja som vodný živel, takže sa budeme pri malom striedať, aby aj mamka mohla plávať 😎 . Mám to dobré že muž sa o malého postará aj doma, dá mu papať, prebalí oblečie, takže mám na starosti len staršieho.Máme aj plážový stan, proti slniečku a hneď nad plážou je borovicová alej, takže šup do kočíka a budeme sa prechádzať, keď nebude chcieť byť pri vode 😎 . A aj do domu máme len 200m,tak by nemal byť problém, dúfam. A k tým ATB na dovču, my sme zatiaľ každý rok mali na dovolenke všetky možné lieky a aj ATB, vždy som poprosila dr. o predpis, keby niečo. Za tých 8 rokov som ich použila chvalabohu len raz, aj to som ich dala susedke z busu 😀 .Som však presvedčená o tom, že keby som ich nemala, tak by som ich ako na truc potrebovala.Murphyho zákony totiž fungujú vždy a všade 😝

bodka13
28. jún 2011

pekný preddovolenkový deň 🙂
...kočky ktoré máte Slovenskú sporiteľňu ,tak v Chorvátsku to je s výberom z bankomatu a pri platbe kartou celkom v pohode 😉
http://www.slsp.sk/ActiveWeb/Page/sk/faq_dovole...

mima595
28. jún 2011

@mamka78 - ja som lutovala, že u nas bol pristup k plazi po schodoch...keby bol po rovine, tak ho uspim v kociku, zaparkujem do tiena a mam minimalne hodinku cas sa vysalit v mori.....
ale ja som zase vyuzivala cas na lenosenie na terase s knihou v ruke...pre mna aj toto bol relax....

ale napr. jedni dovolenkari si zavesili na strom na lano vajicko...maleho tam uhojdali a on im tam doobedu spal...tiež nie zly napad...ale mi chodime na mini plaz, kde je malo ludi.....

miss_shy
28. jún 2011

@katkaromi ja si vzdy davam na dovcu napisat atb a podla potreby potom rozriedim. Teda zatial sme nepotrebovali ale pre istotu. A vzdy berieme aj dospelacke aspon jedny. Drzim palce aby ste ich nepotrebovali 🙂