Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

smejko
16. jún 2012

Kočky, mám otázku k cestovaniu - moji drobci sa strašne potia v autosedačkách, ako ste to riešili ? Keď sú spotení, sú nervóni a zastavovať každé 3 hodiny aby som ich prezliekla, to nevidím ako dobrý nápad 😀 Zvažujeme kúpiť podložku aerosleep, alebo niečo podobné, ale neviem, či to nie sú vyhodené peniaze. ďakujem za rady

miss_shy
16. jún 2012

@smejko ja davam detom do sedaciek frote uteraky, vzdy ich vezmem viac a podla potreby menim 😉 mne to pridu zbytocne vyhodene peniaze...

ivik3
17. jún 2012

Chtěla bych se zeptat na tipy na ubytování v apt, nejlépe u moře, oblast Makarská a níže??? Díky moc za odpovědi.

babatko37
18. jún 2012

Je možné kúpiť diaľničnú známku do Maďarska vopred? Ak áno, kde?

mima595
18. jún 2012

@babatko37 - este monuly rok sa dalo tu
www.satc.sk
ale tento rok ich este v ponuke nemaju

kvetka08
18. jún 2012

@mima595 Mima, spomínaš Petrčane... môžeš mi niečo o ňom povedať? My ideme do hotela Pinija. Ďakujem.

mima595
18. jún 2012

@kvetka08 - my sme tam boli pozrieť iba kamosku, neviem, ci ti nejako exra pomožem..ina iež byvala v Pinii

alami
18. jún 2012

@babatko37 kúpiš aj na Slovenskej strane hraníc, napr my sme kupovali na pumpe v Šahách. Ku kúpe potrebuješ ŠPZku, tak najlepšie napísať si značku na papierik, lebo tam už je tá slovenčina ťažkáááá 😝

domeli
19. jún 2012

@ivik3 Tučepy sú krásne - sú hneď za mestom Makarska. Mala som aj kontakt na starkých, u ktorých sme bývali, no neviem ho ani za svet nájsť. My sme ale šli na blind v plnej sezóne a voľných apartmánov bolo dosť. Samí ľudia stáli pri ceste a volali pozrieť si ich. A tiež ochotne poradili a našli ubytko na mieru v turistických centrách tam priamo v Tučepoch.

cencula
19. jún 2012

domeli je tučepi vhodné aj pre deti? chceme ísť na dovolenku s deťmi 7, 4 a 9rokov, ale žial ubytoko nemáme, tak máme trocha aj strach ☹

viera386
19. jún 2012

Maďarské diaľničné tuná http://www.autopalyamatrica.ws/ kliknete v pravo na anglický jazyk,zaplatíte kartou.Maďarsky neviem a anglicky som preložila požiadavky cez prekladač a super.Keď som to zvládla ja,tak to pôjde aj Vám.Ja som teda tou diaľničnou môjho veľmi prekvapkala

jankabambulka
20. jún 2012

Prosímm kto má nejaký dobrý kontakt na tučepi, trogir?

kinka555
20. jún 2012

@zuzkap2 ahoj ahoj, ako bolo v chorvatsku na dovolenke? mali ste teple more? mm dostal dovolenku prvy augustovy tyzden tak vtedy pojdeme, uz sa tesime 🙂

betty26
20. jún 2012

@smejko Ahoj kúpila si tie podložky aerosleep??? Ak áno ako si s nimi spokojná ?

smejko
20. jún 2012

@betty26 ahoj, zatial som ich nekupila, ale asi ich kupim, lebo skusala som dat detom uterak ale boli rovnako mokri ☹

ronja
20. jún 2012

@smejko ahoj čítam o podložkách do auta, tak my sme kupili do romerky - letný poťah máličko pomohol, no potom som sa dočítala že treba dať dieťatku na cestu namiesto obyčajného bavlneného oblečenia termoprádlo a tak som dala malej ušiť letné termotričko / použila som manželove termotričko kedže ich má doma asi 6 a nosí možno 3-4 🙂 zatial testujeme na krátke trate a funguje to 🙂, dcérka sa predtým neskutočne potila a teraz pohoda je suchá. tak pouvažuj aj o tom, našla som aj nejaké obchody na nete čo ponúkajú detské termotričká aj termotielka cena ja cca 5-7€, čo je v pohode

smejko
20. jún 2012

@ronja dakujem, ale moja osobna skusenost s termopradlom nie je prave najlepsia. Ja osobne sa pod nimi vzdy potim viac ako inak, tak si to neviem predstavit, ale asi skusim, predsalen dat 5€ za termotricko je menej ako dat 20€ za podlozku 😀

ronja
20. jún 2012

pre všetkých čo chcú maďarskú diaľničnú známku dá sa kúpiť aj tu, včera večer sme objednali hneď prišla aj vigneta na našu mailovú adresu, peniaze z účtu za ňu tiež odišli takže by to malo fungovať. cestujeme budúcu stredu takže sme kupovali v predstihu nech potom zbytočne nestojíme v rade a nestrácame čas keď to ide aj takto z pohodlia domova. dá sa prekliknúť aj na anglický aj na nemecký jazyk a je to jednoduché.

https://www.virpay.hu/en/autopalya-matrica-vasa...

ronja
20. jún 2012

@smejko hm tak to teda neviem, a to my máme také lacnejšie , ale funguje to predtým ked som ju vybrala z autosedačky aj po 20 minútovej jazdy mala durchom durch mokrý chrbát a teraz ked ju vyberiem je tričko naozaj suché a vlhká je len tá letná podložka čo je natiahnutá na sedačke. dávam len to termotričko a nič viac na to......no skús ......baby tu kdesi písali aj o tom že hodiť termotričko hocijaké aj dospelácke aspoň na autosedačku že aj to pomôže , tak skús svoje tričko dať pod dieťatko na sedačku a uvidíš či nejako pomohlo a ak áno tak kúpiš a ak nie tak nič 😉

mima595
20. jún 2012

@ronja - suhlas s termotrickami....my ich davame do autosedacky a nemaju mokre chrbatiky..diky, že ste mi o pripomenenuli 🙂 🙂 ..ja ich kupujem na MMB z Chemosvitu

smejko
20. jún 2012

@ronja dik :-
@mima595 davas tricko pod dieta ci ho obliekas do neho ? dakujem

mima595
20. jún 2012

@smejko - obliekam.. ja ma eda tielka..som to zle napisala.... cez den maju iba tielka, v noci nie je az tak horucava, tak maju tielka, prikryvaju sa osuskami a ked zastavime, davam im tenke mikinky

mima595
20. jún 2012

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9101034&tab=1
mame tieto...ale ma viac typov, ma aj lacnejsie za 4,50E myslim, minule sme boli u nej v predajni...

smejko
21. jún 2012

@mima595 dik 🙂

domeli
21. jún 2012

@cencula nedala si @ pred nick, tak až teraz som našla otázku na mňa: môj názor: áno, Tučepy sú vhodné pre rodiny s deťmi, pre mládež na vybláznenie i pre skôr narodených. Každý si tam príde na svoje. Je tam dlhá promenáda pozdĺž mora, ktorá sa k večeru plní stánkami, je tam mnoho butikov, obchodov, reštaurácií habadej (v niektorých hrá živá hudba). Hlučné to nie je, iba tie apartmány, ktoré sú priamo pri mori. Už trocha vyššie je kľud. A hlavne veľmi veľa domov je pod hlavnou cestou, teda blízko k moru. Je tam aj jedno väčšie ihrisko pre deti s rôznymi prvkami (aj pre malých aj pre väčších), pri pláži tiež pri reštike a pri hotele sú rôzne hracie prvky (či už trampolína alebo hojdačky). Môžem poslať zopár foto do IP, ak budeš chcieť vidieť, ako to tam vyzerá.

domeli
21. jún 2012

@cencula a ubytovanie podľa mňa zoženieš - 2x sme boli na blind, dvakrát sme zohnali (raz 8 ľudí, raz 4), bolo viac na výber. Bežný turnus tam mali od soboty do soboty - my sme tam dorazili akurát o 10.00 h., kedy sa väčšina hostí odsťahovávala, starké upratovali a starkí stáli pred domami a volali záujemcov. My sme raz však zaparkovali auto priamo pred tou turistickou kanceláriou, tak nám sami ponúkli, že si môžeme ísť to a to pozrieť - vytelefonovali a pánko prišiel pre nás.

alami
21. jún 2012

@cencula ja mám deti 4 a 9, boli sme v tučepi vlani a ideme aj tento rok 🙂 ja odporúčam
tučepi je pokojné, nie sú tam bujaré partie, skôr rodiny s deťmi, nie sú tam veľké skákacie hrady a nie je to ani preplnené hojdačkami a podobne, ale ja chcem tráviť dovolenku pri mori, nie pri hojdačkách, teda toto mi maximálne vyhovuje. ale sú aj ihriská, tak ako ti opísala domeli 🙂
my sme boli vlani tiež na blink a našli sme, ale boli sme v júny.

miss_shy
21. jún 2012

dievcata prosim vas viete mi poradit kolko stoji apartman v blizkosti mora pre 4osoby z toho dve deti (3,7) v okolo nin, zaton, zadar? este sme neboli nikdy na blint tak neviem co mam cakat. dakujem 😉

cencula
22. jún 2012

dakujem všetkým babám ktoré mi odpísali, pomohli ste mi velmi, my sme v chorvátsku neboil asi 2 roky, kolko do kopy vyjdu poplatky a mýta? dakujem vám za odpoved, stačí mi približne, lebo nemám šajnu. Prajem pekný den 🙂

bellada
22. jún 2012

@miss_shy ak sa rata aj na tie deti postel, tak je to klasika apartman pre 4, je jedno ci su to deti alebo dospeli. Cena zalezi aj od terminu kedy chcete ist a samozrejme vybavenia toho apartmanu, ale cca od 45€/noc, taky jednoduchsi skor, horna hranica je samozrejme neobmedzena 😉 cim blizsie k moru tym drahsie