Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

verulka
21. júl 2009

jasumat, boli sme na ostrove Čiovo 😉 bolo super..cesta bola zaujimava, ale v pohode zvladnutelna. Ajke aj napriek kinedrilu doslo zle, mlady pan nespal tolko, kolko som chcela, ale v pohode za nejych 8,5h sme boli tam a aj spat 😉
baby, ja vobec nechapem kde ste mali problem v tom slovinsku 😕 my sme tade jednoducho presli a usetrili tych 30eur 😉 rozhodne to stalo zato. Sli sme tade 13.7. nad ranom a nasledne vcera aokolo 3-4tej poobede..uplne v pohode 😉

sstefi
21. júl 2009

my sme prišli z Bašky z ostrova Krk v sobotu. Zápchy, zapchate upchaté, plné, dlhé, hnusné, ešteže bolo pod mrakom. cez chorv. sme šli nejakých 11 hodín, kdežto cestou tam nejaké 4 hodky, pozor na sobotu. aj smerom tam aj spat. jedine tam dosjt skoro rano, najenskor do 8-9tej. my sme tak šli a v pohode ale tí čo vtedy išli už preč z ostrova, tam to bolo už vtedy na husto, ale neboli ešte také zapchy, tak sme ani netušili čo nas čaka dalšiu sobotu, ked pojdeme domov. 🙄

inak sme boli v Baške, všetko super, len vela ludi na malom mieste. našli sme suprovy apartman blizko plaže, počasie bolo užasné. 😵

jasumat
22. júl 2009

Verulka- to Slovinsko je po ceste z Rakúska, ak sa nemýlim. Tam je úsek, buď ideš dialnicou a platíš, alebo ideš treťotriednou cestou a ideš 40 km/h. Raz sme tak išli a už nikdy viac! To Slovinsko ako ste išli vy- je úplne bez problémov. Aj my obvykle chodíme cez Rajku, Szombathely a Redics. To je super cesta. A mladému mužovi sa nechcelo spať? Náš Tom prespí 3/4 cesty. Akým autom ste šli? Mali ste aj truhlu na streche?

kisska
22. júl 2009

ozaj dievcata, teraz ma napadlo, viete mi povedat, ci sa v Chorvatsku daju dostat detske kase a vyzivy od vyrobcov ako u nas? Predpokladam, ze Hame asi nie, ale Nutrilon, Hero/Sunar by tam mohli mat zastupenie... len mozno nie pod nasimi znackami... Aj v madarsku je napr. Nutrilon Milupa... alebo dobra chorvatska znacka kojeneckej stravy?

radka.m.
22. júl 2009

kisska-my jsme byli v lidlu v zadaru a schválně jsem tam koukala na dětskou výživu,měli tam nějakou svoji značku a ještě tam měli od nestle,přesnídávky,masozeleninové příkrmy i mléka,to mléko od nestlé-bifidus,takové to v plechovce vyšlo dokonce levněji než u nás,stálo tam 400g kolem 140kč,u nás stojí kolem 180kč

bublinkajasminka
22. júl 2009

sstefi - si nas nepotesila s tymi zapchami .- brrrr ☹ ☹ ☹ ☹

my ideme z piatka na sobotu a vazne sa obavam zapchy ze to bude upchate a pojdeme dlho 😒 😒

lucka - vyzera to pekne, my ideme cez satur do hotela afrodita 🙂

jasumat
22. júl 2009

bublinkajasminka- my sme boli pred 10 rokmi v Afrodite, ale v apartmánoch- už vtedy tam bolo super, teraz to ešte vynovili, tak paráda, krásna pláž, aj služby kvalitné. Tak si to užite🙂

bublinkajasminka
22. júl 2009

jasumat - tesim sa diky....len tie zapchy 😝

macka01
22. júl 2009

aby sm sa vyhli tým zápcham sme sa rozhodl ísť nie z piatka na sobotu,ale zo štvrtka na piatok,hoci rezerve máme až od soboty.V piatok by sme sas chceli zastaviť na Plitvických jazerach aj tam prespať do soboty a potom pokračovať do Vodíc.Neboli ste v Plitviciach niekto teraz niekedy?Koľkostoja vstupenky a tak.Boli sme tam v roku 2000 a neskutočná nádhera ta príroda,to sme nemali deti a tak ba som im toteraz chcela ukázať.Máte skusenosti?

sstefi
22. júl 2009

bublinka, hlavne sa sanžte dojst na miesto činu do 9-tej hodiny, podla mojich skusenosti to dovtedy ide v pohode a potom je to už na mašlu 😝 a naspat sa v každom pripade vyhnite sobote, či už rano aleob večer, či cez den 😝 😉

sstefi
22. júl 2009

ono keby neboli tie platby na cestach a tie karty, ktore si berieš na začiatku, ked vstupuješ na dalšiu cestu... no a na ostrov samozrejme zase platba apod. 🙄 😝
prešli sme 40km za 2 hodiny, a pri každej "cestarine" dalšie 2 hodky 🙄 🙄 🙄

jasumat
22. júl 2009

PRICE LIST - 2009 Plitvicke jazerá

Period from-to
November 1 - March 31
April 1 - October 31
Adults 80 Kn 110 Kn
Groups* 70 Kn 100 Kn
Children 7-18 40 Kn 55 Kn
Student group 35 Kn 50 Kn
Children under 7 FREE FREE

bublinkajasminka
22. júl 2009

no ja som dnes kukla na vouchery a my nejdeme v piatok v noci ale ubytko mame az od utorka teda od utorka do utorka a to je super, lebo ideme v pondelok v noci a to by malo byt v pohodke

sstefi
22. júl 2009

no vidis, tak to je super 😉

alias313
23. júl 2009

sstefi
ahoj a zle je vyrazit aj v sobotu v noci?okolo 8-9tej?

iinuska
23. júl 2009

Aj my sa chystame v auguste so Chorvatska, tesime sa

sstefi
23. júl 2009

allias, to na isto neviem, v tom čase som to na vlastne oči nevidela, tak bohužial nepomožem. ale myslím, že by to nemalo byt až take hrozne, ako cez den. tam ide o to, že vačšina turnusov konči a začina v sobotu, tak preto je to tak

alias313
23. júl 2009

no lebo my ideme v sobotu v noci tam...aby sme v nedelu rano tam boli a len tak na blink..aj minuly rok sme tak boli a bolo vela ubytovania..len to sme cestovali nejak cez tyzden tak cesty boli v pohode a neviem este ako domov, planovali sme ist odtial v sobotu rano...
iinuska: jej vidim, ze aj vy idete s mimcom🙂))

bajnokova
23. júl 2009

Ahojky mi jsme se vrátili v nedeli s Chorvatska byly jsme v Pakoštane v kempu moc pěkné malé městečko kepm taky supr holky se krásne vylítali počasí nadherné.Zítra v noci odjíždíme zase jedeme na Pag-Novalja-neznám nebyla jsem tam dálniční slovinskou jsme si koupili vyplatí se nám nalepili jsme si ji na potravinářskou folii jelikož ted jedeme s babičkou a dědou a potřebovali jsme to přehodit do jiného auta a šlo to krásne.

emkaa
23. júl 2009

ahojte,
vedeli by ste nam poradit nejake dobre ubytovanie v Chorvatsku v Istrii?

bessy21
23. júl 2009

Ahojte tak aj ja sa pripajam do tejto témy,tiež zhaname nejaku dovolenku pre nás s drobcom,ja som tam ešte nikdy nebola,tak si akosi neviem vybrať.Chceme ist autom 10.8. ,/pondelok a na noc/a mať plnu penziu kvoli malemu,ale tiež sa spolieham, že tam hádam kupim podobne výrobky pre maleho ako tu u nas. Tak neviem poradite mi nejaký tip,nejaké pekné ubytko,a vhodný vstup do mora? Idem Vás prečítať,asi ste už aj o tom písali. Dik.

macka01
24. júl 2009

aoj Bajnokova,my ideme do apart. a 1 týždeň a potom chcenme íst tiež na 1týž.do kempu,dúfame že bude lacejší ako apartman,kolko ťa to vyšlo na osobu?ai ste to rezervované č ste išl len tak?Dik

macka01
24. júl 2009

och,píšem ako hotentot,ešte ma napadlo,je problém si nájsť ubytko na 5 nocí alebo vas chce každý ubytovať na celý týždeň

deni84
24. júl 2009

kisska,

...čo som ja pozerala, tak tam určite majú HIPP a ešte jednu rakúsku značku myslím, že sa to volá BEBIVITA 🙂

josa
24. júl 2009

macka01,

- my sme tiež boli len na 5 noci a nebol s ubytkom problem, domaci stoja pred domom s tabulkami stači zastaviť a isť kuknuť, takže ubytko zoženiete 😉

verulka
24. júl 2009

jasumat, ale da sa to pekne obist aj z rakuska, kamosi tak sli (boli s nami na dovci) , ale tade som nesla, nam vyhovuje cez madarsko.
krpec celkovo nerad csestuje, sli sme nasou zafirou(opel) a truhla velka ako postel je nevyhnutnost 😀
my sme sli z nedele na pondelok tam a cesty boli uzasne 😵 jedine zdrzanie bolo, ked sa platilo myto pri zagrebe, tam sme stali asi 10min. spat sme sli v pondelok cez den auplna pohoda..ziadna kolona nikde.
macka, tie plitvicke ti zavidim, my sa tam furt chytsame a nikdy nezvladneme 😖
ja som tiez videla v kazdom obchode hippky 😉
my choime bud uplne na slepo alebo si volame priamo chorvatom, co sme u nich uz boli 😉

jasumat
25. júl 2009

Verulka, dík za info- my odchídzame zajtra nad ránom, okolo tretej, uvidíme, ako sa schystáme🙂
Ideme VW Sharanom a samozrejme s truhlou nad hlavami🙂))) Naši s=u cestovatelia, tak dúfanm, že pri klime nebudú mať nejaké problémy. Ešte mi poraď, kde sa oplatí meniť Euro na Kuny? Na hraniciach, alebo až pri mori.
Inak- moji rodičia išli už dnes ( ideme spolu na 14 dní), ale oni letia Sky Europe do Splitu. Teda- mali letieť o 10 tej, ale ešte stále sú v Ba na lestisku ☹
Ideme cez Budapešť a dialnicou na Zagreb.

Tie Plitvické jazerá sme absolvovali ako čerství mladomanželia, a radi by sme sa tam ešte vrátili- je tam úžasne.
Ubytko máme dohodnuté primo s majiteľmi cez net už skoro rok 😀 😀 😀
Tak nám držte palčeky.

sisidl
26. júl 2009

Ahojte.Neviete mi povedat,kolko stoji apartman na noc na ostrove Rab-Lopar,ak idene na blink?

mukky
26. júl 2009

Ahojte,mozem sa opytat co ste davali na nozky detom do mora?Nejake tie gumene topanocky?Asi ich bude treba aj nam,nie?

verulka
26. júl 2009

jasumat, asi uz neskoro. Ja som kuny nemenila vobec, kde sa dalo, platila som kartou a kde nie, tak som nejaku hotovost vybrala v bankomate. Mbank ma teraz platby aj vybery v hotovosti bezplatne. Rozhodne je to takto najjednoduchsie a myslim, ze aj pomaly najlacnejsie 😉
mukky, ja nedavam detom na nohy nic. Jezkovia boli len vhlbokej vode a na kamienkoch je zdrave chodit 😉