Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

katik80
9. máj 2011

@janka_puf
tak nazrela som na stránku a mám hlavu v smútku je tam toľko toho že... Kde ste boli vy ubytovaní? Alebo čo tak troška "poznáš" zvidenia ak si spomýnaš.

janka_puf
9. máj 2011

@katik80 zajtra ti vypišem apartmany ktore su blizko plaže dnes už musim spinkat ,rano do prace .tak dobru noc

katik80
9. máj 2011

@janka_puf Dakujem, prepáč že ťa tak otravujem. Jasné stačí zajtra. Ešte sme nikde s detmi neboli na slepo, tak sa chcem troška uistiť do čoho ideme. Ešte raz diky.

fopardi
10. máj 2011

jej ako super že som nakukla do tejto temy my mame zajednany apartman v privlake od 1.8-10.8 a prave riešim či je tam niekde nablizku napr v zatone alebo niekde inde nie moc daleko nejaky supermarket billa, liedl kaufland??? neviete mi niekto poradiť ?
tiže dufame že sa nam bude pačiť ideme s ročnym dieťatom a planujeme pochodiť aj spominany nin sabunike zaton aby sme si urobili prehlad pre ostatne roky

@janka_puf ty si zo snv? aku trasu volíte idete rovno dole na madarsko alebo na bb a potom dole ??? namy to vychadza len o asi 10km viac ako ked by sme šli priamo dole a myslím e že je lepšia cesta smer bb

mima595
10. máj 2011

@fopardi - my sme z PO, ideme na KE /smer Kechnec/ ..o je cca. pol hodky na hranice a už cez Madarsko /miskolc, Budapest, pottom Chorvatsko a super cesty su tam.....

fopardi
10. máj 2011

@mima595 madarsko , chorvatsko viem ale som myslela že my ked by sme sa vydali rovno na juh čiže rožnava a dalej tak tam niesu velmi dobr cesty a ked sa trochu akoby vratime na bb a tak pojdeme smer madarsko tka je to sice trochu pre nas dalej ale kratšie časovo lebo je tam lepšia cesta 😉

janka_puf
10. máj 2011

@mima595 aj my ideme tou istou trasou ,super cesty,žiadny problem,žiadne kolony...

janka_puf
10. máj 2011

@fopardi tak na rožnavu nie,to už by som bola unavena po hodinke jazdy.Zvolila by som tu lepšiu cestu aj keby mala byt o par km dlhšia.

janka_puf
10. máj 2011

@fopardi V zatone su obchody nie tak velke supermarkety ale menšie supermarketiky su.V každej dedinke su male predajne,Do ninu sme každe rano chodili na čerstve pečivko-vyborne aj ked drahšie.V Zadare su zas velke supermarkety na štyl kauflan,tesco...a nie je to tak daleko-od zatonu asi 12 km

janka_puf
10. máj 2011

@katik80 Vobec neotravuješ,ak mam čas rada poradim.Takže my mame zajednany apartman Martina-Elvis Peroš je majitel,rezervovali sme si aj www.apartmanibarbara.com,ale bolo to za 70e ,pekna je aj www.zatonka.hr,Vlastne všetky apartmany na ulici šetalište kneza branimira su blizučko k moru ale predpokladam že nič z toho na blind nenajdete ,treba si to rezervovat,ved zaloha sa neplati.Je len na vas či ste naročnejši na ubytovanie alebo to chcete len na prespatie.Obrazky o konkretnom apartmane treba hladat podla mena majitela ale v chorvatštine, Ak by si chcela vediet polohu pozriem ti to do mapy čo sme si priniesli zo Zatonu min. rok.Neviem najst tu mapu na net.

mima595
10. máj 2011

@fopardi - ja viem, že Madarsko, chorvatsko je jasne 😉 ja dnes pisem ako hotentot 😀
ja som skor myslela, ci pre vas nie je lepsie ist zo SNV na KE...lebo fakt najhorsie cesty su na Slovensku...ale je pravda, že ja tamtie cesty velmi nepoznam...my sme isli iba raz na Uhornu, a sme stale kazdu polhodinu, co deti tak vracali 😠 😠

lsx
11. máj 2011

Ahojky, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s cestování autem s ročním prtětem takhle daleko? Nechceme letět (s přítelem oba létání nemilujem) a taky chceme být na místě mobilní. Zvládli jste to dobře nebo byly nějaké problémy? Chceme jet na noc, aby co nejvíc cesty prospal.

miska73
11. máj 2011

@lsx jezdili jsme se všemi dětmi od jejich cca půl roku a zvládli to bezvadně. Jezdíme taky na noc a máme zkušenosti, že celou noc prospali, ten nejmladší dokonce líp než doma v posteli 😀

mima595
11. máj 2011

@lsx - my sme boli 1x so 7-mesacnym...isli sme na noc..ale teda vyrazali sme o 19.00, ked zvycajne chodil spavat..este som ho doma nakojila, obliekli sme sa a sup do auta... že radsek si spravime prestavku 2-3 hodinovu pocas cesty...
ale maly o zvladol super - my mame 3 deti, takže nesedim pri nom, cestu tam som ho naobliekala asi, lebo sa casto budil, ale on len zaplakal, dala som mu napit cajik z flase a spal dalej..ale tak sa budil asi kazdu hodinku....
cestu spat bol obleceny nalahko a v pohode, tiež spal lepsie ako doma 🙂 🙂

svataterezicka
11. máj 2011

Letos se chystáme do Chorvatska s dvouletou dcerou a prarodičema... Je tu někdo kdo absolvoval cestu autobusem s takto malým dítětem? Mám trochu obavy aby nebrečela a nerušila celý bus...

janka_puf
11. máj 2011

@katik80 Zatonka je krasna a je blizko k vode,kludne si rezervujte viac,treba vela pisat o rezervaciu,je už velky termin a vela toho už bude rezervovane,len pište a skušajte .Držim palce

sofik
12. máj 2011

Ahojte, my premýšlame nad dovolenku v Chorvátsku ale zvažujeme skor Istriu aby to bolo čo najbližšie autom, pretože chceme ísť aj s dcérkou ktorá má 4 roky a neobsedí veľmi v aute. Ktoré stredisko na Istrii je najkrajšie? Oplatí sa tam ísť na blind? Nájdeme si rýchlo takto ubytovanie? Doporučte mi niečo........ 🙂

mima595
12. máj 2011

@sofik - ja len mala rada, na Istrii je dost pocasie podobne ako u nas, je chladnejsia voda a je vacsia pravdepodobnost, že pocasie nebude super....
vacsina malych deti neobsedi na kratke vzdialenosti, ale by si sa cudovala, že cesta na dovolenku dokaze aj s nimi zazraky.... skus este pouvazovat, lebo niekde juzbejsie su o iba 2 hodiny cesty navyse a pocasie je lepsie....

katkaromi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
audiova
13. máj 2011

ahojte.tento rok sa chystáme na sv.Filip a Jakov.minulý rok sme boli v Poreči,bolo celkom fajn ale všetky atrakcie pre deti trebalo platiť,tak nás to vyšlo dosť veľa.pred dvomi rokmi sme boli v Rabaci na Istrii.vrelo odporúčam pre maminy s deťmi.mi sme boli v apartmáne,no super čo vám budem hovoriť.netlačili sme sa a izbe.deti boli zvlášť a mi sme mali tiež zvlášť izbu.atrakcie ako minigolf, pingpong zadarmo.deti sa tam vyšantili.neviete mi niekto napísať ako to vyzerá v sv.Filip a Jakov?

janka_puf
13. máj 2011

@katkaromi stihla som ti zahlasovat za daylong pa

katkaromi
13. máj 2011

@janka_puf dakujem krasne za podporu

katik80
14. máj 2011

Dávate sa poisťovať ked cestujete súkromne? Hlavne do HR.

mima595
14. máj 2011

@katik80 - jasne, my sa davame...nas o vyjde na cca. 30-40E...si už nepamatam presne

babulinkab
14. máj 2011

@katik80 určitě, nikdy nevíš, co se stane

agentkak
15. máj 2011

ahoj kočky chcem sa opytat viete daktorá poradit nejaku schodnu cestu do HRV? ideme konkretne do Medulinu na istriu a tých ciest je more človek ma v tom zmatok a najviac ma dojalo ako slovinci s nami vybabrali čo sa týka tých ich "lacných" známok... 🙄
a čo sa týka cestovania malých detí treba ich mat zapísané v pase alebo treba aj nejaky overený doklad o tom že sú naše? 😕
dakujem

mima595
16. máj 2011

@agentkak - my chodime cez Madarsko
deti do 5 rokov staci mat zapisane v pase, ale nad 5 rokov neviem, ci nemusia mat vlastny pas...to už teda neviem

mima595
16. máj 2011

@agentkak - no este stastie, že som ti odpisovala, lebo ma napadlo, že moje deti budu potrebovat pas od augusta a tak som si bola skontrolovat svoj pas...a ten mi skoncil 30.4.2011 😎 😎 ... no este stastie, možem ho ist vybavovat

a vybav si aj Europsky preukaz poistenca aj pre seba aj pre deti...je to bezplatne a pre istotu to budes mat.....

jasminet
16. máj 2011

@mima595 europ. preukaz ti ale v chorvatsku moc nepomoze, kedze plati iba v clenskych statoch EU, takze na cestu cez rakusko, slovinsko, madarsko ano, ale v chorvatsku jedine komercne poistenie 😉

zuzkap2
16. máj 2011

@agentkak my ideme 1.7 na Rab a cez madarsko. Deti do 5 rokov mozes mat zapisane vo svojom pase ale nad 5 rokov uz musia mat vlastny pas.