Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

dida81
2. júl 2011

@zmurkaz aha, ked len kvoli piesku, tj oki 🙂 Tak my sme si vybrali Rab najma kvoli malému, tak uvidime. A zase piesocnate pláze ja možem... i ked naposledy na Rhodose a v Chorvátsku v Pule piesok nebol...
@lauraa vy ste na Rabe? Kde presne? uživajte si 😉

bubinko83
2. júl 2011

@lucinocka to mysliš mna z tymi nervami??? 😀 Ja taka byvam niekedy a nechapem samu seba na čo mi to je. Ja to sice ofrflem len pred mužom ale aj tak mi to je na nič.Nič stym neurobim iba ako hovoriš ty,mam z toho len zbytočne nervy.

syja
2. júl 2011

@zdeniii je to to iste resp. ten isty areal.ale su tam 4 pavilony. lopar, rab, sahara a veli mel a lisia sa cenou aj ked to nie je nejaky velky rozdiel. najlacnejsi je lopar tam mas na izbe telefon a balkon, potom je sahara a rab tie maju navyse moderny nabytok, sat tv, klimu ale maju len francuzsky balkon a potom veli mel tie su to iste co sahara a rab ale maju normalny balkon teda aspon tak to tvrdia v cestovke tiez sme chvilu nad nimi uvazovali. Co viem tak zo slovenskych ck ich ponuka globtour, intermedial a este mozno nejake dalsie. Lopar je dvojhviezdickovy ostatne maju tri.

moniq83
2. júl 2011

my chodime kazdy rok ,vacsinou sme v oblasti splitu,podstrana...a minuly rok sme boli dvakrat najprv v Promajne a potom v Duce. Tento rok uz pojdeme traja s nasim drobcom, ked vsetko bude v poriadku..a chceme ist do Promajny, je to pekna oblast hlavne na prechadzke s kocikom..nie sme pri ceste, more mame na skok, pekne ubytko...takze sa velmi tesime....

lucinocka
2. júl 2011

@bubinko83 niee, ja som robila 4 roky delegatku a teraz na recepcii, takze som si ludi uzila az az a viem aki dokazu byt neznesitelni ked dojdu na dovcu🙂 to bolo len tak vseobecne🙂

bubinko83
2. júl 2011

@lucinocka som sa dovtipila že asi pracuješ alebo si pracovala na hotely ked maš taketo skusenosti. Veru ludia su všelijaky .

lauraa
2. júl 2011

@dida81 ano sme uz 10 den , pomaly nam to konci v pondelok ficime domov ale asi sa este tento rok sem vratime zaciatkom sept. My sme tiez v Banjole na private , chodime sem uz par rokov. Ja moc Lopar nemusim prave kvoli tomu piesku, mas ho vsade, aj ked tu v Banjole je tiez piesok , ale menej , skor su plaze kamienkove, ale super kamienky, deti behaju bez topanok, morske dno je cisty piesok , takze pohoda ked je odliv sa deti aj s pieskom pohraju.... nedaleko Banjolu je mesto Rab takze mame aj spolocneske vyzitie, kaviarnicky, musika, galerie, trh , obchody.... na Lopar sem tam zajdeme alebo lodickou na Saharu.... Lod si prenajimame od domacich za pomerne slusnu cenu .....Dovolenka ako ma byt 😵

lauraa
2. júl 2011

@moniq83 podstarna je moja srdcovka,len kvoli malej chodime posledne roky na rab , mame to 300kmblizsie ale sem sa urcite raz vyberieme znovu 😉

lauraa
2. júl 2011

@dida81 piesok je super pokial mate k ubytku aj plazove lehatka.... daju sa aj prenajat priamo na plazi za 20 kun na den (asi 3 eura)ale ak mate lezat na piesku pojde ti to casom na nervy teda aspon mne..nemam rada ked je piesok vsade a potom ho este kopec dovlecieme aj domov.....

dida81
2. júl 2011

@lauraa tak my by sme si lehátko určite vzali, len problem bude asi , ci v sezone budu volne .. bo ako citam skor nie, no neva, uvidime....

zmurkaz
2. júl 2011

@dida81 - no veď uvidíš ako sa ti bude páčiť 🙂 ... potom dúfam, dáš vedieť. My sme beznádejne zalúbený do Rabu - až som sama so seba prekvapená, že sa mi môže jedno miesto tak páčiť 😅 😕

Inak - kto je - alebo bol na Rabe teraz niekedy - neviete ako sa tam pohybujú ceny základných potravín - teda stačí orientačne 😉 Ďakujem

lauraa
2. júl 2011

@zmurkaz co ta zaujima.... mlieko 6 kun, chleba od 8 do...., sisky, sladke buchty 4,50, celozrnne pecivo 6 kun, zeleninu dostavame cerstvu od domacich, ovocie nektarinky 14 kun, hrozno 35 kun, melon10 kun(ceny su za kg),piza od 30 kun, jedlo v restike od 40 kun, napoje kava 10 kun, mineralka 15, pivo velke 18, vino so sodou 10, cola , spite...15 kun....
dida81 lehatok je vzdy dost aj v sezone lebo malo kto si ich prenajima .....ved uvidis sama....

zmurkaz
2. júl 2011

@lauraa jéééééééé ...tak presne toto 🙂 ... no a keby si tak náhodou vedela ešte niečo ako kuracie prsíčka - čo by sme si mohli na rýchlo hodiť na gril, alebo urobiť na obed 🙂 - to by už nemalo chybu 🙂

dida81
2. júl 2011

@lauraa vážne??? Tak to som rada 🙂 i ked je to dost 3 eura na den,,,kazdy den..no aspon jedno 😉
@zmurkaz jasne ,že dam vediet 🙂

lauraa
2. júl 2011

@zmurkaztak to teda neviem, my sme grilovali ryby z trhu, priniesla nam ich domaca a stali nejakych 60 kun kg, co je super cena na cerstve ryby a samozrejme nam ich domaci aj ugrilovali na dreve , neviem ci zajtra pojdeme do obchodu ,kuknem ti zo zvedavosti.... ale maso je tu dost drahe, parky som kupovala v akcii kg za 42 kun....

skrutka11
3. júl 2011

Tak kočky, uz sme tyzden doma z Chorvatska a mali sme tam peknu pec. Nadhera. Prisli sme idovom a tu jesen... no nechapem. A čo malý a more? No paráda. Mimo vody ho to velmi nebavilo. Vo vode drkotal zubkami a este by sa čvachtal. Prvy tyzden mala voda takych 20-21 C, ale druhy tyzden to uz bolo ovela lepsie. Isli sme toho 14.6 do 26.6. Ziadna choroba, prave naopak. Vsetko sa nam polepsilo. No len co sme prisli domov, hned sme mali soplik, bud to bude suchym vzduchom, alebo to jednoducho musime preskakat. Takze vrelo doporucujem more a aj studenu vodu. Odvtedy nema syn problem sprchovat sa aj studenou vodou!!! Paráááda.

bubinko83
3. júl 2011

@skrutka11 a kde presne ste boli? No soplik može yt len zmenou klimy a predsa len ten vlhky vzduch od mora ma tiež niečo do seba. 🙂

skrutka11
3. júl 2011

ahojka bubinko. Boli sme v Baške Vode, kusok nad Makarskou rivierou. Uvazujem nad zvlhcovacom vzduchu do jeho postielke

alami
3. júl 2011

@zmurkaz my sme nakupovali v CBA-čku, to sme mali na skok. Mäso ma tam sklamalo, mali tácky s kur.prsíčkami, kurča celé, alebo kurča naporcované na tácke a potom nejaké také na gril tácky a to bolo všetko. bravčovinu som videla len raz a to dve plátky na tácke a bola tam len jedna tácka 😅
mám tu bločky z nákupov, takže liter mlieka 5,8 kn, malinovka 1,5l - 9,9 kn, tonic +,5l - 13,3kn, pitná voda 6l - 10kn, kuracie stehná 13,7kn za tácku s 2ks stehien, krídla pol kg tácka - 18kn, zemiaky 5kn za kg, vajcia 10ks - 15kn, ryby kúsky - filety - 1kg 48kn, kur prsia -aspoň myslím, že sú to prsia -hrenovke pilece mi píše na bločku 😅 cena 12kn za kg
možno že sú naopak cena stehien a pŕs, lebo teraz už neviem, ktoré je ktoré
no a chlieb 8kn, rožok písalo sladký ale bol to náš klasický rožok - cena až 3kn, sladké pečivo od 3 do 5kn - to boli šišky alebo croisanty plnené džemom alebo čokol.,
ovocie brosk., nekt - 25kn za kg
nikde som nenašla kaleráb,karfiól, brokolicu a podobne, zo zeleniny som tam videla len mrkvu a zelenú fazuľku. ani mrazené nejak nemali, len mrazený hrášok a jeden druh mrazená zmes.ovocia bolo veľa druhov.
zmrzka 6kn za kopček, ale to sú ao u nás 2kopčeky, zmrzlinová pohár 30kn
1kn je zhruba 4Sk

zmurkaz
3. júl 2011

@alami ďakujem ďakujem ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 - no veď týždeň prebehne - niečo budem mať z domu a niečo poriešim na mieste 🙂 ... ja si pamätám z pred 2 rokov, že sme boli prekvapení cenami -a zapovedali sme sa, že na "budúce" neberieme nič z domu a všetko kúpime na mieste 😉 - tak som chcela vedieť ako to je ;). Ešte raz dík 😵

agentkak
3. júl 2011

ahojte kočky prednedavnom som tu aj ja hladala infošky a rady a tak prisievam aj ja so skúsenostami..
prave sme sa vratili s Istrie boli sme 4členna rodina v mestečku Medulin - počula som na neho vela negatka ale uz bolo neskoro mali sme zajednane....ale podla mojho nazoru to bola velmi pekna dovolenka...cesta trvala osem hodin a dialnica az do medulinu(išli sme cez slovninsko a cesta nás vyšla menej ako kamošku ktora isli cez madarsko) ubytko sto bodov 40€ na noc za rodinu(az na to že sme neboli priamo na plazi ale nam to nevadilo) plaže bud kamienkové alebo pieskové voda cca 200 metrov stale po kolena ideálne pre male deti...a kedze nebola hlboká bola aj teplučka lebo sa prehriala. mino sezony parkoviska pri plaži zadara velky lunapark pri plázi kopa obchodikov moznosti na vylety ( pula, narodny park kamenjak, premantura, výlety lodkami a kopu atrakcií na vode) všetko sa da absolvovat s 10mesačným a 6ročným dieťaťom ktore si toho uzili do sýta 🙂 prikladam par foto pre inšpiráciu

karkana
3. júl 2011

@agentkak my ideme vo štvrtok na Rabac ,a manžel nechce veľmi tam ísť,že aj tam bude asi chladno,kedže si sa vratila prave,počasie je uplne iné ako u nás,že?najprv sme tiež chceli do Medulin,ale väčšinou sme negatíva počuli,tak vyhral Rabac,tak to ste mali lacne ubytko,a je tam večer kam ísť?

agentkak
3. júl 2011

@karkana ajoj počko bolo super a ked sme odchadzali tak den predym bolo pod mrakom ale potom bolo zas fajn len trochu pofukovalo ale určite o dost teplejšie ako tu tu je riadna kosa a napr. 26 stupnov tam je ako 30 u nas... jasneee večer je kam ist bud s detmi do lunaparku alebo potom neskor je tam kopa podnikov barikov a diskošiek 😉

lauraa
3. júl 2011

@alami 1 euro je 7,10 kuny
@zmurkaz pozerala som dnes ceny masa , pohybuju sa od 50 kun vyssie za kg jedno ci bravcove alebo hovadzie, kuracie......

zmurkaz
4. júl 2011

@lauraa Ďakujem .... a stým kurzom kuny to je teda asi podľa banky - nie? 😉

natinecka
4. júl 2011

@agentkak ubytko ste si rezervovali cez nejakú agentúru, alebo ste mali kontakt? dik

bubinko83
4. júl 2011

baby a ako vam deti zvladali cestu? Prespali? A davali ste aj Kinedril? Neviem či mam dat,inak synčekovi zle nebyva.

bubinko83
4. júl 2011

a od kolkej hodiny sa da ubytovavat?

daanka85
4. júl 2011

Ahojte, tak my vecer vyrazame... Len sa este chcem spýtat, su nejake obmedzenia týkajuce sa toho co sa smie, kolko atd??? Mam na mysli alkohol, piva, masko, vajcia, mlieko atd... DAKUJEM 🙂
A este treba nám aj madarske peniaze? Dialnicnu (madarsku ) ste kupovali kde? V Madarsku? Predpokladam, ze tam budeme doankovavat, ale to by sme mali platit kartou... 😉 a myto v Chorvatsku? Aj eurami sa da platit???

iinuska
4. júl 2011

@bubinko83 Adamko cestu zvlada v pohode. Chodievame na noc tam, a cez den domov. Kinedril by som zobrala len pre istotu, ale len tak by som urcite nedavala