Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
9. aug 2011

@maca_p - taku fotku nemam, ako sa ide k plazi...autom sa da dostat k schodom, tam niekde zaparkujes a potom zijdes dole schodami... ked prides do Potocnice, a uvidis 1. domy, tak hned odbocis doprava..ides po takej kamienkovej ceste, stale rovno, stale po tej ceste, tam sa neda nikde otocit, potom sa ta cesta staca o 90 st. a asi tak v polovici tej cesty su schody na plaz...
plaz je to malicka, tak dedinska, dlha mozno 30m, ale more krasne, ciste a hlavne super piesok...a nie su tam ziadne atrakcie pre deti, co nam vyhovuje, lebo denno denne pocuvat, že chcu bicykle, zmrzku, trampolinu..dakujem, neprosim...

no nie je to taky zapadakov, ale mala dedinka s jednou restikou, bez promenady, taka kludna dedina, ako aj u nas su....ale my male milu domacu, deti chodia ku nej na telku, aj na prechadzky so psom... takže my sa tam radi vraciame

maca_p
9. aug 2011

@mima595 tak take nieco hladame, ja tiez milujem take male plaze 😀. aj v starej novalji sme nechodili na tu velku pieskovu, ale na taku moc neupravovanu.
ps. das mi na tu pani kontakt? neboj dohodneme sa, ze ked tam budete vy, nepojdeme tam aj my 😀 . pag sa mi velmi pacil, najmä preto, ze nebol taky preludneny. ako som ovedala, krik deti sme poculi, len sme nemali ako zliezt dole. ledva sme sa na tom konci otocili s autom.

maruska22
9. aug 2011

@zubecek vodu na pitie sme si kupovali, ale ked sme si varili tak sme používali vodu z vodovodu 🙂

maruska22
9. aug 2011

@maca_p dakujem za tip 😉 a ako je to tam s cenami ubytka? nie je to moc predražené 😒

maca_p
9. aug 2011

@maruska22 40eciek dvaja dospeli a dvaja mrnusi - dve izby + kuchyna+perfis terasa + kupelna a k moru snad 100 metrov po rovine. ked sme boli pozerat v novalji, tak chceli 80 e na noc, ale snad tam bolo 1000 schodov, co u nas nepripadalo do uvahy. a super je aj to, ze zo starej n. do novalje je len 4-5 km? a tam je nonstop zdr. stredisko - aj to sme vyuzili, mm dostal ladvinovy zachvat 😝

maruska22
9. aug 2011

@maca_p jej tak to ste mali super cenu 🙂 mala som trosku obavy, lebo znamy boli na ostrove Krk nedávno a vraveli ze ovela drahsie ubytko tam bolo ako boli predtym zvyknuty...tak som sa bala ze aby to aj tu tak nebolo...no ale asi to zálezi aj od toho ako clovek natrafí 😉 moj mm je tiez velmi nachylný na ladviny, zazili sme nieco podobne pred pár rokmi na dovce v tunisku 😒

alami
9. aug 2011

@zubecek my rovnako, čo sa prevárala - na kávu, čaj, varenie - z vodovodu a na priame pitie sme kupovali balenú

maca_p
9. aug 2011

@maruska22 v podstate v tych izbach sa len spavalo, inak sme boli na plazi alebo na vylete alebo na terase. nebol to luxus, co som bola 4x v chor. tak toto bolo "najhorsie" ale potrebovali sme sa uz zlozit, lebo to bola asi 5ta dedina co sme hladali ubytko a nic sme nemohli najst. ta reku toto si uz nepustime. ak nie ste narocni, tak v pohodke. inak c. apt. bolo 10. pani nam 2x napiekla kolace, ozaj fajne aj sladke aj slane 😀

vanesa77
9. aug 2011

ahojte, my sme boli tento rok v Solarise (Šibenik) a veľmi sa nám páčilo. Veľa bazénov, atrakcií, animačné programy pre deti i dospelých - zumba, spoločenské tance (slovenskí animátori - Ana a Mate = supeeeer🙂) veľmi sa tam vybláznia najmä deti predškol.a škol.veku... (tobogány, pirátska loď, motorový vláčik) - pláže rôzneho druhu vedľa seba - betónové, kamienkové, štrkové, pieskové...) no, je to taký "chorvátsky egypt" - len trošku drahé, tak treba vystihnúť lastminute😉
kto hľadá pokoj a kvalitu (napr.s bábätkom), tak vrele odporúčam Petrčane -Pínia - tiež moderný hotel v krásnom prostredí priamo pri pláži... Mňa tieto destinácie v Hr oslovili viac ako Pag alebo Brač...🙂

alias313
9. aug 2011

ahojte my ideme 24.8. na Rab oblasť Lopar, boli ste tam niekto?? A neviete aké sú poplatky cez Chorvátsko do Jablanacu?ďakujem veľmi pekne za hocijaké info a pekný večer 😉

alias313
9. aug 2011

maca_p dakujem tuto tabulku na trajekt mam, mna by zaujimali poplatky na dialnici v chorvatsku 😉

mima595
9. aug 2011

@alias313 - poplatky su 53 a 36 kn

alias313
9. aug 2011

mima595 dakujem velmi pekne

maca_p
9. aug 2011

http://www.travelpoint.sk/dialnicne-poplatky-ch... su tam aj ine vypocty, tak si daj do googla uvidis co tebe vyhovuje.
ked si spomenula jablanac - tak som myslela hned na trajekt na ostrov. 😉

dewnat
10. aug 2011

Ahoj holky,my se za týden chystáme do Promajny-kousek před makarskou.S malou (22.měsíců) jedeme poprvé.Poraďte mi prosím jaké léky raději vzít a jaký je nej opalovák s SPF50....díky

tinad
10. aug 2011

Ahoj, aj my ideme prvy krat sami.Manzel, syncek a ja. Ideme do Zivogosce a ja uz stresujem, manzel chce ist vecer o 21h. cez Madarsko. No ja sa uplne bojim cesty. Ked pozeram ako v spravach zaspavaju za volantom. Niektory mi vravia, ze s malym nemam ist, ze to bude strasne utrpenie prenho. Ma 20mesiacov.

zubecek
10. aug 2011

@tinad no aj MM se boji na noc, asi pojedeme už v patek přes den, a večer se budeme snažit někde přespat, i když moc nevim, ubytko i kempy jsou pry až u plitvických jezer, no já už z toho dva dny nespím teď a pořád lítám na záchod, jak jsem nervózní. Taky se strašně moc bojim cesty 😒

tigri
10. aug 2011

@alias313 dialnice mas do 100 kun jednym smerom a trajekt na ostrov zavisi od poctu dospelych a deti v aute - auto 94 kun, dospely 16 kun, dieta od 3 rokov 6 kun....my tam ideme tento rok uz stvrtykrat, teraz od 20.8. 🙂

standardne ceny za ubytko na Rabe v Lopare su za 2spalnovy apartman 80-85 euro a jednospalnovy 60-65 euro

alias313
10. aug 2011

tigri no my sme zohnali celkom dobre vyzerajuci apartman za 64 (2 spalne), dufam, že bude dobrý 😀 A vy chodite priamo do tej oblasti Lopar?

maruska22
10. aug 2011

@maca_p ja nie som náročná, tak snad nieco obývatelne zozenieme...spolieham sa nato, ze koncom augusta uz nebude tolko turistov 🙂 vlani sme boli na prelome jul/august a v pohode sme zohnali, aj sme si mohli vyberat...

maca_p
10. aug 2011

@dewnat promajna, tam bolo foajne - my sme pred 3 rokmi boli v dedinke vedla, Bratus. do promajny sme chodili na promenadku a na zeleninu a potraviny a do restik

@tinad ak maly prespi celu noc, niet sa coho obavat. my sme boli toho roku so 4 mesacnym a 2,5 rocnym. v pohodke. sli sme na pag 850km x 2a mame za sebou aj cestu do holandsa a spät 1250 km x 2. ziadne stopy too na nich nezanechalo...tiez sme isli cez hungariu - letenie/gorican. 😀

tanija133
10. aug 2011

@tinad nicoho sa neboj ,ja som tiez stresovala, boli sme s Krpcom 9 mesacnym, cestovali sme v noci a vsetko bolo uuuplne vpohode....Drobci potrebuje hlavne mamu a ke dje mama ok, aj oni su ok.... 😉

tigri
10. aug 2011

@alias313 hej chodime iba do Loparu, ja pisem o cenach apartmanov, ktore su blizko Rajskej plaze, tie mimo mozu byt lacnejsie, ak chces, napis mi cislo domu, pozriem kde to presne je 😉

alias313
10. aug 2011

tigri tak ja som sa nakoniec pomylila 😅 je to oblasť Banjol...Pôvodne sme pozerali Lopar, tak preto som si to zapamätala 😀 Snáď aj tam budú nejaké dobré pláže 😉

tigri
10. aug 2011

@alias313 snad ano, tam to vobec nepoznam...

lauraa
11. aug 2011

@alias313 a kam idete do banjolu? plaze v banjole zavisi kde budete byvat, ale vacsinou male kamienky a v piesok v mori, http://picasaweb.google.com/1021467161954831066..., kukni najdes priamo aj Banjol aj fotky z plaze, my chodime do banjolu uz par rokov padova 2 sa to vola, padova 1 je dost kamenista a betonove plata.... ale zase blizko do mesta, z padovy 3 no este sa to da ale uz je to dost na jednu prechadzku, my chodime do mesta peso a naspät lodou taxikom kvoli detom

majloo
11. aug 2011

@tinial jeej, v Zivogosce som bola uz trikrat, tam je pekne, aj sa vselikde da odtial kuknut, ak ste autom.🙂 Ja som bola v hoteli Nimfa, ale je ta, aj dost privatov. Jedina nevyhoda, kopa schodov, ak ste v Nimfe 🙂

alias313
11. aug 2011

lauraa jeejda dakujem pekne za fotky🙂 my mame ubytovanie tam je napisane ze Banjol 315a 😀 Teda ani netuším kde to tam môže byť. Ale na tú Rajsku plaz to nie je tak daleko okolo 15 km, takže autom v pohodičke. A ako je to s nočným životom v Banjole, dá sa tam večer niekde sadnúť, poprechádzať? A sú tam aj nejaké väčšie obchody?

kvetka08
11. aug 2011

@miss_shy My sme tento rok boli v Baške, vila Adria. Vila je úžasná, nemá chybu, čistučká, priestranná, dobre zariadená a hneď na pláži. Boli sme na 10 dní, počasia sme mali super a keby sme opäť išli na Bašku, chceli by sme Adriu. Je drahá, keď si pošlete vypracovanie ponuky priamo cez hotel Atrium, tak cena vás fakt prekvapí. Ale stojí to za to.