Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

katkaromi
28. jún 2011

@miss_shy
@mima595 ok zajtra sa u nej zastavim a dam si predpisat prasok, dospelacke atb mam od svagrinej, ale to ak tak len pre manzela, ja chvalabohu doberam Zinnat. Ozaj, mate nejake tipy na prevenciu pred chorobami na dovolenke? Aj pre deti aj pre dospelych? /brat mi radi borovicku pre nas napr 🙂 /

maartinkaa
28. jún 2011

@katkaromi aj nasa panska partia mysli len na to, ako tam budu popijat 😀 😀 😀 😀 a kto kolko toho zoberie 😀 😀 😀

alenah31
28. jún 2011

Ahojte mamule 🙂 s deťmi cestujeme k moru pravidelne 2x do roka - vždy v sezóne do Chorvátska a mimo sezóny nejaká väčšia exotika 🙂 Pravidelne niekoľko rokov chodíme na to isté miesto - ostrov Vir cca 20 km od Zadaru a som s touto dectináciou veľmi spokojná. Keď sme ešte mali iba syna bolo super cestovať - vydržal v aute kukať vom oknom celé hodiny, polovicu cesty skoro vždy prespal - 1x sme s ním cestovali keď mal 3 mesiace. Zato dcéra je iný exot 😀 dlho sme váhali či pôjdeme alebo nie, ale doktorka povedala, že je to v pohode, skrátka je živšia, bude to náročné hlavne pre mňa zabaviť ju - mala presne 13 mesiacov. Rozhodli sme sa cestovať v noci a nakoniec to zvládla najlepšie z nás 😀 😀 tých 11 hodín krásne prespala. Asi na tretí deň ju doštípali medúzy, boli sme v Zadare na pohotovosti - aj tam žiadny problém - český lekár, žiadne čakanie, rýchle ošetrenie - cena 7,- Eur. Čo sa týka strvy kúpite tam všetko ako aj u nás, je tam Tesco, Lidl, Interspar - akurát mäso je tam drahé a odporúčam kuny meniť v banke v HR, kurz je lepší ako na Slovensku, okrem toho my využívame platbu kartou a to vychádza ešte lacnejšie. Ale z vlastnej skúsenosti jednoznačne s malým dieťaťom odporúčam cestovať lietadlom ak sa dá. Lietame tak 3-4x do roka a vidím cestovať aj úplne maličké bábätká úplne v pohode. Tento rok v novembri letíme do mojej vysnívanej Dominikánskej republiky s cca 13 hodinovým letom a prestupom v Londýne tak som zvedavá kto to prežije lepšie😀 😀 😀 Všetkým čo sa niekam chystáte prajem krásnu a pohodovú dovolenku 😵 😵

miss_shy
28. jún 2011

@katkaromi borovička je dobrý tip ráno ešte na lačno 😀 alebo gin, my sme si ho supli do mraziaku a taký ľadový bol super, a to ja biely alkohol nemusim 😉 no a pre deti neviem, ja zoberem pre istotu bio gaiu, cebion a maly bral na imunitu sirup ale neviem si spomenut ako sa vola.

lutsine
28. jún 2011

Poradte kam sa oplati dovolenkovat v chorvatsku s malym dietatom....

mariamayi
28. jún 2011

@medulienka43 Ahoj ..my uvažujeme o Nine a chceli by sme ísť tento týždeň vo štvrtok alebo v piatok - 3 dospelí + dvojročný syn...Na koľko dní mate to ubytko?Môžeš poslať viac info? Dik. Majka

tinki
28. jún 2011

Bol niekto v Podgore? A vôbec je ozaj lepšie ísť do Chorvátska autom v noci? A kedy ste tam dorazili? Lebo ubytovať sa môže väčšinou až po 14-hodine..Čo ste dovtedy robili?

mima595
28. jún 2011

@tinki - ked mas rezerve ubytko, tak aj ked prides skor, tak domaci ti spravi kavu, da dzus, kym nie je apartman upratany....
aspon u nas to tak je....

miss_shy
28. jún 2011

@lutsine my idem na krk - baška hotel corinthia, odporúčali nám hlavne kôli deťom. Chodili sme do Omišu ale je to zbytočne ďaleko, a na pieskovú pláž sme aj tak nechodili. A tiež sme chodili v noci, a potom sme sa väčšinou potúlali po meste alebo tak. No teraz vyrážame nad ránom aby sme prišli a mohli sa hneď ubytovať.

katkaromi
28. jún 2011

@tinki teraz inak o tom píšu v mamine. Je to tak, že každý rodič nech si zváži podľa toho ako vie, že deti znášajú pobyt v aute. My ideme na noc, lebo viem, že by to pre nás bolo náročnejšie cez deň. Začali by byť nervózni z nudy a tá nervozita by sa preniesla do celého auta. Tak nejak máme s manželom z toho lepší pocit cestovať v noci. Vraj ani kinetóza sa tak neobjavuje, keď väčšinu cesty prespia. No ale je pravda, že vydržať do tej 14-15 00 bude náročné. Výhoda je ísť nadránom, že aj šofér je vyspatý a deti by tiež mohli pospať ešte nejakú dobu v aute. Ale zase cez deň je horúco. Ale hneď sú ľudia ubytovaní. Takže je to na zvážení.

zmurkaz
28. jún 2011

ahojte maminky .. my sme boli 2x v Chorvátsku v noci ... neviem si vynachváliť (vtedy sme mali len synčeka). Teraz ideme opäť a ideme tiež v noci (tento krát sa ale môžeme ubytovať až o 12:00) - máme to vymyslené tak, že zaparkujeme auto, vyberieme veci na kúpanie a manžel bude spať na plážia a ja budem fungovať s deťmi ;) a poobede sa vymeníme ;)
... takto to teda plánujemem my 🙂

tinki
28. jún 2011

@mima595 waw...a prezraď kam chodíte..?

@katkaromi to sa týka aj nás. Kvôli deťom bude lepšie ísť v noci, no a čo bude tam..neviem..

a sú tam vraj časté zápchy...hej a naspäť chodíte v akom čase..

monka1305
28. jún 2011

Ahojte babeny, už dlhšie čítam túto vašu diskusiu a chcem sa teda s Vami podeliť aj o našu skúsenosť. Do Chorvátska chodíme každý rok (s výnimkou minulého roka, kedy mala malá len 3 mesiace). Doteraz sme chodili úplne dole až do Orebiču na poloostrov Pelješac. Teraz s malou ideme do Rogožnice, neviem, čo nás čaká, ešte sme tam neboli. Do Orebiču sme cestovali niekedy aj 16 hodín, čo bola riadna fuška. Tiež nás domáci čakali, už sme sa poznali, boli sme u nich 3x po sebe. Manžel sa u nich vyspal a ja s dcérou sme išli na pláž.
Teraz ideme aj s malou, ktorá má 15 mesiacov, ideme dve rodiny (švagriná má tiež 21 mesačnú dcérku). Ideme na noc a netuším, čo bude, keď ráno dorazíme a apartmán nám uvoľnia asi až na obed ☹ Šoféri si budú musieť asi pospať, tak ja asi vyfasujem dve malé baby a s mojou staršou 13 ročnou dcérou pôjdeme na pláž 🙂
Neboli ste niektorá v Rogožnici (je to kúsok nad Splitom)?

katkaromi
28. jún 2011

@tinki no hotel.izbu by sme mali podla pokynov opustit o 10 00, ak bude pekne pocasie tak pojdeme cez den na plaz, potom sme rozmyslali ze na obed ist na pizzerie alebo restiky-podla toho co tam budu ponukat, no a podvecer pomaly vyrazit. Ak by ale lialo, tak asi pojdeme okolo obeda uz domov. Neviem, nemam predstavu zatial 😉 Pozerala som pocasie, tak to na buduci tyzden nevyzera ktovieako super 😖

monka1305
28. jún 2011

@katkaromi
@tinki my sme rozmýšľali, že obetujeme jeden deň a odídeme večer predtým, aby sme mohli v pohode odísť z apartmánu...

renka1801
28. jún 2011

@tinki ahoj my sme boli v Podgore ale asi pred 4-5 rokmi. Je to pekne take male rodinne letovisko. My sme boli ubytovani v hoteli ale už si nepamatam meno bol to posledny hotel na takej zakrute a potom bol kemp. a Dalej bola zátoka kde už boli vačšinou apartmany a domy domácich. Bolo tam perfektne pre rodiny s detmi , a dobre je mať aj slnečník. S detmi sa lepšie cestuje v noci ak vodič dobre zvlada jazdu v noci.

katkaromi
28. jún 2011

@monka1305 to je zaujímavý nápad, dá sa to aj tak riešiť, asi na mieste uvidíme čo bude. Vy kedy idete na dovču?

dida81
28. jún 2011

@jankapardon ahoj, my ideme tiež vtedy do loparu 😉 Kde budete ubytovani?

monka1305
28. jún 2011

@katkaromi 20. júla večer asi okolo 20,00, aby hneď malá "odpadla" 😀

monka1305
28. jún 2011

Chcem sa ešte poradiť s doktorkou, či jej nemôžem šibnúť na cestu 1/2 dithiadenu. Ale neviem, čo mi na môj nápad povie, asi nebude nadšená...

mima595
28. jún 2011

@tinki - my chodime na ostrov pag, Potocnica..tam ideme 3x za sebou a potom na tyzden do Nninu...tam sme este neboli, uvidim, co nas caka....

my sme odchadzali takto: raz hned rano, lebo sa nam videlo zbytocne to natahovat...cesta v pohode, mali sme vsak stastie pri myte, že nas nasmerovali do elektronickeho myta, ktore sme presli relativne rychlo, kdezto v klasickom myte boli asi 3km zapchy

a 2x sme isli vecer, pani mala volny apartman, dalsi mali prist v nedelu, tak nam povedala, že kludne možne ostat do vecera, tak to bolo super, doobeda sme boli na plazi, poobede sa MM vyspal, potom sme pobalili a vyrazili sme....

katkaromi
28. jún 2011

@monka1305 no my ideme už tento piatok okolo 21 00, tak potom dám info prípadne 🙂

monka1305
28. jún 2011

@katkaromi super, budem rada, keď sa podelíš o zážitky a rady, čomu sa máme vyhnúť 🙂 A kde idete Vy? Máte hotel aj so stravou?

miss_shy
28. jún 2011

@monka1305 segra davala malemu sedaliu pred cestou a pekne prespal. je to sirup homeopatikum a dava sa od roka 🙂

monka1305
28. jún 2011

@miss_shy diky za radu, homeopatikum je lepšie riešenie ako liek. Tak si asi kúpime ten.

miss_shy
28. jún 2011

@monka1305 rada, dufam ze zaberie. Nasmu malemu by som mohla dat na utlmenie hocico, na neho to ma opacny ucinok :/

katkaromi
28. jún 2011

@monka1305 ideme do Petrčane-12 km od Zadaru, hotel Pinija, budeme tam mať polpenziu. Už ma chytá poriadna cestovná horúčka 🙂

demografka
28. jún 2011

@katkaromi my sme boli v Petrcane v hoteli Pinija dva roky dozadu a len co maly podrastie chceme ist opat... bolo nam uzasne, je to super komplex, kludne prostredie, citili sme sa tam veru vyborne... tak drzim palce nech aj vam ta dovolenka vyjde na jednotku... a polpenzia nam absolutne stacila, ranajky aj vecere bohate, date si co chcete (my sme vstavali o deviatej 🙂 ), kazdy vecer detska diskoteka od osmej, cez den su aj animacie pre deti, proste fajn nam tam bolo...

katkaromi
28. jún 2011

@demografka Jé, tak tie dobré referencie ma veľmi potešili. Nebáli ste sa jesť tepelne neupravené potraviny /zeleninku, ovocie/ a podobne? A vodu na mliečko a iné nápoje ste dávali balenú? Na diskotéku sa naša malá veľmi teší 🙂 . A ubytovali vás až okolo tej 1400? Nedá sa s nimi nejako dohodnúť? Ozaj a jedna otázka odveci, neviete žienky, či treba mať na aute nálepku SK? Brat mi vraví že áno, napriek tomu, že je to predsa aj na ŠPZ.

lucula73
28. jún 2011

@zmurkaz ahoj a stravu máš ako vymyslenú?lebo my sa tiež možme ubytovať až po 14h,ale chceme ísť asi na noc kvoli mladšiemu ,lebo ten v aute vyvádza keď nespí....neviem čo tam budeme robiť,ak ráno prídeme a do poobedia 😕 😝 ,hlavne to jedlo pre deti....